dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 251 z 407
Pokaż wyniki od 5.001 do 5.020 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5001

    Domyślnie

    jaszczurka_
    NIE:
    7. gniazdko mr 11 przyłączeń (bez kodu)
    20. uszczelka dzwiękochłonna
    21. zestaw montażowy umywalki (o ile to jakieś śruby, a raczej sadzę, że tak)
    22. krzyżaki z uchwytem 25.23.15-90.90 (to po ułożeniu płytek wyciągasz, więc materiałem nie jest)

    Co do:
    2. wąż elastyczny stalowy 25.21.22-70.11 (kategoria złącza z tworzyw sztucznych, a tu opis wąż stalowy).... nazwa do PKWiU pasuje jak pięść do nosa... ja się do tego przyczepię
    6. klej dwuskladnikowy 24.62.10-80.37, a za drugim razem o takim kodzie 24.62.10-80.3.... zależy jaki klej, bo nie wszystkie z tej grupy wchodzą... nazwa by się przydała
    12. listwa planet - 31.50.25-12.90.... listwy oświetleniowe mogą mieć zastosowanie do mebli, schodów itp... wiec tutaj można się też przyczepić

    do reszty ja zastrzeżeń nie mam

  2. #5002

    Domyślnie

    Mam pewien problem i nie znalazłam nigdzie, żeby ktoś miał podobny. W 2004 roku robiłam odliczenia na remont mieszkania. Pamietam, że byłam nawet w biurze rachunkowym, żeby sprawdzili moje wyliczenia i dostałam potwierdzenie, ze wszystko rozliczyłam zgodnie. Teraz chciałabym rozliczyć VAT za materiały budowlane w związku z budowa domu. Wypełniłam VZM-1/A, zadowolona z siebie zaczełam wypełniać załącznik VZM-1/B i się przeraziłam. Widzę, ze w 2004 roku rozliczyłam materiały, ktore nie są w wykazie np. farba, nogi do wanny. Nie wiem co teraz robić? Po 6 latach robić korektę do zeznania z 2004 roku? Teraz w VZM-1/B nie ujmować tych materiałów? Ale jeśli tak zrobię to kwota nie będzie sie zgadzała z kwotą jaką podałam w 2004 roku w załaczniku D do PIT-37. Bardzo proszę o pomoc bo poczułam się jak przestępca podatkowy i teraz to już na pewno spokojnie spać nie będę:(

  3. #5003

    Domyślnie

    Cytat Napisał budzikowa Zobacz post
    ...Widzę, ze w 2004 roku rozliczyłam materiały, ktore nie są w wykazie np. farba, nogi do wanny. Nie wiem co teraz robić? ..i teraz to już na pewno spokojnie spać nie będę
    Spieszę z wyjaśnieniem abyś spokojnie zasnęła.
    Wykaz materiałów do VZM obejmuje tylko materiały, które przed 01.05.2004 r.
    były opodatkowane stawką 7 % VAT.
    Natomiast w załączniku PIT/D ujmowało się wszystkie materiały, również
    opodatkowane stawką 22 % VAT. Stąd w PIT/D można było odliczać farby,
    chociaż były na 22 % przed 01.05.2004 r. ale w VZM już ich nie można odliczyć.
    ____________________________________________
    Alfabetyczna lista materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM-1 do wniosku o zwrot VAT
    Ostatnio edytowane przez Piter_ ; 17-09-2010 o 20:25

  4. #5004

    Domyślnie

    Piter, dziękuje bardzo za wyjaśnienie, kamień spadł mi z serca

  5. #5005

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję belladonna za pomoc.

    Moje największe obawy dotyczyły deski. Listwa oświetleniowa zakupiona została do zamontowania w łazience i nie montowana będzie w żadnych meblach.

    Mam nadzieję, że dzięki tym radom obejdzie się bez korekt w Urzędzie Skarbowym i jak najszybciej uda się odzyskać część pieniędzy. Jeszcze raz dziękuję za pomoc. I powodzenia dla innych

  6. #5006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    a ja z pytaniem organizacyjnym. jak się składa załącznik do vzm w postaci miliarda faktur? spina się to jakoś czy w teczce czy jak

    i czy to można pocztą wysłać?
    Ostatnio edytowane przez efilo ; 21-09-2010 o 08:47

  7. #5007
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Jak chcesz zrobić dobre wrażenie na Paniach z US to poukładaj fakturki chronologicznie, ja jeszcze je ponumerowałem tak samo jak we wniosku, a następnie daj do bindowania lub włóż w teczkę. Ja zbindowałem bo lepiej się przegląda. Jak poszedłem później do US to Panie nie mogły się nadziwić, jak pięknie przygotowany wniosek
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  8. #5008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    ale zbindowałeś same załączniki tak?
    u mnie to nie problem bo mam bindownice na biurku obok
    ponumerowane oczywiscie są
    chronologicznie nie układałam bo to żadna różnica w sumie

    a co w momencie jak trzeba było coś usuwać albo dokładać?

  9. #5009
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar madzia11mk
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Witam w temacie
    Własnie zabieram się do wypełnienia pierwszego Wniosku... już mnie to przeraża a to dopiero początek.
    Mam nadzieję, że nie obrazicie się że tak od razu pytam - poprostu nie mam czasu przeglądać tych 80-ciu paru stron w poszukiwaniu odpowiedzi.
    A więc pytam - czy mogę odliczyć:
    1. cegła pełna
    2. belka nadprożowa N 120, N 150, N 210
    3. folia kubełkowa
    4. bloczek betonowy
    5. cement portland
    6. izoplast B
    7. podkładki dystansowe pod zbrojenie


    Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi
    "Racja jest jak dupa-każdy ma swoją" J.Piłsudski
    Nasza droga do DOMU

  10. #5010
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo Zobacz post
    a ja z pytaniem organizacyjnym. czy to można pocztą wysłać?
    Tak, wysłanie pocztą, najlepiej za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, jest tak samo skuteczne, jak osobista wizyta w urzędzie skarbowym.

  11. #5011

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzia11mk Zobacz post
    Witam w temacie
    Własnie zabieram się do wypełnienia pierwszego Wniosku... już mnie to przeraża a to dopiero początek.
    Mam nadzieję, że nie obrazicie się że tak od razu pytam - poprostu nie mam czasu przeglądać tych 80-ciu paru stron w poszukiwaniu odpowiedzi.
    A więc pytam - czy mogę odliczyć:
    1. cegła pełna
    2. belka nadprożowa N 120, N 150, N 210
    3. folia kubełkowa
    4. bloczek betonowy
    5. cement portland
    6. izoplast B
    7. podkładki dystansowe pod zbrojenie


    Z góry dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi
    Nie:
    folia kubełkowa
    Co do:
    podkładki dystansowe pod zbrojenie... nie znam tego, ale na dzień dobry jest podejrzane
    reszta ok

  12. #5012

    Domyślnie

    Cytat Napisał martek1981 Zobacz post
    Jak chcesz zrobić dobre wrażenie na Paniach z US to poukładaj fakturki chronologicznie, ja jeszcze je ponumerowałem tak samo jak we wniosku, a następnie daj do bindowania lub włóż w teczkę. Ja zbindowałem bo lepiej się przegląda. Jak poszedłem później do US to Panie nie mogły się nadziwić, jak pięknie przygotowany wniosek
    I panowie się tym zajmują... ale wymieszane FV to koszmarek...

  13. #5013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    belladonna
    zalało nam stare mieszkanie i ratując dokumentacje znalazłam jeszcze ok. 20 faktur które się łapią pod zwrot. dołączać je jeszcze? mam w puli złożonych faktur takie które są 'na dwoje babka wróżyła' i zastanawiam się czy w momencie gdyby mi je w US wykreślili mogę je w poźniejszym terminie podmienić na inne czy muszę od razu dać więcej żeby już były we wniosku.

    P.S. co do podkładek to jest to taki 'koreczek' z pcv który zabezpiecza zachowanie odstępu między prętami zbrojeniowymi (kratownica) podczas lania betonu

    Ostatnio edytowane przez efilo ; 21-09-2010 o 17:18

  14. #5014

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo Zobacz post
    belladonna
    zalało nam stare mieszkanie i ratując dokumentacje znalazłam jeszcze ok. 20 faktur które się łapią pod zwrot. dołączać je jeszcze? mam w puli złożonych faktur takie które są 'na dwoje babka wróżyła' i zastanawiam się czy w momencie gdyby mi je w US wykreślili mogę je w poźniejszym terminie podmienić na inne czy muszę od razu dać więcej żeby już były we wniosku.

    P.S. co do podkładek to jest to taki 'koreczek' z pcv który zabezpiecza zachowanie odstępu między prętami zbrojeniowymi (kratownica) podczas lania betonu
    To zależy od ludka, który będzie się tym zajmował Chyba najlepiej, żeby już były we wniosku... bo jak będą, to zostaną (i sprawdź sobie, czy na pewno wszystkie FV są wystawione na Ciebie/męża (jak z nim składasz wniosek... czyli go masz), bo to że masz FV w domu niekoniecznie oznacza, ze nabywcą jesteś Ty.... to częste nieprawidłowości)

  15. #5015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    po przegrzebaniu na szybko netu mam ostatnie wątpliwości:
    1. clic-clak (korek metalowy do umywalek) (znalazłam Twoją wypowiedź na money.pl że raczej nie więc jeśli nie zmieniłaś zdania to wyrzucam)
    2. listwa przypodłogowa NMC (tworzywo - polimer; boje sie ze nie wchodzi ) i klej do tego (klej montazowy w tubie)

    jedna enigmatyczna faktura na wpusty podłogowe (zależy mi na niej bo opiewa na 2,5 tys.)
    1. wpust łazienkowy 25.23.15-90.90
    2. odpływ łazienkowy 25.23.15-90.90
    3. korpus z syfonem 25.23.15-90.90
    4. korpus wpustu 25.23.15-90.90
    5. suchy syfon (to taka wkładka do syfonu z gumy która zabezpiecza przed zapaszkami ) 29.13.12-33.42
    6. sitko do wpustów (metalowa wkładka zatrzymująca włosy itp) 29.13.12-33.42
    7. nasada wpustu variofix 29.13.12-33.42
    8. nasada oval-design 25.23.15-90.90
    Ostatnio edytowane przez efilo ; 22-09-2010 o 09:59

  16. #5016

    Domyślnie

    efilo clic-clak odpuść
    Co do listwa przypodłogowa NMC, ja bym to zaliczyła do poz. 169
    Wciągnij:
    1. wpust łazienkowy 25.23.15-90.90
    2. odpływ łazienkowy 25.23.15-90.90
    3. korpus z syfonem 25.23.15-90.90
    4. korpus wpustu 25.23.15-90.90
    8. nasada oval-design 25.23.15-90.90 (chociaż nie wiem co to jest)

  17. #5017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    wpust składa się z części podziemnej i naziemnej jedno to korpus a drugie nasada. swoją drogą nie rozumiem czemu jedna nasada ma jedno pkwiu a druga inne



    tak wygląda ta druga - zamiast ovalu ma miejsce na kafelek

    Ostatnio edytowane przez efilo ; 22-09-2010 o 19:28

  18. #5018
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Hej

    A czy można odliczyć coś, co na fakturze nazwane jest jako "RT-09 Regulator temp"?? Jest to sterownik do pieca CO.

    Pasuje mi to do pozycji 168 "Urządzenia do automatycznej regulacji i sterowania -
    wyłącznie urządzenia i zestawy urządzeń do automatycznej regulacji dostaw ciepła oraz zdalnego sterowania pracą systemów ciepłowniczych, a także części do tych urządzeń"

  19. #5019

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu Zobacz post
    Hej

    A czy można odliczyć coś, co na fakturze nazwane jest jako "RT-09 Regulator temp"?? Jest to sterownik do pieca CO.

    Pasuje mi to do pozycji 168 "Urządzenia do automatycznej regulacji i sterowania -
    wyłącznie urządzenia i zestawy urządzeń do automatycznej regulacji dostaw ciepła oraz zdalnego sterowania pracą systemów ciepłowniczych, a także części do tych urządzeń"
    Wciągnij

  20. #5020

    Domyślnie

    Witajcie.

    Długo przeglądam forum i jestem juz przy końcu. Zaznaczam, że budowa skończona a wniosek składam pierwszy raz. Mam prosbę o pomoc z kilkoma pozycjami a mianowicie:
    - Zlew granitowy : ktoś pisał na forum że mozna odliczyc ale z nr PKWiN na fakturze to nie wynika
    - Taśma kalenicowa Vent-roll (28.11.23 - 76.51) - to taśma uszczelniająca pod gąsiory - dekarze kładą na belkę kalenicową
    - Brass taśma Wakaflex (25.24.22-70.00) - to taśma uszczelniająca obróbkę blacharska dokoła kominów
    - Spinka do dachówki ceramicznej MD-PL (28.11.23.-63.42) - zaczepy stalowe do dachówek ceramicznych tzw agrafki
    - Rynny i elementy łączące (wszystko z PCV) nr 25.23.15-50.40
    - Grzebień okapowy płaski (25.23.15-15.99) to takie zabezpieczenie w formie grzebienia z PCV przed ptakami miedzy folię dachową a samą dachówkę

    Aaa no i jeszcze pytanie czy warto do wniosku dołączać faktury na zakupy po odbiorze budynku np. kafle na taras zostaly zakupione juz po dacie odbioru bez uwag przez nadzor budowlany? Czytajac forum rozumiem, ze mozna to zrobic ale jest to juz traktowane jako remont. Znaczy muszę je wpisac w VZM1A w rubryce 6 (tam gdzie jest miejsce na wydatki niewymagające pozwolenia na budowę i opisac na dolu wniosku na czym polegał tzw . remont? Aha no i kwota zwrotu VAT obliczana jest tutaj tez 68%?

    Z góry dzięki za odpowiedź...

    Pozdrawiam w jesienny wekend.
    budować, budować, nie pytać... budować

Strona 251 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony