dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 270 z 407
Pokaż wyniki od 5.381 do 5.400 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5381
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakobs1977 Zobacz post
    Witam, mam pytania.
    Jesli składam do US kopie faktur to czy:

    1) w przypadku gdy na fakturze jest kilka pozycji które mogę odliczyć ale nie ma przy nich nr. PKWiU i jest też kilka takich pozycji których nie moge odliczyć, to czy te pozycje odliczane mam osobom weryfikującym w US jakoś zaznaczyć na tej kserokopii? Np. jakimś zakreślaczem, flamastrem itp.? Tak żeby lepiej widziały co konkretnie odliczam?

    2) Mam też kilka faktur które dostałem z hurtowni tylko przez internet. Niby jest na nich napisane Orginał, jest ich nurmer i materiały. Czy ksero takich faktur mogę złożyć do US? Czy też muszę wyciągnąć z hurtowni orginalne faktury z orginalnymi pieczęciami, na takim kiepskim papierze do drukarki przy kasach i dopiero taki orginał kserować i składać do US? Ja chciałem zrobić coś takiego by teraz te faktury z maila podrukować i złożyć do US a gdyby się okazało że US by je zakwestionował to wyciągnąłbym z hurtowni orginalne. Ale nie wiem czy to przejdzie. Problem mój jest taki że mieszkam daleko od budowy i ostatnio nie mam czasu nawet sie tam pofatygować po orginały.

    z góry dziękuje za podpowiedzi.
    J
    ad 2)
    US zakwestionuje Ci takie faktury. Musisz mieć ksero oryginałów z podpisami. Też mam taką sytuację i pytałam o to na infolinii Krajowej Informacji Podatkowej: 0801 055 055. Polecam

  2. #5382
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    A ad 1)
    to wydaje mi się, że wystarczające jest to, iż w VZM-1 podajesz, którą pozycję z faktury odliczasz, nie musisz jej dodatkowo "zakolorowywać"

  3. #5383

    Domyślnie

    Cytat Napisał szoko Zobacz post
    A ad 1)
    to wydaje mi się, że wystarczające jest to, iż w VZM-1 podajesz, którą pozycję z faktury odliczasz, nie musisz jej dodatkowo "zakolorowywać"
    dziekuje za obie odpowiedzi

  4. #5384

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakobs1977 Zobacz post
    2) Mam też kilka faktur które dostałem z hurtowni tylko przez internet. Niby jest na nich napisane Orginał, jest ich nurmer i materiały. Czy ksero takich faktur mogę złożyć do US? Czy też muszę wyciągnąć z hurtowni orginalne faktury z orginalnymi pieczęciami, na takim kiepskim papierze do drukarki przy kasach i dopiero taki orginał kserować i składać do US? Ja chciałem zrobić coś takiego by teraz te faktury z maila podrukować i złożyć do US a gdyby się okazało że US by je zakwestionował to wyciągnąłbym z hurtowni orginalne. Ale nie wiem czy to przejdzie. Problem mój jest taki że mieszkam daleko od budowy i ostatnio nie mam czasu nawet sie tam pofatygować po orginały.

    z góry dziękuje za podpowiedzi.
    J
    Co do pieczęci i podpisów to proponuję przeczytać to:
    http://podatki.gazetaprawna.pl/artyk...pieczatki.html
    Nie wklei się wszystko, czyli google fraza "Faktura nie musi zawierać podpisu i pieczątki" i trzeba wejść na 3 link

    PS Na wykładzie z prawa wykładowca powiedział jedno zdanie, które mi się zakodowało "nieznajomość prawa szkodzi" to były św. słowa dla mnie
    Ostatnio edytowane przez belladonna ; 31-12-2010 o 14:14

  5. #5385

    Domyślnie

    Cytat Napisał zebra82 Zobacz post
    ja właśnie odebrałam telefon z US i Pani ma zastrzeżenia m.in. do takich pozycja jak:
    - filtr wody;
    - hydroizolacja;
    - deska bidetowa;
    - redukcja bidetowa;
    - hydrofor;
    - fuga (ale w litrach :confused:);
    - czujnik temperatury;
    - syfon bidetowy;
    - piec wolnostojący, czyli tzw. koza.
    Wprawdzie kilka z w/w rzeczy dałam wg zasady 'na dwoje babka wróżyła', ale tej kozy to raczej nie odpuszczę, skoro faktycznie jest jedną z form ogrzewania. A co do reszty, macie jakieś sugestie?!
    Pani z US wyjątkowo 'czepialska'. Nie podoba jej się, że sama wpisywałam symbol PKWiU na fakturach (mimo, że ustalałam telefonicznie ze sklepami), no i nie dołączyłam korekt faktur tylko powykreślałam sama z oryginałów pozycje korygowane - chciałam dobrze :rolleyes: wiem, wiem nadgorliwość gorsza od faszyzmu :wiggle:
    Hm... czasami też by wysłuchać drugiej strony, aby wszystko wypośrodkować...
    - deska bidetowa;... nie spotkałam, raczej deska sedesowa, a ta ma PKWiU z początkiem 25.23, wiec nie ma się czego czepić (ale co to jest deska bidetowa?)
    - redukcja bidetowa; (tez się z bidetową nie spotkałam, ale redukcje inne są wchodzące)
    - hydrofor; jeśli na FV masz 1 pozycję hydrofor, to wchodzi z poz. 120.... ale dla niektórych "hydrofor" to coś co niby zakupili, ale na FV jest w częściach np zbiornik hydroforowy, pompa itp... a wtedy nie wchodzi, bo tylko hydrofor jako całość był na 7%, a części w rozbiciu na 22%
    - syfon bidetowy; tez się nie spotkałam, a Pani jest "od A do Z"... bo w wykazie mowa o umywalkowych i pisuarowych, więc... no ale niektórzy nie są tak drobiazgowi :)
    - piec wolnostojący, czyli tzw. koza..... tutaj była mowa o kozie na forum.... musisz pogrzebać wstecz, bo nie pamiętam na jakiej stronie.... ale wiem, ze koza jest problemowa :)

  6. #5386

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir Zobacz post
    Czy można odliczyć lazur 3V3 - jako nieogniotrwałe preparaty powierzchniowe (24.30.22-60.00)?
    Jak sądzicie, można odliczyć?

  7. #5387

    Domyślnie

    Cytat Napisał szoko Zobacz post
    Jedyną podstawą do odliczenia jest WYŁĄCZNIE kopia oryginału faktury, jaką dołącza się do wniosku. Ale czy Ty masz fakturę proforma czy raczej fakturę zaliczkową?
    Juz teraz mam fsaktury zaliczkowe, ale z tego co czytam dalej, takie tez kwestionuje US poniewaz sa drukowane po przesłaniu mailem. Ale może zanim US sie odezwie, otrzymam oryginały pocztą .

  8. #5388

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monya Zobacz post
    Juz teraz mam fsaktury zaliczkowe, ale z tego co czytam dalej, takie tez kwestionuje US poniewaz sa drukowane po przesłaniu mailem. Ale może zanim US sie odezwie, otrzymam oryginały pocztą .
    Jak jest tylko FV zaliczkowa to nie wiadomo co było dalej... bo może ktoś się rozmyślił i zwrócono mu zaliczkę... dlatego jakiś finał być powinien

  9. #5389

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir Zobacz post
    Jak sądzicie, można odliczyć?
    Ja sadzę, że nie

  10. #5390

    Domyślnie

    Witam
    Mam kilka pytań:
    1) przeszukałem temat ale nie znalazłem nic na temat odliczenia materiałów wykorzystanych do wykonania drenażu (np. rura drenarska, rura trzonowa, uszczelki, pokrywy , geowłóknina). Czy ktoś odliczał te materiały?

    2) Chcę złożyć wniosek w styczniu 2011, faktury są z 2010r. Czy mam stosować symbole PKWiU z wykazu który obowiązywał do końca 2010 czy z nowego który obowiązuje od 01.01.2011r. ? Czy może nie ma to znaczenia. I tu też mam problem. Część osób pisze o zaznaczaniu symbolu PKWiU, ale gdzie? W formularzu VZM-1/A nie ma na to przeznaczonego miejsca. I w związku z tym jeśli na FV nie ma symbolu PKWiU to czy jest to problemem, czy muszę poprosić wystawcę o jego naniesienie?

    3) Do wypełnienia wewnątrz fundamentów użyłem tzw. piasku zamułkowego. Na fakturze opisany: "kruszywo drobne 0/0,5 mm (drobnoziarniste). Symbol PKWiU 08.12.11-90 + opisany w wykazie "Piaski naturalne inne niż metalonośne, z*wyłączeniem piasków krzemionkowych i*kwarcowych. Czy mogę ten materiał odliczyć? Wolałbym wiedzieś wcześniej gdyż mam na niego 30 faktur - każdy transport jedna faktura.

    bardzo dziękuję za pomoc

  11. #5391
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Co do pieczęci i podpisów to proponuję przeczytać to:
    http://podatki.gazetaprawna.pl/artyk...pieczatki.html
    Nie wklei się wszystko, czyli google fraza "Faktura nie musi zawierać podpisu i pieczątki" i trzeba wejść na 3 link

    PS Na wykładzie z prawa wykładowca powiedział jedno zdanie, które mi się zakodowało "nieznajomość prawa szkodzi" to były św. słowa dla mnie
    Ciekawy artykuł. Ale wiadomo, ze w przypadku zwrotu każdy składający wniosek chce otrzymać jak najszybciej pieniążki, bo z reguły są to duże kwoty i szkoda, żeby procentowały na koncie US jak mogą na naszym, nie? A czy takie złożenie skargi nie wydłuży nam niepotrzebnie czasu oczekiwania na zwrot? Abstrahując od "wzbudzenia niechęci urzędniczej" względem naszej osoby i specjalnego, złośliwego opóźniania się z naszym wnioskiem. Lepiej, moim skromnym zdaniem, składać im dokumenty jak chcą i tyle.

  12. #5392

    Domyślnie

    Witam muszę pochawlić I US W Poznaniu, w 6 tygodni przelali mi pieniądze za zwrot VAtu, Pozdrawiam
    Kuba

  13. #5393
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakub G Zobacz post
    Witam muszę pochawlić I US W Poznaniu, w 6 tygodni przelali mi pieniądze za zwrot VAtu, Pozdrawiam
    Super !!!! A miałeś we wniosku jakieś wątpliwe pozycje, czy odrazu wszystko zaakceptowali? Ja złożyłam swój wniosek 31 grudnia. Czekam.

  14. #5394

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Ja sadzę, że nie
    Też tak sądziłem i nie odliczyłem.
    Wniosek złożyłem 31 grudnia ubiegłego roku, zobaczymy kiedy przeleją kasę.

  15. #5395

    Domyślnie

    A ja mam nietypowe pytanie dotyczące zwrotu VAT.... Może jest tu jakiś pracownik US lub ktos inny mogący pomóc...

    W ubiegłym roku złozyłam wniosek VZM-1 i otrzymałam zwrot pieniedzy... Ponieważ dotyczyło to budowy domu wykorzystałam od razu cały limit zwrotu... Ponieważ z czasem korzystnie zmieniła sie cena metra kwadratowego /w moim przypadku o prawie 1000 zł/ chciałąm w tym roku złożyć ponownie wniosek... Niestety nieopatrznie w ubiegłorocznym wniosku w formularzu VZM-1A wyszczególniłam o wiele wiecej faktur niz to było potrzebne w stosunku do ubiegłorocznego limitu... No i w tym roku brakuje mi faktur, zeby wykorzystać zwiekszenie limitu...

    No i tutaj moje pytanie... Czy moge w tegorocznym wniosku ponownie wpisać niektóre z faktur, które wpisałam w ubiegłym roku, a których wartość przekraczała dozwolony limit i nie musiał być wówczas ujete..?

    Z góry dziękuję za jakąś uzasadnioną odpowiedź...

  16. #5396

    Domyślnie

    No i jeszcze mam jedno pytanie, bo juz nie za bardzo rozumiem o co chodzi...

    Pojawił sie na stronach MF nowy formularz VZM-1 w zwiazku z wprowadzeniem stawki podatku VAT 23%... I o ile wczesniej limit zwrotu wynosił:

    * 12,295% z kwoty stanowiacej iloczyn 70 m2 i ceny 1 m2 wg GUS, to obecnie jest

    * 12,195% itd...

    Czy może ktoś wie dlaczego obcieto limit o 0,1%..? Czy może jednak jest to błąd, bo jakiś urzędas pochlał za duzo na sylwestra..??

  17. #5397

    Domyślnie

    Sorry za beeing pain in ass, ale mnie jeszcze jedna sprawa nurtuje jak się przyjrzałam nowym formularzom... Dotychczas wykaz faktur nieodliczanych w ramach ulg mieszkaniowych to był formularz VZM-1A. Teraz VZM-1A to wykaz faktur odliczanych...
    Ktos moze wie jaki cel przyświecał urządasom, że z A zrobili B, a z B zrobili A...?

  18. #5398
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar szamanka13
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    SIERADZ
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    witam!
    Mam takie pytanie.
    Mój hydraulik brał materiały w hurtowni na siebie teraz chce nam wystawić fakturę na 15 000 zł z 7% vat.
    Powiedział,że możemy sobie odliczyć te materiały nawet jak mamy 7% vat
    Powiedziałam mu ,że nie możemy.
    Teraz jestm w kropce,bo już zapłaciliśmy pieniądze, faktura jest w trakcie liczenia i mam wrażenie ,że nas oszukał ,a to dlatego,że zostawił kiedyś jedną fakturę na rurki z hurtowni i tam był 22% vat.
    a i czy można odliczyć piec na ekogroszek 20kw

  19. #5399
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Magdaa83

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czy belki stropowe są do odliczenia?

  20. #5400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Haynauer Zobacz post
    A ja mam nietypowe pytanie dotyczące zwrotu VAT.... Może jest tu jakiś pracownik US lub ktos inny mogący pomóc...

    W ubiegłym roku złozyłam wniosek VZM-1 i otrzymałam zwrot pieniedzy... Ponieważ dotyczyło to budowy domu wykorzystałam od razu cały limit zwrotu... Ponieważ z czasem korzystnie zmieniła sie cena metra kwadratowego /w moim przypadku o prawie 1000 zł/ chciałąm w tym roku złożyć ponownie wniosek... Niestety nieopatrznie w ubiegłorocznym wniosku w formularzu VZM-1A wyszczególniłam o wiele wiecej faktur niz to było potrzebne w stosunku do ubiegłorocznego limitu... No i w tym roku brakuje mi faktur, zeby wykorzystać zwiekszenie limitu...

    No i tutaj moje pytanie... Czy moge w tegorocznym wniosku ponownie wpisać niektóre z faktur, które wpisałam w ubiegłym roku, a których wartość przekraczała dozwolony limit i nie musiał być wówczas ujete..?

    Z góry dziękuję za jakąś uzasadnioną odpowiedź...
    Moim skromnym zdaniem możesz... tylko zastanawiam się jak to "ugryźć" skoro te FV już były wpisane w załączniku w poprzednim wniosku... najrozsądniejsza by była korekta do tamtego wniosku, ale ciężki temat jak to zrobić technicznie ... powstają tzw "schody", a też w sumie korekta nie wpłynie na kwotę zwrotu, więc trochę bez sensu korygować... Generalnie te FV które już "wyszły" poza limit powinny być usunięte z tamtego wniosku... no ale o to czy limit jest zmienny wojna była, więc kto na to zwracał uwagę?... Co ja bym zrobiła? Złożyła nowy wniosek, a do niego dołożyła oświadczenie, iż FV (tutaj by je wymienić) były ujęte w poprzednim wniosku, ale zwrot z nich nie nastąpił, bo limit został wykorzystany na podstawie innych FV... i czekać na odzew

Strona 270 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony