dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 253 z 407
Pokaż wyniki od 5.041 do 5.060 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5041

    Domyślnie

    No to ja już po raz trzeci zabieram się za odliczanie faktur i bardzo liczę an Waszą pomoc. Do tej pory tylko dzięki dobrym duszkom forum otrzymałam 2 razy 100% wyliczonej kwoty. Jeszcze raz dzięki.
    1, w domu już jesteśmy zameldowani choć jeszcze nie mamy odbioru - jaki adres pisac na wniosku, czy ten stary, który jest na wszystkich fakturach, czy nowego domu bez odbioru? Chciałabym aby faktury były rozliczane jako budowa a nie remont?
    2. Jeśli rozliczę wszystko do końca października to jaka jest teraz kwota za metr kwadratowy (nigdy nie mogłam zaskoczyć, która to kwota, z którego kwartału)
    3. czy można odliczyć sprzęt AGD do zabudowy (płyta gazowa, mikrofala, piekarnik, zmywara) i okap, sądzę,że lodówka wolnostojąca nie - ale moze sie mylę?
    4. wkręty, den braven acryl g/k do płyt gipsowyb (brak pkwiu)
    5,kabina prysznic, brodzik, nogi, komplet odpływowy
    6. bateria zlew.
    7 narożnik pcv uniwersalny 2,5m
    8 piana do pistoletu NIE?9
    9.wanna + zestaw odpływowy
    10 grunt pod tynki
    11 profil UD przyścienny sufitowy
    12 zaprawa klejowa do styropianu
    13 gniazda + ramki
    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #5042

    Domyślnie

    Jak nie ma odbioru to budowa jest w trakcie, nieprawdaż?
    Zatem i wydatki dotyczą budowy.
    Podaje się adres aktualnego zamieszkania.
    Zmianę adresu zdaje się trzeba zgłosić drukiem NIP-3.
    Aktualną cenę masz niżej w linku.
    Pozycje nr 3, 4 ,10 i 13 raczej nie podlegają odliczeniu.

    ____________________________________________
    Alfabetyczna lista materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM-1 do wniosku o zwrot VAT
    Ostatnio edytowane przez Piter_ ; 09-10-2010 o 18:46

  3. #5043

    Domyślnie

    NIP-3 ze zmianą adresu składamy do miesiąca (o ile nie prowadzimy DG na własnym NIP, bo wtedy wypełniamy NIP-1). A we wniosku powinien się pojawić adres zgłoszony w US, bo inaczej wezwanie jak nic (o ile takie coś przyjmą). Co do 3... płyta gazowa wchodzi do odliczenia, reszta z trójki nie (bo domyślam się, że piekarnik jest elektryczny, a nie gazowy)

  4. #5044

    Domyślnie

    Piter_ i belladonna dzięki za szybką odpowiedź. A załączniki w poście Pitera są bezcenne

  5. #5045
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    NIP-3 ze zmianą adresu składamy do miesiąca (o ile nie prowadzimy DG na własnym NIP, bo wtedy wypełniamy NIP-1).
    Wtedy, tak po prawdzie to EDG-1, ale cóż, takie nam rząd wymyślił jednokrotne windowsy

  6. #5046

    Domyślnie

    A ja mam pytanie czysto techniczne, wypełniając VZM1A jak tp zapisać aby nie stracić danych, bo już dwa razy wszystko szlag trafił i za chwilę mnie trafi. Korzystam z programu, który jest w linkach Pitera. Zwyczajnie nie mogę tego zapisać. I jeszcze czy można odliczyć półpostument pod umywalkę taki wiszący, zakrywający rury odpływowe, niestety nie mam PKWiU

  7. #5047

    Domyślnie

    Ja korzystałam z programu darmowego z podatki.biz... tam się zapisuje... jedyny defekt, ze jak się wypełnia ostatni wiersz, a nie kliknie w inne pole, to w tym ostatnim wierszu przy kwocie VAT wstawi zero
    Postument (czy pół...) jak umywalka jest wyrobem sanitarnym ceramicznym i wejdzie z poz. 36 wykazu
    zefirispka, po rozmowie z moimi NIP-ami zgłupiałam co do sprawy NIP-1... każdy mówi co innego... a ja już na tę ustawę ochoty nie mam (jak mój facet zmieni jakieś dane, to wtedy zapytam co chcą... bo może tym razem z rozpędu nie złożę mu NIP-3 )

  8. #5048

    Domyślnie

    jak musi być opisana faktura za więźbę dachową żeby odpisać bo mam dwie różne informacje: "drewno konstrukcyjne nienasycone" czy tylko drewno?

  9. #5049

    Domyślnie

    Terry
    Przecież to jest normalny zwykły arkusz Excela.
    Musi działać z menu Zapisz lub Zapisz Jako

  10. #5050

    Domyślnie

    Cytat Napisał GMZ Zobacz post
    jak musi być opisana faktura za więźbę dachową żeby odpisać bo mam dwie różne informacje: "drewno konstrukcyjne nienasycone" czy tylko drewno?
    Więźba dachowa to PKWiU 20.10.10-45.50 i nie wchodzi.... czyli nie bardzo rozumiem, co chcesz zrobić

  11. #5051

    Domyślnie

    Czy izolbet A można odliczyć? Bo na fakturze pkwiu mam 23,20,30-00,43 i tego nie ma w wykazie wiec nie wiem czy mogę odliczyć?
    Czy okna dachowe i oraz kołnierz do nich również można odliczyć ?
    Właz dachowy z szybką czy nadaje się do odliczenia?
    Ostatnio edytowane przez bladyy78 ; 10-10-2010 o 18:32

  12. #5052
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    zefirispka, po rozmowie z moimi NIP-ami zgłupiałam co do sprawy NIP-1... każdy mówi co innego... a ja już na tę ustawę ochoty nie mam (jak mój facet zmieni jakieś dane, to wtedy zapytam co chcą... bo może tym razem z rozpędu nie złożę mu NIP-3 )
    Nie martw się, ja tez zgłupiałem. Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie NIP-ów, od lutego formularz NIP-1 jest dla..... rolnika ryczałtowego. I zaczyna się, kto ma przyjąć EGD-1, czy urząd gminy i potem do us, czy bezpośrednio do us, a może jednak NIP-1. Co urząd to praktyka. Ładny cyrk, a podobno jesteśmy państwem unitarnym.
    Informację, o której pisałem w poprzednim poście mam ze Świętokrzyskiej, ale sama wiesz jakie jest życie.

  13. #5053

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Czy izolbet A można odliczyć? Bo na fakturze pkwiu mam 23,20,30-00,43 i tego nie ma w wykazie wiec nie wiem czy mogę odliczyć?
    Czy okna dachowe i oraz kołnierz do nich również można odliczyć ?
    Właz dachowy z szybką czy nadaje się do odliczenia?
    Takiego PKWiU w ogóle nie ma. Jeżeli już to 23.20.32-00.43 lepiki asfaltowe, które nie wchodzą. Ale, ale. Producent Izolbetu A podaje symbol 26.82.13-00.00 i chociaż jest to PKWiU 2004 to według klucza powiązań odpowiednikiem jest PKWiU 1997 o symbolu 26.82.13-00.11, który akurat wchodzi. A więc? Pozostałe materiały wchodzą.
    ____________________________________________
    Alfabetyczna lista materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM-1 do wniosku o zwrot VAT

  14. #5054

    Domyślnie

    No dobra a co grozi jak się człowiek pomyli i poda coś czego się nie odlicza? Kurcze w tym wykazie jest tyle nieścisłości że głowa boli.
    Np. piszesz Piter że właz wchodzi do odliczenia i pewnie tak jest, ale nie wiem czy dobrze przeczytałeś ja napisałem właz dachowy, a w wykazie jest wyłaz ( w środku "y") dachowy. To jest to samo, jednak na fakturze mam podane właz, a nie wyłaz mam nadzieje ze w skarbówce nie będą się takich rzeczy czepiali. Co do izolbetu A to dalej nie wiem czy go odliczać czy nie.
    A jak jest z folią dachową typu membrana, mam na fakturze napisane folia dachowa paroprzepuszczalna?
    Mam na faktorze jeszcze uszczelki dachowe takie z pianki i również nie wiem czy można je odliczać pkwiu 25.23.15-50.30?

  15. #5055

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
    Terry
    Przecież to jest normalny zwykły arkusz Excela.
    Musi działać z menu Zapisz lub Zapisz Jako
    No mi też sie tak wydawało i za każdym razem jak kliknę zapisz to mam info, że program przestał działać, ale już na jutro umówiłam się z koleżanką, która ma głowę do takich rzeczy więc mam nadzieję, że mi pomoże. Ale mam jeszcze kilka pytań co do odliczeń,
    1. Jeśli chodzi o ten półpostument to on nie jest ceramiczny tylko z metalu (co prawda to nie jest napisane na fakturze)
    2 syfony i półsyfony
    3 rozeta płaska 29.13.20-00-50
    4 uszczlniacz sylikonowy 24.30.22-53.39
    5 uszczelka redukcyjna 25.13.73-23
    6. puszka pk60 z wkrętami 31.20.27-60.11
    7pokrawa60 z wasami (wąsami ) 31.20.27-60.11
    8 kabel 31.20.27-60.13
    9 taśma do płyt G-K
    10 panel prysznic nie zgadza mi się nr 29.13.12-33.21 - na liście są inne numery
    11. zestaw do montażu 28.75.11-31.00
    12 drewniany blat kuchenny 20.20.12-55.21 - na tym mi szczególnie zależy
    13. impregnacja kamienia
    14. taśma wulkanizacyjna

  16. #5056

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Czy izolbet A można odliczyć? Bo na fakturze pkwiu mam 23,20,30-00,43 i tego nie ma w wykazie wiec nie wiem czy mogę odliczyć?
    Czy okna dachowe i oraz kołnierz do nich również można odliczyć ?
    Właz dachowy z szybką czy nadaje się do odliczenia?
    Na moje oko masz już zastosowane PKWiU z 2008 roku (więc obecnie PKWiU, to żaden wyznacznik). Wg mnie nie wchodzi Izolbet - K, natomiast A, czy S tak
    Okna, wyłazy, kołnierze wciągaj

  17. #5057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Terry Zobacz post
    5 uszczelka redukcyjna 25.13.73-23
    6. puszka pk60 z wkrętami 31.20.27-60.11
    7pokrawa60 z wasami (wąsami ) 31.20.27-60.11
    8 kabel 31.20.27-60.13
    9 taśma do płyt G-K
    11. zestaw do montażu 28.75.11-31.00
    12 drewniany blat kuchenny 20.20.12-55.21 - na tym mi szczególnie zależy
    13. impregnacja kamienia
    14. taśma wulkanizacyjna
    co zostawiłam wyżej, ja bym wyrzuciła... co do reszty z samej nazwy ok (tylko, że ja jestem chyba ewenement, bo na PKWiU rzadko zwracam uwagę)

  18. #5058

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    No dobra a co grozi jak się człowiek pomyli i poda coś czego się nie odlicza? Kurcze w tym wykazie jest tyle nieścisłości że głowa boli.
    Zamkną Cię
    No ok, głupawka mojego dziecka chyba przeszła na mnie... każdy w tym zaczynał od zera, ale nawet jak w tym siedzi mocno to powie, ze to czeski film nadal...
    Jak za dużo wciągniesz, to Cię ściągną do poprawki (koniecznie podaj tel we wniosku... i nie stacjonarny! jak ktoś w godzinach pracy jest poza domkiem... )
    folię dachową i te uszczelki wciągnij

  19. #5059

    Domyślnie

    Cytat Napisał zefirispka Zobacz post
    Informację, o której pisałem w poprzednim poście mam ze Świętokrzyskiej, ale sama wiesz jakie jest życie.
    No niestety wiem... czytam często jak ludzie są zdezorientowani w różnych tematach, bo co urząd mówi inaczej... no ale szkoda sobie ciśnienie podnosić przed spankiem
    Albo jedno okienko.... skąd Pani w UM, czy UG ma wiedzieć, że zaznaczenie kwadracika co do formy opodatkowania jest takie ważne... a potem osoba składa 25 stycznia PIT-28 i się dowiaduje, że jest na zasadach ogólnych (nie zaznaczyła żadnego kwadracika w EDG), a na nowy rok już za późno zmienić formę... żenada...

  20. #5060

    Domyślnie

    Zabrałam się za VAcik i im więcej czytam tym mam więcej wątpliwości.
    Nie wiem czy mogę odliczyć VAT od niżej wymienionych pozycji:
    1) Kreisel lepstyr,
    2) Kreisel styrlep,
    3) strzemiona,
    4) kołki FUHR,
    5) element montażowy sigma geberit - 25.23.12-90.30 - po numerze niby można, ale czy napewno?
    6) optyzar do warstwy zbrojącej
    7) knauf tynk maszynowy lekki
    cerplast podkładowa masa tynkarska
    9) płytki parapetowe szkliwone - 23.31.10.0 - po numerze nie można, ale jaką mam pewność, że ktoś nie wprowadził błędnego numeru?
    10) wkręt fosfatyzowany
    11) kołki do styropianu - 25.23.15-50.82 - po numerze można, ale czy napewno?
    12) zaprawa klejowa atlas plus
    13) knauf tynk maszynowy MP75
    14) łącznik kanałów sztywnych
    15) kanał okrągły
    16) gipsar prestige - 23.69.11.0 - i tutaj znowu mam watpliwości czy jest dobry numer
    17) szybkozłączka instalacyjna
    1 listwa zaciskowa złączka
    19) pierścień dystanowy
    20) nośnik polisterynowy do wanny
    21) panele MDF
    22) odpływ prysznicowy - liniowy
    23) podkład korkowy pod panele
    24) kanał elastyczny okrągły
    25) redukcja okrągła fi 100/fi R5
    26) opaska zaciskowa
    27) wąż niezbrojony
    2 kołek - hak prosty
    29) rurka termokurczliwa
    30) ścianka prysznicowa boczna
    31) profil trzymający ścianę prysznica
    32) baterie
    33) głowica natrysku
    34) ramię natrysku
    35) przyłącze natrysku
    36) syfon umywalkowy
    37) system linkowy
    3 wodomierz
    39 regulator temperatury do kotła

    Trochę tego się nazbierało i z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.

Strona 253 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony