dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 252 z 407
Pokaż wyniki od 5.021 do 5.040 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5021

    Domyślnie

    A l e k
    68,18%, czy 55,23% ma związek z rodzajem załącznika (A lub B), a nie z kolumnami z VAT (5, czy 6)... jak masz załącznik A, to bez względu która kolumna zawsze jest 68,18%. Co do reszty dobrze zrozumiałeś, po zakończeniu budowy to remont i wymaga opisu.
    Wg mnie zlew granitowy nie wchodzi (jest z kamienia naturalnego). Ten wchodzący jest z fragranitu (a to różnica jednak)
    Co do : Brass taśma Wakaflex (25.24.22-70.00), to bym musiała rozebrać na części (bo PKWiU jest niewchodzące, ale pytanie czy prawidłowe i co oznacza... hm... (no niektórzy jednak nie idą na skróty)... reszta ok
    Też pozdrawiam

  2. #5022

    Dzięki Belladona.

    Ten zlewozmywak mimo, że w nazwie ma granitowy to jest kompozytowy 80% zawartosci to granit mielony (25.23.12 -50.49) niby fragranit tez ma 80% granitu.
    Ale w nazwie jest Granit Avena. Zobacze jeszcze co jest w opisie produktu w karcie gwarancyjnej.

    Pozdrawiam.
    budować, budować, nie pytać... budować

  3. #5023

    Domyślnie

    Cytat Napisał A l e k Zobacz post
    Dzięki Belladona.

    Ten zlewozmywak mimo, że w nazwie ma granitowy to jest kompozytowy 80% zawartosci to granit mielony (25.23.12 -50.49) niby fragranit tez ma 80% granitu.
    Ale w nazwie jest Granit Avena. Zobacze jeszcze co jest w opisie produktu w karcie gwarancyjnej.

    Pozdrawiam.
    Jeżeli piszesz:
    "Zlew granitowy", to masz odpowiedź na temat zlewu granitowego... z tej nazwy nie wynika, że to jakiś konglomerat... poza tym ciekawa sytuacja, że jak wrzuciłam w google "granit avena"... to mi znajduje jedynie zlew deante avena i to zlew ze stali chromowo niklowej... granitowe mają inne nazwy (np deante sonata lub omega)
    Z nazwy ma być jasne co ktoś kupił... czasami pomocne jest PKWiU... jak nie ma PKWiU, a z nazwy nic nie wynika, to można się postarać o coś innego.... sama we własnym wniosku na coś niejasne dołączałam stronę z neta, gdzie było PKWiU wchodzące i dokładny opis co to jest (bo ja jako kupujący wiedziałam co to jest, ale zapis na FV był koszmarny)... i przeszło bez pytań

  4. #5024

    Domyślnie

    witam, mam pytanko: A mianowicie Fakturki mam wystawione na adresik zameldowania pod którym mieszkałam do momentu wykończenia kupionego mieszkania. Mieszkanie to wiadomo ma inny adresik, teraz już jestem tam zameldowana i pytanie moje brzmi czy mogę złożyć wniosek VZM w oparciu o te faktórki?? Czy adres na nich nie musi być taki jak remontowanego mieszkania????

  5. #5025
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Nie musi. Ważne, żeby z faktury wynikało, że tym który zakupił materiał budowlany, byłaś właśnie Ty, a nie kto inny. Rozbieżne adresy nie dyskwalifikują faktury.

  6. #5026

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika2288 Zobacz post
    witam, mam pytanko: A mianowicie Fakturki mam wystawione na adresik zameldowania pod którym mieszkałam do momentu wykończenia kupionego mieszkania. Mieszkanie to wiadomo ma inny adresik, teraz już jestem tam zameldowana i pytanie moje brzmi czy mogę złożyć wniosek VZM w oparciu o te faktórki?? Czy adres na nich nie musi być taki jak remontowanego mieszkania????
    Ma być zasadniczo tytuł prawny do remontowanego "lokum" mieszkalnego, ale nigdzie nie pisze, że należy tam mieszkać... w końcu ustawodawca zezwala na staranie się o zwrot różnicy VAT przy przekształcaniu budynku niemieszkalnego na mieszkalny, to jak tam mieszkać na dzień dobry, jak np nie ma w nim na początku nawet WC? Ustawa nie zawiera zapisu WŁASNE cele mieszkaniowe (co by oznaczało zamieszkiwanie, a zapis taki ustawodawstwo zna, bo było zastosowane przy uldze remontowej w PIT), a jedynie ustawa zawiera cele mieszkaniowe (czyli posiadany budynek /lokal/ ma być mieszkalny, a nie usługowy, gospodarczy, czy garaż)
    PS Nie widziałam odpowiedzi zefirispka

  7. #5027
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Belladonna, żaden problem. Mamy dwa razy tak, dla podatnika dobry znak

  8. #5028

    Domyślnie :)

    dziękuję za odpowiedź w takim razie dobrze, że już klasyfikuję te materiały.


    moglibyście kochani rzucić okiem czy dobrze co nieco rozszyfrowałam??jeśli źle się doszukałam w wykazie albo wogóle niektórych rzeczy nie mogę w wykazie odnaleźc to prosze pomóżcie


    1. akr. Ceresie 26.64.10 TAK (40?)
    2. zlew satyna TAK
    3. wężyk stalowy ?
    4. nypel TAK
    5. wkrętak ?
    6. bateria TAK
    7. PP MUR 26.30.10-73.41 TAK
    8. glazura 26.30.10-75.41 TAK
    9. L/Z/7/250 25.23.15-50.99
    10. żyrandol 31.50.25-11.99 NIE bo nie „oprawa oświetleniowa”
    11. narożnik TAK
    12. łącznik TAK
    13. zakończenie TAK
    14. listwa LM 55 ?
    15. Izo-flo 26.82.16-30.90 TAK
    16. podl. pa 20.20.14-15.20 ?
    17. euforio 26.30.10-73.41 TAK
    18. zaprawa 26.64.10-00.90 TAK
    19. fuga 26.64.10-00.11 TAK
    20. silikon 24.30.22-53.20 TAK
    21. bloczki 26.61.11-30.15 ?
    22. rura- brak pkwiu TAK chyba
    23. rura z muf 25.21.21-55 (26?) TAK
    24. sztucer wc TAK
    25. kolano 25.21.22-70 ?
    26. rura z muf 25.21.21-55 ?
    27. korek- brak pkwiu
    28. uchwyt stal- brak pkwiu
    29. kolanko- brak pkwiu
    30. fuga Ce 40- brak pkwiu i fuga de- 26.64.10-00.11 ?
    31. wanna prostokątna- brak pkwiu- TAK
    32. syfon wannowy 25.23.12-9 TAK
    33. kompakt z deską TAK
    34. szafka pod umywalkę ???
    35. umywalka ceramiczna 26.22.10-30 TAK
    36. półsyfon umywalk. Biały 25.23.11-55.20 ?
    37. bateria brak pkwiu TAK

  9. #5029

    Domyślnie

    Witam,
    Od marca jesteśmy małżeństwem, pewnie za rok 2010 odlicznie będziemy robić osobno, ponieważ nie przez cały rok podatkowy byliśmy małżeństwem.
    Jak poradzić sobie z odliczeniem, jak zbierać faktury? Na jedną osobę, czy część na jedna, a część na drugą?

  10. #5030

    Domyślnie

    Cytat Napisał margaryt Zobacz post
    Witam,
    Od marca jesteśmy małżeństwem, pewnie za rok 2010 odlicznie będziemy robić osobno, ponieważ nie przez cały rok podatkowy byliśmy małżeństwem.
    Jak poradzić sobie z odliczeniem, jak zbierać faktury? Na jedną osobę, czy część na jedna, a część na drugą?
    Cały rok podatkowy trzeba być małżeństwem aby złożyć wspólny PIT (to jedno z wymogów)... ale VZM to nie wspólne rozliczanie... jeśli ktoś dzisiaj składa VZM, a wczoraj wziął ślub to musi podać dane dwóch osób i we wniosku muszą być dwa podpisy... dlatego przy małżonkach na kogo są FV nie jest istotne, bo małżonkowie mają wspólny limit... kto kupuje niech bierze FV na siebie i tyle

  11. #5031

    Domyślnie

    Cytat Napisał monika2288 Zobacz post
    dziękuję za odpowiedź w takim razie dobrze, że już klasyfikuję te materiały.


    moglibyście kochani rzucić okiem czy dobrze co nieco rozszyfrowałam??jeśli źle się doszukałam w wykazie albo wogóle niektórych rzeczy nie mogę w wykazie odnaleźc to prosze pomóżcie :)


    1. akr. Ceresie 26.64.10 TAK (40?)
    2. zlew satyna TAK
    3. wężyk stalowy ?
    4. nypel TAK
    5. wkrętak ?
    6. bateria TAK
    7. PP MUR 26.30.10-73.41 TAK
    8. glazura 26.30.10-75.41 TAK
    9. L/Z/7/250 25.23.15-50.99
    10. żyrandol 31.50.25-11.99 NIE bo nie „oprawa oświetleniowa”
    11. narożnik TAK
    12. łącznik TAK
    13. zakończenie TAK
    14. listwa LM 55 ?
    15. Izo-flo 26.82.16-30.90 TAK
    16. podl. pa 20.20.14-15.20 ?
    17. euforio 26.30.10-73.41 TAK
    18. zaprawa 26.64.10-00.90 TAK
    19. fuga 26.64.10-00.11 TAK
    20. silikon 24.30.22-53.20 TAK
    21. bloczki 26.61.11-30.15 ?
    22. rura- brak pkwiu TAK chyba
    23. rura z muf 25.21.21-55 (26?) TAK
    24. sztucer wc TAK
    25. kolano 25.21.22-70 ?
    26. rura z muf 25.21.21-55 ?
    27. korek- brak pkwiu
    28. uchwyt stal- brak pkwiu
    29. kolanko- brak pkwiu
    30. fuga Ce 40- brak pkwiu i fuga de- 26.64.10-00.11 ?
    31. wanna prostokątna- brak pkwiu- TAK
    32. syfon wannowy 25.23.12-9 TAK
    33. kompakt z deską TAK
    34. szafka pod umywalkę ???
    35. umywalka ceramiczna 26.22.10-30 TAK
    36. półsyfon umywalk. Biały 25.23.11-55.20 ?
    37. bateria brak pkwiu TAK
    Odpuść:
    3. wężyk stalowy
    5. wkrętak
    34. szafka pod umywalkę

    co do:
    10. żyrandol 31.50.25-11.99 NIE bo nie „oprawa oświetleniowa”... a co jest oprawą oświetleniową? na wielu stronach US-ów czytam: plafon, kinkiet itd to wyposażenie (chociaż jedna interpretacja zawiera, że plafon mający symbol wchodzący jest podstawą do odliczenia)... no a co jest oprawą oświetleniową? Gwarantuję Ci, że gdybyś wystąpiła z indywidualną interpretacją i zapytała, czy od: żyrandol 31.50.25-11.99 zwrot się należy, to by odpisali m.in. " Po dokonaniu analizy tut. organ stwierdził, że wskazany przez podatniczkę materiał, żyrandol 31.50.25-11.99 został wymieniony w załączniku do obwieszczenia MTiB, a mianowicie ex 31.50.25-11 - oprawy oświetleniowe mieszkaniowe do żarówek - z wyłączeniem zabezpieczonych przed wnikaniem wody. Mając na uwadze powyższe oraz fakt, iż materiał ten służył do remontu lokalu mieszkalnego, a wydatek na jego zakup został poniesiony i udokumentowany fakturą wystawioną od dnia 1.05.2004 r. podatniczka ma prawo do ubiegania się o zwrot części wydatków poniesionych na zakup ww. materiału". :) No na tyle mądra, to ja też być mogę :);):)

  12. #5032

    Domyślnie

    Cześć !

    w kwietniu formalnie zakończyłem budowę, ale jak to życie jeszcze trochę rzeczy zostało. Czy będę mógł odliczyć (z tego co doczytałem, to już w kolumnie związanej z remontem, mimo że to nadal budowa...) rzeczy związane z budową i dokończeniem tarasu i balkonu, takie jak:
    1) płyty tarasowe (takie gotowe, betonowe z kamyczkami)
    2) tralki kute i inne elementy metalowe na balkon
    3) płytki(kafelki) na balkon
    4) cała pozostała chemia - kleje, folie w płynie, cement (materiał na posadzki) itd
    5) stal na fundament tarasu

    Jak skończę spisywać faktury, to jeszcze pewnie dopytam o szczegóły, na razie tak ogólnie, bo nie wiem czy w ramach remontu można robić dokładnie to samo, co podczas budowy.

  13. #5033

    Domyślnie

    GosiaIAdam
    Jeśli ktoś do wniosku dołącza pozwolenie na budowę plus zawiadomienie o zakończeniu budowy to trudno aby miał FV na asortyment dachowy... ale reszta to wykończeniówka (wiadomo o co chodzi, jedynie jest mniejszy limit)
    1 Kostka itp na taras wejdzie (tylko trzeba udowodnić, że się ma taras w planie, a nie ktoś podjazd nazwał tarasem)
    2 nie do końca wiem o co chodzi...
    3 tak
    4 kleje raczej tak (chociaż nie wszystkie wchodzą), cement tak... ale folia w płynie to wyleci
    5 tak
    ale te sprawy wymagają opisu, więc opisz dokładnie i najlepiej dołącz do wniosku plan budynku, z którego wynika, ze masz taras... no chyba, że na pozwoleniu jest zapis np pt "dom w truskawkach" (ta nazwa mi się strasznie spodobała) to można odszukać... ale lepiej, żebyś to dołożył (ksero), bo nie wiem czy komuś się chce szukać

  14. #5034

    Domyślnie

    Belladonna, wielkie dzięki za odpowiedź. Taras pierwotnie był w projekcie, potem go wyrzuciliśmy, a potem jednak był robiony (oczywiście nic bez zgody kierownika budowy). A tralki to elementy składowe balustrady kutej na balkon

    PS. Nazwę mamy podobną - dom w oleandrach

  15. #5035

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Cały rok podatkowy trzeba być małżeństwem aby złożyć wspólny PIT (to jedno z wymogów)... ale VZM to nie wspólne rozliczanie... jeśli ktoś dzisiaj składa VZM, a wczoraj wziął ślub to musi podać dane dwóch osób i we wniosku muszą być dwa podpisy... dlatego przy małżonkach na kogo są FV nie jest istotne, bo małżonkowie mają wspólny limit... kto kupuje niech bierze FV na siebie i tyle
    Belladonna dziękuję za informację. Jaki jest limit na FV?

  16. #5036
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał margaryt Zobacz post
    Jaki jest limit na FV?
    Budowa- 38 152,61 zł
    Remont- 16 351, 12 zł
    Limity obowiązują do końca roku. Od stycznia ulegną zmianie, w zależności od nowej ceny m2 ogłoszonego przez GUS.

  17. #5037

    Domyślnie

    Cytat Napisał GosiaIAdam Zobacz post
    Belladonna, wielkie dzięki za odpowiedź. Taras pierwotnie był w projekcie, potem go wyrzuciliśmy, a potem jednak był robiony (oczywiście nic bez zgody kierownika budowy). A tralki to elementy składowe balustrady kutej na balkon

    PS. Nazwę mamy podobną - dom w oleandrach
    To z domem w oleandrach też się już spotkałam... bo chyba nawet byłam ciekawa jak wygląda
    Co do elementów balustrady to podpowiem coś na priv

  18. #5038

    Domyślnie

    Powiedzcie mi czy można teraz jeszcze odliczyć faktury z 2005r? Do tej pory nie skłądałem jeszcze wniosku do US o zwrot Vat za materiały budowlane, teraz mam stertę faktur na pokaźna sumkę wiec taki zastrzyk gotówki byłby dla mnie miły . Tylko nie wiem czy cześć faktor nie uległa przedawnieniu? Jak to wygląda w rzeczywistości?
    I jeszcze jedno pytanie jaką datę wpisać w Picie czy datę uzyskania zezwolenia na budowę czyli u mnie to był październik 2004r czy datę rozpoczęcia budowy ( dziennik mam prowadzony od marca 2005r.) ?

  19. #5039
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Można składać faktury wydane po 1 maja 2004 r. Nie ma czegoś takiego jak przedawnienie faktur. Jeśli są wydane zgodnie z prawem, nadal potwierdzają zakup materiałów budowlanych i można je wykorzystywać przy wnioskach o częściowy zwrot vat. Co do daty, otrzymanie pozwolenia nie oznacza, że budowa ruszyła. Dałbym zatem datę faktycznego rozpoczęcia inwestycji. Niemniej wydatki sprzed rozpoczęcia inwestycji, ale z nią związane też podlegają częściowemu zwrotowi vat.

  20. #5040

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz.

Strona 252 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony