dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 272 z 407
Pokaż wyniki od 5.421 do 5.440 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5421

    Domyślnie

    Co zrobić jak wyczerpię limit na ten rok do odliczenia a zostanie mi jeszcze kupa faktur do odliczeń z datą 2009-2010, zostawić je na przyszły rok?
    Już nie powiem ,że pod koniec 2010 oddałam dom do użytku i sporo faktur-pójdzie na remont, czy w 2011 mogę liczyć faktury jako budowlane i inne jako remont jednocześnie?
    Mam juz dwa druki pełne i już wygląda że się zbliżę do limitu z trzecim -licząc ok.68% watu

    Pytanie -preparat silikonowy (pod tynk silikonowy) STO prep Mira--jakie PKWiU i czy odliczamy??Nie mogę znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez acca5 ; 09-01-2011 o 23:26
    Dla chcącego nic trudnego!

  2. #5422
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ludwickik

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    21

    Domyślnie

    Nie wiecie kto mógłby mi pomóc z odpowiedzią na to pytanie? Może mam zapytać w innym wątku?


    Cytat Napisał ludwickik Zobacz post
    Witam,

    Mam dom w budowie o powierzchni uzytkowej ponad 300m2.

    CZy w tym roku stawka vat to 23% na cały dom czy tylko na powierzchnie powyżej 300m2?


    Dodatkowo jak byłby to budynek dwulokalowy w którym żaden lokal nie przekracza 300m2 to czy wykonawcy robót mogli by na każdy lokal wystawiać faktury vat ze stawką 8%?

    Z góry dziękuje za odpowiedz.

  3. #5423
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Usługi budowlane w obiektach o PKOB 11 korzystają ze stawki 8% do powierzchni jak podałeś. Powyżej tego metrażu stosujemy stawkę 23%. Jeśli dom ma 350 m2 to proporcjonalnie stosujemy vat 8% i 23% do pozostałych 50 m2.

  4. #5424

  5. #5425

    Domyślnie

    Czy ktos orientuje sie jakie nr PKWiU maja:
    -folia do ogrzewania podlogowego ( zwykła alumiowa w kratkę ,
    - szafka nadtynkowa do montazu rozdzielaczy,
    - tasma brzegowa ( dylatacyjna do oddzielenia wylewki od ścian ),
    - folia budowlana ( czarna 0,3mm ),
    - zbrojenie do wylewki 10x10 oraz 15x15,
    - tasma aluminiowa do kominka,
    - tasma duck tape ( szara zbrojona ),
    - dysperbit
    strasznie cieżko ustalić pkwiu na takie pierdolety, z gory dziekuje za pomoc.

  6. #5426

    Domyślnie

    Wszystkim którzy rozliczają polecam stronę i wydrukowanie sobie z tej strony dwóch list materiałów- mi sie bardzo przydały i to bardzo

    http://mp2009.htw.pl/lista/lista.html

    lgrzechu -tam jest to o co pytasz tylko kuknij i poczytaj-nazwy materiałów tak jak kupujemy,

    to też http://mp2009.htw.pl/
    Ostatnio edytowane przez acca5 ; 10-01-2011 o 23:29
    Dla chcącego nic trudnego!

  7. #5427
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chrustosia

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, jeżeli chodzi o folie do ogrzewania podłogowego, folie budowlaną to jest ona nie do odliczenia. Taśma brzegowa oraz taśma duck tape (szara zbrojona) też sie nie odlicza.
    Dysperbit ma symbol 26.82.13-00.6
    Taśma aluminiowa do kominka- 27.42.24-30.41
    Zbrojenie do wylewki- 28.11.23.-63

  8. #5428

    Domyślnie

    Cytat Napisał chrustosia Zobacz post
    Witam, jeżeli chodzi o folie do ogrzewania podłogowego, folie budowlaną to jest ona nie do odliczenia. Taśma brzegowa oraz taśma duck tape (szara zbrojona) też sie nie odlicza.
    Dysperbit ma symbol 26.82.13-00.6
    Taśma aluminiowa do kominka- 27.42.24-30.41
    Zbrojenie do wylewki- 28.11.23.-63
    Czy tasma brzegowa to " izolacja dylatacyjna" 25.23.15-90.90 ?
    Nie znalazlem tez PKWiU na rury czarne do podłączenia piecyka ( koza ).

  9. #5429

    Domyślnie

    Lista wyżej jest rura czarna z nr przeglądnij- pod nazwą rura czarna, pytanie grunt pod tynk silikonowy- sto prep mira odliczamy czy nie jak wszystkie grunty
    Dla chcącego nic trudnego!

  10. #5430
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    chrustosia

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie żaden grunt się nie odlicza.

  11. #5431
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    romekcall

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5 Zobacz post
    Wszystkim którzy rozliczają polecam stronę i wydrukowanie sobie z tej strony dwóch list materiałów- mi sie bardzo przydały i to bardzo

    http://mp2009.htw.pl/lista/lista.html

    lgrzechu -tam jest to o co pytasz tylko kuknij i poczytaj-nazwy materiałów tak jak kupujemy,

    to też http://mp2009.htw.pl/
    Dzięki wielkie za te linki, dużo rzeczy "zalatwią"

  12. #5432

    Domyślnie

    Cytat Napisał romekcall Zobacz post
    Witam

    właśnie się zabieram za ogarnianie faktur i to co na nich jest wz. z możliwością odliczenia VAT'u, i tak na wstępie to już się zorientowałem w US jak mam to zrobić (95% faktur z 2010 roku) tzn. wykaz materiałów wg starej listy z 2010 roku a limity już z 2011,Pozdrawiam
    Czy ktoś może potwiedzić prawdziwośc tego twierdzenia?? (Balladonna, może Ty) - czy rzeczywiscie materiały z 2010 roku odliczamy na podstawie starego wykazu??
    Trchę ten nowy wykaz namieszał. NIby można (wreszcie) odliczyć kuchenki gazowo-elektryczne, ale z drugiej strony nie mogę znaleźć nigdzie wanny akrylowej czy też zlewozmywaka z fragranitu.

  13. #5433

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz_K Zobacz post
    Czy ktoś może potwiedzić prawdziwośc tego twierdzenia?? (Balladonna, może Ty) - czy rzeczywiscie materiały z 2010 roku odliczamy na podstawie starego wykazu??
    Trchę ten nowy wykaz namieszał. NIby można (wreszcie) odliczyć kuchenki gazowo-elektryczne, ale z drugiej strony nie mogę znaleźć nigdzie wanny akrylowej czy też zlewozmywaka z fragranitu.
    Czy wykaz z 1997 roku, czy z 2008 roku odliczane materiały bez zmian (przecież PKWiU z 2008 nie zmieniło czegoś co było 6 lat temu, czyli stawki VAT 7% na niektóre materiały). Na FV z 2009, z 2010 spotykałam już PKWiU z 2008 roku, więc wreszcie jest to w formie ułatwiającej (że jest wykaz z materiałami podlegającymi pod zwrot), bo wcześniej była konieczność korzystania z drzewa kodów chcąc sprawdzić PKWiU 2008, a ono otwiera się koszmarnie (chcąc do czegoś konkretnego dotrzeć w jakiejś grupie trzeba było z 10 razy klikać, aby się dane rozszerzenie pokazało)
    Wciągaj wannę

  14. #5434

    Question pytanko

    Muszę rozliczyć VZM a mam jeszcze do zrobienia podłogi.łazienkę, drzwi ewentualnie bruki i ogrodzenie .Planuję w marcu oddać budowę do użytku by zacząć spłacać kredyt i przenieść hipotekę , stąd moje pytanie czy koszty wykończenia będą wchodziły w koszty budowy czy remontu?

  15. #5435
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Jeśli koszty "wykończeniówki" będą ponoszone przed oddaniem budynku do użytkowania, to będą korzystały z limitu budowlanego. Nie będzie tu miało znaczenia kiedy złożysz wniosek do us. Znaczenie ma fakt poniesienia wydatków. Natomiast jeśli materiały zostaną zakupione po zakończeniu budowy, to wydatek zaliczysz do nowego, niższego limitu remontowego.

  16. #5436

    Domyślnie

    Witam wtajemniczonych. Prośba o pomoc. Co mogę odliczyć

    1. Pręt gwintowany
    2. Łącznik śrubowy
    3. Dystans stropowy
    4.Folia pozioma fundamentowa Izowinyl
    5. Zamek Lakierowany ZZB-3
    6.Siatka z włókna szklanego
    7. Izolbet klej do siatki 26.64.10-00.
    8. Taśma izolacyjna Temfle
    9. Uchwyt kablowy Us 2
    10. Uchwyt USMP 2-Bis
    11. Folia Corotop hipernova
    12.Uszczelka klinowa grafit
    13. Blacha falista i płaska
    14.Velux okno i kołnierz
    15. Gąsiory
    16. Rynny i akcesoria do rynien(hak, kolano, mufa, nar.zew.obejma, sztucer,zaślepka,
    złączka)
    17. Śruby do rynien
    18.Velux wyłaz
    19. Kominek wentylacyjny Klober
    niech się mury pną do góry

  17. #5437
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kraszon

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    jestem pierwszy raz na forum. Proszę o komentarz do nowego wykazu materiałów, od któych można uzyskać zwrot VAT-u, a mianowicie pojawił sie zapis: ex 27.51.28.0 Pozostałe piece; kuchenki, płyty kuchenne, pierścienie do gotowania; ruszty do smażenia i pieczenia – wyłącznie kuchenki elektryczne domowe, zawierające przynajmniej jedną płytę grzewczą i jeden piekarnik, włączając kuchenki gazowo-elektryczne . Czy to oznacza, że można także otrzymać zwrot za kuchnie elektryczną (płyta + piekarnik), bo tak rozumiem ten zapis.
    Także inny zapis jest ciekawy: ex 27.40.25.0 Żyrandole oraz pozostałe oprawy oświetleniowe instalowane na suficie lub ścianach – wyłącznie:
    - oprawy oświetleniowe mieszkaniowe do żarówek i żarówek halogenowych (z wyjątkiem reflektorów), inne niż zabezpieczone przed wnikaniem wody;
    - oprawy oświetleniowe przemysłowe (>= IP 20), do żarówek i świetlówek, stałe;
    - oprawy oświetleniowe przemysłowe (>=IP 20), do rtęciówek
    Wynika z tego, że większośc opraw oświetleniowych mogę wpisać do wniosku.
    Proszę o Wasze opinie

  18. #5438

    Domyślnie

    hej, czy w 2012 r. (bo w 2011r. już raczej nie) będę mogła sobie odliczyć:
    1. beton którym zostaną wylane fundamenty
    2. stal która znajdzie się w fundamentach
    3. rury którymi będzie odprowadzana woda i ścieki
    4. piasek
    5. cement

  19. #5439

    Domyślnie

    Cytat Napisał alaa23 Zobacz post
    hej, czy w 2012 r. (bo w 2011r. już raczej nie) będę mogła sobie odliczyć:
    1. beton którym zostaną wylane fundamenty
    2. stal która znajdzie się w fundamentach
    3. rury którymi będzie odprowadzana woda i ścieki
    4. piasek
    5. cement
    Jeżeli odliczeń tych w 2012 roku nie zlikwidują (a wykluczyć tego nie można)
    to tak.

    ____________________________________________
    Alfabetyczna lista materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM-1 do wniosku o zwrot VAT

  20. #5440

    Domyślnie

    A taki wniosek o zwrot VAT-u mogę złożyć w obojętnie jakim okresie roku? Jak w ogóle najlepiej, np. co rok czy rzadziej?

Strona 272 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony