dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 204 z 407
Pokaż wyniki od 4.061 do 4.080 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #4061

    Domyślnie

    Patrząc tutaj:
    http://systemplatinum.pl/files/4a925...SP_2009_01.pdf

    takie kleje mają PKWiU niewchodzące (no i niepełne)... ale.... dziwnie tynki też nie wchodzą, a styropian ma nie do końca PKWiU styropianu

    Ja się z tym klejem nie spotkałam.... na pewno duży wpływ ma region, bo w sklepach kupują, co jest w danym rejonie

    PS Belki stropowe wg mnie nie bardzo

  2. #4062
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK
    W zasadzie aby ułatwić Ci składanie wniosków VZM-1 raz do roku GUS faktycznie powinien tak robić
    GUS tak robi, na tej stronce:
    http://www.stat.gov.pl/gus/5840_4671_PLK_HTML.htm

  3. #4063

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir
    - taki ze mnie krasnoludek
    Krasnoludku najistotniejsze, że złożyłeś wreszcie ten wniosek w 2009!

  4. #4064
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniamar
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    477

    Domyślnie

    Co do kleju to się dowiem w hurtowni. Jeżeli chodzi o belki to się tak zastanawiam, bo według

    http://www.vzm-1.webpark.pl/lista/lista.html

    strop teriva idzie do odliczenia. Trochę to głupio napisali strop teriva PKWiU 26.61.11-50.91.
    to teraz nie wiem?
    co o tym sądzicie? Może belki stropowe innych systemów nie można a te można?

  5. #4065

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    Krasnoludku najistotniejsze, że złożyłeś wreszcie ten wniosek w 2009!
    Pozwolę sobie jednak zauważyć, że ww. wniosek udało mi się złożyć przy dużej pomocy Królewny Śnieżki , za którą jej serdecznie dziękuję.

    Podziękowania kieruję również do wszystkich forumowiczów, którzy udzielają innym pomocy w zakresie VZM-1.

  6. #4066
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniamar
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    477

    Domyślnie

    Znalazłam jeszcze to samo PKWiU -26.61.11- 50.91 - w krajowej deklaracji zgodności. To może jednak można.

  7. #4067

    Domyślnie

    Witam,

    Tutaj mnie jeszcze nie było. Poniewaz dopiero zaczynam myśleć o rozliczeniu mam pierwsze pytanie - czy faktury powinny byc wystawione na adres gdzie jest budowany dom czy na adres w którym jest zameldowany nabywca ?

    Pozdrawiam

  8. #4068

    Domyślnie

    Tylko i wyłącznie na adres zameldowania

  9. #4069

    Domyślnie

    aniamar
    http://wienerberger-cb.pl.yellowpages.pl/p20916.html

    przy tym jestem na tak.... wszystko zależy, co to jest dokładnie (z czego zrobione).
    Np uszczelka klinowa, jedna wchodzi, a druga, co tez jest uszczelką klinową nie wchodzi (ale jak nie wchodzi, to zazwyczaj ma na FV niewchodzące PKWiU).

    Poza tym łatwiej jest coś ocenić, jeśli masz FV przed nosem... nie raz jak coś nie widzisz tylko ktoś "wrzuca" wyrywkowo powiesz "tak" lub "nie".... a kiedy mając FV przed nosem wiesz, że to co wyrywkowo by było na tak, jest na pewno na NIE, bo elementy inne FV wskazują np na ogrodzenie... i w 90% otrzymujesz potwierdzenie, że to "poszło" na ogrodzenie
    Umiejętność zadawania pytań z resztą, też tutaj konieczna
    Dlatego ciągle powtarzam.... lepiej wykazać więcej, niż mniej...

  10. #4070

    Domyślnie

    mikela najlepiej na adres zamieszkania nabywcy.... w końcu w PIT-ach są adresy zamieszkania i właściwość US-a też jest wg adresu zamieszkania (a on bywa czasami inny, niż meldunek na pobyt stały)

  11. #4071
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniamar
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    477

    Domyślnie

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że hurtownie nie mają obowiązku pisania PKWiU. O ile wszystko byłoby łatwiejsze jak by mieli nakaz i umieszczali to na fakturze. To wszystko jest tak zrobione, aby podatnik się zraził i sobie odpuścił. To chore abyśmy musieli znać skład niektórych produktów, aby wiedzieć gdzie je zakwalifikować. Po drugie trzeba sobie dopilnować czy produkt ten, który wzięliśmy jest do odpowiedniej rubryki przez hurtownika sklasyfikowany. Jak pisałam wyżej hurtownie mają z tym problem i pomimo, że posiadają PKWiU którego nie chcą nam na fakturach umieszczać to i tak robią błędy. Jak to wyłapiesz to wzruszą ramionami i mówią, że bez problemu fakturę korygującą zrobią. Tylko to ty musisz za nich myśleć.

  12. #4072

    Domyślnie

    aniamar
    Niestety tak właśnie jest jak piszesz

  13. #4073

    Domyślnie

    aniamar
    działka blisko Rzeszowa
    Krasne... hm.... wcale bym się nie zdziwiła gdyby się okazało, iż mamy wspólną znajomą na NK

  14. #4074
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniamar
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    477

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    aniamar
    działka blisko Rzeszowa
    Krasne... hm.... wcale bym się nie zdziwiła gdyby się okazało, iż mamy wspólną znajomą na NK

    NK to skupisko ogromnej ilości ludzi, więc wszystko jest możliwe.

  15. #4075
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    aniamar ja mam belki stropowe z Leiera i pani z US powiedziała,że tę belki wchodzą do odliczenia. Więc Twoja terriva też na pewno jest do odliczenia

  16. #4076

    Domyślnie

    26.61.11-50.91 to "pustaki stropowe z betonu".

    Właściwsze byłoby: 26.61.12-10.47 (belki stropowe i stropo-dachowe z betonu) - tak też podaje producent - http://www.solbet.pl/download.php?id=85

  17. #4077

    Domyślnie

    Tutaj jest fajny art. na temat noty korygującej:
    http://www.podatki.biz/artykuly/4_9208.htm
    tylko jeśli ktoś nie jest zarejestrowany, to pewnie fragment treści do wglądu

  18. #4078

    Domyślnie

    Teraz przyszła na mnie kolej rozliczenia VAT u budowy, która zaczęła się jeszcze w 2008 r. Nie powiem ile jest faktur, ale sporo. Od razu zaczęły się pytania, które pewnie będę zadawać, bo jak widzę sporo tu osób z doświadczeniem. Liczę na przychylność, a w miarę zgłębiania tematu postaram się dzielić własnymi doświadczeniami.

    Pierwsze to RAPID dodatek chemiczny do betonu. Brak PKWiU. Dodawany był do betonu lanego porą chłodną.

  19. #4079

    Domyślnie

    RadekO domieszki do betonów, tynków i zapraw WYLATUJĄ

  20. #4080
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniamar
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    477

    Domyślnie

    Co będę wiedzieć to podpowiem jestem akurat na rozliczaniu faktur.

Strona 204 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony