dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 407
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #401

    Domyślnie

    ex - tylko to co jest wyraźnie wymienione przy danej pozycji w rozporządzeniu

  2. #402
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jacek69

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    987
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    ex - tylko to co jest wyraźnie wymienione przy danej pozycji w rozporządzeniu
    no tak, alke większość ex-ów jest bardzo ogólnikowa, np.
    ex 25.23
    Wyroby z tworzyw sztucznych dla budownictwa ... z wyjątkiem kilku wykluczeń.
    Czy to znaczy, że jeśli towar nie został dokładnie opisany jako wykluczony to jest możliwy do uwzględnienia?

    J

  3. #403

    Domyślnie

    tak, tym lepiej dla nas jeśli jest ogólnikowo;

    jeśli spełnia warunki tej definicji, która była podana to właściwie tak, jeśli chodzi o definicję tego "ex".

    ale jest jedno ale... ta lista została opublikowana jako pomocnicza, nie decyduje ona ściśle co może być, a co nie może być. i nawet jeśli towar spełnia kryterium danej pozycji nie gwarantuje to, że przysługuje zwrot. kryterium ustawowe jest jedno - zwrot przysługuje za towary, które przed wejściem do UE były opodatkowane 7%, a po wejściu są już 22%. tak więc jeśli chcesz się upewnić to musisz porównać stawki przed i po

    a tak praktycznie... to może wpisz, najwyżej Ci skreślą.

  4. #404

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek69
    Mam pytanie, które dla Was będzie pewnie proste.... wielu z Was już rozliczyło VAT.
    Co oznacza ex przed numerkami niektórych grupowań PKWiU????

    Czy oznacza to że odliczamy VAT tylko i wyłącznie od towaru oznaczonego dokładnie tym numerem (np. ex 27.40) czy też każdym wyrobem, którego PKWiU zaczyna się od tego grupowania (np. ex 27.40-33.10).

    Będę wdzięczny za podpowiedź doświadczonej braci.

    J
    ex - dotyczy tylko danego wyrobu/uslugi z danego grupowania.
    Jest to objasnienie do tego symbolu z zalacznika do ustawy Vat.

  5. #405
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jacek69

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    987
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    tak, tym lepiej dla nas jeśli jest ogólnikowo;

    jeśli spełnia warunki tej definicji, która była podana to właściwie tak, jeśli chodzi o definicję tego "ex".




    a tak praktycznie... to może wpisz, najwyżej Ci skreślą.
    Dzięki civic9 - będę pisał co się da ....

    J

  6. #406
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nuller

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    tak, tym lepiej dla nas jeśli jest ogólnikowo;

    jeśli spełnia warunki tej definicji, która była podana to właściwie tak, jeśli chodzi o definicję tego "ex".

    ale jest jedno ale... ta lista została opublikowana jako pomocnicza, nie decyduje ona ściśle co może być, a co nie może być. i nawet jeśli towar spełnia kryterium danej pozycji nie gwarantuje to, że przysługuje zwrot. kryterium ustawowe jest jedno - zwrot przysługuje za towary, które przed wejściem do UE były opodatkowane 7%, a po wejściu są już 22%. tak więc jeśli chcesz się upewnić to musisz porównać stawki przed i po

    a tak praktycznie... to może wpisz, najwyżej Ci skreślą.
    Witam,

    czy ma ktoś z Was jakiś link do stronki gdzie można zweryfikować, które towary weszły na 22% Vat?

    Z góry dzieki za pomoc.
    pozdrawiam,

    nuller

  7. #407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rocky
    Cytat Napisał _Beti_
    mam problem z stalą czyli prętami żebrowanymi i rynnami z blachy powlekanej
    powiedzcie czy mogę odpisać te rzeczy
    Pręty żebrowane mam oznaczone na fakturze jako 27.31.10-10.00, czyli można odpisać - pozycja 54 załącznika.
    Witam! u mnie na fakturze jest pręt fi14 żebro z numerem PKWiU 27.10.60-10.11. Jest więc inny niż wymieniony wyżej :O. W ogóle nie mogę znaleźć tego mojego numeru w spisie PKWiU.... Czy to jest błąd czy co? I czy mogę wtedy opisać fakturę poprawnym numrem PKWiU i normalnie odpisać?

    tymczasem
    Piotr
    Piotr z Kaśką

  8. #408
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar KemorW
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mam pytanie:
    Czy Waszym zdaniem istnieje możliwość uzyskania zwrotu różnicy w podatku VAT na materiałach które wykorzystałem przy remoncie mieszkania, który zakończyłem 11.2005? Zgodnie z przepisami powinienem wystąpić z wnioskiem do US raz w roku, lub 6 m-cy po zakończeniu inwestycji. Ale kto lub co decyduje o zakończeniu remontu mieszania? Dodam, że koszty remontu podałem w PIT za 2005 r.
    Proszę o sugestie.

  9. #409

    Domyślnie

    Cytat Napisał KemorW
    Mam pytanie:
    Czy Waszym zdaniem istnieje możliwość uzyskania zwrotu różnicy w podatku VAT na materiałach które wykorzystałem przy remoncie mieszkania, który zakończyłem 11.2005? Zgodnie z przepisami powinienem wystąpić z wnioskiem do US raz w roku, lub 6 m-cy po zakończeniu inwestycji. Ale kto lub co decyduje o zakończeniu remontu mieszania? Dodam, że koszty remontu podałem w PIT za 2005 r.
    Proszę o sugestie.
    Remont,czyli pozowolenia na budowę nie potrzebowałeś, a zatem nie masz określonych terminów (książka budowy). Mogłeś sobie materiały kupić wtedy a teraz dopiero remontować, albo remontować, remontować, ...., strasznie długo. Nikt Ci nie zabroni.

    Ja odliczałem na podstawie remontu domu (złożyłem wniosek w listopadzie b.r.), a najstarszy rachunek małem wydany 3 dni po wejściu do UNI.

  10. #410
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jacek69

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    987
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał KemorW
    Mam pytanie:
    Czy Waszym zdaniem istnieje możliwość uzyskania zwrotu różnicy w podatku VAT na materiałach które wykorzystałem przy remoncie mieszkania, który zakończyłem 11.2005? Zgodnie z przepisami powinienem wystąpić z wnioskiem do US raz w roku, lub 6 m-cy po zakończeniu inwestycji. Ale kto lub co decyduje o zakończeniu remontu mieszania? Dodam, że koszty remontu podałem w PIT za 2005 r.
    Proszę o sugestie.
    oto jest dobre pytanie! Mnie też interesuje, choć z punktu widzenia ustawy to raczej nie można....

  11. #411

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek69
    Cytat Napisał KemorW
    Mam pytanie:
    Czy Waszym zdaniem istnieje możliwość uzyskania zwrotu różnicy w podatku VAT na materiałach które wykorzystałem przy remoncie mieszkania, który zakończyłem 11.2005? Zgodnie z przepisami powinienem wystąpić z wnioskiem do US raz w roku, lub 6 m-cy po zakończeniu inwestycji. Ale kto lub co decyduje o zakończeniu remontu mieszania? Dodam, że koszty remontu podałem w PIT za 2005 r.
    Proszę o sugestie.
    oto jest dobre pytanie! Mnie też interesuje, choć z punktu widzenia ustawy to raczej nie można....
    a w tej ustawie jest napisane co jest rozumiane przez zakończenie remontu ? Przy budowie/rozbudowie to rozumiem. dziennik budowy jest i wszystko jasne, ale przy remoncie??? Przez 12 miesięcy szukałem super lustra, które by mi pasowało do łazienki i jak znalazłem stwierdziłem "YES, YES, YES !!! koniec remontu" i złożyłem wniosek w US. Będzie?

  12. #412

    Domyślnie

    termin zakończenia remontu można sobie samemu określić, choć nie wykluczone że w jakimś US się ktoś do tego przyczepi i będzie próbował kwestionować, ale sprawa jest wygrana.

    poza tym, najnowsza nowelizacja pozwala na odzyskanie VATu nawet jeśli minęło 6m-cy od zakończenia (ale proces legislacyjny tych zmian jeszcze jest w toku).

  13. #413
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jacek69

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    987
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał civic9
    termin zakończenia remontu można sobie samemu określić, choć nie wykluczone że w jakimś US się ktoś do tego przyczepi i będzie próbował kwestionować, ale sprawa jest wygrana.

    poza tym, najnowsza nowelizacja pozwala na odzyskanie VATu nawet jeśli minęło 6m-cy od zakończenia (ale proces legislacyjny tych zmian jeszcze jest w toku).
    Obawiam się, że w myśl obecnych przepisów nie można już tego remontu roliczyć - dzwoniliśmy do izby skarbowej i miła, podkreślam MIŁA Pani powiedziła, że można było o to wystąpić do połowy następnego roku, tak więc w cytowanym przypadku (listopad 2005) - do końca czerwca 2006.

    J

  14. #414

    Domyślnie

    cóż, jak będziesz polegał tylko na informacji Pań z US i się sam podkładał (podając termin zakończenia remontu listopad 2005) to od razu stawiasz się na przegranej pozycji. podałem sprawdzone informacje - można je sprawdzić u wielu źródeł (specjalistyczna prasa prawno-podatkowa, sensowni doradcy czy biura rachunkowe, grupy dyskusyjne poświęcone podatkom).

    jeszcze raz, wprost, są dwa wyjścia:
    - stwierdzenie, że remont został zakończony nie w listopadzie 2005, a np. w listopadzie 2006 (zgodnie z prawem, bo prawo nie definiuje pojęcia zakończenia remontu, w odróżnieniu od np. zakończenia budowy)
    - zaczekanie na nowelizację (tak na oko luty, może trochę później), która likwiduje ograniczenie pół roku od zakończenia

  15. #415

    Domyślnie

    zgadzam się całkowicie z civic9 trzeba szukać rozwiazań i luk, które są nam pomocne a nie piętrzyć problemy

    panie w US nie mają żadnego interesu w tym aby powiedzieć tak może pani składać wniosek o zwrot - poza tym nie pospisuje się pod tym co mówi przez telefon więc może sie pomylić - a co... a tracisz ty
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  16. #416
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar KemorW
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziekuję za pomoc.

    Dzięki Waszym podpowiedziom zdecydowałem się na złożenie wniosku.
    Zrobię to za kilka dni. Wypełniłem już wniosek i załączniki. Dla tych którzy jeszcze nie przechodzili tej drogi załączam linki do narządzi z których korzystałem:

    http://www.podatki.pl/zwrot/opis.php5 - to są odpowiednie formularze;

    http://pkwiu.fiokware.com/ - tu można ustalić nr PKWiU.

    Dam znać na forum gdy otrzymam odpowiedź z US.

  17. #417

    Domyślnie

    Witam!
    Szukam i szukam w podanych żródłach i niemogę znależć PKWiU dla membrany dachowej,

    blacha powlekana ( na kosze dachowe i obróbki komina)

    Pomóżcie kochani
    Proszę

    Pozdrawiam

  18. #418

    Domyślnie

    Membrama - 25.23.15-50.39
    Blacha na obróbkę - 28.11.23-63.59
    pozdrawiam
    Konrad

  19. #419

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01
    Membrama - 25.23.15-50.39
    Blacha na obróbkę - 28.11.23-63.59
    pozdrawiam
    Konrad








    Serdecznie dziękuje za szybką-ekspresową odpowiedż

    Pozdrawiam

  20. #420

    Domyślnie

    a czy wiemy jaka jest cena za m2 w tym roku? Chcialabym zlozyc wniosek, ale nie wiem jaka mam przyjac kwote.

Strona 21 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony