dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 277 z 407
Pokaż wyniki od 5.521 do 5.540 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5521
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    oczywiście pozwolenie na budowę miał developwer, ale przecież ja nie dokonywałem remontu tylko kontynuowałem budowę, ewentualnie byłaby to nadbudowa lub rozbudowa, żeby remontować to trzeba mieć co a stan surowy zamknięty remontować to tak sobie.

  2. #5522
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    w ustawie jest że

    2. Prawo do zwrotu, o którym mowa w art. 3 ust. 1, przysługuje, pod warunkiem że
    osoba fizyczna posiada:
    1) prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu
    ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz.U. z 2003 r. Nr 207,
    poz. 2016, z późn. zm.3))


    wynikałoby że posiadając umowę sprzedaży stanu SSZ mogę prowadzić budowę i dla odzysku VAT nie potrzebuję zezwolenia na budowę

  3. #5523

    Domyślnie

    Witam,

    Do kiedy obowiązuje w rozliczeniach obecna cena m2 tj 4.657,00 zł..??

  4. #5524
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Harley73

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Zbliżam się do końca walki z fakturami.Niektóre pozycje nie jestem pewien czytając niektóre odpowiedzi. Proszę o pomoc czy mogę wciągnąć:
    1.RAVAK-ELIPSO 80 LA BRODZIK PÓŁ
    2.RAVAK-NRKCP4-80 BIAŁA KABINA PÓŁ
    3. BATERIA UM CHROM
    4.BATERIA NATR CHROM ZE SŁUCHAWKĄ WĘŻEM I UCHWYTEM
    5.GROHE RAPID - STELAŻ+PRZYCISK URUCH+KĄTOWNIKI+PRZEGRODA WYCISZAJĄCA
    6.DAMA MISKA WC PODW
    7.DAMA UMYWALKA BLATOWA
    8.NOGI DO BRODZIKA - MAJĄ PKWIU 28.75.27, w wykazie są materiały z takim kodem, ale
    dodatkowo mają numery po średniku

    Dodatkowe pytanie:czy materiały z kodem 26.64.10 - po średniku różne numery,można
    spokojnie odliczyć?

  5. #5525
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Wito2008, niestety, jeśli nie masz pozwolenia na budowę, możesz korzystać z niższego limitu dla remontu. Takie niestety są przepisy ustawy z 2005 r.

  6. #5526
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Haynauer Zobacz post
    Witam,

    Do kiedy obowiązuje w rozliczeniach obecna cena m2 tj 4.657,00 zł..??
    Do końca I kwartału tego roku.

  7. #5527
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Udało mi się otrzymać fakturę korygującą od sklepu internetowego. I teraz mam pytanie - czy faktura wystawiona z wczorajszą datą (17.02.2011) z informacją, że jest to korekta do FV z października będzie ok? Czy będę mogła uzyskać zwrot VAT już teraz czy będę musiała czekać do następnego roku?

    Help me please.
    Ostatnio edytowane przez nemi ; 18-02-2011 o 22:57

  8. #5528
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Faktura jest ok. Jeżeli korekta dotyczy złożonego już w tym roku wniosku, gdzie jest faktura pierwotna, to wniosek po prostu uzupełniamy. Jeśli nie złożyliśmy jeszcze wniosku, to kompletujemy dokumenty wraz z uwzględnieniem ww. korekty. I tyle. Nie trzeba czekać do 2012 r.

  9. #5529

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wito2008 Zobacz post
    jeżeli nabyłem od developera budynek w stanie surowym i go wykańczam to czy we wniosku mam zaznaczać że jest to budowa czy rozbudowa? Jakie dokumenty przedstawić w US przedwstęrną umowę czy umowę sprzedaży czy coś jeszcze?
    Umowę przeniesienia własności.... i jak już pisał zefirispka korzystasz z limitu remontowego, robisz opis wykonanych prac, bo aby mieć limit budowlany trzeba mieć pozwolenie na budowę (lub przebudowę, rozbudowę itd)

  10. #5530
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to jeszcze pytanie odnośnie tego wykazu wykonanych prac, czy budynek mieszkalny zawiera lokal mieszkalny ? W ustawie inne prace są w wykazie dla budynku a inne dla lokalu? Czy w przypadku domku mogę wymienić jedne i drugie?

  11. #5531

    Domyślnie

    Dzisiaj dostałem telefon z US , że są jakieś wątpliwości co do jednej z faktur a także za dużo wyszło mi bloczków betonowych, oraz cegły klinkierowej i muszę zgłosić się do urzędu z projektem, dziennikiem budowy a także złożyć wyjaśnienia co do tych bloczków oraz cegły klinkierowej itp. . Czy mogą być kwestionowane np. tego typu sytuacje , że fakturę za beton towarowy mam wystawioną za maj a w dzienniku budowy jest wpis z datą np. czerwcową? Nie mam sobie praktycznie nic do zarzucenia oprócz właśnie może nie dokońca pokrywających się terminów wpisów w DB z datami wystawienia faktur oraz tego , że tej cegły klinkierowej jeszcze nie zużyłem i prawdopodobnie nie stanie się to w najbliższym czasie bo będę kupował inną klinkierówkę ( pełną ale już bez odliczania WAT-u).
    Pozdrawiam

  12. #5532

    Domyślnie

    Witam, mam pytanko: Przez 3 lata odzyskiwałem VAT na podstawie pozwolenia na rozbudowę (za 2007, 2008, 2009 rok), w styczniu 2010 roku zgłosiłem zakończenie budowy i dostałem pozwolenie na zamieszkanie, a później kładłem płytki na tarasie i częściowo wykańczałem łazienkę ( płyta k/g, wentylacja, zakup glazury i terakoty) - chciałbym odzyskać VAT za 2010 rok.
    1. Czy mam go dalej odzyskiwać na podstawie pozwolenia na budowę, czy na podstawie remontu lokalu, domu? Wg. mnie na podstawie remontu, a wolę się upewnić.
    2. Jeżeli na podstawie remontu to czy muszę w rubryce (D.1.) podawać datę złożenia pierwszego wniosku (pozwolenie na budowę - pierwszy wniosek 2008 rok)?

  13. #5533

    Domyślnie

    Cytat Napisał markii Zobacz post
    Dzisiaj dostałem telefon z US , że są jakieś wątpliwości co do jednej z faktur a także za dużo wyszło mi bloczków betonowych, oraz cegły klinkierowej i muszę zgłosić się do urzędu z projektem, dziennikiem budowy a także złożyć wyjaśnienia co do tych bloczków oraz cegły klinkierowej itp. . Czy mogą być kwestionowane np. tego typu sytuacje , że fakturę za beton towarowy mam wystawioną za maj a w dzienniku budowy jest wpis z datą np. czerwcową? Nie mam sobie praktycznie nic do zarzucenia oprócz właśnie może nie dokońca pokrywających się terminów wpisów w DB z datami wystawienia faktur oraz tego , że tej cegły klinkierowej jeszcze nie zużyłem i prawdopodobnie nie stanie się to w najbliższym czasie bo będę kupował inną klinkierówkę ( pełną ale już bez odliczania WAT-u).
    Pozdrawiam
    Sprawa wyjaśniona: niewielkie poprawki w formularzu - zrobione na miejscu , napisałem oświadczenie, że cegła klinkierowa jest na kominy, ksero trzech stron z projektu budowlanego i mam czekać na zwrot

  14. #5534
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Cytat Napisał zefirispka Zobacz post
    Faktura jest ok. Jeżeli korekta dotyczy złożonego już w tym roku wniosku, gdzie jest faktura pierwotna, to wniosek po prostu uzupełniamy. Jeśli nie złożyliśmy jeszcze wniosku, to kompletujemy dokumenty wraz z uwzględnieniem ww. korekty. I tyle. Nie trzeba czekać do 2012 r.
    Nie wiem, czy dobrze się zrozumieliśmy - otrzymałam korektę faktury wystawionej w listopadzie 2010 z datą 17.02.2011 (w poprzedniej były błędne dane). I teraz pytanie, czy mogę ją rozliczyć już w tym roku (pita będę składać pewnie początkiem marca), czy będę musiała czekać do roku następnego?

  15. #5535
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    docent_sg

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam- jestem nowy na forum. I od razu pytanko z grubej rury. Za 2004 rok korzystałem z ulgi remontowej w ramach mieszkania u mamy poprzez umowę użyczenia spisaną z moją mamą. Jednakże od 2003 - 2010 roku budowałem systemem gospodarczym swój dom i nigdy nie odliczałem do tej pory VAT za mat. budowlane. Jak się orientuję US interesuje się i może sięgać wstecz tylko 5 lat to jest obecnie do zeznania za 2005 r podatkowy. W związku z tym moje pytanie brzmi czy te same faktury za które wykorzystałem do odliczania ulgi remontowej mogę w pełni wykorzystać do odliczenia pełnego VAT a nie zaniżonego w związku z korzystaniem z ulgi remontowej. Przecież US nie może mnie kontrolować za zeznania złożone powyżej 5 lat. Czy może ktoś z Was ma taki przypadek. Co o tym sądzicie?

  16. #5536

    Domyślnie

    jaki powinien być adres kupującego na fakturze? adres zameldowania czy adres budowy?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  17. #5537
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    docent_sg

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Oczywiście adres zameldowania- wyżej ten temat był poruszany. Adres budowy to przeważnie nr działki budowlanej.

  18. #5538
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    docent_sg

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Belladonna - poradzisz mi co nieco? na 2 posty wyżej

  19. #5539

    Domyślnie

    Cytat Napisał docent_sg Zobacz post
    Witam- jestem nowy na forum. I od razu pytanko z grubej rury. Za 2004 rok korzystałem z ulgi remontowej w ramach mieszkania u mamy poprzez umowę użyczenia spisaną z moją mamą. Jednakże od 2003 - 2010 roku budowałem systemem gospodarczym swój dom i nigdy nie odliczałem do tej pory VAT za mat. budowlane. Jak się orientuję US interesuje się i może sięgać wstecz tylko 5 lat to jest obecnie do zeznania za 2005 r podatkowy. W związku z tym moje pytanie brzmi czy te same faktury za które wykorzystałem do odliczania ulgi remontowej mogę w pełni wykorzystać do odliczenia pełnego VAT a nie zaniżonego w związku z korzystaniem z ulgi remontowej. Przecież US nie może mnie kontrolować za zeznania złożone powyżej 5 lat. Czy może ktoś z Was ma taki przypadek. Co o tym sądzicie?
    W 2004 była ulga remontowa i budowlana w PIT, natomiast w 2005 tylko remontowa. Dlatego jeśli ktoś odliczał wydatki w 2005 a teraz wykaże FV z 2005 na budowę, to? pojawia się pytanie czy te wydatki w PIT z 2005 nie mają związku z FV budowlanymi, bo osoba ma prawo starać się o zwrot VAT z FV z 2005 odliczanych w PIT też.... dlatego w takiej sytuacji najbardziej poprawne by było wykazać FV remontowe z 2005 na VZM-1/A (obecnym), a FV budowlane na VZM-1/B (obecnym) i sprawa prosta... był remont i była budowa... no ale jak ktoś FV budowlane "wrzucił" w ulgę remontową w PIT, to ma teraz problem

  20. #5540

    Domyślnie

    Cytat Napisał nemi Zobacz post
    Nie wiem, czy dobrze się zrozumieliśmy - otrzymałam korektę faktury wystawionej w listopadzie 2010 z datą 17.02.2011 (w poprzedniej były błędne dane). I teraz pytanie, czy mogę ją rozliczyć już w tym roku (pita będę składać pewnie początkiem marca), czy będę musiała czekać do roku następnego?
    A co ma wspólnego PIT ze zwrotem różnicy VAT?

Strona 277 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony