dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 237 z 407
Pokaż wyniki od 4.721 do 4.740 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #4721

    Domyślnie

    Oj taki program by mi się również przydał. Czy ubiegac się o zwrot Vat można najpóźniej 30 czerwca b.r., czy jest to możliwe z końcem każdego kolejnego kwartału? I jeszcze jedno, czy faktycznie został skrócony termin rozpatrywania wniosków związanych ze zwrotem podatku?Szukam w internecie i nie jestem pewna tych wersji Pozdrawiam!!!

  2. #4722
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Nie ma takiego limitu: ani do 30 czerwca, ani do końca kwartału. Wniosek składamy raz w roku w okresie między 1-szym stycznia, a 31 grudnia.
    Faktycznie potwierdzam, wnioski składane od 24 kwietnia są rozpatrywane w krótszym terminie 4 miesięcy.

  3. #4723

    Domyślnie

    Uff, to nie wiem gdzie to wyczytałam z tym 30 czerwca, jestem pocieszona, bo mam nawał pracy i na pewno bym nie zdążyła. Dzięki za odpowiedź!!

  4. #4724

    Domyślnie

    Cytat Napisał manday Zobacz post
    Uff, to nie wiem gdzie to wyczytałam z tym 30 czerwca, jestem pocieszona, bo mam nawał pracy i na pewno bym nie zdążyła. Dzięki za odpowiedź!!
    Bo w pierwotnej wersji ustawy FV miały być od 1 maj 2004 do 31 grudnia 2007, a wnioski złożone najpóźniej do końca czerwca 2008.... stąd co roku do końca czerwca jest panika, że to ostateczny termin (a zmiany w tym zakresie obowiązują od 1 stycznia 2008, wiec nigdy w konsekwencji ostatecznym terminem nie stał się 30 czerwca)... czyli jest tak, jak napisał zefirispka

  5. #4725

  6. #4726
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    http://mp2009.htw.pl/lista/lista.html
    teraz ta stronka jest pomocna
    Na tej stronie otuliny są wskazane jako podlegające odliczeniu. Podczas wizyty w US kazano mi wszystkie wykreślić, więc jak to jest?
    Konkretnie kupowałem coś takiego http://www.nokaut.pl/akcesoria-hydra...ex-stabil.html
    W rolkach po 10m i w kawałkach po 2m.

  7. #4727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki Zobacz post
    Na tej stronie otuliny są wskazane jako podlegające odliczeniu. Podczas wizyty w US kazano mi wszystkie wykreślić, więc jak to jest?
    Konkretnie kupowałem coś takiego http://www.nokaut.pl/akcesoria-hydra...ex-stabil.html
    W rolkach po 10m i w kawałkach po 2m.
    Moim zdaniem na 100% do odliczenia - 26.82.16-30.90 - ale co kraj (urząd) to obyczaj!?
    Ostatnio edytowane przez VAT ; 14-06-2010 o 11:07

  8. #4728
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rafaello83

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich ponownie i jeszcze raz proszę o link do programu - WYSZUKIWARKAVZM, który kiedyś znajdował się pod tym adresem:
    http://www.wyszukiwarkavzm.republika.pl/ - gdyż wyskakuje info, że strona nie istnieje.
    Jeżeli ma ktoś ten program, będę niezmiernie wdzięczny za udostępnienie, lub wysłanie na pocztę: [email protected] , z góry wielki dzięki.
    Pozdrawiam.

  9. #4729
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Witam i mam pytanie.


    W latach 2002-2006 korzystałam z tzw. dużej ulgi budowlanej - gdy budowałam swój obecny dom.
    Teraz będę go sprzedawać i zabieramy się z mężem za budowę drugiego domu.
    z ulgi poprzedniej korzystałam tylko ja. (nie byliśmy jeszcze małżeństwem, dom jest tylko mój).
    Mam pytanie czy będę mogła korzystać z odliczenia VAT ??
    Działka jest wspólnotą moją i męza - dom tez będzie wspólny.
    Jeśli ja nie będe mogła to czy mąż będzie mógł ?

  10. #4730

    Domyślnie

    Cytat Napisał VAT Zobacz post
    Moim zdaniem na 100% do odliczenia - 26.82.16-30.90 - ale co kraj (urząd) to obyczaj!?
    tak jak VAT uważam, że do odliczenia

  11. #4731

    Domyślnie

    Cytat Napisał atika Zobacz post
    Witam i mam pytanie.


    W latach 2002-2006 korzystałam z tzw. dużej ulgi budowlanej - gdy budowałam swój obecny dom.
    Teraz będę go sprzedawać i zabieramy się z mężem za budowę drugiego domu.
    z ulgi poprzedniej korzystałam tylko ja. (nie byliśmy jeszcze małżeństwem, dom jest tylko mój).
    Mam pytanie czy będę mogła korzystać z odliczenia VAT ??
    Działka jest wspólnotą moją i męza - dom tez będzie wspólny.
    Jeśli ja nie będe mogła to czy mąż będzie mógł ?
    Duża ulga budowlana trwała do 2004... rok 2005 to już tylko ulga remontowa... korzystanie z ulg w PIT nie wyklucza starania się o zwrot VAT. Jedynie FV wykorzystane już w uldze w PIT , czyli mogą to być z okresu 1 maj 2004 do 2005 (PIT/D), wykazuje się w załączniku VZM<-1/B.... no ale FV budowlane z roku 2005 odliczane w PIT/D to trochę przekombinowany temat

  12. #4732

    Domyślnie

    witam
    bardzo prosze o pomoc mam problem z paroma pozycjami na fakturze mianowicie nie wiem czy te pozycje moge dodac do wykazu zeby moc odliczyc vat
    rzecz sie rochodzi remont kotlowni w domu

    1. bialy przewod SPZ-50 1,5MM 1,6 M 31.30.13-71.60
    2. zawieszenie grzejnika borkonsola+korek+odp. 28.11.23-63.39
    3. rur 2-str. ocynk. 20*15 cm 27.22.10-55.47
    4. klips 15 mm pojedynczy i podwójny + sruba 25.23.15-50.82
    5.nasada komninowa z podstawa 28.30.13-50.00
    6. rura czarna 20 3/4" 27.22.10-55.45
    7.syfon umywalk.b/spustu z tworzywa VIEGA 25.23.12-90.99
    8.trojak BUK PCV 25.21.22-70.42
    9.zestaw kominowy prow.w szachc. 80/125 kpl. 28.30.13-50.00

    bardzo prosze o pomoc
    z góry dziekuje!!
    szukałam ale nie mogłam znalezc akurat tych pozycji a nie moge z kolei bez nich skonczyc
    blagam pomozcie
    Ostatnio edytowane przez Patrycja B. ; 15-06-2010 o 17:50

  13. #4733
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Duża ulga budowlana trwała do 2004... rok 2005 to już tylko ulga remontowa... korzystanie z ulg w PIT nie wyklucza starania się o zwrot VAT. Jedynie FV wykorzystane już w uldze w PIT , czyli mogą to być z okresu 1 maj 2004 do 2005 (PIT/D), wykazuje się w załączniku VZM<-1/B.... no ale FV budowlane z roku 2005 odliczane w PIT/D to trochę przekombinowany temat
    Chyba nie do końca załapałam

    Chodzi mi o faktury które zaczną się w tym roku - za budowę nowego domu - który zacznę budować od mam nadzieję września/pażdziernika.

    Nie chcę wracać do starych faktur

  14. #4734

    Domyślnie

    Cytat Napisał atika Zobacz post
    Chyba nie do końca załapałam

    Chodzi mi o faktury które zaczną się w tym roku - za budowę nowego domu - który zacznę budować od mam nadzieję września/pażdziernika.

    Nie chcę wracać do starych faktur
    Ulga budowlana odliczana w PIT nie koliduje z VZM. Tutaj podstawą jest pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego (wnioskodawcy w przypadku budowy) i FV

  15. #4735
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Ulga budowlana odliczana w PIT nie koliduje z VZM. Tutaj podstawą jest pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego (wnioskodawcy w przypadku budowy) i FV

    Teraz wszystko jasne. Dziękuję.

  16. #4736
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bryza_kam
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    GNIEŻDŻEWO
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie tak jak napisałam w lutym daje znać: wniosek złożony 3go lutego, wezwanie do poprawek 31 maja a zwrot kasy na konto 8 czerwiec także moim zdaniem szybko bo mogło być dłużej Pani w US powiedziała że łatwo jej było mój wniosek rozpatrzyć (podobno przejrzysty) z czego się cieszę

    A teraz z zapytaniem do forumowiczów czy mogę odliczyć pompe do c.o. gpc 40 zaliczając do poz.168 wykazu,
    dzięki z góry za odzew

  17. #4737

    Domyślnie

    Witam,

    Proszę o pomoc:

    na fakturze mam wpisane 28.11.10-34.44 gres, czy ja mogę ten gres rozliczyć w ramach pkwiu 28.11.10?

  18. #4738

    Domyślnie

    Cytat Napisał bryza_kam Zobacz post
    Witam po dłuższej przerwie tak jak napisałam w lutym daje znać: wniosek złożony 3go lutego, wezwanie do poprawek 31 maja a zwrot kasy na konto 8 czerwiec także moim zdaniem szybko bo mogło być dłużej Pani w US powiedziała że łatwo jej było mój wniosek rozpatrzyć (podobno przejrzysty) z czego się cieszę

    A teraz z zapytaniem do forumowiczów czy mogę odliczyć pompe do c.o. gpc 40 zaliczając do poz.168 wykazu,
    dzięki z góry za odzew
    Bo przejrzysty wniosek i poukładane FV to podstawa
    Nie, pompy nie podlegają pod zwrot, bo ich stawka VAT się nie zmieniła

  19. #4739

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrsmoonx Zobacz post
    Witam,

    Proszę o pomoc:

    na fakturze mam wpisane 28.11.10-34.44 gres, czy ja mogę ten gres rozliczyć w ramach pkwiu 28.11.10?
    Gres to materiał ceramiczny, więc to PKWiU to pasuje tutaj jak pięść do nosa Wciągaj gres... (wiem, że te numerki wpisują też stażyści, więc o pomyłkę nie trudno, a tym samym niepasujące PKWiU nie dyskwalifikuje materiału skoro z nazwy jest wchodzący)

  20. #4740

    Domyślnie

    dzięki za szybką informację
    Pewnie jeszcze trochę Was pomęczę. Co z bateriami umywalkowymi/wannowymi/zlewową? jaki pkwiu? odliczać?

Strona 237 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony