dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 264 z 407
Pokaż wyniki od 5.261 do 5.280 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5261
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lilia158

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rzeszów (okolice)
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilia158 Zobacz post
    Mozaiką obłożyliśmy wannę (czego nie polecam) wygląda jak płytki ale zrobione są z kawałeczków kamienia, całość jest elastyczna (wymiary ok 30x30 cm)
    Dziękuję
    Dziękuję za pomoc,
    zadzwoniłam do US i dowiedziałam się, że mozaika zalicza się do ceramiki, wiec można odliczyć VAT, od naczynia wzbiorczego również.
    Pozdrawiam

  2. #5262
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lechiti Zobacz post
    Ależ mieszają Ci nasi finansiści.. czy mozna mieć zatem nadzieję, że jeśli rozpoczynamy budowę wiosną 2011 to będziemy mogli liczyc na częściowy zwrot różnicy VAT-u??
    Naturalnie, że można mieć nadzieję, a nawet pewność. Nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o termin rozpoczęcia budowy

  3. #5263

    Domyślnie

    Nie wiecie mozem kiedy bedzie likwidacja częściowego zwrotu vat? Mam działke ale budowe chce rozpoczac w 2012. Chcialem w 2011 zalatwiac wszystkie formalności oraz ekipy. Nie wiem czy bym zdażyl z porzadna ekipa na nastepny rok

  4. #5264

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Jeśli płacisz VAT 22%, to masz zwrot 68,18% z tych FV (o ile mówimy o załączniku VZM-1/A)... jeśli zapłacisz VAT 23%, to nadal masz do zwrotu różnice miedzy 7%, a 22%... ten 1% pozostaje w budżecie... mają zmienić % zwrotu dla FV po 31 grudnia 2010 z tego co czytałam
    Już odpowiedź jest. Jak zapłacimy 23% VAT to z tych FV wskaźnik % będzie wynosił 65,22. Czyli dla FV w załączniku A do końca 2010 pozostanie 68,18%, a dla tych po 2010 roku 65,22%

  5. #5265

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Nie wiecie mozem kiedy bedzie likwidacja częściowego zwrotu vat? Mam działke ale budowe chce rozpoczac w 2012. Chcialem w 2011 zalatwiac wszystkie formalności oraz ekipy. Nie wiem czy bym zdażyl z porzadna ekipa na nastepny rok
    A kto to wie? to jest powiązane z polityką.... Co do VZM poczytaj to:
    http://podatki.gazetaprawna.pl/artyk...budowlane.html

  6. #5266

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilia158 Zobacz post
    Dziękuję za pomoc,
    zadzwoniłam do US i dowiedziałam się, że mozaika zalicza się do ceramiki, wiec można odliczyć VAT, od naczynia wzbiorczego również.
    Pozdrawiam
    Tylko weź jeszcze poprawkę, że odpowiedź ustna nie jest wiążąca... a Pani na informacji nie podpisuje się pod rozpatrzonym VZM, tylko osoba weryfikująca (tak dla ścisłości)....

  7. #5267
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dila

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam,

    Proszę o informację czy drzwi wnękowe do kabiny prysznicowej wchodzą do odliczenia VAT?

  8. #5268
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Mam już przygotowany wniosek, ale za do tej pory to jakaś drobnica, że aż mi się nie chce jechać do US i składać papierów. A w tym miesiącu będę zamawiać drzwi wewn. (5 sztuk), ale faktura dopiero w styczniu i większa kwota do odliczenia. Czy coś się stanie jeśli w tym roku nie złożę wniosku o zwrot? Będzie taka 'roczna' dziura we wnioskach, bo do tej pory składałam systematycznie raz w roku.

  9. #5269
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tytan58

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Prosze szanownych znawców tematu o podpowiedź czy można odliczyć;

    -płytka elewacyjna gładka Burgund 23.31.10.0
    -płytka parapetowa Burgund 23.31.10.0
    -pret żebrowany fi10 27.10.83-10.00

  10. #5270
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarzannaPG Zobacz post
    Czy coś się stanie jeśli w tym roku nie złożę wniosku o zwrot? Będzie taka 'roczna' dziura we wnioskach, bo do tej pory składałam systematycznie raz w roku.

    Nic złego, po prostu złożysz wniosek w 2011 r i już

  11. #5271

  12. #5272

    Domyślnie

    Cytat Napisał tytan58 Zobacz post
    Witam.
    Prosze szanownych znawców tematu o podpowiedź czy można odliczyć;

    -płytka elewacyjna gładka Burgund 23.31.10.0
    -płytka parapetowa Burgund 23.31.10.0
    -pret żebrowany fi10 27.10.83-10.00
    Z nazwy wszystko wchodzi.... co do poz. 1,2 masz zastosowane PKWiU z 2008 roku, co do 3 nawet nie wiem skąd to PKWiU.... ale nazwa to podstawa i ja się tego trzymałam...

  13. #5273

    Domyślnie

    1. Czy moge zlozyc wniosek VZM jeszcze w tym roku z fakturami wylacznie z tego roku (w czerwcu 2010 zaczeta budowa)? Do tej pory bylem przekonany, ze, tak jak z PITami, wniosek mozna skladac z fakturami za poprzedni rok.
    2. Pytanie powyzsze wynika z tego, ze widze, iz jest nowy wykaz towarow MTiB (od 01.01.2011), ktory jest węższy (okrojony w stosunku do starego). Czy wg Was jest mniej korzystny od tego, ktory obowiazuje teraz (do konca 2010) i czy warto wobec tego skladac wniosek jeszcze w grudniu?
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  14. #5274
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniamar
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    477

    Domyślnie

    Witam mam problem nie wiem czy można odliczyć, bo nie mam na to PKWiU:
    - listwa przyokienna PCV z uszczelką

  15. #5275

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    1. Czy moge zlozyc wniosek VZM jeszcze w tym roku z fakturami wylacznie z tego roku (w czerwcu 2010 zaczeta budowa)? Do tej pory bylem przekonany, ze, tak jak z PITami, wniosek mozna skladac z fakturami za poprzedni rok.
    2. Pytanie powyzsze wynika z tego, ze widze, iz jest nowy wykaz towarow MTiB (od 01.01.2011), ktory jest węższy (okrojony w stosunku do starego). Czy wg Was jest mniej korzystny od tego, ktory obowiazuje teraz (do konca 2010) i czy warto wobec tego skladac wniosek jeszcze w grudniu?
    Wiele o osób chyba ma takie przekonanie, bo najwięcej VZM wpływa w okresie styczeń-kwiecień zupełnie niepotrzebnie, bo wtedy okres oczekiwania jest na granicy (US ma cyrk z PIT-ami).
    Nowy wykaz nie zmienia materiałów które przed 1 maja 2004 były opodatkowane na 7%.... niektóre sklepy stosują już PKWiU z 2008, które się różni od tego z 1997 roku, wiec stąd nowy wykaz

  16. #5276

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniamar Zobacz post
    Witam mam problem nie wiem czy można odliczyć, bo nie mam na to PKWiU:
    - listwa przyokienna PCV z uszczelką
    wg mnie tak

  17. #5277

    Domyślnie

    belladonna, masz rację - dzięki za odpowiedź.

    Służę też linkami:

    * klucz powiązań starego i nowego PKWiU: http://gamma.infor.pl/zalaczniki/dzu....1293.0003.pdf

    * krótkie wyjasnienie co do nowego wykazu: http://podatki.wieszjak.pl/vat/25807...dowlanych.html
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  18. #5278

    Domyślnie

    witajcie,
    Jeśli mogę chciałabym prosić o podpowiedź co mogę z tych wątpliwych rzeczy zaliczyć,
    w niektórych przypadkach potrzebuję jedynie potwierdzenia czy dobrze odszukałam w wykazie
    będę meeega wdzięczna

    1) rury PCV sanitarne, kanalizacyjne lub określone jako 20x3,4, (TAK?)
    2) hak podłogowy
    3) uchwyty boryszew
    4) łuk i kolano nyplowe
    5) redukcja (TAK?)
    6) trójnik (TAK?)
    7) kolano PCV z 25.21.22-70.32 i niektóre bez PKWiU z innej firmy (TAK?)
    zwężka
    9) otulina 26.82.16-30.90 (TAK? Poz.46 z wykazu)
    i spinka do otulin bez PKWiU
    10) kołek szybki montaż
    11) czyszczak PCV 25.23.15-50.42
    12) uchwyt z PCV do rury
    13) okno dachowe (TaK?)
    14) kabel YKY 31.30.13-73.39 (TAK? Poz. 146 w wykazie???)
    15) kineta przelotowa fi 400x160 i kineta zbiorcza 400x160
    16) manszeta pokrywy tel. 400/315 karb.
    17) rura trzonowa fi 400 karbow.
    1 lej spustowy, uchwyt rynny PCV, rura i złączka spustowa oraz rynny wsio pod 25.23.15-50.42 (TAK?)
    19) ościeżnica metalowa (TAK?)
    20)ax. Poliwinylowa brąz c.5 l.
    21) ansol rozpuszcz. 0,5 l. 24.30.22-79.10
    22) uchwyt kablowy i przewód kablowy UZPP 3
    23) szczypce do izolacji
    24) licznik 3 faz regenerowany polski ( mogę podciągnąć pod. 162?)
    25) zawór kątowy ( 167?)
    26) korek
    27) listwa montażowa plastikowa


    w większośći są to rzeczy bez pwkiu i dlatego mi tak mąca.

  19. #5279

    Domyślnie

    Witam,


    mam pytanie dotyczące formularza VZM-1
    na stronie 2 pkt. G pozycja 57 jest konieczność przedstawienia kopii dokumentu potwierdzającego tytuł prawny.
    Jaki dokument należy przedłożyć w US;
    - akt notarialny?'
    - Wypis z ksiąg wieczystych?

    Posiadam oba dokumenty lecz wyciąg z ksiąg wieczystych mam z 2008 roku, gdzie budynek nie został jeszcze wykazany.
    Czy taki wyciąg z ksiąg wystarczy.

    pozdrawiam

  20. #5280
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Witam,
    Powiem tak: wydawało mi się, że wezmę faktury, sprawdzę kody pkwiu z wykazem, wypełnię wniosek i cześć:/
    Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się że z 30 faktur na 4 są kody do wszystkich pozycji ...

    Tyle tytułem wstępu, a teraz pytanie:
    gdzie szukacie kodów pkwiu??

    Nie chciałabym tu umieszczać całej długiej listy rzeczy do sprawdzenia, może jakoś sama mogę poszukać tych kodów??

    ps. coraz bardziej kocham mojego teścia który brał kazdą beczkę tego czarnego mazidła na osobna fakturę:/ nie wiedzieć czemu
    ps.2 w naszym US i panie i panowie są bardzo mili nie wiem skąd stereotyp strasznego urzędu... gorzej z urzędem pocztowym, tam to dopiero "urzęduje" postrach dwóch wielkich biurowców

Strona 264 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony