dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 288 z 407
Pokaż wyniki od 5.741 do 5.760 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5741
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michalowice1
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków/Michalowice
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam,
    mam problem z 1 pozycją z faktury - "dachówka Marsylka 12 angoba czerw 26.50.12-50.13" mogę odliczyć tu VAT czy nie???? W wykazie do zwrotu istnieje tylko pozycja "dachówka falista 26.40.12-50.14". Może ktoś wie i pomoże bo kwota jest za tę pozycję niebagatelna
    Pozdrawiam

  2. #5742
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michalowice1
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków/Michalowice
    Posty
    16

    Domyślnie

    Przepraszam za 2 posty, ale jeszcze jedno pytanie: część faktur mam z 2010 a część z 2011 - czy mam zrobić 2 osobne wnioski VZM czy na jednym da sie jakoś to zrobić - 2 stawki VAT 22% i 23%)

  3. #5743
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Składamy jeden wniosek, na którym są odpowiednie rubryki dla stawek 23 i 22% oraz składamy 2 załaczniki do wniosku VZM-1B (dla 22%) oraz VZM-1C (dla 23%)

  4. #5744

    Domyślnie

    Witam.

    Mam nadzieje, że już tego nie było - przynajmniej nie znalazłem. Jak to jest z tym nowym wykazem z 2011 roku? Znajduje rzeczy które w starym wykazie były a w nowym ich nie ma? Z czego to wynika? Przykład to okna pcv czy kołnierze do okien dachowych - w starym zestawieniu wchodziły one w "ex 25.23" teraz chyba nie ma gdzie ich umieścić.
    Albo to źle rozumiem, albo to jest dziwne - jak mogła ule zmianie lista materiałów które były opodatkowane na 7% ...

    Rozliczacie na podstawie tej starej czy nowej listy?

  5. #5745

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalowice1 Zobacz post
    Witam,
    mam problem z 1 pozycją z faktury - "dachówka Marsylka 12 angoba czerw 26.50.12-50.13" mogę odliczyć tu VAT czy nie???? W wykazie do zwrotu istnieje tylko pozycja "dachówka falista 26.40.12-50.14". Może ktoś wie i pomoże bo kwota jest za tę pozycję niebagatelna
    Pozdrawiam
    Masz błędne PKWiU. Powinno być
    26.40.12-50.13 Dachówka zakładkowa ciągniona, wypalana z gliny. Np. "Marsylka"

  6. #5746

    Domyślnie

    Cytat Napisał rychuka Zobacz post
    Witam.

    Albo to źle rozumiem, albo to jest dziwne - jak mogła ule zmianie lista materiałów które były opodatkowane na 7% ...
    Rozliczacie na podstawie tej starej czy nowej listy?
    No właśnie - nie mogła.
    Oba wykazy - stary i nowy zawierają dokładnie te same materiały. Inny jest poziom szczegółowości. PKWiU 2008 zawiera tylko 8 tys. symboli a PKWiU 1997 ponad 21 tys. Więcej symboli oznacza pozornie większą liczbę materiałów, ale praktycznie różnicy nie ma. Nowy wykaz przydatny jest gdy na fakturze jest nowe PKWiU 2008.
    ____________________________________________
    Alfabetyczna lista materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM-1 do wniosku o zwrot VAT

  7. #5747

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
    No właśnie - nie mogła.
    Oba wykazy - stary i nowy zawierają dokładnie te same materiały. Inny jest poziom szczegółowości. PKWiU 2008 zawiera tylko 8 tys. symboli a PKWiU 1997 ponad 21 tys. Więcej symboli oznacza pozornie większą liczbę materiałów, ale praktycznie różnicy nie ma. Nowy wykaz przydatny jest gdy na fakturze jest nowe PKWiU 2008.
    ____________________________________________
    Alfabetyczna lista materiałów budowlanych
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Formularze VZM-1 do wniosku o zwrot VAT
    Ja mowie o nowym wykazie z tego roku - http://www.pit.pl/wykaz-zwrot-vat/

  8. #5748
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michalowice1
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków/Michalowice
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
    Masz błędne PKWiU. Powinno być
    26.40.12-50.13 Dachówka zakładkowa ciągniona, wypalana z gliny. Np. "Marsylka"
    Piter_ Dzieki za odpowiedz.
    Czyli rozumiem, że firma określiła błędnie PKWiU i opis dachówki na fakturze? Prosić ich o zmianę PKWiU i opisu dachówki czy liczyc na to, że spotkam sie ze zrozumieniem urzednika z U.Skarbowego???

  9. #5749
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michalowice1
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków/Michalowice
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał zefirispka Zobacz post
    Składamy jeden wniosek, na którym są odpowiednie rubryki dla stawek 23 i 22% oraz składamy 2 załaczniki do wniosku VZM-1B (dla 22%) oraz VZM-1C (dla 23%)
    Dziękuje pięknie - teraz wszystko jasne!

  10. #5750

    Domyślnie

    Cytat Napisał rychuka Zobacz post
    Ja mowie o nowym wykazie z tego roku - http://www.pit.pl/wykaz-zwrot-vat/
    Nowy wykaz z tego roku opracowano na podstawie PKWiU 2008.
    Stary wykaz bazuje na PKWiU 1997.

  11. #5751

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalowice1 Zobacz post
    Piter_ Dzieki za odpowiedz.
    Czyli rozumiem, że firma określiła błędnie PKWiU i opis dachówki na fakturze? Prosić ich o zmianę PKWiU i opisu dachówki czy liczyc na to, że spotkam sie ze zrozumieniem urzednika z U.Skarbowego???
    Zaryzykuj. Twoja dachówka na pewno była kiedyś na 7 % i zwrot VAT przysługuje. Jeżeli się nie przyczepią to masz z głowy kurs do sprzedawcy. Więc po co zawczasu się wysilać.

  12. #5752
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bomsa

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    6

    Domyślnie kolejny raz EX

    przepraszam, że niektórych może drażni ten wałkowany EX, ale ja czytam i czytam i nic nie wiem z tego EX w wykazie, o co w nim chodzi?
    proszę o odpowiedz czy mogę odliczyć pkwiu 28.11.10-35.43 oraz 28.11.10-35.49 z faktury, jeśli w wykazie jest ex 28.11.10
    i kolejny przykład: pkwiu z faktury 25.23.15-50.42 oraz 25.23.15-50.84 czy mogę odliczyć jeśli w wykazie jest ex 25.23.

  13. #5753

    Domyślnie

    Bomsa
    Na tej stronie www.pit.republika.pl/vzm.htm na samym dole
    w punkcie 5 masz Sposób posługiwania się wykazem materiałów budowlanych. Wszystko na temat EX.

  14. #5754

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
    No właśnie - nie mogła.
    Oba wykazy - stary i nowy zawierają dokładnie te same materiały.
    ...
    Jeśli zawartość powinna być taka sama, to gdzie w nowym wykazie ulokować wspomniane okna z pcv - w starym wykazie "ex 25.23"

  15. #5755

    Domyślnie

    Cytat Napisał rychuka Zobacz post
    Jeśli zawartość powinna być taka sama, to gdzie w nowym wykazie ulokować wspomniane okna z pcv - w starym wykazie "ex 25.23"
    Dobra, jakaś zaćma, w nowym wykazie też jest "ex 25.23" tylko z nieco innym opisem. Przepraszam za zamieszanie i dziękuje za pomoc.

  16. #5756

    Domyślnie

    Cytat Napisał rychuka Zobacz post
    Jeśli zawartość powinna być taka sama, to gdzie w nowym wykazie ulokować wspomniane okna z pcv - w starym wykazie "ex 25.23"
    Poz. 15 - ex 22.23 - wyroby z tworzyw sztucznych dla budownictwa
    a konkretnie: 22.23.14.0 - Drzwi, okna, ościeżnice i progi drzwiowe; okiennice, żaluzje i podobne wyroby oraz ich części, z tworzyw sztucznych

    W nowym wykazie nie ma ex 25.23.
    Ostatnio edytowane przez Piter_ ; 21-06-2011 o 20:46

  17. #5757
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bomsa

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    dziękuję Piter, myślę że strona przyda się wielu forumowiczom

  18. #5758
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bomsa

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    a jak jest z fakturami korygującymi?
    np na fakturze nr 1 mam 30 sztuk towaru a, a na fakturze korygującej do fa nr 1 mam, że na pierwotnej powinno być 20sztuk. To uwzględniam nr faktury i dane z korygującej prawda?

  19. #5759

    Domyślnie

    Pewnie już bylo, ale czy deski szalunkowe można odliczyć? Tzn na fakturze jest napisane deski sosnowe.

  20. #5760

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bomsa Zobacz post
    a jak jest z fakturami korygującymi?
    np na fakturze nr 1 mam 30 sztuk towaru a, a na fakturze korygującej do fa nr 1 mam, że na pierwotnej powinno być 20sztuk. To uwzględniam nr faktury i dane z korygującej prawda?
    FV korygująca ma związek ze zwrotem, więc moje zdanie było takie, że uwzględniamy FV pierwszą (wg której ponieśliśmy wydatki), ale z kwotą skorygowaną o zwrot na podstawie FV korygującej. Do wniosku dołączamy ksera jednej i drugiej, ale korekty nie wliczamy w ilości FV

Strona 288 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony