dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 407
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #541

    Domyślnie

    a ja mam pytanie bardziej ogólne - otóz sytuacja wygląda tak:
    nieruchomość jest własnością żony,
    mamy wspiólność ustawowa od lipca 2005 (ślub)
    za 2005r. rozliczaliśmy się osobno
    część faktur jest na mnie, część na żonę
    faktuy mamy już od 2005r. (od sierpnia),o tego czasu robiliśmy remont, ale okazało się, że robimy jednak też przebudowę i od grudnia 2006r. mamy pozwolenie na budowę,

    zatem - jakie kryteria przyjąć w kwestii zwrotów? z pozwoleniem, bez pozwolenia, faktury tylko na żonę, na oboje itp.

    ktoś mógłby pomóc?[/i]

  2. #542

    Domyślnie

    A na kogo jest pozwolenie na budowę? Jak tylko na żonę to odliczenia tylko rachunków branych na żonę.
    Jeśli dom jest na żonę to odliczenia w przypadku remontu tez tylko z rachunków na żonę (trzeba przedstawić papierek że jest się właścicielem domu).
    Ale to tylko moje zdanie. Zadzwonić najlepiej do US i zapytać.
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  3. #543

    Domyślnie

    pozwolenie na budowę jest na żonę, tylko właściciel nieruchomości może być inwestorem.

  4. #544

    Domyślnie

    Hmmm.. Pewny nie jestem... ale jeśli chodzi o rozbudowę popartą pozwoleniem na budowę to raczej na pewno tylko inwestor widniejący na tymże pozwoleniu.

    W kwestii remontu - może go przeprowadzać najemca lokalu/budynku - przedstawia wtedy umowę najmu.

    Dzwoń do US, i to tego do którego podlegasz bo w różne są interpretacje.
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  5. #545

    Domyślnie

    Czy mozna rury pcv do kanalizacji podciagnąc pod popzycję nr 10 tzn 25.21.2 rury, przewody i węże oraz ich osprzęt z tworzyw sztucznych. A może to zupełnie inna pozycja
    Pomóżcie!!!
    Pozdrawiam
    walus1

  6. #546

    Domyślnie

    ...kupiłam właśnie cały system kominowy...odliczę?
    Chamstwo należy zwalczać siłą, wolą i godnością osobistą [...]

  7. #547
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Cytat Napisał walus1
    Czy mozna rury pcv do kanalizacji podciagnąc pod popzycję nr 10 tzn 25.21.2 rury, przewody i węże oraz ich osprzęt z tworzyw sztucznych. A może to zupełnie inna pozycja
    Pomóżcie!!!
    ja właśnie siedzę w fakturach Rury i cały osprzęt do nich typu kolanka, redukcje mam właśnie z takim PKWiU, że można podłączyć pod ex 25.21.2
    Dla przykładu:Rura 32x250 z uszcz.biała ma numer - 25.21.21-50.00
    Tylko dlaczego piszesz, ze to pozycja nr 10 jak u mnie w wykazie jest na miejscu 26 - mam jakiś inny - no załamię się jak mam nie taki co trzeba

    I jeszcze mam pytanie - tak już na przykładzie tego ex 25.21.2 - czy jeśli pisze, ze z wyłączeniem węży i sztucznych jelit do kiełbas (u mnie tak jest ) to znazy, ze to ex dotyczy wyłącznie tych produktów a inne zaczynające się 25.21.2 (z dowolnym dalszym rozszerzeniem) można odliczać?

    Mam nadzieję, ze zrozumieliście o co pytam i mi pomozecie.
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  8. #548

    Domyślnie

    Cytat Napisał arcobaleno
    I jeszcze mam pytanie - tak już na przykładzie tego ex 25.21.2 - czy jeśli pisze, ze z wyłączeniem węży i sztucznych jelit do kiełbas (u mnie tak jest ) to znazy, ze to ex dotyczy wyłącznie tych produktów a inne zaczynające się 25.21.2 (z dowolnym dalszym rozszerzeniem) można odliczać?
    Mam nadzieję, ze zrozumieliście o co pytam i mi pomozecie.
    Pomożemy
    Jeśli to co wsadzasz w ściany nie ma nic wspólnego z szeroko rozumianym wędliniarstwem możesz odliczyć
    Reasumując - odpowiedź na twoje pytanie brzmi - TAK.
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  9. #549
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Dzięki demex - tak własnie rozumowałam
    Niepokoi mnie tylko ten wykaz - już nie pierwszy raz obiła mi się o uszy i oczy niezgodność z moim. Ale wczoraj jeszze sprawdzałam w necie i mam tak samo. Nie wiem już o co chodzi


    Styropianiu się nie odlicza ?
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  10. #550

    Domyślnie

    Ja korzystam z listy tej:
    http://www.rcmb.pl/download/Z2Z4L3Jj..._artykulow.pdf

    STYROPIAN, jm m3, vat 22%, pkwiu 25.21.41-20.00, sww 1361-332
    (źródło:http://www.ibb.pl/95wyszukiwarka/?PH...n&dzial=t&ok=1),
    w moim spisie pozycja 27 - a tam pisze: "Komórkowe płyty, taśmy, folie z polimerów styrenu -wyłącznie płyty z polistyrenu spienionego (styropianu)"
    Czyli Styropian można.
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  11. #551
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    taką samą listę mam

    A ten styropian to juz wiem, ze mozna - zapytałam zanim pojawił się na fakkturach z numerem Ale dzięki !
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  12. #552
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Wyszedł mi nowy problem
    Co mam zrobić jak na fakturze przy pozycji "Fuga Ultracolor" jest nr PKWiU 26.30.10-00.11 ? Na mój gust to nie pasuje bo grupa zaczynająca się na 26.30.1 to płytki ceramiczne (ścienne, podłogowe, kafle) i płyty chodnikowe - gdzie tam miejsce na fugę ? I co w takim wypadku zrobić - samemu przyporządkować nr czy pisać tak jak na fakturze?
    Pod co podciągacie fugi?

    A tak w ogóle to juz kilka takich kwiatków mi w oko wpadło wcześniej, ale ten był wyjątkowo dobitny

    I jeszcze mam jedną niepewność..odnosnie pozycji 60 z wykazu. Mam sporo materiałów zaczynających się na 28.11.10 ale nie rozumiem w ogóle tej grupy. Co to znaczy budynki prefabrykowane z metalu z wyłączeniem konstrukcji stalowych, szkieletów budynków, konstrukcji nośnych budowlanych aluminiowych ? U mnie z takim numerem na fakturach pojawiają się min profil przyscienny, łącznik wzdłużny, elem.bezpośr.moc.p.gł-ES60/125, klamra gasiora L-15, siatka do dachówki wentylacyjnej L-15 ... nie wiem co mam robić z tymi produktami Odliczać je czy nie ?
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  13. #553

    Domyślnie

    Nawet jak się ma jakieś wątpliwości to odliczać. Najwyżej wezwą do US aby wyjaśnić albo nie uwzględnią.
    Klamra gąsiora to na pewno nie jest element konstrukcyjny (niezależnie od ilości pięter budynku) a dodatkowo PKWiU się zgadza.

    PS. L15 To tak jak ja Od poniedziałku przychodzi Cieśla z Dekarzem do dachu.
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  14. #554

    Domyślnie

    Witam

    Czy przydomowa oczyszczalnia podlega odliczeniu różnicy vat-u?

    dodi
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  15. #555
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    dodi - ja odliczam przydomową oczyszczalnię . Numer PKWiU na fakturze zaczynał się 25.23 czyli pozycja 30 z wykazu.

    demex - a ja gdzieś czytałam, ze lepiej nie wpisywać na siłę bo w razie co to grozi jakaś kara...ale też myślę, ze powinni wzywać do korekty jakby co...tylko wyobrażam sobie ile to będzie trwać zanim oni to sprawdzą
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  16. #556

    Domyślnie

    No na pewno wezwanie odciągnie sprawę. Ale o karach to nie słyszałem, za to o tym, że czegoś prostu nie uznali to tak.
    Ja rozliczałem już 4 osoby. Naciągałem ile się da i ... może ze względu na małe miasteczko i mały US nie miałem problemu Wszystko mi uznali. Najciekawiej miałem z płytkami. Nazwa towaru "ANDALUZJA JASNA", brak PKWiU. Jedyne co miało to wspólnego z płytkami to nazwa hurtowni - "Hurtownia płytek ceramicznych" - dopisałem ręcznie długopisem na ksero, że to były płytki i, że mają takowe PKWiU.
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  17. #557
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    A teraz pytanie za 100 punktów z nieco innej beczki

    Czy ktoś byłby łaskaw napisać ile wynosi cena 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, przyjmowanej na potrzeby obliczenia premii gwarancyjnej od wkładów oszczędnosciowych na książeczkach mieszkaniowych, ogłoszona za poprzedzający kwartał ?
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  18. #558
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Najciekawiej miałem z płytkami. Nazwa towaru "ANDALUZJA JASNA", brak PKWiU. Jedyne co miało to wspólnego z płytkami to nazwa hurtowni - "Hurtownia płytek ceramicznych" - dopisałem ręcznie długopisem na ksero, że to były płytki i, że mają takowe PKWiU.
    Ja z płytkami też tak mam , ze tylko nazwa podana i nawet nie pomyslałam, ze urzędnik ni musi przecież wiedzieć co to jest, mimo,z ę znajdę PKWiU

    No ciekawe jak to będzie
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  19. #559

    Domyślnie

    Cytat Napisał arcobaleno
    A teraz pytanie za 100 punktów z nieco innej beczki
    Czy ktoś byłby łaskaw napisać ile wynosi cena 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, przyjmowanej na potrzeby obliczenia premii gwarancyjnej od wkładów oszczędnosciowych na książeczkach mieszkaniowych, ogłoszona za poprzedzający kwartał ?
    Najlepiej zapytać się w US przy składaniu i wypełnić na miejscu. Ja tak zawsze robię bo dwa razu musiałem kreślić i babeczka mi powiedziała, że najlepiej to przyjść i wpisać sobie na miejscu.
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  20. #560
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Cytat Napisał demex
    Cytat Napisał arcobaleno
    A teraz pytanie za 100 punktów z nieco innej beczki
    Czy ktoś byłby łaskaw napisać ile wynosi cena 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, przyjmowanej na potrzeby obliczenia premii gwarancyjnej od wkładów oszczędnosciowych na książeczkach mieszkaniowych, ogłoszona za poprzedzający kwartał ?
    Najlepiej zapytać się w US przy składaniu i wypełnić na miejscu. Ja tak zawsze robię bo dwa razu musiałem kreślić i babeczka mi powiedziała, że najlepiej to przyjść i wpisać sobie na miejscu.
    No to będę musiała udać się do US zanim złożę wniosek. Bo chcę wiedzieć i policzyć ile mogę odliczyć, zeby nie dopisywać ponad miarę. My budowaliśmy bliźniaka a wszystkie faktury są na jedną osobę, więc podejrzewam,z e moglibyśmy przekroczyć próg.
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

Strona 28 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony