dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 276 z 407
Pokaż wyniki od 5.501 do 5.520 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5501

    Domyślnie

    Cytat Napisał shooter Zobacz post
    czy ogrodzenie panelowe (na fakturze pisze : ogrodzenie stalowe) mozna podciagnąc pod:

    56 ex 25.93.13.0 Tkaniny, kraty, siatki i ogrodzenia z drutu z żeliwa, stali lub miedzi; siatka rozciągana z żeliwa, stali lub miedzi - wyłącznie: - kraty, siatki i ogrodzenia z drutu stalowego, spawane na przecięciach; - kraty, siatki i ogrodzenia, niespawane na przecięciach, z drutu stalowego, niepowlekane tworzywem sztucznym; - kraty, siatki i ogrodzenia, niespawane na przecięciach, z drutu stalowego, pokrywane tworzywem sztucznym, pozostałe inne niż ogrodzenia i siatki z drutu

    czy do pozycji 72 ex 27.40.25.0 -moge dopisac znow zyrandole i lampy odrzucone we wniosku w 2010 roku ? Zmienil mi sie US i moze nowy tozaakceptuje lub opre sie nowy wykaz i zalaczona wczesniej interpretacje US ze Stalowej Woli.
    Dopisac w komentarzach ze wpisuje ponownie ?

    74 ex 27.51.28.0 - plyta indukcyjna i piekarnik elektryczny kupiony w 2010 roku nie wpisywany we wczesniejszych wnioskach ? Argumenty j.w.


    folia paroprzepuszczalna / membrana na dach pod dachówkę :
    87 bez względu na symbol PKWiU Membrany (przepony) paroprzepuszczalne pod pokrycia dachowe, z polietylenu, posiadające zbrojenie, specjalną perforację lub nacięcia względnie wykonane z włókien syntetycznych

    a folie budowlane moznaby podciagnac pod
    70 ex 27.33.14.0 Elementy izolacyjne z tworzyw sztucznych - wyłącznie elementy izolacyjne dla budownictwa
    wczesniej sie nie dalo:(

    farby tez wchodza do odliczenia wg nowego wykazu ?
    9 ex 20.30.22.0 Pozostałe farby i pokosty; gotowe sykatywy i masy uszczelniające - wyłącznie: - kity szklarskie i kity budowlane uszczelniające; - nieogniotrwałe preparaty powierzchniowe na fasady, ściany wewnętrzne, sufity, itp.

    jakoś dziwnie mi to wszystko wyglada ..... jak faktycznie się da odliczyć to dziura budzetowa bedzie jesze większa ;)

    jak myslicie - mozna to powciagac ? jest szansa na akcept US ?
    belladonna , bardzo proszę o komentrz do mojego posta

    a czy okap mozn apodciagnosc pod urzadzenia do wentylacji i odliczyc vat ?

  2. #5502
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar nabial
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    czy można odliczyć styrodur, bo są sprzeczne na ten temat opinie? ten zielony BASF...
    Ostatnio edytowane przez nabial ; 13-02-2011 o 11:49

  3. #5503

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Posługujemy się adresem zamieszkania, a na budowie chyba nie mieszkasz? :)
    Zgadza się. Z tym że znajoma która mi w tym pomaga twierdzi iż musi być wpisany adres budowy.
    popieram ZBYCHA!!

  4. #5504
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar nabial
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    przecież na pozwoleniu na budowę jest adres budowy - w sensie numeru działki, przecież jak budujesz to nie ma obowiązku przydziału numeru na ulicy, na której budujesz, taki przydział numeru można zrobić w dowolnym momencie budowy, najczęściej pod koniec, przed odbiorem, albo i po nim

  5. #5505
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Powoli zaczynam się przymierzać do przeglądnięcia moich faktur, ale już mam prośbę o pomoc. Czy mogę odliczyć (wykańczanie mieszkania ze stanu dwewloperskiego):

    - drzwi wewnętrzne i ościeżnice (nie drewniane)
    - pianki montażowe do drzwi
    - płyty GK i profile do nich
    - klej do płytek, fugi
    - taśma uszczelniająca do narożników
    - folia w płynie, taśmy uszczelniające
    - ytongi
    - baterie łazienkowe
    - oprawy do halogenów


    Bo wiem, że płytki łazienkowe i panele mogę odliczyć, zastanawiam się tylko co jeszcze.

    Jeśli ktoś miałby chwilkę i pomógł to byłabym baaaaardzo wdzięczna.

  6. #5506

    Domyślnie

    hej, ja chciałabym by się dowiedzieć czym różnią się formularze VZM-1/A, VZM-1/B, VZM-1/C ?

  7. #5507
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar nabial
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    ponawiam pytanie - czy można odliczyć styrodur (zielony, firmy BASF)? Do NEMI - z tego co podałaś, to chyba wszystko można odliczyć

  8. #5508
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał nabial Zobacz post
    ponawiam pytanie - czy można odliczyć styrodur (zielony, firmy BASF)? Do NEMI - z tego co podałaś, to chyba wszystko można odliczyć
    Odliczasz i w razie pytań w skarbówce tłumaczysz, że jest to styropian, choć jeśli chodzi o ścisłość, nie jest nim, a jest polistyrenem ekstrudowanym (wytłaczanym). Typowy błąd na liście towarów wynikający z niewiedzy tworzących wykaz.
    Jak będą uparci, klasyfikujesz to jako: "Wyroby z tworzyw sztucznych dla budownictwa" ex 22.23

  9. #5509

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1 Zobacz post
    Zgadza się. Z tym że znajoma która mi w tym pomaga twierdzi iż musi być wpisany adres budowy.
    "§ 5. 1. Faktura stwierdzająca dokonanie sprzedaŜy powinna zawierać co najmniej:
    1) imiona i nazwiska lub nazwy bądź nazwy skrócone sprzedawcy i nabywcy oraz ich
    adresy;"

    czyli na FV ma być adres nabywcy... adres zamieszkania, czy zameldowania zawiera zgłoszenie identyfikacyjne (NIP), a takie zgłoszenie należy aktualizować do 30 dni, jeśli są zmiany obejmujące to zgłoszenie... no i koło się zamyka... masz na FV adres budowy, na zgłoszeniu w US inny adres, więc pojawia się pytanie.... niezaktualizowanie danych? bo nagle jedno z drugim się kłóci...
    I jeszcze jedno... zachęcam do zbierania informacji co i jak przede wszystkim u źródła, a nie "w lesie"... bo na tych informacjach "z lasu" można czasami wyjść jak "Zabłocki na mydle"

  10. #5510
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar nabial
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    belladonna, pytanie do Ciebie jako do eksperta:
    Otóż dopiero teraz będę składał wniosek o odliczenie, mimo że faktury zbieram od 2008 roku. w nowych drukach są jak wiadomo 3 różne rodzaje formularzy ABC, W formularzu głównym VZM trzeba zaznaczyć w sekcji D 3.1 albo D 3.2 określenie sposobu wyliczania limitu zwrotu. Jako że budujemy domek, to zaznaczam pozycję 49. I u, jak widać, jest rónica - bo w D3.1 jest mnożnik 12,295%, a w pozycji D3.2 jest 12,195%. Rozumiem, że to chodzi o to że po 1 stycznia jest nowy VAT, ale ja mam do tej pory uzbierane faktury tylko i wyłącznie do roku 2010 włącznie. Uważam, że jest to jednak pewna nieścisłość formularza, ponieważ porównując limit zwrotu - mam ok. 300 zł w plecy. Niby niewiele, ale sztuka cierpi. Poza tym jest formularz C, przeznaczony właśnie na te faktury od roku 2011 włącznie, uważam, ż eto w nich powinno się korygować tę różnicę w VAT między 22 a 23%. Co ty na to?

  11. #5511
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewa&mariusz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    222

    Domyślnie

    Witam. A ja mam pytanie związane z danym na fakturze, czy jeśli w pozowleniu na budowę figurujemy wraz z żoną jako inwestorzy, to czy na fakturze muszą być dane nas dwojaga, czy wystarczy że będę tam dane jednego z nas?
    Pozdrawiam

  12. #5512
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa&mariusz Zobacz post
    Witam. A ja mam pytanie związane z danym na fakturze, czy jeśli w pozowleniu na budowę figurujemy wraz z żoną jako inwestorzy, to czy na fakturze muszą być dane nas dwojaga, czy wystarczy że będę tam dane jednego z nas?
    Pozdrawiam
    Wystarczy jedno z Was

  13. #5513

    Domyślnie

    Cytat Napisał nabial Zobacz post
    belladonna, pytanie do Ciebie jako do eksperta:
    Otóż dopiero teraz będę składał wniosek o odliczenie, mimo że faktury zbieram od 2008 roku. w nowych drukach są jak wiadomo 3 różne rodzaje formularzy ABC, W formularzu głównym VZM trzeba zaznaczyć w sekcji D 3.1 albo D 3.2 określenie sposobu wyliczania limitu zwrotu. Jako że budujemy domek, to zaznaczam pozycję 49. I u, jak widać, jest rónica - bo w D3.1 jest mnożnik 12,295%, a w pozycji D3.2 jest 12,195%. Rozumiem, że to chodzi o to że po 1 stycznia jest nowy VAT, ale ja mam do tej pory uzbierane faktury tylko i wyłącznie do roku 2010 włącznie. Uważam, że jest to jednak pewna nieścisłość formularza, ponieważ porównując limit zwrotu - mam ok. 300 zł w plecy. Niby niewiele, ale sztuka cierpi. Poza tym jest formularz C, przeznaczony właśnie na te faktury od roku 2011 włącznie, uważam, ż eto w nich powinno się korygować tę różnicę w VAT między 22 a 23%. Co ty na to?
    Co do:
    12,295%
    12,195%
    Nie doczytałeś formularz...
    12,295% wg tego wskaźnika wyliczamy limit, jeśli składaliśmy już wniosek w okresie OBOWIĄZYWANIA stawki 22% (czyli do końca 2010)
    12,195% wg tego wskaźnika wyliczamy limit, jeśli składamy pierwszy raz wniosek (w okresie obowiązywania stawki 23%)
    czyli "starzy" mają wyższy limit, niż "nowi". Dlaczego tak zrobili nie wiem, aczkolwiek, jeśli ktoś w 2011 skończy pięcioletni limit, to w 2012 złoży znów pierwszy wniosek przy obowiązywaniu stawki 23% i będzie miał mniejszy wskaźnik do limitu.
    W załączniku C KAŻDY wykazuje FV z VAT 23%, bo ustawa przewiduje zwrot różnicy 7%-22%, więc ten jeden podniesiony % w 2011 ma pozostać w budżecie (z tych FV mamy zwrot 65,22%)... ot cała filozofia

  14. #5514
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    belladonna to ja też o coś zapytam - fakturę za płytki mam wystawioną na glazurnika (to były dane do przesyłki, a oni wystawili na nie fakturę). Od 2 miesięcy walczę z dostawcą o poprawną fakturę, ale nie chcą mi wystawić korekty, tylko każą wysłać notę korygującą. Czy US zaakceptuje mi coś takiego?

  15. #5515
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Nota korygująca przez osobę nie będącą podatnikiem vat, jest nieskuteczna.

  16. #5516
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Co więc powinnam zrobić? Oni nie chcą wystawić mi korekty faktury (a kwota na fakturze jest spora - prawie 5 tys).

  17. #5517
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar nabial
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    co do różnicy, ja to rozumiem, że jak się składało wniosek itd itp. Ale belladonna zwróć uwagę - składam pierwszy wniosek 31 grudnia 2010 i mam taki limit. Składam 1 stycznia - i mam w plecy o 300 zł, chociaż nic się nie zmieniło - mam do odliczenia te same faktury, no bo nic 1 stycznia nie kupiłem
    To tylko dygresja, myślę że projektant formularzy nie wziął pod uwagę tych, którzy mają faktury sprzed 2011 a rozliczają je w 2011...

  18. #5518
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ewa&mariusz

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    222

    Domyślnie

    Witam. Trociu
    Napisał ewa&mariusz
    Witam. A ja mam pytanie związane z danym na fakturze, czy jeśli w pozowleniu na budowę figurujemy wraz z żoną jako inwestorzy, to czy na fakturze muszą być dane nas dwojaga, czy wystarczy że będę tam dane jednego z nas?
    Pozdrawiam Wystarczy jedno z Was
    dzięki
    Pozdrawiam

  19. #5519
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jeżeli nabyłem od developera budynek w stanie surowym i go wykańczam to czy we wniosku mam zaznaczać że jest to budowa czy rozbudowa? Jakie dokumenty przedstawić w US przedwstęrną umowę czy umowę sprzedaży czy coś jeszcze?

  20. #5520
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Skoro nabyłeś od developera, to raczej remont, ponieważ nie masz pozwolenia na budowę. Otrzymał je deweloper. Zatem obok kopii faktur dajesz dokument potwierdzający prawo własności do budynku.
    Chyba, że się mylę i pozwolenie na budowę jest na Ciebie.

Strona 276 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony