dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 285 z 407
Pokaż wyniki od 5.681 do 5.700 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5681

    Domyślnie

    Czy pompa głębinowa kwalifikuje sie tak samo jak pompa hydroforowa i też nie można jej odliczyć?Dziękuję za odpowiedz.
    bogdan

  2. #5682

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedek76 Zobacz post
    Czy pompa głębinowa kwalifikuje sie tak samo jak pompa hydroforowa i też nie można jej odliczyć?Dziękuję za odpowiedz.
    Nie można odliczać żadnych pomp.
    Pompa wchodząca w skład zestawu hydroforowego (pompa, zbiornik, wyłącznik)
    jest jedynym wyjątkiem.

    ____________________________________________
    Alfabetyczna lista materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM-1 do wniosku o zwrot VAT

  3. #5683
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki Zobacz post
    Czy ktoś dostał zwrot za cegłę klinkierową na ogrodzenie? w sumie to ta sama cegła co na komin, jednak troche więcej jej i ździebko później kupowana....
    A gdzie na fakturze masz napisane , ze to material na ogrodzenie ?!

  4. #5684
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kasia8909

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    6

    Domyślnie Zwrot podatku VAT

    Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
    Pompy hydroforowej nie można odliczyć.
    Ale zestaw hydroforowy na fakturze (pompa ze zbiornikiem)
    jest do odliczenia.
    Dzięki wielkie
    To już wszystko mam. W poniedziałek idę do Urzędu.

  5. #5685
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    W FV w zasadzie powinien być adres zamieszkania, bo ten jest zgłoszony w US... czyli absolutnie nie adres budowy

    PS Pozdrawiam piękny Kraków... do tego miasta mam słabość
    Dziękuje Belladonna
    Kraków pozdrawia słonecznie!

  6. #5686
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kasia8909

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    6

    Domyślnie Zwrot podatku VAT

    Jeszcze mam pytanie odnośnie limitów. Jeżeli nie korzystałam z ulg mieszkaniowych, a remont nie wymagał pozwolenia na budowę to przy obecnej cenie za 1m2 mój limit wynosi ok.14 000. Wiem, że wniosek o zwrot można składać tylko raz w roku, ale czy przez 5 lat nie mogę przekroczyć tego limitu (14 000)???

  7. #5687

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia8909 Zobacz post
    Jeszcze mam pytanie odnośnie limitów. Jeżeli nie korzystałam z ulg mieszkaniowych, a remont nie wymagał pozwolenia na budowę to przy obecnej cenie za 1m2 mój limit wynosi ok.14 000. Wiem, że wniosek o zwrot można składać tylko raz w roku, ale czy przez 5 lat nie mogę przekroczyć tego limitu (14 000)???
    Limity są zmienne w związku ze zmieniającą się ceną metra kw. Składając dzisiaj nie możesz przekroczyć obecnego limitu (14 tyś z kawałkiem), ale składajac w przyszłym roku wyliczasz limit wg ceny w danym okresie i jak np wyjdzie 16 zł kawałkiem to jest Twój limit... przy czym do niego porównujesz zwrot z danego wniosku plus poprzednie zwroty w okresie pięcioletnim... czyli suma zwrotów nie może przekroczyć limitu wyliczonego wg ceny obowiązującej w momencie składania wniosku

  8. #5688
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kasia8909

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Limity są zmienne w związku ze zmieniającą się ceną metra kw. Składając dzisiaj nie możesz przekroczyć obecnego limitu (14 tyś z kawałkiem), ale składajac w przyszłym roku wyliczasz limit wg ceny w danym okresie i jak np wyjdzie 16 zł kawałkiem to jest Twój limit... przy czym do niego porównujesz zwrot z danego wniosku plus poprzednie zwroty w okresie pięcioletnim... czyli suma zwrotów nie może przekroczyć limitu wyliczonego wg ceny obowiązującej w momencie składania wniosku
    Dziękuję bardzo za pomoc

  9. #5689
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar nabial
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    ja mam pytanie, czy muszę mieć potwierdzenie przelewu, jeżeli na fakturze napisano, że zapłata nastąpi przelewem? Innymi słowy, czy fakt posiadania faktury i to, że nie siedzę w wiezieniu za niepłacenie nie jest wystarczającym udokumentowaniem wydatku?

  10. #5690

    Domyślnie

    Cytat Napisał nabial Zobacz post
    ja mam pytanie, czy muszę mieć potwierdzenie przelewu, jeżeli na fakturze napisano, że zapłata nastąpi przelewem? Innymi słowy, czy fakt posiadania faktury i to, że nie siedzę w wiezieniu za niepłacenie nie jest wystarczającym udokumentowaniem wydatku?
    Czy zapłaciłeś, czy nie to sprzedawca i tak VAT musiał odprowadzić Nie wszędzie tego wymagają

  11. #5691
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał nabial Zobacz post
    ja mam pytanie, czy muszę mieć potwierdzenie przelewu, jeżeli na fakturze napisano, że zapłata nastąpi przelewem? Innymi słowy, czy fakt posiadania faktury i to, że nie siedzę w wiezieniu za niepłacenie nie jest wystarczającym udokumentowaniem wydatku?
    Ja musialam miec wszystkie potwierdzenia przelewow ..... dolaczone do faktury i przedstawione w US , a zeby jeszcze bylo smiesznie to musialam nawet udokumentowac zaplacenie faktury ktorej nie dalam do odliczenia ...... Wyniklo to z tego , ze urzednik US zazadal od sprzedawcy ( jednego ze skladow budowlanych w ktorym robilam najwiecej zakupow ) sporzadzenia zestawienia moich zamowien oraz oczywiscie jak przedstawia sie moje rozliczenie z w/w skladem budowlanym . W zestawieniu sprzedawca ujal wszystkie moje zamowienia niektore faktury z zestawienia nie byly dane do odliczenia do US przeze mnie , ale i tak skarbowka zazyczyla sobie potwierdzenie , ze sa one zaplacone ..... bo jesli tego nie udokumentuje to wstrzymaja mi wyplate pieniedzy .... brak logicznego zwiazku jak dla mnie ....... ale coz jak widac co kraj to obyczaj

  12. #5692
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Czy odliczenie można robić raz w roku czy np. 2-3 razy?

  13. #5693

    Domyślnie

    Cytat Napisał nabial Zobacz post
    ja mam pytanie, czy muszę mieć potwierdzenie przelewu, jeżeli na fakturze napisano, że zapłata nastąpi przelewem? Innymi słowy, czy fakt posiadania faktury i to, że nie siedzę w wiezieniu za niepłacenie nie jest wystarczającym udokumentowaniem wydatku?
    zależy od urzędu , najlepiej zadzwoń i zapytaj , ja dla wszystkiego dołączyłam kopie przelewów

  14. #5694
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Princesa Zobacz post
    Czy odliczenie można robić raz w roku czy np. 2-3 razy?
    Wniosek składamy tylko raz w roku.

  15. #5695
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniamalinowska Zobacz post
    zależy od urzędu , najlepiej zadzwoń i zapytaj , ja dla wszystkiego dołączyłam kopie przelewów

    Dokładnie. Najlepiej zapytać w US.
    W moim urzędzie nie wymagano potwierdzeń przelewów.
    Ja miałam nawet przygotowane oświadczenie z mojej hurtowni, od której kupowałam materiał na przelew, że na dzień sporządzenia wniosku mam u nich zapłacone wszystkie faktury. Okazało się, że było ono zbędne.

  16. #5696

    Domyślnie

    Cytat Napisał Princesa Zobacz post
    Czy odliczenie można robić raz w roku czy np. 2-3 razy?
    Cytat Napisał zefirispka Zobacz post
    Wniosek składamy tylko raz w roku.
    Z jednym wyjątkiem - małżonkowie mogą złożyć w roku dwa indywidualne wnioski.

  17. #5697

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
    Z jednym wyjątkiem - małżonkowie mogą złożyć w roku dwa indywidualne wnioski.
    Dokładnie. A przy budowie warto o tym pomyśleć. Np pozwolenie na dwoje, to zona przez 1 półrocze zbiera FV na siebie i składa przypuśćmy w czerwcu wniosek indywidualny, potem w 2 półroczu mąż zbiera FV na siebie i składa wniosek indywidualny np w grudniu

  18. #5698
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zefirispka Zobacz post
    Wniosek składamy tylko raz w roku.
    Mowa o roku kalendarzowym, a nie roku od ostatniego wniosku?

    I jeszcze pytanko: Czy taka faktura jest OK? Chodzi o zapis sposobu płatności i brak wyliczeń kwot podatku i wartości brutto poszczególnym pozycji (tylko zbiorcze).

    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  19. #5699

    Domyślnie

    Cytat Napisał miejski Zobacz post
    Mowa o roku kalendarzowym, a nie roku od ostatniego wniosku?

    I jeszcze pytanko: Czy taka faktura jest OK? Chodzi o zapis sposobu płatności i brak wyliczeń kwot podatku i wartości brutto poszczególnym pozycji (tylko zbiorcze).

    Tak mowa o roku kalendarzowym. Jeśli złożysz wniosek 25 grudnia danego roku, to następny możesz składać od 2 stycznia następnego roku. Co by wiedzieć... wniosek to nie deklaracja, wiec wysłany poczta np 31 grudnia do US wpływa w styczniu, wiec jest złożony w styczniu (data wpływu).
    Co do FV... z tego co wiem na poszczególne pozycje VAT być nie musi (jedynie stawka)... a skoro masz FV na 5 tyś... a zaliczasz 3 tyś. to? w czym problem... kłania się matematyka
    3 000 x 0,23 / 1,23 daje VAT
    Ostatnio edytowane przez belladonna ; 18-05-2011 o 20:49

  20. #5700
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
    Z jednym wyjątkiem - małżonkowie mogą złożyć w roku dwa indywidualne wnioski.
    ale wtedy PNB musi być na oboje małżonków?

Strona 285 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony