dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 194 z 407
Pokaż wyniki od 3.861 do 3.880 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #3861

    Domyślnie

    Hm, z tym, że tutaj nawet nie ma podstaw do różnego podejścia i interpretacji. Zapis jest jednoznaczny wg mnie... Pozdrawiam!


    Cytat Napisał belladonna
    ana_a ustawa to jedno, a setki wyjaśnień, interpretacji i orzecznictwo, to drugie... tak to wygląda

  2. #3862

    Domyślnie

    A jak klasyfikujecie beton lany na budowie?

  3. #3863
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Beton to kod- 62.30

  4. #3864

    Domyślnie

    Na fakturze brak symbolu PKWiU
    Oczywiście za beton ten można otrzymać 15% zwrotu (łącznie z pompą).

  5. #3865
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir
    Na fakturze brak symbolu PKWiU
    Oczywiście za beton ten można otrzymać 15% zwrotu (łącznie z pompą).
    Uważaj na tę pompę. Zwrot dotyczy tylko materiałów.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  6. #3866

    Domyślnie

    Pompa a dokładnie praca pompy (praca, mycie, dojazd) na pewno nie wchodzi - to jest usługa.


    Cytat Napisał ekmir
    Na fakturze brak symbolu PKWiU
    Oczywiście za beton ten można otrzymać 15% zwrotu (łącznie z pompą).

  7. #3867
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Witam,
    Nie mam pkwiu na schody strychowe LTK Termo Fakro - można je odliczyć?
    Poszperałam trochę w internecie i na temat odliczenia tych schodów są różne odpowiedzi.

    Beton, odliczałam w tamtym roku i ma pkwiu 26.63.10-00.10

    pozdrawiam
    Aśka

  8. #3868
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Widać chochliki nie śpią. No jasne że 26 63, a nie 62.
    Czeski błąd. Pewnie moja babcia też pochodzi z Chrzanowa

  9. #3869

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana_a
    A my dostaliśmy całkiem inną informację w US. Co prawda dotyczy budowy domu, który jest/będzie własnością DWÓCH osób (nie małżonków). Faktury były wystawiane tylko na jedną osobę i ta osoba ubiegała się o zwrot Vat-u. Co więcej, nawet limity są osobno uwzględniane!

    Pozdrawiam


    Cytat Napisał grave
    Cytat Napisał belladonna
    Cytat Napisał grave
    Sprawa problemowa, to:
    np wymienisz wszystkie okna, a mieszkanie ma kilku właścicieli, więc wymieniać możesz wszystko, ale zwrot masz w części jakim jesteś właścicielem... czyli jeśli jest dwóch właścicieli, to 1/2 itp. Takie infor podaje KIP.
    Oczywiście nie wszędzie tak jest.... ale wawa to już wybitnie jest autorem nieciekawych interpretacji
    Sorry ale nie bardzo kumam... jest dwoje właścicieli, jeden zapłaci za wymianę okien i ma na to faktury, to US wypłaci mu tylko część bo jest drugi właściciel ,który nic w tym kierunku nie zrobił?????!!!!! ... na jakiej podstawie???? To chyba niemożliwe?! Dlaczego mam się dzilelić VATem z drugim właścicielem, choć to ja zapłąciłem i mam faktury?
    Mozesz mi podać linka do tego info z KIP?
    Jak to limity sa osobno uwzgledniane. Tzn ze skoro ja i zona jestesmy wspolwlascicielami to limity sa podwojne? Ja moge zlozyc na wartosc powiedzmy do 30k, i zona tez reszte faktur na wartosc do 30k?
    Chyba nie - belladona mowila ze limit jest jeden - i koniec. To ma dla mnie sens.


    Tez sensowne jest ze nie wazne jaki jest udzial skoro wpakowalem pieniadze w remont czy budowe i faktury sa na moje nazwisko to nie mam zamiaru nikomu robic prezentow ani dac sie "oskubac" na X % vat tylko dlatego ze wlascicieli jest wiecej i pozostali nawet zlotowki nie wlozyli...

  10. #3870

    Domyślnie

    A co sądzicie o tym wyroku:
    http://interpretacje.tmxp.pl/Podatek...roducenci.html

    Beton wg PKWiU klasyfikowany jest jako towar o symbolu PKWiU 26.63. Tym samym dostarczenie przez Spółkę - jako producenta - betonu poprzez zalanie wskazanych przez odbiorcę elementów konstrukcyjnych, jest dostawą towaru opodatkowaną stawką 22%, gdyż nie stanowi roboty budowlanej - usługi - o której mowa w cyt. wyżej art. 146 ust. 1 pkt 2a ustawy o podatku od towarów i usług.
    Czy to nie pozwala na zwrot 15% VATu za beton wylewany na budowie łącznie z praca pompy?

  11. #3871

    Domyślnie

    Bonart1 - napisałam, że limity są uwzględniane osobno dla osób nie pozostających w związku małżeńskim (a będących właścicielami tej samej nieruchomości). Przynajmniej, tak informuje jeden z warszawskich US. Dla osób pozostających w związku małżeńskim jest jeden limit (i nawet gotowy formularz "zawiadomienia" urzędu właściwego dla małżonka...). Pytanie co, wtedy z wysokością zwrotu Vat-u, jeśli jest dwóch właścicieli (albo trzech ) - nie będących małżeństwem... Belladonna pisze, że zwrot jest w części odpowiadającej udziałowi własności. Ja wspomniałam, że nie ma takiego zapisy w ustawie...

    Czy ktoś może miał podobną sytuację i jest już "po" zwrocie?


    Jak to limity sa osobno uwzgledniane. Tzn ze skoro ja i zona jestesmy wspolwlascicielami to limity sa podwojne? Ja moge zlozyc na wartosc powiedzmy do 30k, i zona tez reszte faktur na wartosc do 30k?
    Chyba nie - belladona mowila ze limit jest jeden - i koniec. To ma dla mnie sens.


    Tez sensowne jest ze nie wazne jaki jest udzial skoro wpakowalem pieniadze w remont czy budowe i faktury sa na moje nazwisko to nie mam zamiaru nikomu robic prezentow ani dac sie "oskubac" na X % vat tylko dlatego ze wlascicieli jest wiecej i pozostali nawet zlotowki nie wlozyli...
    [/quote]

  12. #3872

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie.
    Czy to nie pozwala na zwrot 15% VATu za beton wylewany na budowie łącznie z praca pompy?
    Na fakturach mam następujące zapisy np:

    jedna z faktur
    1. beton B-10
    2. podanie mieszanki betonowej Betonowozem
    3. beton B-20 pompa
    inna faktura
    1. beton B-20
    2. podanie mieszanki bnetonowej pompą
    i kolejna
    1. beton B-25 Pompa
    Co w takich przypadkach kwalifikujemy do zwrotu?

  13. #3873

    Domyślnie

    Ustawa mówi o tyt. prawnym bądź pozwoleniu... na tym koniec, bo tyt. prawne są różne (jak i pozwolenia). A jeśli jest już konkretny, to rozpatruje się indywidualnie. Jeśli mieszkanie ma 2 właścicieli, to 1 nie sprzeda go bez udziału 2 właściciela, więc tym samym jeden może sobie remontować swoją część, bo remontowanie części kogoś innego chyba zgodne z prawem nie jest. Załóżmy, że siostra bez mojej wiedzy wymieni dach na naszym domku na kolor brązowy.... a ja się z tym nie zgadzam, bo ja chciałam mieć czerwony, więc bez mojej wiedzy i przyzwolenia nie powinna wymieniać, ponieważ ja jestem tez właścicielem tego domku i ja tez powinnam decydować o kolorze dachu.... jeśli ktoś jest właścicielem całości to ok, ale jeśli ktoś ma prawa w jakiejś części, to może się rządzić swoimi prawami.
    Co do małżonków to mają limit wspólny
    W przypadku osoby fizycznej pozostającej w związku małżeńskim w dniu poniesienia wydatków, o których mowa w art. 3 ust. 1, kwota zwrotu, obliczona zgodnie z art. 3 ust. 5-7, dotyczy łącznie obojga małżonków.
    dalej:
    w czasie trwania związku małżeńskiego lub do momentu orzeczenia przez sąd separacji, osoba fizyczna otrzymała kwotę zwrotu, a następnie związek małżeński ustał lub sąd orzekł separację, przysługującą jej kwotę zwrotu pomniejsza się o 50% kwoty uprzednio otrzymanej, jeżeli składany był wspólny wniosek małżonków, lub o kwotę otrzymanego zwrotu, jeżeli składany był odrębny wniosek.


  14. #3874

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir
    Ponawiam pytanie.
    Czy to nie pozwala na zwrot 15% VATu za beton wylewany na budowie łącznie z praca pompy?
    Na fakturach mam następujące zapisy np:

    jedna z faktur
    1. beton B-10
    2. podanie mieszanki betonowej Betonowozem
    3. beton B-20 pompa
    inna faktura
    1. beton B-20
    2. podanie mieszanki bnetonowej pompą
    i kolejna
    1. beton B-25 Pompa
    Co w takich przypadkach kwalifikujemy do zwrotu?
    ,
    z 1 FV poz.1, z 2 FV poz. 1 i tyle

  15. #3875

    Domyślnie

    Jak to przecież poz. 3 FV1 to beton B20 (+pompa), a poz. 1 z FV3 to rówmnież beton B25 (+pompa). Tym bardziej, że jako jednostka miary podane sa m3.
    Przeciez pompa tam tylko jest przy okazji, a chodzi o beton.

  16. #3876

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom13
    Witam,
    Nie mam pkwiu na schody strychowe LTK Termo Fakro - można je odliczyć?
    Poszperałam trochę w internecie i na temat odliczenia tych schodów są różne odpowiedzi.

    Beton, odliczałam w tamtym roku i ma pkwiu 26.63.10-00.10

    pozdrawiam
    Aśka
    dla mnie schody drewniane są ciągle schodami.... a nie oknem....
    20.30.13 – 00.30 „Wyroby stolarskie i ciesielskie z drewna do konstrukcji schodów. A to było zawsze na 22%... no ale, to jest moja wersja...

  17. #3877

    Domyślnie

    Może tak:
    Cytat Napisał ekmir
    jedna z faktur
    1. beton B-10
    2. podanie mieszanki betonowej Betonowozem
    3. beton B-20 pompa
    1

    inna faktura
    1. beton B-20
    2. podanie mieszanki bnetonowej pompą
    1

    i kolejna
    1. beton B-25 Pompa
    nic

    Co w takich przypadkach kwalifikujemy do zwrotu?

  18. #3878

    Domyślnie

    belladonna
    Na jakiej podstwie tak twierdzisz?

  19. #3879
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Wiem, że pytanie do Belladonny, ale pozwolę sobie wtrącić- wskazane przez Belladonnę pozycje dotyczą stricte betonu, czyli wyrobu, który jest wykazany w załączniku do obwieszczenia. Zgodnie z ustawą z 2005 r. częściowo zwracany jest vat za określone w załączniku materiały budowlane.
    Na pewno takim wyrobem nie jest ani pompa, ani żadna usługa.
    Rozporządzenie w sprawie faktur wskazuje, że na fakturze ma znaleźć się opis rodzaju i ilości towaru lub usługi.
    Dlatego jeśli twierdzisz, że owa pompa jest "przy okazji" to poproś wystawcę o korektę faktury, bo wprowadza niepotrzebny zamęt. Skąd us ma wiedzieć, że jest tak jak twierdzisz? Z opisu to wcale nie wynika.[/u]

  20. #3880

    Domyślnie

    No właśnie.
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
    Czyli 'kiepska" faktura. Zastanawia tylko dlaczego firmy tak właśnie je wystawiają.

    Wg interpretacji US z Krakowa to jest raczej dostawa, a nie usługa ale i tak chyba nie można otrzymać zwrotu za dostawę.

Strona 194 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony