dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 232 z 407
Pokaż wyniki od 4.621 do 4.640 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #4621

    Domyślnie

    czy farby do malowania - wewnatrz (znaczy np dulux ) nie podlegają odliczeniu?

  2. #4622
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    farby nie podlegają odliczeniu
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  3. #4623

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadekO Zobacz post
    Data obowiązywania 23 kwietnia 2010 r., czyli wniosek można złożyć 23 i czekać do 23 sierpnia 2010 r.
    http://www.promulgatory.pl/?pro=DURP201005600033800
    Ważna jest też treść ustawy
    Art. 2 tej ustawy brzmi:
    Ustawa ma zastosowanie do wniosków złożonych po dniu wejścia w życie ustawy

  4. #4624
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Jeśli kogoś to interesuje, to polecam opinie do zmian ustawy Biura Legislacyjnego Senatu. Szkoda, że nie przyjęto proponowanych tam zmian. Teraz mamy kolejną "przejściową" pułapkę.
    http://www.senat.gov.pl/k7/dok/opini.../049/o/765.pdf

  5. #4625

    Domyślnie

    skąd wezme (mam na mysli internet) formularze do rozliczeń, prosze o linka

  6. #4626

    Domyślnie

    O cos już znalazłam ale mam pytanie czy na tej stronie są aktualne pity ? http://www.pit.pl/budowlana-vat/ moge się na nich rozliczyć?

  7. #4627
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Mozna z tych formularzy, mozna też ze strony MF
    http://www.mf.gov.pl/index.php?const...sw=4&sub=sub10

  8. #4628

    Domyślnie

    Witam, zadam pewnie idiotyczne pytanie, ale jestem na samym początku drogi do własnego domu więc wybaczcie
    Mąż ma kupować beton na fundamenty i miły pan sprzedawca kazał nam sie określić czy chcemy fakturę na 7% czy na 19 % ( nie znam szczegółów ale na 7% to chyba jako usługę ) I zastanawiam sie w związku z tym czy lepiej brac faktury z wyższym Vatem i czekać na jego zwrot czy jak jest możliwośc to nie zawracać sobie głowy tylko brać z vatem 7% . Proszę pomóżcie

  9. #4629
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Stawka 7% wskazuje na usługe budowlaną. Od czegoś takiego nie przysługuje zwrot, ale cena zakupu jest mniejsza, niż gdyby fakturowano odrębnie zakup betonu jako towaru.
    Stawka przy towarze to 22%, nie ma 19% vat-u. Przynajmniej w Polsce.
    Co się bardziej opłaca, cóż to już każdy musi sam przeliczyć. Osobiście sam wolę kupować usługę, z mniejszym vatem i na bieżąco mam niższe koszty w budowie.

  10. #4630

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, oczywiście chodziło o VAT 22 % ( nie wiem skąd to 19 %) . Też doszliśmy z mężem do takich wniosków , że lepiej od razu mniej zapłacić niz czekać na zwrot . Pozdrawiam

  11. #4631

    Domyślnie

    Od jakiego momentu zwrot vat następuje w ramach ulgi remontowej(z obniżonym limitem) ???Jeżeli ktoś właśnie złożył dokumentu na odbiór domu( sam formalny odbiór potrwa kilka tygodni) czy może w tym czasie złożyć vzm do US jeszcze w ramach ulgi budowlanej??

  12. #4632
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Odbiór domu, to jesli się nie mylę, formalna decyzja własciwego nadzoru budowlanego, więc samo złożenie dokumentów jeszcze niczego nie przesądza. Co więcej, jeśli posiadacie faktury zakupu z okresu sprzed zakończenia budowy, to złożenie wniosku po terminie odbioru budynku , nie zmienia w tym zakresie limitu Nadal będzie to limit budowlany. Dopiero wydatki po zakończeniu budowy mogą być odliczane jako remont.
    Tak więc, liczy się data faktycznie poniesionych wydatków, a nie tylko termin zakończenia budowy.

  13. #4633
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stanb1

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.
    Czy mogę odliczyć następujące elementy:
    1. Lampa 1x60W E24 (brak nr PKWiU)
    2. Lampa 5W E14 12 V (brak nr PKWiU)
    3. Border papierowy (rodzaj tapety - brak nr PKWiU)
    4. Uchwyt WC ( brak nr PKWiU)
    5. Zestaw umywalka z szafką - 36.14.13-00
    6. Przewód 3x1,5 25 M YDYP4 - 31.30.13-70.90

  14. #4634
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrewhoopoe Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź, oczywiście chodziło o VAT 22 % ( nie wiem skąd to 19 %) . Też doszliśmy z mężem do takich wniosków , że lepiej od razu mniej zapłacić niz czekać na zwrot . Pozdrawiam
    W szczególności, że nie dostaniecie całości różnicy tylko coś około 68%.

  15. #4635

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanb1 Zobacz post
    Witam.
    Czy mogę odliczyć następujące elementy:
    1. Lampa 1x60W E24 (brak nr PKWiU)
    2. Lampa 5W E14 12 V (brak nr PKWiU)
    3. Border papierowy (rodzaj tapety - brak nr PKWiU)
    4. Uchwyt WC ( brak nr PKWiU)
    5. Zestaw umywalka z szafką - 36.14.13-00
    6. Przewód 3x1,5 25 M YDYP4 - 31.30.13-70.90
    Z 1 i 2 będzie ciężko, jak taka forma... sprzedawcy powinni stosować "oprawa oświetleniowa" i by był św. spokój z tym zagadnieniem
    3 skoro rodzaj tapety to wciągnij
    4 z czym ma związek ten uchwyt?
    5 zestawy wylatują, bo szafka nie podlega pod zwrot, a nie wiadomo ile kosztowała sama umywalka
    6 dziwne to PKWiU... ja bym to wciągnęła

  16. #4636

    Domyślnie

    witam,
    a czy ktoś wie jaki numer PKWiU mają okna dachowe/połaciowe ??

    pozdr,
    tdw

  17. #4637

    Domyślnie

    Cytat Napisał tedew Zobacz post
    witam,
    a czy ktoś wie jaki numer PKWiU mają okna dachowe/połaciowe ??

    pozdr,
    tdw
    Okno dachowe FAKRO - 20.30.11-40.20
    Okno dachowe VELUX - 25.23.14-50.19

  18. #4638
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stanb1

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki Belladonna za odpowiedź.
    A czy elementy typu: plafon , kinkiet, żyrandol można odliczyć (na fakturze brak jest nr pkwiu a nie jest opisane że to elementy oprawy oświetleniowej).
    Na innej fakturze mam opisane plafon oraz kinkiet takie same pkwiu: 31.50.25-11.99
    Ostatnio edytowane przez stanb1 ; 23-04-2010 o 13:17

  19. #4639

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanb1 Zobacz post
    Dzięki Belladonna za odpowiedź.
    A czy elementy typu: plafon , kinkiet, żyrandol można odliczyć (na fakturze brak jest nr pkwiu a nie jest opisane że to elementy oprawy oświetleniowej).
    Na innej fakturze mam opisane plafon oraz kinkiet takie same pkwiu: 31.50.25-11.99
    dla mnie plafon, czy kinkiet jest oprawa oświetleniową... co do żyrandola, to trudny temat... te oprawy to grupa, która ciągle sprawia problemy, bo nigdzie nie jest jasno wytłumaczone, co jest oprawą oświetleniową...
    Np definicja z WIKIPEDII zaczyna się "oprawa oświetleniowa, inaczej lampa..." .... a na stronach US-ów czytałam, że plafony, kinkiety itp to wyposażenie i nie podlegają pod zwrot... można powiedzieć i bądź tutaj mądry i hoduj kwiatki

  20. #4640
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stanb1

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki Belladonna za odp.
    Jeszcze jedno pytanie. Czy można odliczyć zwrot VAT na podstawie Duplikatu Faktury. Tak się składa ze zgubiłem oryginalną fakture na drzwi a one troszkę kosztowały i mam na nie tylko Duplikat.

Strona 232 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony