dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 280 z 407
Pokaż wyniki od 5.581 do 5.600 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5581
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DANY-D4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Siedlce
    Posty
    3

    Domyślnie witam

    Mam problem bo nie wiem czy mogę odliczyć:
    -kabinę prysznicową szklaną,
    -brodzik akrylowy,
    -panel prysznicowy,
    -baterię do umywalki i zlewu kuchennego,
    -płytę gazową,
    -żyrandole, tzn lampy wiszące,
    -gipsy, gładzie szpachlowe i tynkowe,
    -kleje w tubach i silikony,
    -dzwi i ościeżnice

    Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam
    Daniel

  2. #5582

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Witam. Nie wiem, jakie dokumenty będą potrzebne przy ubieganiu się o zwrot VAT za materiały użyte do remontu domu. Problem polega na tym, że dom postawiony jest w początku lat 70-tych na działce kupionej chyba w 1968 i z tego roku jest akt notarialny, ale mówiący, jasna sprawa, o działce, nie o domu. Dom, jak to kiedyś bywało, nigdy nie był został do końca "zalegalizowany". Do dzisiaj nie ma odbioru, pozwolenie na budowę - pojęcia nie mam, czy w ogóle coś takiego istniało. Jak więc wykazać, że remont dotyczył domu, skoro akt notarialny mówi o działce? Może nadanie adresu wystarczy albo oświadczenie, że na tej działce jest dom stojący już 40 lat, że jest własnością wnioskodawcy i jego dotyczył remont? Chodzi o moich teściów, chcę im pomóc odzyskać VAT.
    Podejść do starostwa i poprosić o wypis z rejestru gruntów. To kosztuje chyba 17 zł... tylko mam nadzieję, że znajdzie się tam zapis "mieszkalne", a nie same działki

  3. #5583

    Domyślnie

    Cytat Napisał DANY-D4 Zobacz post
    Mam problem bo nie wiem czy mogę odliczyć:
    -kabinę prysznicową szklaną,
    -brodzik akrylowy,
    -panel prysznicowy,
    -baterię do umywalki i zlewu kuchennego,
    -płytę gazową,
    -żyrandole, tzn lampy wiszące,
    -gipsy, gładzie szpachlowe i tynkowe,
    -kleje w tubach i silikony,
    -dzwi i ościeżnice

    Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam
    Daniel
    Problem może być z:
    -żyrandole, tzn lampy wiszące,
    bo z tego co wiem większość US-ów traktuje to jako wyposażenie, z reszta próbuj

  4. #5584

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir Zobacz post
    Tablicę elektryczną chyba mogę odliczyć (31.20.31-70.2), kable chyba też tylko nie wiem czy antenowy i UTP można.
    Sterowniki w zasadzie mogły by "pójść" do odliczenia (jako urzadzenia sterujące - 31.20.31-70.1) i podobnie bezpieczniki, różnicówka itp. (jako zabezpieczenie - 31.20.40-90.30).
    Co sądzicie o takiej interpretacji?
    antenowy i UTP nie
    Co do reszty to....godz. 21.30...

  5. #5585
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Podejść do starostwa i poprosić o wypis z rejestru gruntów. To kosztuje chyba 17 zł... tylko mam nadzieję, że znajdzie się tam zapis "mieszkalne", a nie same działki
    Racja. Wypis może się przydać. Dołączę do tego nadanie adresu, akt zakupu działki, oddam VZM-ma do skarbówki i najwyżej zobaczymy, czy się będą czepiać

  6. #5586
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DANY-D4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Siedlce
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo i życzę miłego dnia

  7. #5587
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DANY-D4

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Siedlce
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie:
    czy wpisywać żonę w VZM, faktury są tylko na mnie?
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

  8. #5588

    Domyślnie

    Cytat Napisał DANY-D4 Zobacz post
    Jeszcze jedno pytanie:
    czy wpisywać żonę w VZM, faktury są tylko na mnie?
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
    Wpisać i żona ma się podpisać... słyszałam i takie hasło w tym roku "że wystarczy jeden podpis"... i to informacja z BR... w zeznaniu wystarczy jeden podpis, ale VZM to nie zeznanie i mają być dwa podpisy... no cóż, niektórzy wiedzą, iż dzwoniło, tylko nie bardzo wiedzą, w którym kościele...

  9. #5589
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olencjaaa Zobacz post
    tak dokładnie te faktury będą na materiały budowlane tylko, że w tym przypadku będą wystawione tylko na mnie a nie na oboje inwestorów więc się zastawiałam czy to później nie będzie problemem skoro najlepiej jakby te faktury były wystawiane na nas oboje
    ale nakręciłam
    Nie nakręciłaś. Możesz spokojnie z takich faktury odliczać vat w pełnej wysokości. Masz prawo współwłasności do nieruchomości,więc masz prawo do zwrotu vat w takiej wysokości w jakiej poniosłaś wydatki, czyli w takiej kwocie jak na fakturach wystawianych na Twoją osobę.

  10. #5590

    Domyślnie

    Cytat Napisał zefirispka Zobacz post
    Nie nakręciłaś. Możesz spokojnie z takich faktury odliczać vat w pełnej wysokości. Masz prawo współwłasności do nieruchomości,więc masz prawo do zwrotu vat w takiej wysokości w jakiej poniosłaś wydatki, czyli w takiej kwocie jak na fakturach wystawianych na Twoją osobę.
    Dziękuje bardzo za pomoc! Teraz spokojnie możemy się zabrać za zakupy

  11. #5591

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    antenowy i UTP nie
    Co do reszty to....godz. 21.30...
    Doszukałem, że antenowy i UTP niestety NIE, a co z resztą?

  12. #5592
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olencjaaa Zobacz post
    Dziękuje bardzo za pomoc! Teraz spokojnie możemy się zabrać za zakupy
    Powodzenia

  13. #5593

    Domyślnie

    Witam
    Równiez powoli zabieram sie za odliczenie vat ale mam problem z dwoma jak na razie-rzeczaki a mianowicie
    1. Spinki do dachówki
    2. wywietrznik kalenicy
    Niestety nie ma PKWiu
    Mam nadzieje że bardziej doświadczeni niz ja pomogą mi
    pozdr

  14. #5594
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mala1219

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    12

    Domyślnie koszty dijazdu

    w kosztach uzyskania przychodów mam kwotę 1668,72zł czyli pracodawca policzył roczne koszty dojazdu z innej miejscowości do pracy. tak mam to rozumieć? tylko,że chciałam rozliczyć się z 3 lat całkowita suma wynosi 6037,14zł tak więc tą sumę mam wpisać w pozycje 37 (koszty uzyskania przychodu) pitu 37??

  15. #5595

    Domyślnie

    Cytat Napisał mala1219 Zobacz post
    w kosztach uzyskania przychodów mam kwotę 1668,72zł czyli pracodawca policzył roczne koszty dojazdu z innej miejscowości do pracy. tak mam to rozumieć? tylko,że chciałam rozliczyć się z 3 lat całkowita suma wynosi 6037,14zł tak więc tą sumę mam wpisać w pozycje 37 (koszty uzyskania przychodu) pitu 37??
    Chyba trafiłaś na niewłaściwe forum... tzn. nie w tym temacie... no ale o PIT-ach też coś tam wiem... obecnie rozliczasz się za 2010... więc wpisujesz koszty 1668,72zł, jeśli uzyskujesz dochody tylko z jednego stosunku pracy... nie ma zeznań do rozliczania 3 lat, bo zeznanie ma związek z 1 rokiem, więc co oznacza "chciałam rozliczyć się z 3 lat"?????

  16. #5596

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2010 Zobacz post
    Witam
    Równiez powoli zabieram sie za odliczenie vat ale mam problem z dwoma jak na razie-rzeczaki a mianowicie
    1. Spinki do dachówki
    2. wywietrznik kalenicy
    Niestety nie ma PKWiu
    Mam nadzieje że bardziej doświadczeni niz ja pomogą mi
    pozdr
    Obie pozycje odliczałem ale nie pamietam teraz jakie mają PKUiW

  17. #5597

    Domyślnie

    Dzieki za odpoweidź
    Chciałabym sie jeszcze z jednym upewnic na fakturze mam taka pozycje "Schiedel rondo 20/6mb Pakiet S " i PKWiu 26.24.12-70.90 czyli nie wchodzący .W związku z powyższym nie moge odlicztyć
    pozdr

  18. #5598
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mgrania

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Kod pocztowy
    59-220
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie do Belladonny o parkiet z drzewa egoztycznego - chodzi o MERBAU , Nie mogę znaleźć nigdzie nic na ten temat. Nie mam PKwiu ale myślałam,że uda się mi to podciągnąć pod pozycję 2 starego rozporzadzadzenia. Prosze o pomoc...

  19. #5599
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sdocia

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie

    a ja mam taki problem... faktura aby mogła być podstawa odliczenia musi być zapłacona... a co jeżeli było pobranie ale wystawca faktury tego nie oznaczył na fakturze i jest "do zapłaty"? kwitów z pobrania od kuriera niestety już nie mam
    mam też fakturę, w której kwota jest "do zapłaty", forma płatności oznaczona jest jako przelew, ale obok terminu płatności: 4 dni jest w nawiasie napisane: (pobranie schenker), czy urząd może to uwzględnić?

  20. #5600

    Domyślnie

    Cytat Napisał aga2010 Zobacz post
    Dzieki za odpoweidź
    Chciałabym sie jeszcze z jednym upewnic na fakturze mam taka pozycje "Schiedel rondo 20/6mb Pakiet S " i PKWiu 26.24.12-70.90 czyli nie wchodzący .W związku z powyższym nie moge odlicztyć
    pozdr
    Komin cały do odliczenia.

Strona 280 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony