dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 283 z 407
Pokaż wyniki od 5.641 do 5.660 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5641

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodas Zobacz post
    Belladonna - poprosze o pomoc i wyjaśnienia.
    napiszę na priva

  2. #5642
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Witam
    Mam prosbe .....
    15 grudnia 2010 zlozylam wniosek do US ....... dokladnie w tlusty czwartek telefon z wezwaniem do stawienia sie w US celem zlozenia wyjasnienia - dostarczenia potwierdzen przelewow itp. .... wreszcie po kilku wizytach Pan w skarbowce kazal poprawic zlozony wniosek ( wykreslil niektore pozycje ) wiec trzeba bylo przepisac wykaz faktur .... 11 kwietnia 2011 domknelam sprawe i mialam czekac na przelew kasy na konto bankowe ( Powiedziano mi rowniez , ze wprawdzie maja czas kolejne 3 miesiace na dokonanie zwrotu ,ale kasa ma wplynac na konto do Wielkanocy ) ...... 15 kwietnia minelo 4 miesiace od pierwotnego zlozenia wniosku , a pieniazkow jak nie bylo tak nie ma .... I moje pytanie do Was czy istnieje mozliwosc , ze US od korekty wniosku liczy sobie kolejne miesiace i ma extra czas na dokonanie przelewu . Zaznaczam , ze nie dostalam od Nich zadnej pisemnej decyzji .... Belladonna , Zefirispka mozecie pomoc ?!

  3. #5643
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Edyto, niestety po złożeniu formalnej korekty licznik zeruje się i znowu urząd ma 4 miesiące. Tak wynika z ustawy o częściowym zwrocie vat (mamy tam 4 miesiące od złożenia wniosku, a wnioskiem jest również korekta wniosku, gdzie organ podatkowy ma nowy czas na zapoznanie się z nowymi okolicznościami wykazanymi w korekcie).
    Szkoda, bo jest już jest po fakcie. Jeśli urzędnik chce złożenia formalnej korekty, a zbliża się termin do zwrotu, warto jednak zdecydować się na wydanie decyzji przez urząd. Jest bardziej formalnie, ale jest szybciej.
    Ustne przyrzeczenie o terminie dokonania zwrotu nie jest wiążące dla urzędu. W tej sytuacji, może więc zdarzyć się, że pieniądze otrzymasz dopiero za 4 miesiące licząc od daty złożenia korekty.

  4. #5644
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zefirispka Zobacz post
    Jeśli urzędnik chce złożenia formalnej korekty, a zbliża się termin do zwrotu, warto jednak zdecydować się na wydanie decyzji przez urząd. Jest bardziej formalnie, ale jest szybciej.
    Czy możesz to jakoś rozwinąć lub wyjaśnić? Nie do końca rozumiem powyższe zdanie a może się to nam i innym w przyszłości przydać.
    Dzięki.

  5. #5645
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał zefirispka Zobacz post
    Edyto, niestety po złożeniu formalnej korekty licznik zeruje się i znowu urząd ma 4 miesiące. Tak wynika z ustawy o częściowym zwrocie vat (mamy tam 4 miesiące od złożenia wniosku, a wnioskiem jest również korekta wniosku, gdzie organ podatkowy ma nowy czas na zapoznanie się z nowymi okolicznościami wykazanymi w korekcie).
    Szkoda, bo jest już jest po fakcie. Jeśli urzędnik chce złożenia formalnej korekty, a zbliża się termin do zwrotu, warto jednak zdecydować się na wydanie decyzji przez urząd. Jest bardziej formalnie, ale jest szybciej.
    Ustne przyrzeczenie o terminie dokonania zwrotu nie jest wiążące dla urzędu. W tej sytuacji, może więc zdarzyć się, że pieniądze otrzymasz dopiero za 4 miesiące licząc od daty złożenia korekty.
    Wielkie dzieki za odpowiedz .... przynajmniej mam jasnosc ..... ze nie mam co liczyc na kase z US w najblizszym czasie ....zwrot wyszedl u mnie dosc spory .... nie sadze zeby chcieli " rozstac sie z kasa " w ciagu najblizszych kilku dni i pewnie wyczekaja te 4 miechy ....
    Pozdrawiam

  6. #5646

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta M Zobacz post
    Wielkie dzieki za odpowiedz .... przynajmniej mam jasnosc .....
    chyba się dałaś wprowadzić w maliny... chociaż u nas takie coś by nie miało racji bytu

  7. #5647
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    Czy możesz to jakoś rozwinąć lub wyjaśnić? Nie do końca rozumiem powyższe zdanie a może się to nam i innym w przyszłości przydać.
    Dzięki.
    Spróbuję. Składamy wniosek. Urząd ocenia czy wszystko ok czy też nie. Jeśli nie, zazwyczaj prosi się o korektę na dotychczasowym formularzu i parafkę " to zrobiłem ja pan/pani Kowalska". I na tym się kończy. Ale czasem, jak w wyżej wymienionym przypadku pada zdanie, że trzeba złożyć korektę, czyli nowy, poprawiony wniosek. I w tym miejscu należą się wyjaśnienia: zgodnie z ordynacją podatkową, jeśli czegoś zapomnimy, coś zrobimy źle MOŻEMY, ale nie MUSIMY, skorygować. Jeśli sugeruje to nam urząd, lepiej samemu nie składać żadnej korekty. Zrobi to za nas urząd wydając decyzję administracyjną. Tam określi, co przyjmuje i zwraca, a co nie jest do odliczenia i dlaczego. Jest szybciej i pewniej, bo zawsze można się od decyzji odwołać. Jeśli złożymy korektę tuż przed upływem 4 miesięcy, to urząd ma kolejne 4 miesiące, w sumie 8 miesięcy na zwrot. I tu jest Azor pogrzebany.

  8. #5648
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    OK. Teraz wszystko rozumiem. Dzięki za wyjaśnienie.

    Zastanawiam się tylko czy w takim razie nie prościej zastosować metody mojego znajomego, który zamiast zastanawiać się co odpisać co nie, szukać informacji, śledzić fora itp itd po prostu we wniosku odliczył wszystko na co miał faktury, urząd to sprawdził, oczywiście częściowo zakwestionował ale wydał właśnie decyzję co przyjmuje a co nie, wypłacił za uznane pozycje kasę i tyle... cała robota przerzucona na US...

  9. #5649
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bodas

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    napiszę na priva
    Dziękuje za zainteresowanie, ale na priva nic nie mam.
    Dopiero teraz stwierdziłam, że wniosek był złozony 23 grudnia 2011. Telefon był 21 kwietnia ( zatem blisko 4 miesiecy), bym się zjawił w piatek nalepiej lub we wtorek ano to wtedy szybko "puścimy" przelew.
    czemu to skutkuje?
    Pozdrawiam

  10. #5650
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    chyba się dałaś wprowadzić w maliny... chociaż u nas takie coś by nie miało racji bytu
    Hejka Belladonna no coz tak to jest jak pelnomcnik za ciebie zalatwia sprawy w urzedach bo mnie niestety nie ma na miejscu ......

  11. #5651
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukawojciech

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Oleksów
    Kod pocztowy
    26-920
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam wszystkich , nie bardzo jestem zorientowana w sprawie zwrotu VAT i chciałbym się dowiedzieć czy wy sami liczycie te limity , czy to US wylicza , nie znam się na tym, podpowiedzcie ...

  12. #5652
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Dorfi
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.931
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Mnie też wzywali do dostarczenia potwierdzeń zapłaty za faktury. Pani znalazła też coś co mogłam odliczyć a nie odliczyłam, więc poprawiłam kwotę na wcześniej złożonym wniosku. Termin wypłaty właśnie mija i mąż się dzisiaj wybrał z pytaniem dlaczego nie ma pieniędzy. I co się okazało? Że pani się pomyliła i źle skserowała jedno potwierdzenie (zamiast potwierdzenia skserowała fakturę). Przelew został wstrzymany, ale nas o tym nie poinformowano. Byłam pewna, że z wypłatą czekają do ostatniego dnia. Dzisiaj się do niej wybieram z tym potwierdzeniem, ale gdyby kasa nie wpłynęła w terminie to można pozwać urząd o karne odsetki?

  13. #5653
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Liczymy sami wg wzorów:
    70 m2 x cena 1 m2 x 12,295% dla budowy lub
    30 m2 x cena 1 m2 x 12,295%. dla remontu

  14. #5654
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Czy jest dostępny gdzieś w necie (albo ktoś ma i byłby tak
    miły...) formularz VZM-1 w wersji 2011, ale w werjsi obrabialnej
    elektronicznie, np jako arkusz kalkulacyjny xls?
    Jedyne, co znajduję, to albo pdfy, które moge sobie wydrukować i wypełniać
    długopisem, albo odsyłacze do jedynie słusznego formularza interaktywnego,
    niestety płatnego.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #5655
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukawojciech

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Oleksów
    Kod pocztowy
    26-920
    Posty
    37

    Domyślnie

    cena za 1m to ta ogłaszana w rozporządzeniu ???

  16. #5656

  17. #5657

    Domyślnie

    A ja mam pytanie do wszystkich
    Posiadam:
    Wydanie WZ,
    Dokument wydania
    Zamówienie klienta
    czy na podstawie tych dokumentów można starac sie o zwrot??

  18. #5658
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    porzeczka

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam serdecznie.
    uff, naczytałam się, namyślałam i oto co mam(bardzo proszę o pomoc fachowca czy to się nadaje)
    na TAK mam :
    - zaprawa baz do klinkieru
    - drzwi stalowe
    - postument żelb
    - przewód ydy 4x6
    - tynk gipsowy goldband
    - listwa podtynkowa
    - narożnik tynk mokry
    - rura karbowana
    - przewod utp skrętka
    - wężownica do płaszcza wodnego
    - dolot zimnego powietrza
    - wkład kominowy
    - redukcja stalowa- te 4 pozycje dot kominka
    - styropian- i tu mam pytanie, na fakturze widnieje napis f vat zaliczkowa, zaplacono gotowka-czy mozna ją odliczyć?
    - mapetherm do styropianu
    - rura pcv
    - kolano pcv
    - stelaz podtynkowy wc
    - narożnik alu siatka
    - masa asfalt. pkwiu 26.82.13-00.69
    - zaprawa economi pkwiu 26.64.10-
    - klej eos pkwiu 24.30.22-53.20
    - rura 200/500 pkwiu 27.22.10
    - plyta knauf zwykła 1200x2600x12,5-bez pkwiu
    - profil cd 4.0 mb pkwiu 28.11.10-35.19
    - rura pcv 110/2000+uszcz.warg.-bez pkwiu
    - rura pcv pkwiu 25.21.21-57.22
    - trójnik pcv pkwiu 25.21.22-70.40
    - czyszczak pcv 110- bez pkwiu
    - redukcja pcv pkwiu 25.23.12
    - kolano pcv
    - mapetherm do siatki
    - naroznik alu siatka
    - szafka nadtynkowa do rozdzielacza pkwiu 28.11.10-34.49
    - rura phd
    - mufa pe
    - rura pcv
    - trojnik pcv pkwiu 25.21.22-70.40
    - kolano pcv
    - rura pcv+uszcz. warg
    - zawor grzejnikowy termostatyczny pkwiu 29.13.12-55.40
    - kolano ocynk pkwiu 27.21.20-50.10
    - dwuzlaczka pkwiu 27.21.20-50.50
    - zawor zwrotny antysk
    kolanko nyp pkwiu 27.44.26-50.20
    - zawor kulowy ze srub
    - kit uszczelniający
    - wymiennik płytowy
    - zawór kul.gazowy pkwiu 29.13.13-73.17
    - nypel oc. pkwiu 27.21.20-50.80
    - kolano pkwiu 27.21.20-50.80
    - mufka ten sam pkwiu 27.21.20-50.80
    a zupełnie nie wiem co zrobić z tym..
    - WA STS 20 zabezpieczenie termiczne kotla, kominka pkwiu 28.22.13-00.93
    - skrzynka z laminatu-takie do gazu bez pkwiu
    - podejście stalowe z gwintem
    - mufa elektrooporowa
    - kolano elektrooporowe
    - trojnik elektrooporowy
    - rura pe do gazu
    napowietrzacz kan.110 pkwiu 25.23.12
    - śrubunek grzej. pkwiu 27.44.26-50.20
    bardzo proszę życzliwego forumowicza żeby zerknął na te moje wypociny i ewentualnie poprawił co żle
    swoją drogą czapki z głów przed tymi co to spojrzą i wiedzą....coś niesamowitego, mnie to zajęło pół dnia
    pozdrawiam

  19. #5659

    Domyślnie

    Zostało mi kilka pozycji, których nie jestem pewny, bo nie ma numerów PKWiU. Jeśli więc moglibyście rzucić okiem na poniższe pozycje i podpowiedzieć mi, czy to jest do odpisania, to będę ogromnie wdzięczny:
    1. Profil CW 100 / UW 100
    2. Profil UD 28x27 4mb
    3. Piana Ręczna 750ml SOUDAL
    4. Pistolet SOUDAL

    co do wz to juz wiem, że trzeba mieć FV,

  20. #5660
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kamlotek
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    3.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    wg mnie poz.1,2,3 tak
    poz 4 nie

Strona 283 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony