dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 269 z 407
Pokaż wyniki od 5.361 do 5.380 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5361

    Domyślnie

    Cytat Napisał IrekS Zobacz post
    Witam,

    czy przy zakupie studzienki wodomierzowej PCV (kajma, skolimowski) przysługuje zwrot vat ?

    pozdrawiam

    ponawiam prośbę

  2. #5362

    Angry

    Cytat Napisał Julies Zobacz post
    mam jeszcze pytanie, jak wypełniam więcej niż jeden załącznik wzm-1/a to na końcu 2 sumuję i 1 i 2?
    czy tylko 2 a dopiero na wniosku glownym obliczam od calosci wartosc zwrotu?
    Ja Ci tutaj zaraz podsumuję wszystko.... Każdy załącznik ma swoje pola do sumowania i na kolejnym nie ma "z przeniesienia" (więc każdy sumowany jest OSOBNO)...
    Ostatnio edytowane przez belladonna ; 27-12-2010 o 19:10

  3. #5363

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Ja Ci tutaj zaraz podsumuję wszystko.... Każdy załącznik ma swoje pola do sumowania i na kolejnym nie ma "z przeniesienia" (więc każdy sumowany jest OSOBNO)...
    hehe, wielkie dzięki! Wniosek wypełniony....ufff!

  4. #5364
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agga1

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał agga1 Zobacz post
    Chciałam przestrzec wszystkich przed korzystaniem z tego płatnego serwisu. Przed chwilą zapłaciłam 3,66 za SMS zeby uzyskać dostęp do tej strony, a po wpisaniu kodu dostępowego ukazuje mi się info "przerwa techniczna". Nie napisali łobuzy do kiedy ta przerwa techniczna będzie trwać!

    W efekcie nadal nie wiem, czy odlicza się VAT od SILKI. Czy ktoś może mi odpowiedzieć na to pytanie, bo ja szukam po całym necie od wielu dni i nic nie znalazłam.
    Okazuje się, że ten płatny serwis to oszuści. Kiedy po kilku godzinach próbowałam znów się tam dostać, serwis piszę mi, że moje hasło już wygasło.

  5. #5365
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agga1

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeszcze chciałam się upewnić, czy mogę odliczyć VAT od:
    1. Cemaplast
    2. pręt gwintowany
    3. dystans stropowy / wkładka dystansowa


    Z góry dziękuję

  6. #5366
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agga1

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I jeszcze nie jestem pewna jednej rzeczy: na tej stronie http://mp2009.htw.pl/lista/lista.html piszą, że folii fundamentowych sie nie odlicza, a tymczasem na jednej z moich faktur (z Leroy Merlin) jest przy tej pozycji podany PKWiU 25.23.15-90.90
    Więc odlicza się czy nie?

  7. #5367
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agga1

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał agga1 Zobacz post
    Okazuje się, że ten płatny serwis to oszuści. Kiedy po kilku godzinach próbowałam znów się tam dostać, serwis piszę mi, że moje hasło już wygasło.
    Po umieszczeniu powyższego postu dostałam mailem info, iż to była wina serwera oraz dostałam od nich żądaną listę. Dlatego odwołuję to, co napisałam powyżej.

  8. #5368

    Domyślnie

    Ponawiam zapytanie : czy orientujecie się czy moge załączyć do wniosku fakturę pro forma ?? Towar przyjedzie za 3 m-ce a wiadomo vat chciałabym odliczyć już teraz.

  9. #5369

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    jakoś już chęci brak wiedząc, że wreszcie pożegnam ten temat z końcem roku
    Co przez to rozumiesz?

  10. #5370

    Domyślnie

    Belladonno z jaką datą wprowadzić duplikat faktury?
    Jest to o tyle istotne, że data duplikatu to już "ulga remontowa" a data wystawienia faktury pierwotnej (niestety nie mam jej) to okres przed oddaniem budynku? Czy mogę ją wprowadzić z datą wystawienia fv pierwotnej?

    Jak mam opisać w poz 52 wydatki na "remont" który jest budową. Należy opisać każdą fakturę, czy ogólnikowo?


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bizon_3 ; 28-12-2010 o 20:20
    BIZON

  11. #5371

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monya Zobacz post
    Ponawiam zapytanie : czy orientujecie się czy moge załączyć do wniosku fakturę pro forma ?? Towar przyjedzie za 3 m-ce a wiadomo vat chciałabym odliczyć już teraz.
    Wg mnie NIE ponieważ faktura proforma nie jest dokumentem księgowym upoważniającym do odliczenia podatku Vat
    BIZON

  12. #5372
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klub_AA
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    180
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Pit

    Nie wiem czy pisze w dobrym watku. Poszukuje kogos kto pomoze mi rozliczyc PIT'a (Łódź). Sprawa troche skompplikowana ze wzgledu na remont mieszkania, sprzedaz mieszkania i zakup dzialki.

    Pozdrawiam

  13. #5373

    Domyślnie

    a ma ktoś może nr PKWiU na kasetę Eclisse - aluminiowe profile w których chowają się drzwi przesuwane?

  14. #5374

    Domyślnie

    Troszkę do poczytania w naszym "ulubionym" temacie

    http://podatki.wieszjak.pl/vat/26641...ty-zwrotu.html
    BIZON

  15. #5375

    Domyślnie

    Jaki maja kod i czy można odliczyć:
    1. lazur do drewna 3V3
    2. rozcieńczalnik ftalowy
    3. klej uszczelniający
    4. kołek rozporowy
    5. dachówka ceramiczna
    (podstawowa, wentylacyjna, krawędziowa, kominkowa, gąsior, klamra, żaslepka)
    6. cegła klinkierowa (prawdopodobnie 24.60.11-10.21)
    7. okno dachowe (Velux).
    8. roleta zewnetrzna (Velux)
    9. kołnierz uszczelniajacy (prawdopodobnie 28.11.23-76.49)
    10. rama izolacyjna (Velux)
    11. paroizolacja wokółokienna (Velux)
    12. wyłaz dachowy
    13. rynna dachowa
    14. kosz zlewowy
    15. uchwyt rynny
    16. blacha
    17. nadproże strunobet.
    18. zaprawa kominowa (Sopro)

  16. #5376
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monya
    Ponawiam zapytanie : czy orientujecie się czy moge załączyć do wniosku fakturę pro forma ?? Towar przyjedzie za 3 m-ce a wiadomo vat chciałabym odliczyć już teraz.Wg mnie NIE ponieważ faktura proforma nie jest dokumentem księgowym upoważniającym do odliczenia podatku Vat
    Cytat Napisał bizon_3 Zobacz post
    Wg mnie NIE ponieważ faktura proforma nie jest dokumentem księgowym upoważniającym do odliczenia podatku Vat

    Jedyną podstawą do odliczenia jest WYŁĄCZNIE kopia oryginału faktury, jaką dołącza się do wniosku. Ale czy Ty masz fakturę proforma czy raczej fakturę zaliczkową?
    Ostatnio edytowane przez szoko ; 29-12-2010 o 13:40 Powód: błąd w cytacie

  17. #5377

    Domyślnie

    Witam, mam pytania.
    Jesli składam do US kopie faktur to czy:

    1) w przypadku gdy na fakturze jest kilka pozycji które mogę odliczyć ale nie ma przy nich nr. PKWiU i jest też kilka takich pozycji których nie moge odliczyć, to czy te pozycje odliczane mam osobom weryfikującym w US jakoś zaznaczyć na tej kserokopii? Np. jakimś zakreślaczem, flamastrem itp.? Tak żeby lepiej widziały co konkretnie odliczam?

    2) Mam też kilka faktur które dostałem z hurtowni tylko przez internet. Niby jest na nich napisane Orginał, jest ich nurmer i materiały. Czy ksero takich faktur mogę złożyć do US? Czy też muszę wyciągnąć z hurtowni orginalne faktury z orginalnymi pieczęciami, na takim kiepskim papierze do drukarki przy kasach i dopiero taki orginał kserować i składać do US? Ja chciałem zrobić coś takiego by teraz te faktury z maila podrukować i złożyć do US a gdyby się okazało że US by je zakwestionował to wyciągnąłbym z hurtowni orginalne. Ale nie wiem czy to przejdzie. Problem mój jest taki że mieszkam daleko od budowy i ostatnio nie mam czasu nawet sie tam pofatygować po orginały.

    z góry dziękuje za podpowiedzi.
    J

  18. #5378

    Domyślnie

    Czy można odliczyć lazur 3V3 - jako nieogniotrwałe preparaty powierzchniowe (24.30.22-60.00)?
    Ostatnio edytowane przez ekmir ; 29-12-2010 o 17:40 Powód: błąd w nazwie

  19. #5379

    Domyślnie

    witam

    ja natomiast nie mogę się doszukać informacji, czy można do zwrotu Vat dopisac:
    -profile GK
    -wieszak do profili
    -taśmy łączeniowe PE
    -łączniki do profili
    -kominek wentylacyjny z tworzywa do blachodachówki
    -rury żelbetowe (przepusty)

    i co z faktem jak mam na fakturze błędne nr PKWiU ?
    Ostatnio edytowane przez Monti2008 ; 29-12-2010 o 22:03
    Nowy kominek wentylacyjny na blachodachówkę taki jak tu: http://kronoplast.pl/product.php?id_product=21
    Kolor brązowy. Odstąpię za <b>100zł</b>
    Rura Dospel fi 125 ocieplana do 250 st.C do DGP 10m za 100zł -chętnie oddam

  20. #5380

    Domyślnie

    ja właśnie odebrałam telefon z US i Pani ma zastrzeżenia m.in. do takich pozycja jak:
    - filtr wody;
    - hydroizolacja;
    - deska bidetowa;
    - redukcja bidetowa;
    - hydrofor;
    - fuga (ale w litrach :confused:);
    - czujnik temperatury;
    - syfon bidetowy;
    - piec wolnostojący, czyli tzw. koza.
    Wprawdzie kilka z w/w rzeczy dałam wg zasady 'na dwoje babka wróżyła', ale tej kozy to raczej nie odpuszczę, skoro faktycznie jest jedną z form ogrzewania. A co do reszty, macie jakieś sugestie?!
    Pani z US wyjątkowo 'czepialska'. Nie podoba jej się, że sama wpisywałam symbol PKWiU na fakturach (mimo, że ustalałam telefonicznie ze sklepami), no i nie dołączyłam korekt faktur tylko powykreślałam sama z oryginałów pozycje korygowane - chciałam dobrze :rolleyes: wiem, wiem nadgorliwość gorsza od faszyzmu :wiggle:
    Ostatnio edytowane przez zebra82 ; 30-12-2010 o 11:08

Strona 269 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony