dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 224 z 407
Pokaż wyniki od 4.461 do 4.480 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #4461
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru
    kolejnarzecz to deski, ramiaki, kantowki itp z drewna sosnowego szlifowane - kupowane w supermarketach
    Noooooooo..... To Ty niezły gość jesteś, jak Cię stać na drewno z marketu.... Przecież to k... drogie....!

    Nie ma znaczenia, czy zrobisz z tego listwę, piaskownicę, czy wiosła. Ważne co jest na fakturze, a markety z reguły dają PKWiU. Pozdr.

  2. #4462
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    z reguly daja ale nie zawsze.. akurat w tych pozycjach nie dali.. jakby dali to bym sie nie pyta.. a ze duzo zaplacilem to chociaz chce teraz vatu odzyskac -
    ktos moze jednoznacznie okreslic co podchodzi pod poz. 11 ?

  3. #4463
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia: w 90% nie dają tam gdzie materiał wcześniej miał VAT 22%

    W to pkwiu z gr. 11 wchodzą np. "deski szalówki z drewna iglastego, oheblowane z wpustem, służące do wykończenia wewnętrznego i ścian osłonowych budynków". Przed 2004 był na to vat 7%

  4. #4464
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    prosze WAs o rozstrzyugniecie kolejnego dylematu:
    z tego co rozumiem to meble (nawet te stałe jak kuchenne) nie podlegaja odliczeniu - a jak podejsc do szeroko pojetych akcesoriow meblowych?
    Na fakturze za meble kuchenne mam oprocz szafek z mdf:
    - blat
    - rozne listwy (cwiercwalek, przyscienna, laczaca, boczna, montaszowa, szczelinowa)
    - zaslepki do listew
    - uchwyty relingowe
    - okleiny do blatu
    - formatki z plyty laminowanej
    - zawiasy blum
    - odbojniki gazowe blum
    - kosz cargo

    niestety nie ma przy zadnej pozycji pkwiu

    wracajac jeszcze do art. elektrycznych to wydaje mi sie ze:
    - szyna ekwipotencjalna obo - NIE
    - puszka ep-lux 5/2.5 pusta ip42 - NIE
    - b10 zlaczka 12 torowa - NIE
    - oprawa swietlowki t8 30W - TAK 31.50.25-32
    (18,24)

    zgadza sie?

  5. #4465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    Witam!!
    jeszcze nigdy nie odliczałam VAT-u....więc niewiele na ten temat wiem....
    ale mam pytanie ... ile wynosi zwrot VAT-u??
    czy zwracają całe 22 %
    pytam...bo mam możliwośc kupić wełne mineralną w cenie netto.....
    i nie wiem czy brać....

  6. #4466
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Nie, zwracana jest kwota 68,18% vat, do wysokości limitu.
    Ściąga poniżej:
    http://www.mf.gov.pl/_files_/informa...kpokroku-1.pdf

  7. #4467
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    [

    W dniu składania wniosku masz mieć pozwolenie na budowę, bo jego kserokopię dołączasz do wniosku... FV natomiast mogą być też z datą sprzed pozwolenia i nikt się do tego nie przyczepi, bo... to już było maglowane w kilku interpretacjach i są one pozytywne.... poza tym na logikę... osoba, która zaczyna się budować może gromadzić materiały przed uzyskaniem pozwolenia, ponieważ taka inwestycja nie powstaje w planach z dnia na dzień.... czyli dzisiaj pomyślę o budowie, a jutro mam już pozwolenie na budowę
    1.jeśli postanowiłam że wniosek złożę jednorazowo do całej inwestycji a nie co rok, to czy jesli PnB dostane 2010 a zakupy robiłam 2009 to tez mogę sie podczepic pod ulgę ?? wydaje mi sie że tak
    2. o co chodzi z ta kwotą 3xxx za m2 ? jeśli dom ma np 200 m2 to moge odliczyc do wyskosci 200 razy ta kwota za m2 tak ? za dużo żeby to ogarnąć
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  8. #4468

    Domyślnie

    Witajcie,

    a czy można odliczyć drewno na podbitkę dachową. Na fakturze od sprzedawcy mam po prostu napisane "podbitka".
    Skłaniam się ku odliczeniu, ale nie mam pewnośći.
    Pozdrawiam,
    K.

  9. #4469
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał queene
    1.jeśli postanowiłam że wniosek złożę jednorazowo do całej inwestycji a nie co rok, to czy jesli PnB dostane 2010 a zakupy robiłam 2009 to tez mogę sie podczepic pod ulgę ?? wydaje mi sie że tak
    Tak, wydatki poniesione przed uzyskaniem PnB można odliczać. Istotne jest, by w dniu złożenia wniosku posiadać pozwolenie.

    Cytat Napisał queene
    2. o co chodzi z ta kwotą 3xxx za m2 ? jeśli dom ma np 200 m2 to moge odliczyc do wyskosci 200 razy ta kwota za m2 tak ? za dużo żeby to ogarnąć
    Nie. Odliczasz 68,18% kwoty vat z faktur, ale nie wiecej niż kwota obliczona wg wzoru: 70 m2 (niezależnie ile masz metrów w realu) X aktualna cena za m2 X 12,295%

  10. #4470

  11. #4471

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    25.21.30-30.30 - Płyty z polistyrenu i kopolimerów

    czyli jak najbardziej jest w PKWiU z 1997 roku i wyleci... czasami PKWiU jest pomocne, ale czasami lepiej, żeby go nie było
    W tym przypadku sądzę, że sprzedawca nazywając materiał "styropianem" (jezeli faktycznie był to styropian) popełnił pomyłkę z symbolem PKWiU, wpisując niesłusznie 25.21.30-30.30, ponieważ styropian jest polistyrenem spienionym lub porowatym (ta końcówka "pian" wskazuje na tą pianę) i niewątpliwie podlega odliczeniu z poz. 27. Ale to jest tylko moje zdanie, a USy - wiadomo - rządzą się swoimi prawami. Ja jednak bym to odliczał.

  12. #4472

    Domyślnie

    Witam

    mam dylemat dotyczący wszelkich podzespołów, elementów, które były zakupione i użyte do instalacji centralnego odkurzacza.
    Dokladniej mam na f-rze wyszczegolnione następujące pozycje: płytka montażowa, przykrywka płytki montazowej, zestaw przyłączeniowy szufelki, kolanko 45 stopni, kolanko 90 stopni podejściowe, łuk 90 stopni, trojnik 90 stopni, mufka, uchwyt do rur, zaślepka na rurę, rura instalacyjna 2m, klej, przewód elektryczny.

    Czy ktoś już przerabial podobny temat czy dzwonic do Beama - bo PKWiU na fakturze to nie uświadczysz.

  13. #4473

    Domyślnie

    hmm, a ja złożyłem swój wniosek pod koniec grudnia i do tej pory cisza....

  14. #4474

    Domyślnie

    Cytat Napisał VAT
    Cytat Napisał belladonna
    25.21.30-30.30 - Płyty z polistyrenu i kopolimerów

    czyli jak najbardziej jest w PKWiU z 1997 roku i wyleci... czasami PKWiU jest pomocne, ale czasami lepiej, żeby go nie było
    W tym przypadku sądzę, że sprzedawca nazywając materiał "styropianem" (jezeli faktycznie był to styropian) popełnił pomyłkę z symbolem PKWiU, wpisując niesłusznie 25.21.30-30.30, ponieważ styropian jest polistyrenem spienionym lub porowatym (ta końcówka "pian" wskazuje na tą pianę) i niewątpliwie podlega odliczeniu z poz. 27. Ale to jest tylko moje zdanie, a USy - wiadomo - rządzą się swoimi prawami. Ja jednak bym to odliczał.
    VAT to nie to, ze US-y rządzą się swoimi prawami... bublem jest to, że zajmują się tym osoby, które tym zajmować się nie powinny. Urzędnik jest częściej ekonomistą niż budowlańcem. Przypisanie PKWiU to działka GUS.... a w sumie sklep wpisując PKWiU nie powinien brać tego z tzw sufitu.
    Dochodzi jeszcze do takich absurdów, że często kontrolujący wie mniej niż weryfikujący... i to jest, że tak powiem niezbyt zabawne w tym wszystkim

  15. #4475

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    hmm, a ja złożyłem swój wniosek pod koniec grudnia i do tej pory cisza....
    I będzie cisza, bo teraz na tapecie PIT-y

  16. #4476
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    po pierwsze chcialem podciagnac i prosic jeszcze raz o porade:

    prosze WAs o rozstrzyugniecie kolejnego dylematu:
    z tego co rozumiem to meble (nawet te stałe jak kuchenne) nie podlegaja odliczeniu - a jak podejsc do szeroko pojetych akcesoriow meblowych?
    Na fakturze za meble kuchenne mam oprocz szafek z mdf:
    - blat
    - rozne listwy (cwiercwalek, przyscienna, laczaca, boczna, montaszowa, szczelinowa)
    - zaslepki do listew
    - uchwyty relingowe
    - okleiny do blatu
    - formatki z plyty laminowanej
    - zawiasy blum
    - odbojniki gazowe blum
    - kosz cargo

    niestety nie ma przy zadnej pozycji pkwiu

    wracajac jeszcze do art. elektrycznych to wydaje mi sie ze:
    - szyna ekwipotencjalna obo - NIE
    - puszka ep-lux 5/2.5 pusta ip42 - NIE
    - b10 zlaczka 12 torowa - NIE
    - oprawa swietlowki t8 30W - TAK 31.50.25-32
    (18,24)

    zgadza sie?


    a po drugie to nikt mi nie powiedzial, zeby ulozyc sobie fakturki wg sprzedwacow to o wiele ulatwia wpisywanie ;/

  17. #4477

    Domyślnie

    Ile czasu ma US na przelanie kasy - czy od podpisania protokołu (wykreśleń z listy i zaparafowanie) jest 14 dni czy jakoś mi się przyśniło ?
    czy bede czekał bite 6 m-cy od złożenia wniosku ?

    wniosek złożony 2.12.2009 a protokół z US podpisany 23.02.2010

  18. #4478

    Domyślnie

    Cytat Napisał shooter
    Ile czasu ma US na przelanie kasy - czy od podpisania protokołu (wykreśleń z listy i zaparafowanie) jest 14 dni czy jakoś mi się przyśniło ?
    czy bede czekał bite 6 m-cy od złożenia wniosku ?

    wniosek złożony 2.12.2009 a protokół z US podpisany 23.02.2010
    Przy wniosku złożonym 2.12.2009 ostateczny termin to 2.06.2010. Jedynie jeśli ktoś otrzymuje decyzję, to od doręczenia decyzji jest 25 dni na zwrot
    PS Czyli Ci się przyśniło

  19. #4479

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    Cytat Napisał shooter
    Ile czasu ma US na przelanie kasy - czy od podpisania protokołu (wykreśleń z listy i zaparafowanie) jest 14 dni czy jakoś mi się przyśniło ?
    czy bede czekał bite 6 m-cy od złożenia wniosku ?

    wniosek złożony 2.12.2009 a protokół z US podpisany 23.02.2010
    Przy wniosku złożonym 2.12.2009 ostateczny termin to 2.06.2010. Jedynie jeśli ktoś otrzymuje decyzję, to od doręczenia decyzji jest 25 dni na zwrot
    PS Czyli Ci się przyśniło
    a czy protokół z czynności sprawdzających to jest decyzja i liczy sie 25 dni na wypłate ?

    czy musze czekać na dzien dziecka ?

  20. #4480

    Domyślnie

    Czy można odzyskać VAT za deskę bambusową użytej do wykonania blatu łazienkowego?

Strona 224 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony