dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 287 z 407
Pokaż wyniki od 5.721 do 5.740 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5721

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elena76 Zobacz post
    Dzięki Belladonna zwróciliśmy się do us o "łaskawe" rozpatrzenie tej kwestii ponownie, ale to kierowniczka ma ostatnie słowo, bo dziewczyna, która ten nasz wniosek rozpatrywała, o dziwo klepnęła oprawy oświetleniowe, a odrzuciła deski (bo to nie panele) i tarcicę na więźbę.
    Oprawy wchodzą, deski też, a tarcica została prawidłowo odrzucona. Wchodzi tylko tarcica podłogowa iglasta, a niepodłogowa iglasta (czyli np na więźbę) ma zupełnie inne PKWiU w rozpisce np Tarcica sosnowa itd.... i nie wchodzi

  2. #5722

    Domyślnie

    A możecie mi odpowiedzieć, czy przysługuje mi wyższy limit czy niższy przy odliczaniu Vatu. Kiedyś korzystałem z ulgi budowlanej, tej starej jeszcze w 2000 roku. A później w 2006 roku korzytsałem ze zwrotu Vatu na materiały budowalne przy remoncie mieszkania. Który limit mnie obowiązuje wyższy czy niższy?

  3. #5723

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    A możecie mi odpowiedzieć, czy przysługuje mi wyższy limit czy niższy przy odliczaniu Vatu. Kiedyś korzystałem z ulgi budowlanej, tej starej jeszcze w 2000 roku. A później w 2006 roku korzytsałem ze zwrotu Vatu na materiały budowalne przy remoncie mieszkania. Który limit mnie obowiązuje wyższy czy niższy?
    zależy wyłącznie od inwestycji wykazywanej w VZM... jak remont, to limit niższy (remontowy), jak budowa to limit wyższy (budowlany)

  4. #5724
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie zmiana Urzędu Skarbowego w trakcie roku podatkowego

    Mam pytanie.
    Z powodu zmiany miejsca zamieszkania zmienię w trakcie roku podatkowego Urząd Skarbowy. Jak to się ma do VZM-1? Czy mogę w nowym US złożyć wniosek zawierający faktury wystawione na mój poprzedni adres (kiedy podlegałam pod inny US)?

  5. #5725

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    zależy wyłącznie od inwestycji wykazywanej w VZM... jak remont, to limit niższy (remontowy), jak budowa to limit wyższy (budowlany)
    No tak rozumiem, oczywiście chodzi o budowę,ale na stronie internetowej znlazłem,że jest jeszcze jakaś różnica w limicie http://www.pit.pl/budowlana-vat/.
    Tzn,że Ci co korzystali z jakis ulg mają limit mniejszy czyli 32 tys a Ci co nie korzystali 39 tys. Właśnie nie wiem do której grupy ja należę.
    Ostatnio edytowane przez piogron ; 13-06-2011 o 21:47

  6. #5726

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    No tak rozumiem, oczywiście chodzi o budowę,ale na stronie internetowej znlazłem,że jest jeszcze jakaś różnica w limicie http://www.pit.pl/budowlana-vat/.
    Tzn,że Ci co korzystali z jakis ulg mają limit mniejszy czyli 32 tys a Ci co nie korzystali 39 tys. Właśnie nie wiem do której grupy ja należę.
    Ok, wiem o co pytasz.
    Czyli, jeśli np jutro złożysz VZM, a 1 wniosek składałeś do 14 czerwca 2006, to zaznasz od nowa (teraz 1 wniosek), czyli limity mniejsze w miejscu obowiązywania stawki 23%. Jeśli 1 VZM składałeś później, czyli po 14 czerwca, to nadal masz limit pięcioletni i limity wg wyższego wskaźnika procentowego (do wykazania w miejscu obowiązywania stawki 22%)

  7. #5727

    Domyślnie

    Cytat Napisał szoko Zobacz post
    Mam pytanie.
    Z powodu zmiany miejsca zamieszkania zmienię w trakcie roku podatkowego Urząd Skarbowy. Jak to się ma do VZM-1? Czy mogę w nowym US złożyć wniosek zawierający faktury wystawione na mój poprzedni adres (kiedy podlegałam pod inny US)?
    VZM składasz w US pod który podlegasz na dzień składania wniosku. Jedynie, jeśli już składałeś wcześniej VZM, to by w polu "inne informacje" napisać o tym, czyli gdzie i kiedy składałeś wnioski.... to takie naprowadzenie dla osoby weryfikującej, bo ona sprawdzi pod jaki urząd wcześniej podlegałeś i czy nie były tam składane wnioski

  8. #5728

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Ok, wiem o co pytasz.
    Czyli, jeśli np jutro złożysz VZM, a 1 wniosek składałeś do 14 czerwca 2006, to zaznasz od nowa (teraz 1 wniosek), czyli limity mniejsze w miejscu obowiązywania stawki 23%. Jeśli 1 VZM składałeś później, czyli po 14 czerwca, to nadal masz limit pięcioletni i limity wg wyższego wskaźnika procentowego (do wykazania w miejscu obowiązywania stawki 22%)
    No właśnie nie wiem czy dokładnie o to chodzi. Tam jest wyraźnie napisane w tabelce "dla tych co korzystali z dawnych ulg mieskzaniowych"?

  9. #5729
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pmgruch

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    69

    Domyślnie

    Witam,
    na wstępie wyraże swoją nadzieję, że nikt mnie nie zlinczuje bo możliwe że na moje pytanie odpowiedź już gdzieś jest ale zanim przeczytam te 287 stron opinii to ministerstwo finansów zmieni dwa razy stawkę VAT i raz rozporządzenie o zwrocie vat za materiały budowlane.
    Teraz do rzeczy - chciałem zapytać za jakie konkretnie materiały można liczyć na zwrot różnicy w vacie dla zakresu budowy - stan surowy otwarty. A więc czy zwrotowi podlega zakup: betonu, stali zbrojeniowej, pustaków ceramicznych, cegły, nadproży prefabrykowanych, kruszywa, foli budowlanych, środków izolacji przeciwwilgociowej, pap termozgrzewalnych, styroduru, foli kubełkowej, klejów do styroduru, cementu, wapna, kominów systemowych, blachodachówki, systemów rynnowych, blach płaskich (na obróbki), okien połaciowych??

    Z góry dziękuje za odpowiedzi

  10. #5730

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    No właśnie nie wiem czy dokładnie o to chodzi. Tam jest wyraźnie napisane w tabelce "dla tych co korzystali z dawnych ulg mieskzaniowych"?
    Weszłam to pooglądać... powiem tak, jak ta tabelka, jest czytelna, to ja jestem królewna Śnieżka

    Limit mniejszy do budowy (32... z tabelki, bo on się zmienia z ceną metra kw) ma związek z FV już odliczanymi w PIT (rok 2004 dla budowy, jeśli ktoś odliczał FV w PIT/D)... w końcu zwrot z tych FV to 55,23% (do wykazania w VZM-1/A). Limit większy (39....) dotyczy FV co do budowy 2005-2011 (bo ulga budowlana skończyła się w PIT w 2004) i zwrot jest większy 68,18% przy FV z 22% VAT i 65,22% z FV z 23%VAT.
    Czyli jedna osoba w jednym VZM może mieć 4 limity.
    Np ktoś budował w 2004, remontował w 2004 i 2005 (i odliczał te FV w PIT/D)... remontował po 2005 i buduje znów np w 2011.... czyli do VZM dołączy wszystkie załączniki (A, B, C) i w sumie w zależności od załącznika i inwestycji dany zwrot będzie dotyczył każdego innego limity.
    Reasumując, jak masz FV dot. budowy, których nie odliczałeś w PIT/D (2005-2011) to Twój limit wyliczasz:
    cena metra kw x 70 x 12,295% - jeśli w 2011 składasz kolejny wniosek (już do końca 2010 składałeś)
    albo
    cena metra kw x 70 x 12,195% - jeśli w 2011 składasz pierwszy wniosek w życiu lub 1 wniosek składałeś do 16 czerwca 2006 (bo w tym przypadku limit pięcioletni skończył się już i zaczynamy wszystko od nowa)

  11. #5731

    Domyślnie

    Cytat Napisał pmgruch Zobacz post
    ale zanim przeczytam te 287 stron opinii to ministerstwo finansów zmieni dwa razy stawkę VAT i raz rozporządzenie o zwrocie vat za materiały budowlane.
    żeby tylko dwa razy

    Odpuść:
    foli budowlanych, środków izolacji przeciwwilgociowej,foli kubełkowej,wapna (jeśli masz na to stawkę w FV 7%,8%),

    co do:
    kominów systemowych
    jak nie masz rozpiski na składniki komina, tylko całościowo komin, to marne szanse..
    a z resztą próbuj

  12. #5732

    Domyślnie

    czy jezeli nie osiagam dochodow w Polsce mam rezydenture podatkowa w UK a buduje dom w Polsce czy moge sie starac o zwrot roznicy vat

  13. #5733
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Tak, możesz, ale wydatki na materiały budowlane musisz ponosić w Polsce.

  14. #5734

    Domyślnie

    Jeśli dobrze zrozumialem wczsniejsze posty, nie mozna odliczyc:
    - wkrętów, gwozdzi, foli kubełkowej, dysperbitu, papy, kołków do styropianu
    A np. klej do styropianu i siatke?

  15. #5735
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pmgruch

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    ...
    Odpuść:
    foli budowlanych, środków izolacji przeciwwilgociowej,foli kubełkowej,wapna (jeśli masz na to stawkę w FV 7%,8%),
    ....

    a jeżeli materiały te, poza wapnem, mam zakupione na stawce 23% (bo tak faktycznie mam - sprawdzałem faktury)

    Ponadto przyłącze się do pytania piogron czy takie materiały jak gwoździe, druty wiązałkowe, siatkę elewacyjną, styropian można odliczyć?

  16. #5736

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Jeśli dobrze zrozumialem wczsniejsze posty, nie mozna odliczyc:
    - wkrętów, gwozdzi, foli kubełkowej, dysperbitu, papy, kołków do styropianu
    A np. klej do styropianu i siatkę?
    wkrętów, gwozdzi, foli kubełkowej, siatkę - NIE
    dysperbitu, papy, kołków do styropianu, klej do styropianu - TAK

  17. #5737

    Domyślnie

    Cytat Napisał pmgruch Zobacz post
    a jeżeli materiały te, poza wapnem, mam zakupione na stawce 23% (bo tak faktycznie mam - sprawdzałem faktury)

    Ponadto przyłącze się do pytania piogron czy takie materiały jak gwoździe, druty wiązałkowe, siatkę elewacyjną, styropian można odliczyć?
    podstawą do zwrotu są materiały, których stawka zmieniła się z 7% na 22%.... czyli nie wszystkie materiały kiedyś na 22%, a teraz na 23% podlegają pod zwrot... wykaz zawiera te co wchodzą.
    gwoździe,siatkę elewacyjną - NIE
    druty wiązałkowe, styropian - TAK

  18. #5738

    Domyślnie

    A czy gdzieś można dostać taki wykaz materiałów?

  19. #5739
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    A czy gdzieś można dostać taki wykaz materiałów?
    Na stronie Ministerstwa Infrastruktury.

  20. #5740

    Domyślnie

    Na tej stronie
    www.pit.republika.pl/vzm.htm
    są linki do wykazów materiałów z 2005 i 2010 r., broszury informacyjnej i ustawy VZM.

Strona 287 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony