dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 205 z 407
Pokaż wyniki od 4.081 do 4.100 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #4081

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    RadekO domieszki do betonów, tynków i zapraw WYLATUJĄ
    Dzięki.
    A strzemiona z fi6?

  2. #4082
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadekO
    A strzemiona z fi6?
    Tak, stal można odliczyć (bo o stal chodzi?).
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  3. #4083

    Domyślnie

    Strzemię do dachówki PKWiU 28.11.23-74.00, które nie wchodzi... a Twoje jest do czego RadekO ?

  4. #4084

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    Strzemię do dachówki PKWiU 28.11.23-74.00, które nie wchodzi... a Twoje jest do czego RadekO ?
    Moje ze stali - do ławy fundamentowej.

  5. #4085

    Domyślnie

    To wciągnij - niech się martwią (osobiście się z tym nie spotkałam, ale zawsze musi być ten 1 raz )

  6. #4086
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mondi

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    mam problem z następującymi materiałami:
    1. wężyk stalowy (brak PKWiU na FA)
    2. zawór (brak PKWiU)
    3. nypel 1/2 CH
    4. Gniazdo 31.20.27-50.12
    5. Przedłużka
    6. kolanko
    7. rozetka
    8. uszczelka
    9. przekładka
    10. klamka
    11. syfon do pralki
    12. wkręty fosfatydowe
    13. poziomnica
    14. kinkiet
    15. wiertła
    16. zawór napełniający
    17. szpachla
    18. przewód 31.30.13-75.13
    19. osłonka 25.23.15-90.90
    20. dekor 26.70.12-30.10
    21. siatka fiberglass 26.14.12-50.19
    22. LED240V
    23. gniazdo przyłączeniowe do LED
    24. osłona LED chromowa
    25. cegła suporex

    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, bo powiem szczerze - strasznie to skomplikowane

  7. #4087
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kasik_30
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Witam, wypełniam właśnie załącznik VZM-1/A , w kolumnie 5, bo tylko ta mnie dotyczy wpisuje z faktury wysokość Vat 22%?

    i jeszcze jedno, będe miała do zwrotu maksymalną kwotę czyli na dzień dziejszy jakieś 32 tysiące, na jaką kwotę muszę mieć faktur brutto z 22% vatem?

  8. #4088

    Domyślnie

    kasik_30 tak, w kolumnie 5 ma być 22% VAT wartości brutto z kolumny 4, bo potem z poz. 175 (czyli sumy VAT z całego załącznika) do wniosku (poz. 44) wpiszesz 68,18% tej kwoty.
    Wydatki brutto około 260.274 zł, aby z tego VAT wyniósł 46.934,66.... z czego 68,18% to 32.000,05
    Matematyka zawsze mi była bliska, ale lubiłam coś przekombinować często... np z całkami na egzaminie
    Ale może tutaj w wyliczeniach nie przekombinowałam A limit wynosi dokładnie obecnie 32.558,39 przy budowie (VZM-1/A)

  9. #4089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mondi


    1. wężyk stalowy (brak PKWiU na FA) - nie wiem
    2. zawór (brak PKWiU) - tak
    3. nypel 1/2 CH - tak
    4. Gniazdo 31.20.27-50.12 - nie
    5. Przedłużka - raczej tak
    6. kolanko - tak
    7. rozetka - rozety spotyka się przy CO i wchodzą, a to jest zdrobnienie?
    8. uszczelka - nie, bo domyślam się, że z dachem nie ma nic wspólnego
    9. przekładka - nie wiem
    10. klamka - tak
    11. syfon do pralki - tak
    12. wkręty fosfatydowe - nie spotkałam się z "fosfatydowe", ale jak nie są z tworzyw sztucznych, to wylecą
    13. poziomnica - co to jest? narzędzie? to wylatuje
    14. kinkiet - w jednym US tak, w innym nie - tutaj mądrego nie ma
    15. wiertła - nie
    16. zawór napełniający - tak
    17. szpachla - tak też nazywa się narzędzie (ale to zaraz widać po cenie), więc jeśli to masa, a nie narzędzie, to tak
    18. przewód 31.30.13-75.13 - tak
    19. osłonka 25.23.15-90.90 - tak
    20. dekor 26.70.12-30.10 - nie
    21. siatka fiberglass 26.14.12-50.19 - poza tkaninami, a siatka jest tkaniną, więc raczej nie
    22. LED240V - nie wiem co to jest
    23. gniazdo przyłączeniowe do LED - nie
    24. osłona LED chromowa - też nie wiem co to jest
    25. cegła suporex - tak (cegły szamotowe wylatują, a ta chyba raczej zwykła)

  10. #4090
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kasik_30
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    41
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    kasik_30 tak, w kolumnie 5 ma być 22% VAT wartości brutto z kolumny 4, bo potem z poz. 175 (czyli sumy VAT z całego załącznika) do wniosku (poz. 44) wpiszesz 68,18% tej kwoty.
    Wydatki brutto około 260.274 zł, aby z tego VAT wyniósł 46.934,66.... z czego 68,18% to 32.000,05
    Matematyka zawsze mi była bliska, ale lubiłam coś przekombinować często... np z całkami na egzaminie
    Ale może tutaj w wyliczeniach nie przekombinowałam A limit wynosi dokładnie obecnie 32.558,39 przy budowie (VZM-1/A)
    belladonna dokładnie takiej informacji potrzebowalam, serdecznie dziękuje za pomoc...całe szczęście, że nie wszyscy są humanistami

  11. #4091
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Witam !!!

    Chciałem wszystkim podziękować co sie udzielają w tym temacie !
    Gdyby nie to forum i ci ludzie na nim nigdy bym sie nie dowiedział ze jak człowiek jest zdruzgotany finansowo po budowie to tez sie może wzbogacić przy minimalnym wysiłku!


    Wszystkim którzy maja to przed soba niech sie naprawdę nie martwią!
    Ja skladalem2 wnioski na 2 3 osoby jeden wniosek był w 90% dobry a w drugim mialem około 70% do poprawy a sporo tego było bo faktury z całej budowy

    Najlepiej pisac wszystko no z poprawianiem nie ma żadnych problemów tylko trzeba sie pofatygować i jechać zrobić parafki przy poprawionych rubrykach przez US.

    Jeden wniosek rozpatrzyli mi w 2 miesiące a drugi 5.5 miesiąca;p

    Byc może w tym roku oddam im kolejny bo nawet jak ma być to 500zł to na ulicy nie leży.
    I chociaż pisze ze najlepiej isac wszystko jak popadnie to na 100% wejdę na to forum i zapytam sie co można a co nie żeby mieć satysfakcje ze oddaje idealny wniosek!

    Pozdrawiam

  12. #4092
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eldorado

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    167
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Witam w Nowym Roku.

    Miałem niedawno wizytę w US w celu naniesienia poprawek na zeznanie PIT.

    Odrzucono mi wszystkie kinkiety, oprawki elektryczne, wąż świetlny oraz inne elementy związane z instalacją elektryczną.
    Dodatkowo kazano mi wykreślić podkład ECO z Barlinka pod deskę barlinecką, bo podobno miał wcześniej 22%.
    Podobno oprócz ogólnych wytycznych mają jakieś własne zalecenia wewnętrze co można odrzucić.
    Już u siebie...

  13. #4093

    Domyślnie

    Cytat Napisał eldorado
    Witam w Nowym Roku.

    Miałem niedawno wizytę w US w celu naniesienia poprawek na zeznanie PIT.

    Odrzucono mi wszystkie kinkiety, oprawki elektryczne, wąż świetlny oraz inne elementy związane z instalacją elektryczną.
    Dodatkowo kazano mi wykreślić podkład ECO z Barlinka pod deskę barlinecką, bo podobno miał wcześniej 22%.
    Podobno oprócz ogólnych wytycznych mają jakieś własne zalecenia wewnętrze co można odrzucić.
    Kinkiety CI odrzucili???? shit ,dlaczego?
    A jak to jest z korektą? Oni wzywają i każą Ci zabrać wszystkie papiery do poprawki? Czy poprawiasz na miejscu? Można się tam z nimi kłócic, jeśli uważasz ze nie mają racji? Czy lepiej sobie odpuścic..?

  14. #4094
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Kinkiety pewnie odrzucili jako wyposażenie, a nie jako oprawy elektryczne. Ostatnio było o tym na forum.
    Co do korekt- jesli uznajecie argumentację urzędu, parafujecie zmiany na wniosku, czyli formalnie to wy zmieniacie treść wniosku. Pozwala to na szybsze rozpatrzenie i wypłatę pieniędzy bez konieczności wydawania decyzji.
    Natomiast jeśli uważacie, że pozycje we wniosku są poprawne, to odmawiacie dokonania poprawek, a organ musi wydać decyzję z uzasadnieniem jakie pozycje wypadają z odliczenia. Od takie decyzji służy odwołanie do izby skarbowej.
    Słowem zawsze można się "wykłócać", ale warto robić to w spokojnej formie i rozważyć czy warto.

  15. #4095
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eldorado

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    167
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    Kinkiety CI odrzucili???? shit ,dlaczego?
    A jak to jest z korektą? Oni wzywają i każą Ci zabrać wszystkie papiery do poprawki? Czy poprawiasz na miejscu? Można się tam z nimi kłócic, jeśli uważasz ze nie mają racji? Czy lepiej sobie odpuścic..?
    Poprawiałem na miejscu. Zapytałem dlaczego odrzucają kinkiety, to dostełem odpowiedż, że takie dostali zalecenie wewnętrzne, że kinkietów nie można odliczyć. Tak więc może się okazać, że w Twoim US będą mieli odmienne zalecenia wewnętrzne
    U mnie suma odliczenie za kinkiety nie była duża, tak więc nawet nie pomyślałem, żeby się specjalnie kłócić. Raptem 3% mniej niż planowałem dostać zwrotu.
    Już u siebie...

  16. #4096

    Domyślnie

    witam,
    chciałabym się dowiedzieć czy istnieje możliwość odliczenia vatu za blachę przykrywającą domek?? jakie symbole powinny widnieć na fakturze aby zaliczyć tą blachę do odliczenia???a może bardziej opłaca się kupić tą blęchę z 7% vatem i nic nie odliczać???

  17. #4097
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Lubię te ustalenia wewnętrzne . Mogliby przynajmniej się tym nie chwalić, bo jednak nadal obowiązuje prawo publikowane w dziennikach ustaw.

  18. #4098

    Domyślnie

    Cytat Napisał eldorado

    Odrzucono mi wszystkie kinkiety...
    Jeśli masz czas to proponuję sie odwołać i walczyć aż do końca, bo sprawa jest wygrana... Wszystkie szeroko pojęte lampy, które są w jakiś sposób trwale montowane podlegają pod PKWiU "Oprawy oświetleniowe"... Oczywiście lampy typu lampa biurkowa, stołowa, podłogowa nie wliczaja się do tej kategorii...

  19. #4099
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika2288
    witam,
    chciałabym się dowiedzieć czy istnieje możliwość odliczenia vatu za blachę przykrywającą domek??
    Jeśli to wyrób walcowany na zimno płaski ze stali, to zgodnie z poz. 47 załącznika mozna odliczać.
    Na fakturze nie musi byc żadnego symbolu PKWiU, ale może być. Ten z poz. 47 to 27.10.40.
    Natomiast gdzie mozna kupić blachę z 7% vatem? Tyle są opodatkowane usługi budowlane, ale nie materiały.

  20. #4100

    Domyślnie

    Cytat Napisał zefirispka
    Cytat Napisał monika2288
    witam,
    chciałabym się dowiedzieć czy istnieje możliwość odliczenia vatu za blachę przykrywającą domek??
    Jeśli to wyrób walcowany na zimno płaski ze stali, to zgodnie z poz. 47 załącznika mozna odliczać.
    Na fakturze nie musi byc żadnego symbolu PKWiU, ale może być. Ten z poz. 47 to 27.10.40.
    Natomiast gdzie mozna kupić blachę z 7% vatem? Tyle są opodatkowane usługi budowlane, ale nie materiały.
    aha, dziękuję bardzo, ale jakie nazwy tak mniej więcej widniejące na fakturze są dopuszczalne? blacha? blachodachówka itp? i jak się mają rynny do tego? zaliczamy czy wyrzucamy?

Strona 205 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony