dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 407
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #481

    Domyślnie

    może dyletanckie pytanie, ale co tam, nie znam się na podatkach

    czy ów limit zwrotu w okolicach 22 tysięcy peelenów to limit roczny, czy za cały okres od maja 2004 do końca 2007?

  2. #482

    Domyślnie

    a mnie to nikt nie chce odpowiedzieć na pytanie
    jakich argumentow (prawnych najchęniej) użyć jeżeli nie mam pkwiu na fakturze, a urzędnik sie uprze, że mam wracać do sklepu i prosić o korektę?
    Wiem, ze tak w naszej skarbówcie robią, a w wątkach powyżej wyczytałam, że nie ma takiego obowiązku....

    No więc jakie twarde argumenty?
    Pomózcie

  3. #483

    Domyślnie

    Witam

    na wstępie muszę zaznaczyć że nie jestem pracownikiem US, jestem tylko księgowym, który podjął się samodzielnego rozliczania siebie i znajomych w kwesti odliczenia VAT od materiałów budowlanych.

    Staram się uczyć na błędach które już popełniłem.

    A teraz po kolei odpowiem na Wasze pytania.

    3porzeczki

    nie masz obowiązku chodzić po hurtowniach i prosić o wpisanie PKWiU ale najczęściej jest tak że jeśli jakiś materiał nie ma PKWiU na fakturze to US go odrzuci. Dlatego aby odzyskać jak najwięcej musisz zdobyć ten numer. Nie musi to wcale być hurtownia, wiele numerów PKWiU można znaleźć w internecie (wpisujesz w google nazwę towaru+PKWiU) i to wystarczy dla urzędników US. Nie musisz mieć pisma z hurtowni, musisz mieć tylko numer PKWiU i nie musisz w US mówić skąd go masz.

    Jeśli się uprzesz i nie będziesz szukać numerów PKWiU US musi wydać decyzję i w niej musi określić dlaczego odrzucił faktury, które Ty ujęłaś we wniosku. Od decyzji przysługuje Ci odwołanie ale to znacznie wydłuża termin zwrotu pieniędzy. Myślę że nie warto aż tak długo czekać na pieniądze, lepiej tak jak ja współpracować z US. Byłem tam dwa razy z wyjaśnieniami (PKWiU znalazłem w internecie) i po 4 miesiacach od złożenia wniosku będę miał pieniądze na koncie.

    kamionkal ten limit to limit na cały okres wystawiania faktur VAT czyli od 01.05.2004 do 31.12.2007. Chyba że kolejna zmiana ustawy przedłuży ten termin. Podobno takie są plany Ministerstwa Budownictwa.

    bastek13
    baterie do umywalek TAK bez względu na numer PKWiU "Armatura metalowa sieci domowej"
    żyrandole nie wiem czy wszystkie ale te co miałem to TAK PKWiU 31.50.25-11, 31.50.25-12
    gniazda i przełączniki instalacji elektrycznej NIE

    To chyba wszystko. Jeśli coś przeoczyłem - piszcie.

    Pozdrawiam

    Robert

  4. #484

    Domyślnie

    Cytat Napisał tigermoth
    kamionkal ten limit to limit na cały okres wystawiania faktur VAT czyli od 01.05.2004 do 31.12.2007. Chyba że kolejna zmiana ustawy przedłuży ten termin. Podobno takie są plany Ministerstwa Budownictwa
    Dzięki za odzew, w sumie spodziewałem się takiej odpowiedzi. Czyli rozliczając za rok tegoroczne faktury, będę musiał odjąć od limitu to, co już wyszarpałem z gardła skarbówki

  5. #485

    Domyślnie

    No to jak jest w końcu z tymi bateriami umywalkowymi? Można odliczyć czy nie? Na mojej fakturze maja symbol 29.13.12-33 a tekiej grupy na wykazie nie ma Nie będzie naduzyciem podciagnięcie pod "armaturę metalową sieci domowej"?
    Spełniłem marzenie - wybudowałem dom.

  6. #486

    Domyślnie

    tigermoth dzięki wielkie
    Ja ołówkiem dopisałam sobie numery - w końcu sprawdzałam przecież co mogę odliczyć, ale ponoć taki dopisywany nr nie robi na paniach wrażenia, w każdym razie będę się upominać o decyzję na piśmie odrzucającą daną fakturę, bo tak jak mówisz, to na urzędniku spoczywa obowiązek stwierdzenia czy dana rzecz się łapie czy nie

    mam jeszcze pytanie o kabinę prysznicową, ktoś w wątkach powyżej podawał nr ale to są konstrucje stalowe, nie wiem czy to podpada...
    szpachlę akrylową i klamki do drzwi czy oke łapią sie pod okucia metalowe?
    baterie wrzucam do "armatury metalowej sieci domowej"
    a i jeszcze wkład kominkowy czy można go zaliczyć do nieelektrycznych żródeł ciepła? Coś w tym guście znalazłam...
    Dzięki

  7. #487

    Domyślnie

    3porzeczki wkład kominkowy z osprzetem owszem tak.
    Spełniłem marzenie - wybudowałem dom.

  8. #488

    Domyślnie

    Witam ponownie

    Darex baterie są już sprawdzone na konkretnym odliczeniu, nie było z nimi problemu - Armatura metalowa sieci domowej.
    Można o tym poczytać też na stronie http://www.kongresbudownictwa.pl/html/archiwum.html akapit "Trudno odzyskać VAT za materiały budowlane"


    3porzeczki
    kabina prysznicowa na 100% TAK 28.11.10-52.33 Elementy i segmenty kabin sanitarnych aluminiowe szklone

    Klamki do drzwi - TAK 28.63.14-45.21 okucia budowlane

    Szpachla akrylowa - TAK Nieogniotrwałe preparaty powierzchniowe 24.30.22-60

    wkład kominkowy - odpowiedź już padła

  9. #489

    Domyślnie

    Cytat Napisał tigermoth
    Witam

    bastek13
    baterie do umywalek TAK bez względu na numer PKWiU "Armatura metalowa sieci domowej"
    żyrandole nie wiem czy wszystkie ale te co miałem to TAK PKWiU 31.50.25-11, 31.50.25-12
    gniazda i przełączniki instalacji elektrycznej NIE

    Pozdrawiam

    Robert
    dzieki i pozdrawiam
    bastek

  10. #490

    Domyślnie

    dzięki, dzięki, dzięki, zwłaszcza, ze padło 3 x TAK

  11. #491

    Domyślnie

    A mozna odliczyć:
    - panele prysznicowe,
    - płyta ceramiczna elektryczna (do gotowania)
    - piekarnik elektryczny?
    Spełniłem marzenie - wybudowałem dom.

  12. #492

    Domyślnie

    Nie dajcie się prosić. Dajcie cynk do posta wyżej. Termin w US sie zbliza.
    Spełniłem marzenie - wybudowałem dom.

  13. #493

    Domyślnie

    Przepraszam za brak odpowiedzi na posty ale to tylko brak czasu (układanie parkietu).

    Darex

    panel prysznicowy można odliczyć - w zależności z czego jest wykonany ma inny numer PKWiU: z tworzywa - 25.23.12-90.9; aluminiowy - 28.11.10-52.39

    Płyta ceramiczna elektryczna NIE

    Piekarnik elektryczny NIE

  14. #494

    Domyślnie

    tigermoth. Dzieki za odp. Rozumiem, że są to pewne info z US? No bo jak rozumieć zapis, że mozna odliczyć "kuchnie elektryczne z wyłączeniem kuchenek elektrycznych"? Wg mnie te kuchenki elektryczne to takie małe przenośne, jedno lub dwupłytowe stawiane np. na stole. A przecież płyta ceramiczna elektryczna służy do gotowania! Jeszcze raz proszę o weryfikację i ewentualne wyprowadzenie mnie z błędnego rozumowania.
    Spełniłem marzenie - wybudowałem dom.

  15. #495
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    czy ktoś dysponuje numerem PKWiU listwy startowej cokołowej? czy to można odliczyć?

    i jeszcze jedno czy można odliczyć rolety zewnętrzne aluminiowe?

  16. #496
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pioter_Pal

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Pytanie o zwrot VAT

    Witam, przeczytałem posty i trochę mi pojaśniało w głowie - bardzo mi pomagacie wszyscy.
    Może pomożecie mi to wszystko jeszcze poukładać:
    1. Rozpoczynam budowę w tym roku - rozumiem że mogę do końca roku zebrać wszystkie faktury za materiały za które przysługuje zwrot VAT kupione w tym roku i wystąpić do US o zwrot róznicy między 7 a 22%?

    2. Będę kontynuował budowę w przyszłym roku - czy za materiały kupione w 2008 również będzie przysługiwał zwrot - to dla mnie ważna informacja.

    Dzięki za pomoc z góry

  17. #497

    Domyślnie Re: Pytanie o zwrot VAT

    Cytat Napisał Pioter_Pal
    Witam, przeczytałem posty i trochę mi pojaśniało w głowie - bardzo mi pomagacie wszyscy.
    Może pomożecie mi to wszystko jeszcze poukładać:
    1. Rozpoczynam budowę w tym roku - rozumiem że mogę do końca roku zebrać wszystkie faktury za materiały za które przysługuje zwrot VAT kupione w tym roku i wystąpić do US o zwrot róznicy między 7 a 22%?

    2. Będę kontynuował budowę w przyszłym roku - czy za materiały kupione w 2008 również będzie przysługiwał zwrot - to dla mnie ważna informacja.

    Dzięki za pomoc z góry

    O ile się orientuję to zwrot Vat obowiązuje jeszcze w tym roku:O)
    Od 2008 niestety już nie :O(
    Dlatego między innymi wszyscy spieszą sie z budową domu by móc odzyskać Vat.
    Pozdrawiam

  18. #498

    Domyślnie

    Czy można odliczyć elektryczne złączki instalacyjne (wago) i ew. jaki to pkwiu?

  19. #499

    Domyślnie

    Czy można odliczyć hydrofor?

  20. #500

    Domyślnie

    Hej. Pomocy bo zaraz oczadzieję

    Rynny Plannja powlekane - na fakturze mam PKWIU 28.75.27-37.27

    W spisie jest - "28.75.27-37.2 - Elementy instalacji budowlanych odwadniających, ze stali."

    Odliczać czy nie ? Ta ostatnia siódemka jest ważna?
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

Strona 25 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony