dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 198 z 407
Pokaż wyniki od 3.941 do 3.960 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #3941
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Wg mnie kable z Y w nazwie podlegaja odliczaniu.

  2. #3942

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    ekmir Ty to kombinujesz, jak koń pod górkę
    Tak kombinuję bo Ci goście co wypisują faktury to chyba się z choinki urwali.
    Jak do tej pory nie potrzebowałem innych kołków niż te do mocowania styropianu. A jaki jest wpis na fakturze - kołki rozporowe
    Zwróce większą uwagę na następne faktury. Sadziłem, jak widać bezpodstawnie, że hurtownie budowlane itp. sklepy wiedzą co sprzedają i znajduje to odzwierciedlenie na fakturze. Okazuje się jednak, że tak wcale nie jest. Przynajmniej nie w każdym przypadku

  3. #3943

    Domyślnie

    ekmir, krok pierwszy, czy FV są na wnioskodawcę (ów)... to, że masz FV w domku nie oznacza niestety, że jest wystawiona na Twoje dane... warto to sprawdzić też
    markoto nie do końca, bo np:
    Przewód YTKSY PKWiU 31.30.13-30.54
    Przewód domofonowy - YTDY PKWiU 31.30.13-50.11
    czyli "Y" mają, a nie wchodzą...
    często się pojawiające, a wchodzące to:
    przewód YDY, YDYP, DY
    kabel YKY

  4. #3944
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Belladonna, jasny pieron! Dochodowy to jest taka zgadywanka, że nic na ten temat nie sądzę. Wiem, że choć literalnie dany przepis się nie zmienia, to jego interpretacja owszem. To jak droga asfaltowa łatana łatą na łacie. Nie podejmę się rozwikłania tego i podziwiam tych co się parają "bezpośrednimi". Przy tym vat to pikuś, Pan Pikuś

  5. #3945

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    VAT, też na to wpadłam, że to pewnie zawór (kilka wątków wyżej ). Nie zgadzaj się ze mną co najmniej w 30%, bo ja udzielając tutaj odpowiedzi nie zaglądam do wykazu i trochę to robię na luzie. Dlatego ciągle mam nadzieję, że moje odpowiedzi są pod kontrolą i ktoś wyłapie, jak przy czymś zawalę
    W końcu temat jest niejasny od przepisów do materiałów
    A ja wybitnie mam alergię w interpretacjach na zdanie "własne cele mieszkaniowe"... tym bardziej, że w ostatniej interpretacji, którą czytałam IS zgadza się na zwrot dla kobiety, która wybudowała budynki i podarowała je swoim dzieciom, wiec budowała nie na własne cele, a na cele mieszkaniowe dzieci (a że własnych to już chyba nie dlatego jest inter pozytywna)... jest też interpretacja pozytywna na zwrot w przypadku budynku, kiedy właściciel jasno określa, że nie zamierza w nim mieszkać, tylko wynająć.... więc nie wiem dlaczego w innych interpretacjach wrzucają słowo własne skoro ustawodawca o nim "zapomniał"....

    I tutaj też "niestety" muszę się zgodzić - w sensie tej alergii na dziwne interpretacje w sprawach. W ustawie faktycznie nie ma nic o własnych celach mieszkaniowych i dlatego, moim zdaniem, kobieta, która wybudowała budynki i podarowała je swoim dzieciom, słusznie skorzystała z tego zwrotu jak równiez słuszny jest zwrot w przypadku budynku mieszkalnego, kiedy właściciel zamierza go wynająć, bo chyba w momencie jego budowy go nie wynajmował, a więc wynajem to dopiero przyszłość. I dobrze jest gdy takie sprawy interpretowane są na korzyść. Fiskus nie jest wtedy taki straszny. A że mamy fatalne prawo podatkowe, zagmatwane, nieczytelne, nieprzejrzyste, skomplikowane, niejasne, .... a nawet jeszcze gorsze......, to trzeba brać to jako dobrą monetę, ponieważ spora grupa ludzi (urzędnicy, doradcy, adwokaci, sędzowie.......).ma pracę i ma przy tych zwrotach co robić. Czyli nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - chciałem tutaj z nastroju pesymistycznego przejść do nastroju optymistycznego. I właśnie z tym optymistycznym akcentem życzę wszystkim bywalcom tego forum Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2010 z bezkonfilktowymi zwrotami.

  6. #3946
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilaad

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Kurcze, a ja największy problem mam z tymi przekletym przewodami!!! Czy ktoś możena ich jakąś ogólną klasyfikację - kylko wg nazw na fakturach????

  7. #3947

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilaad
    Kurcze, a ja największy problem mam z tymi przekletym przewodami!!! Czy ktoś możena ich jakąś ogólną klasyfikację - kylko wg nazw na fakturach????
    http://mp2009.htw.pl/budowlane/kable/thumb.html

  8. #3948
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilaad

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo, ba jak dlamnie to najgorsze chyba w tym VZM są własnie te kable.
    Ale stronka bardzo mi pomoże!!

  9. #3949

    Domyślnie

    Prosze o podpowiedź czy można odpisać vat od kostki brukowej i schodów wewnetrznych.
    I jak jest z materiałem na płot. Chodzi mi o taki panelowy. Pomoże ktoś?

  10. #3950
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Prosze o podpowiedź czy można odpisać vat od kostki brukowej i schodów wewnetrznych.
    I jak jest z materiałem na płot. Chodzi mi o taki panelowy. Pomoże ktoś?
    Można odpisać tylko to, co wiąże się z budownictwem mieszkaniowym, więc kostka i płot odpadają. A z czego masz schody wewnętrzne (co chcesz odpisać)?
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  11. #3951
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Kostka brukowa tak jeśli- jest wyrobem ceramicznym z betonu lub z drewna liściastego lub iglastego nienasyconego.
    Schody, hmm elementy konstrukcji schodów + listwy drewniane tak. Ale trzeba by sprawdzić detale- jakie to schody są: z wylewane z betonu, czy ze stalowej konstrukcji?
    Cholerka, już po Świętach, dłużej się na to czeka niż trwa

  12. #3952

    Domyślnie

    Jola z Melisy kostka brukowa oraz obrzeża trawników można odliczyć, jeśli zostało to wykorzystane na płytkę odbojową (opaska wokół budynku... przyjmuje się 80 cm)
    O tych schodach wewnętrznych musisz napisać coś więcej... jak najbardziej schody wejdą pod zwrot VAT, tylko co wykorzystałaś do tych schodów? płytki?
    Oj po świętach i do pracy się iść nie chce....

  13. #3953

    Domyślnie

    Czy jeśli odliczę poz Nr 3 z fakt a poz Nr 8( którą powinienem
    ) , nie to czy przy odliczeniach w przyszłym roku będę mógł ją jeszcze odliczyć?

  14. #3954
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał salmon969
    Czy jeśli odliczę poz Nr 3 z fakt a poz Nr 8( którą powinienem
    ) , nie to czy przy odliczeniach w przyszłym roku będę mógł ją jeszcze odliczyć?
    Tak.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  15. #3955

    Domyślnie

    A jak jest z szeroko pojętymi lampami do domu..?

    Sa dwa PKWiU:

    * 31.50.25.11 - oprawy oświetleniowe mieszkaniowe do żarówek;
    * 31.50.25.11 - oprawy oświetleniowe mieszkaniowe do halogenów;

    W obu przypadkach jest dopisek, że z wyłączeniem zabezpieczonych przed wnikaniem wody..??

    Czyli co..?:

    * Tych na świelówki energooszczędne nie wolno odpisywać..?
    * W sumie wiele jest zabezpieczonych przed wnikaniem wody - od jakiego IP się nie kwalifikują..?

    Później jest kilka PKWiU dotyczących opraw przemysłowych... Po co skoro wykaz dotyczy materiałów do celów mieszkaniowych..?

  16. #3956

    Domyślnie

    Schody drewniane, smonośne, nie wylewane. A kostka betonowa. Niestety mam nią wyłożony podjazd. Ale jest też zrobiona opaska wokół domu. Nie wiem na ile to sprawdzają.

  17. #3957

    Domyślnie

    Zabrałem się właśnie do wypełniania wniosku (mam zamiar zdążyć do 31 grudnia).
    Proszę o podpowidź:
    - co wpisujemy w poz. 42 i 43 jeśli wypełniliśmy poz. 41 (pozostawiamy puste pole, czy też piszemy nie dotyczy),
    - poz. 50 co wpisujemy jeśli jest to pierwszy wniosek

    i o co chodzi w D1 i D2?

  18. #3958
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    shanti

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam

    Czy zna ktos kwote 1m2 powierzchni uzytkowej na nowy kwartal 2010 roku, ja niestety nie dam rady zlozyc wniosku w starym roku ale chcialabym go zlozyc w pierwszym tyg stycznia ???

  19. #3959

    Domyślnie

    Cytat Napisał shanti
    Witam

    Czy zna ktos kwote 1m2 powierzchni uzytkowej na nowy kwartal 2010 roku, ja niestety nie dam rady zlozyc wniosku w starym roku ale chcialabym go zlozyc w pierwszym tyg stycznia ???
    http://www.stat.gov.pl/gus/5840_4671_PLK_HTML.htm

  20. #3960

    Domyślnie

    Ponawiam zapytanie
    Cytat Napisał ekmir
    Zabrałem się właśnie do wypełniania wniosku (mam zamiar zdążyć do 31 grudnia).
    Proszę o podpowidź:
    - co wpisujemy w poz. 42 i 43 jeśli wypełniliśmy poz. 41 (pozostawiamy puste pole, czy też piszemy nie dotyczy),
    - poz. 50 co wpisujemy jeśli jest to pierwszy wniosek

    i o co chodzi w D1 i D2?
    Jeśli wszystkie pozycje z FV są do odliczenia to rozpisujemy każdą, czy też można w jednym wierszu odliczyć całość?

Strona 198 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony