dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 256 z 407
Pokaż wyniki od 5.101 do 5.120 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5101

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    A nie wiecie czy rekuperator i elementy wentylacji mechanicznej można odliczyć?
    Nie do końca wiem o co chodzi... lubię pytania gdzie ktoś mi podaje konkretny zapis z FV

  2. #5102

    Domyślnie

    Cytat Napisał EWUNCIA84 Zobacz post
    Witam
    mam pytanie odnośnie korekty vzm. Problem jest taki że korekte na okna otrzymałam dopiero po otrzymaniu zwrotu pieniędzy z us i nie wiem czy muszę zlożyc korekte do poprzedniego wniosku i zwrócić kase do us , czy mogę fakturę korygującą ująć w kolejnym wniosku który będę składać w bierzącym roku. ?
    Korygujesz wniosek, w którym odliczałaś te okna (czyli wykazywałaś tę FV)
    PS Jeśli będziesz składać kolejny wniosek, to najlepsze wyjście jest takie: składasz wniosek i korektę do poprzedniego wniosku plus pismo o przeksięgowanie z obecnego VZM na poczet zaległości wynikającej z korekty wniosku poprzedniego. Wtedy nic nie wpłacasz tylko kwotę wynikającą z korekty do "oddania" wezmą pomniejszając zwrot z obecnego wniosku
    Ostatnio edytowane przez belladonna ; 19-10-2010 o 21:15

  3. #5103

    Domyślnie

    Rekuperator Jan Gaz - centrala wentylacyjna nawiewno-wywiewna z wymiennikiem ciepła. Tak jest na fakturze, cena niemała bo 8kpln, więc byłoby miło gdyby się dało.

  4. #5104

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Rekuperator Jan Gaz - centrala wentylacyjna nawiewno-wywiewna z wymiennikiem ciepła. Tak jest na fakturze, cena niemała bo 8kpln, więc byłoby miło gdyby się dało.
    Znalazło mi, że podwieszane centrale klimatyzacyjne mają PKWiU 29.23.12-70.00, a tego w wykazie nie znajdziesz....

  5. #5105

    Domyślnie

    Ja bym bardziej podciagnąl rekuperator pod Wentylatory, okapy wyciągowe i recyrkulacyjne typu domowego 27.51.15

  6. #5106

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo proszę o info czy mozna odliczyć VAT za nastepujące materiały:
    - ogrodzenie aluminiowe przed budynkiem, czyli furtki, prześła, brama wjazdowa (podejrzewam ze nie mozna)
    - balustrade z aluminium i stali nierdzewnej na balkonie (chyba mozna)

    z góry dziekuje
    pozdro

  7. #5107

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Ja bym bardziej podciagnąl rekuperator pod Wentylatory, okapy wyciągowe i recyrkulacyjne typu domowego 27.51.15
    Tak czy inaczej raczej to nie przejdzie

  8. #5108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hugo26 Zobacz post
    Witam
    Bardzo proszę o info czy mozna odliczyć VAT za nastepujące materiały:
    - ogrodzenie aluminiowe przed budynkiem, czyli furtki, prześła, brama wjazdowa (podejrzewam ze nie mozna)
    - balustrade z aluminium i stali nierdzewnej na balkonie (chyba mozna)

    z góry dziekuje
    pozdro
    ogrodzenie itp przed budynkiem nie mieści się w zakresie robót... co do barierek, to wejdą z poz. 67 lub 69 wg mnie

  9. #5109

    Domyślnie

    Ok dzięki: A jeszcze takie pozycje jak: beton towarowy B20, dachówka ceramiczna Koramic, rolety zewnętrzne na okna?
    Bo rozumiem,że np napędy do rolet już nie.

  10. #5110
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EWUNCIA84

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    sokółka
    Kod pocztowy
    16-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy mozna odliczyć? :
    -narożniki aluminiowe z siatką (elewacja)
    -kołek ksm
    -kominek mdm (wentylacyjny plastikowy, taki na dach)
    -uszczeli pod gąsiory (z pianki)

  11. #5111

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie (teraz mam więcej informacji) - czy mogę odliczyć VAT od:
    1) Kreisel lepstyr - Zaprawa klejąca do mocowania płyt styropianowych
    2) Kreisel styrlep - zaprawa klejąco-zbrojąca w systemach ociepleń na styropianie?

  12. #5112

    Domyślnie

    Czy składając faktury w załączeniu do wniosku do US, muszą byc one przeze mnie podpisane; niektóre z tych faktur podpisywał mój brat bo akurat był na placu budowy a innych wogóle nie podpisywaliśmy ?
    Pozdrawiam

  13. #5113

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuuza Zobacz post
    Ponawiam pytanie (teraz mam więcej informacji) - czy mogę odliczyć VAT od:
    1) Kreisel lepstyr - Zaprawa klejąca do mocowania płyt styropianowych
    2) Kreisel styrlep - zaprawa klejąco-zbrojąca w systemach ociepleń na styropianie?
    obie zaprawy klejące są do odliczenia, podobnie narożniki alu z siatką i steropian,
    z ocieplenia wypadają kołki (podobno zawsze były na 22% i mnie wykreślili je w zeszłym roku) oraz siatka

  14. #5114

    Domyślnie

    dzięki belladona, odpiszę te elementy CO tak jak mnie udało się je zinterpretować a ewentualnie urzędnik będzie weryfikował niezgodności-sama pisałaś, że o wyłudzenie nie zostanę posądzona (na szczęście)

  15. #5115

    Domyślnie

    Dzięki angela82!
    Teraz zabieram się za pisaninę!

  16. #5116
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EWUNCIA84

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    sokółka
    Kod pocztowy
    16-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Angela82 pisząc o kołkach których nie można odliczyć miałaś na myśli kołki do styropianu( takie plastikowe )?

  17. #5117

    Domyślnie

    A co z elektryką. Na fakturze brak PKWiU ale wszystko na 22%. Mam na myśli
    1. gniazda z uziemieniem
    2. łacnik jednobiegunowy i schodowy
    3. przyciski
    4. ramki
    5. kwadrat ramka
    6. gniazdo antenowe
    7. kołnierz uszczelanijący i przedłużający
    Tego typu rzeczy sa wymienione na fakturze. Jako ostania pozycja to montaż na 7%. Ale za sprzęt płaciłam VAT 22%. Czy dobrze mi wystawił fakturę i czy mogę to odliczyć?

  18. #5118

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Ok dzięki: A jeszcze takie pozycje jak: beton towarowy B20, dachówka ceramiczna Koramic, rolety zewnętrzne na okna?
    Bo rozumiem,że np napędy do rolet już nie.
    Co wymieniłeś wchodzi i dobrze rozumiesz

  19. #5119

    Domyślnie

    Cytat Napisał markii Zobacz post
    Czy składając faktury w załączeniu do wniosku do US, muszą byc one przeze mnie podpisane; niektóre z tych faktur podpisywał mój brat bo akurat był na placu budowy a innych wogóle nie podpisywaliśmy ?
    Pozdrawiam
    FV nie muszą być podpisane przez nikogo, czyli nie tylko nabywca nie musi się podpisać, ale sprzedawca też nie musi się podpisać

  20. #5120

    Domyślnie

    Cytat Napisał EWUNCIA84 Zobacz post
    Czy mozna odliczyć? :
    -narożniki aluminiowe z siatką (elewacja)
    -kołek ksm
    -kominek mdm (wentylacyjny plastikowy, taki na dach)
    -uszczeli pod gąsiory (z pianki)
    odpuść kołki ksm (bo one nie są z tworzyw sztucznych raczej, a te do styropianu jedyne wchodzą).... reszta ok

Strona 256 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony