dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 242 z 407
Pokaż wyniki od 4.821 do 4.840 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #4821
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nania
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    179
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam!
    Przymierzamy sie do rozliczenia tego Vat-u ale mam problem tego typu:
    Pozwolenie na budowe jest na moich teściow natomiast kredyt na budowe domu jest zaciągniety na mnie i meża oraz teściow. (rownież w połowie budowy teściowie zrobili darowizne na meża czyniąc go wspołwłaścicielem) NIestety na początku sporo faktur jest wyłącznie na mnie potem wiekszośc brałam na teściową bo doczytałam sie że zwrot przysługje tylko osobą na ktore jest pozwolenie. Czy w urzedzie przejdzie faktura z notą korygującą dotycząc tylko danych osobowych! (bo inaczej jestem sporo w plecy).
    Kinga

    ps. bardzo przepraszam za pisownie ale brakoje mi w systemie cześci polskich liter

  2. #4822

    Domyślnie

    O rany Tobie Nania z tego domu nic ci się nie należy, darowizna na męża ciebie wyklucza jako właściciela domu, nie daj Boże rozwód to nie masz nic.Faktury tylko te na ciebie, które są od momentu kiedy twój mąż został obdarowany a te przed to na teściów, nieważne że ty brałaś kredyt. Nic ci się nie należy a jeszcze brałaś kredyt?
    Warto się zabezpieczyć.
    ps.Przepraszam ale moje doświadczenie osobiste tak każe.
    Dla chcącego nic trudnego!

  3. #4823
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bogdakop

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ponawiam prośbę o zweryfikowanie moich list



    "Przekartkowałam" wpisy na tym forum - dużo tego, więc mam mętlik w głowie. Bardzo proszę o potwierdzenie czy dobrze uporządkowałam moją listę.

    Materiały które nie wchodzą do odliczenia:
    1) kabel YTDY SWW 1125-11 (alarmowy)
    2) folia paroizolacyjna pod panele
    3) przewód gumowy OW 4x 1,5 500V (przewód wielożyłowy w powłoce gumowej do odbiorników)
    4) zszywki
    5) folia budowlana
    6) siatka elewacyjna PKWiU 25.24.22-90.00
    7) wkręty do drewna, wkręty do płyt
    śruby farmerskie z uszczelką
    9) oprawy LED G-ALU
    10) uszczelka dwuzł. fi. 40 EKO (do hydrauliki) PKWiU 25.24.28 -70.12
    11) TYTAN impregnat koncentrat w litrach PKWIU 24.20.15-79.90
    12) taśma akustyczna
    13) zasilacz opraw LED
    14) IZOBIT -BR - Do grunt. betonu w kg
    15) mrozo-plast
    16) wkręt tD, tN
    17) rura termokurczliwa
    1 folia kablowa
    19) rura kopoflex
    20) pompa głębinowa, zbiornik hydroforowy, osprzęt hydroforu (wszystko na 1 fakturze) - nie wchodzi bo rozpisane
    21) folia stretch w kg

    Materiały które można odliczyć:
    1) narożnik PCV do łuków
    2) narożniki aluminiowe
    3) MAGE podpórka łaty kalenicowej z gwoździem
    4) element cegła okapowy z grzebieniem

    TAK czy NIE - nie wiem
    1) OC pasta tuba HYDROMIX
    2) SUDOAL uszczelniacz dekarski
    3) VELUX rama izolacyjna BDX 78 x 140
    4) Klej do izolacji tuba (do hydrauliki)
    5) Izolacja SANFLEX (do hydrauliki)
    6) KAN. ROZDZIELACZ PODŁ. (do hydrauliki)
    7) KAN. OBUDOWA PODTYN. METAL. SWP (do hydrauliki)
    KAN. GŁOWICA Z CZUJNIKIEM (do hydrauliki)
    9) kołek do dociepleń, kołki do styropianu - (nie wiem czy to są te szybkomocujące z listy).

    Będę wdzięczna za uwagi do mojej listy, zwłaszcza tej trzeciej.

  4. #4824
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nania
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    179
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5 Zobacz post
    O rany Tobie Nania z tego domu nic ci się nie należy, darowizna na męża ciebie wyklucza jako właściciela domu, nie daj Boże rozwód to nie masz nic.Faktury tylko te na ciebie, które są od momentu kiedy twój mąż został obdarowany a te przed to na teściów, nieważne że ty brałaś kredyt. Nic ci się nie należy a jeszcze brałaś kredyt?
    Warto się zabezpieczyć.
    ps.Przepraszam ale moje doświadczenie osobiste tak każe.
    Darowizna nie wyklucza mnie jako właściciela, bedziemy robic rozszerzenie wspołwłasności! ale troche teraz z kasą kiepsko dlatego odłozyliśmy tą sprawe.


    A i jeszcze jedna sprawa, czy o zwrot można sie starac dopiero po oddaniu budynku do użytkowania? czy można przed>?

  5. #4825

    Domyślnie

    I przed i po, z tym ,że faktury po oddaniu z datą po oddaniu domu do użytku rozlicza się z mniejszym zyskiem; jak się wyrobisz to przed a kasa zawsze się przyda.
    Dla chcącego nic trudnego!

  6. #4826

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGA NR 1 Zobacz post
    Ale miła pani wytłumaczyła mi obszerniej, że wtedy kiedy ten taras jest tak jakby rozszerzeniem tej opaski wokół domu.

    Tatras powinien być w planie budynku, a nie podjazd do domku, który sobie ktoś nazwał tarasem... o to chodzi

  7. #4827

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5 Zobacz post
    O rany Tobie Nania z tego domu nic ci się nie należy, darowizna na męża ciebie wyklucza jako właściciela domu, nie daj Boże rozwód to nie masz nic.Faktury tylko te na ciebie, które są od momentu kiedy twój mąż został obdarowany a te przed to na teściów, nieważne że ty brałaś kredyt. Nic ci się nie należy a jeszcze brałaś kredyt?
    Warto się zabezpieczyć.
    ps.Przepraszam ale moje doświadczenie osobiste tak każe.
    Darowizna tylko na męża to majątek odrębny (czyli będzie miało znaczenie przy podziale majątku). Przy VZM nikt nie wnika w majątki odrębne itp.... małżonkowie mają wspólny limit i czy składają wniosek wspólny czy oddzielne nic tego nie zmieni (jeśli z tytułu prawnego wynika, że właścicielem jest tylko zona, to FV na męża powinny być wykazane przy opcji małżonkowie - wniosek wspólny i tyle).

  8. #4828

    Domyślnie

    Cytat Napisał nania Zobacz post

    A i jeszcze jedna sprawa, czy o zwrot można sie starac dopiero po oddaniu budynku do użytkowania? czy można przed>?
    VZM nie można składać częściej jak raz w roku, a FV mogą być od 1 maj 2004 do nadal.... i tyle

  9. #4829

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Tatras powinien być w planie budynku, a nie podjazd do domku, który sobie ktoś nazwał tarasem... o to chodzi

    Tak, "prawdziwy taras" koło domku, który jest ujęty w projekcie.


    Rozmawiałyśmy z tą panią konkretnie o mojej sytuacji i akurat tak się złożyło, że mój taras jest jakby rozszerzeniem opaski wokół domu.
    Więc bez problemu materiał z tego mogę sobie odliczyć.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  10. #4830

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5 Zobacz post
    I przed i po, z tym ,że faktury po oddaniu z datą po oddaniu domu do użytku rozlicza się z mniejszym zyskiem; jak się wyrobisz to przed a kasa zawsze się przyda.
    O kurka, a z tym o co chodzi ???
    Jak to z mniejszym zyskiem fakturki PO ODDANIU budynku ???
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  11. #4831

    Domyślnie

    Po oddaniu tzn ,że każda faktura z datą p odebraniu budynku -traktowana jest jako remont budynku a nie jako budowa a to się rozlicza inaczej.Czyli jak odbiorą budynek i jeszcze będziesz coś wykańczać to jest to tylko remont.
    Parę Postów wyżej jest to wytłumaczone.
    Dla chcącego nic trudnego!

  12. #4832

    Domyślnie

    Rozumiem.
    Dziękuję za odpowiedź.

    Czyli u mnie zajdzie taka sytuacja - po oddaniu i zamieszkaniu budynku mam jeszcze do wykończenia całe poddasze.
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  13. #4833

    Domyślnie

    Dlatego przemyśl zakup materiałów na poddasze przed oddaniem domu.
    Dla chcącego nic trudnego!

  14. #4834

    Domyślnie

    Dokładnie, trzeba to przemyśleć.
    Dziękuję za rady.


    Info z ostatniej chwili :
    wykonawca mojej kostki brukowej zgodził się na wystawienie f-ry VAT na materiał, który poszedł na opaskę plus taras.
    Za godzinę dowiezie poprawioną fakturkę.
    Tym sposobem jestem jakieś 1.000 zł do przodu.


    I to znów dzięki bezinteresownej pomocy Forumowiczów...
    Zefirispka, dziękuję !
    Gdyby nie Twoja szybka i konkretna odpowiedź - pieniążki te odpłynęły sobie w siną dal...
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  15. #4835
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniamar
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    477

    Domyślnie

    Witam,
    Na fakturze mam ZŁĄCZKA TERM. B2.5, nie mam do tego PKWiU i nie wiem czy mogę to rozliczyć. Wiem, że jakieś złączki można odliczać tylko czy tą też? Szukałam i nic nie znalazłam w tym temacie. Dlatego proszę o pomoc.

  16. #4836

    Domyślnie

    Witam

    Dajcie Proszę znać co zrobić w tym przypadku

    faktura wystawiona rok 2009 wrzesień
    teraz dopiero dojrzałem, ze ulica w adresie jest pomylona, zamiast mojego zameldowania jest ulica budowanego domu

    czy przejdzie w urzędzie to? co jeśli nie? czy ta firma musi wystawić korektę? note? czy jeszcze może ja wystawić ?

    Pozdrawiam

  17. #4837
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Powinno przejść, bo faktura i tak identyfikuje Ciebie jako kupującego, tj. imię, nazwisko nr NIP, a nawet paradoksalnie adres budowy tożsamy z dokumentem własności i pozwoleniem na budowę.
    Ewentualna korekta jest jak najbardziej możliwa, może jej dokonać sprzedawca. Nic nie stoi na przeszkodzie.
    Noty nie wystawiamy, bo ten rodzaj faktury jest zarezerwowany, podobnie jak inne faktury vat, dla czynnych podatników vat, a nie osób które takimi podmiotami nie są.
    Słowem widoki na akceptacje faktury są i to dosyć duże

  18. #4838
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniamar
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    477

    Domyślnie

    Czy puszki instalacyjne można odliczyć?

  19. #4839

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniamar Zobacz post
    Czy puszki instalacyjne można odliczyć?
    NIE
    Do poprzedniego pytania:
    ZŁĄCZKA TERM. B2.5... co oznacza skrót term.? bo jak masz materiał na FV łatwiej trafić (widząc z czym było kupowane), a już nie raz udało mi się coś wyszukać, kiedy nazwa dawała wiele do życzenia... inna sprawa, że złącza w większości wchodzą, więc

  20. #4840

    Domyślnie

    Cytat Napisał zefirispka Zobacz post
    Powinno przejść, bo faktura i tak identyfikuje Ciebie jako kupującego, tj. imię, nazwisko nr NIP, a nawet paradoksalnie adres budowy tożsamy z dokumentem własności i pozwoleniem na budowę.
    Ewentualna korekta jest jak najbardziej możliwa, może jej dokonać sprzedawca. Nic nie stoi na przeszkodzie.
    Noty nie wystawiamy, bo ten rodzaj faktury jest zarezerwowany, podobnie jak inne faktury vat, dla czynnych podatników vat, a nie osób które takimi podmiotami nie są.
    Słowem widoki na akceptacje faktury są i to dosyć duże
    Przy nabywcy raczej NIP nie ma (jak się pojawia, to jednostkowe przypadki)... zefirispka, a u mnie noty to nie rzadkość nadal (nie wspomnę już, że wystawcą noty jest najczęściej sprzedawca, a "akceptorem" nabywca )...

Strona 242 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony