dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 230 z 407
Pokaż wyniki od 4.581 do 4.600 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #4581

    Domyślnie

    Cytat Napisał JurekM
    Witajcie!
    Czy można odliczać:
    1. Pręty żebrowane do zbrojenia od fi 6 do fi 14
    2. Bednarka czarna Fe30x4
    3. Bednarka ocynkowana FeZn25x4
    1 tak
    3 BEDNARKA OCYN. 27.32.20-15.20, czyli tak, więc 2 też wciągnij

  2. #4582

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia6875
    czy mozna odliczyć :

    Pł.Bawaria elba - płyta biała bukowa ?

    Dzzięki za pomoc...
    chyba tutaj powinno się pojawić pytanie do czego to było potrzebne

  3. #4583
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    Cytat Napisał JurekM
    Witajcie!
    Czy można odliczać:
    1. Pręty żebrowane do zbrojenia od fi 6 do fi 14
    2. Bednarka czarna Fe30x4
    3. Bednarka ocynkowana FeZn25x4
    1 tak
    3 BEDNARKA OCYN. 27.32.20-15.20, czyli tak, więc 2 też wciągnij
    Czy co do prętów to jesteś pewny/na ?
    Dzwoniłem dziś do firmy gdzie sprzedają to otrzymałem informację, że nie wpisują żadnego PKWiU, więc jak z tym i co ew. musi być wpisane?

  4. #4584

    Domyślnie

    JurekM sprzedawca nie ma obowiązku umieszczać PKWiU przy materiałach, których stawka wynosi 22%... stąd taka odpowiedź... a PKWiU odnośnie prętów żebrowanych to 27.10.60-10.00 i one wchodzą
    No ale.... babie z neta wierzyć nie musisz

  5. #4585
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    JurekM sprzedawca nie ma obowiązku umieszczać PKWiU przy materiałach, których stawka wynosi 22%... stąd taka odpowiedź... a PKWiU odnośnie prętów żebrowanych to 27.10.60-10.00 i one wchodzą
    No ale.... babie z neta wierzyć nie musisz
    Wierzę, wierzę
    Zastanawiam się tylko, jak sprzedawca nie będzie chciał wpisać tego PWKiU to czy US będzie chciał zrobić zwrot ?

  6. #4586

    Domyślnie

    JurekM PKWiU być nie musi, co oznacza, ze US nie ma podstaw, aby go wymagać... więc bez PKWiU zwróci

  7. #4587
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna
    A po 14 dniach od publikacji ma wejść w życie.... czyli czekamy na publikację, a potem to sodoma i gomora
    A tam sodowa i komora, przecież nie na darmo edukujesz na forum, żeby potem było spokojnie

  8. #4588
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar remo7777
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,właśnie zabieram sie do tych wszystkich odliczeń i na dzień dobry mam straszne kłody pod nogi Na fakturze mam wyszczególnione drzwi jako drzwi-nic nie ma że to są drzwi drewniane a takowe są;nie ma też symbolu PKWiU,czy będę musiał jakoś to udokumentować czy też faktura musi być poprawiona?
    Jeszcze jedno pytanie-okna pcv idą do odliczeń-a jak to się ma do drzwi zewnetrznych z różnych laminatów na ramie stalowej?Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

  9. #4589
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Joasia1975

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    belladonna,
    bardzo dziękuje i mam pytanie a

    - wodomierz PKWiU 33.20.63-50.1
    Ostatnio edytowane przez Joasia1975 ; 07-04-2010 o 16:00
    Joasia1975

  10. #4590

    Domyślnie

    Pytanie: czy można odliczyć siatkę z włokna szklanego PKWiU 17.20.40. I
    Drugie pytanie:: słupki kupowane na ogrodzenie, jako element płotu. W US się nie przyczepili, osoba, ktora robila mi rozliczenie wpisala to, tyle, że teraz pomyslalam, ze skoro to bylo na plot to chyba nie powinnam wpisywac?
    I ostatni problem: poczytuję sobie o odliczeniach budowlano remontowych i .... Uświadomcie mnie, proszę.... budowę planujemu zakonczyc w maju, tzn. odbiór chcemy zrobić jak najszybciej, bo mnie rachunki za prąd budowlany zjadają ale wprowadzimy się najszybciej w lipcu i sporo prac będzie po majowym terminie (elewacja, taras, czyli to bez czego można mieszkać). Kiedy powinnam zlozyc wniosek do US? Pierwszy zlozylam rok temu, teraz planuję drugi, ale co z dalszymi wydatkami/ odliczeniami? Po odbiorze będzie inaczej?

  11. #4591

    Talking

    Cytat Napisał zefirispka Zobacz post
    A tam sodowa i komora, przecież nie na darmo edukujesz na forum, żeby potem było spokojnie
    Ojej, ale dziwaczne to forum....
    No chyba już weszłam w nałóg z tą edukacją

  12. #4592

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joasia1975 Zobacz post
    belladonna,
    bardzo dziękuje i mam pytanie a

    - wodomierz PKWiU 33.20.63-50.1
    wodomierze wchodzą... bo o to pytasz?

  13. #4593

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa36 Zobacz post
    Pytanie: czy można odliczyć siatkę z włokna szklanego PKWiU 17.20.40. I
    Drugie pytanie:: słupki kupowane na ogrodzenie, jako element płotu. W US się nie przyczepili, osoba, ktora robila mi rozliczenie wpisala to, tyle, że teraz pomyslalam, ze skoro to bylo na plot to chyba nie powinnam wpisywac?
    I ostatni problem: poczytuję sobie o odliczeniach budowlano remontowych i .... Uświadomcie mnie, proszę.... budowę planujemu zakonczyc w maju, tzn. odbiór chcemy zrobić jak najszybciej, bo mnie rachunki za prąd budowlany zjadają ale wprowadzimy się najszybciej w lipcu i sporo prac będzie po majowym terminie (elewacja, taras, czyli to bez czego można mieszkać). Kiedy powinnam zlozyc wniosek do US? Pierwszy zlozylam rok temu, teraz planuję drugi, ale co z dalszymi wydatkami/ odliczeniami? Po odbiorze będzie inaczej?
    ad.1 nie
    ad 2, pewnie, ze elementy wykorzystane na płot nie podlegają odliczeniu, bo nie są związane z budynkiem mieszkalnym (no ale z FV mogło to nie wynikać, a jak w opisie nie było mowy o płocie to nikt jasnowidzem nie jest....)
    Po odbiorze to już remont (wchodzisz na limit remontowy)... w jednym wniosku mogą być wydatki na budowę i na remont... a wniosek możesz składać raz w roku ciągle (nie częściej, ale rzadziej tak)

  14. #4594

    Domyślnie Dzięki

    Dzięki za odpowiedź.

    Po odbiorze to już remont (wchodzisz na limit remontowy)... w jednym wniosku mogą być wydatki na budowę i na remont... a wniosek możesz składać raz w roku ciągle (nie częściej, ale rzadziej tak) [/QUOTE]

    Czyli spokojnie mogę teraz złożyć wniosek i spokojnie tez do momentu odbioru kupować materialy na wykonczenie domu? A różnica między limitem budowlanym a remontowym jest duża?

  15. #4595

    Domyślnie

    Jeszcze jedno ważne pytanie: rok temu złożylismy wniosek, na ktorym widnialy faktury tylko z 2008 r.; teraz chcemy zlozyc drugi wniosek z fakturami z 2009 r. Czy tak jest prawidlowo? A może można do wniosku , ktory ma byc zlozony lada dzien ( w kwietniu 2010 r. ) dołączyc faktury z 2009 r. i z okresu styczen- marzec 2010? Może to nawine pytania, ale do tej pory mąż zlecal to urzędowi a teraz zajęłam się tym ja i co prawda sama nie robię ale dalam koleżance, ktora uczy się na naszym przypadku.

  16. #4596

    Domyślnie

    [QUOTE=zefirispka;4030936]Jesli wydatki były ponoszone w okresie trwania budowy przysługuje limit budowlany, nawet po oddaniu budynku do uzytkowania.
    Natomiast wydatki poniesione po oddaniu budynku do uzytkowania podlegają z odliczenia wg niższego, remontowego limitu.

    Jak to rozumieć, bo nie rozumiem ? Jak budynek oddany jest do użytkowania a w nim jeszcze nie mieszkamy to ulga budowlana a jak mieszkamy to remontowa? Bez sensu...

  17. #4597

    Domyślnie

    [QUOTE=alfa36;4057484]
    Cytat Napisał zefirispka Zobacz post
    Jesli wydatki były ponoszone w okresie trwania budowy przysługuje limit budowlany, nawet po oddaniu budynku do uzytkowania.
    Natomiast wydatki poniesione po oddaniu budynku do uzytkowania podlegają z odliczenia wg niższego, remontowego limitu.

    Jak to rozumieć, bo nie rozumiem ? Jak budynek oddany jest do użytkowania a w nim jeszcze nie mieszkamy to ulga budowlana a jak mieszkamy to remontowa? Bez sensu...
    Jak są FV z okresu kiedy budynek nie był oddany to limit budowlany.... FV od daty kiedy jest zawiadomienie o zakończeniu budowy to limit remontowy.... tak to masz rozumieć

  18. #4598

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa36 Zobacz post
    Jeszcze jedno ważne pytanie: rok temu złożylismy wniosek, na ktorym widnialy faktury tylko z 2008 r.; teraz chcemy zlozyc drugi wniosek z fakturami z 2009 r. Czy tak jest prawidlowo? A może można do wniosku , ktory ma byc zlozony lada dzien ( w kwietniu 2010 r. ) dołączyc faktury z 2009 r. i z okresu styczen- marzec 2010? Może to nawine pytania, ale do tej pory mąż zlecal to urzędowi a teraz zajęłam się tym ja i co prawda sama nie robię ale dalam koleżance, ktora uczy się na naszym przypadku.
    We wniosku składanym np 10 kwietnia 2010 możesz mieć FV od 1 maj 2004 do 10 kwietnia 2010 (bo późniejszych mieć nie możesz). Nie raz komuś się zawieruszyła FV z okresu kiedy inne wykazywał i nie ma przeszkód aby ją wykazać potem.... bo po to wpisuje się FV na załączniku, aby osoba weryfikująca mogła łatwo sprawdzić, czy w kolejnym wniosku nie ma FV już raz odliczanych (dlatego dla siebie też warto zrobić kopię, co by FV nie zdublować)

  19. #4599

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa36 Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.

    Po odbiorze to już remont (wchodzisz na limit remontowy)... w jednym wniosku mogą być wydatki na budowę i na remont... a wniosek możesz składać raz w roku ciągle (nie częściej, ale rzadziej tak)
    Czyli spokojnie mogę teraz złożyć wniosek i spokojnie tez do momentu odbioru kupować materialy na wykonczenie domu? A różnica między limitem budowlanym a remontowym jest duża?[/QUOTE]

    Budowlany to jakieś 34 tyś.... a remontowy 14 tyś.... strzelam, bo dokładnie nie pamiętam...

  20. #4600
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bryza_kam
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    GNIEŻDŻEWO
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    23

    Smile

    Witam forumowiczów długo mnie tu nie było ale znowu mam pytanko w związku ze zwrotem a mianowicie jeżeli moglibyście mi podpowiedzieć, ostatnio zakupiłam panele podłogowe i na fakturze one mają PKWiU 20.30.12-19.11 a na liście rzeczy które można odliczyć jest nr 20.30.12-19 i moje pytanie czy mogę odliczyć tą podłogę czy nie?! i ten sam problem mam z płytą podpodłogową woogfibre na fv nr 26.82.16-30.90 a na liście do odliczeń jest nr 26.82.16-30 , znowu zapytanie czy mogę odliczyć?! pozdrawiam i proszę o podpowiedź

Strona 230 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony