dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 299 z 407
Pokaż wyniki od 5.961 do 5.980 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #5961

    Domyślnie

    miejski.... oni (co niektórzy, bo nie wszyscy) podchodzą do tematu pt. "wydatki poniesione"... a z FV to nie wynika... aczkolwiek ja to widzę szerzej... bo sprzedawca jeśli mu nie zapłaciłeś i tak musi się co do VAT rozliczyć... należny - naliczony (więc sam VAT wyląduje w budżecie)... a brak wpłaty od Ciebie wyegzekwuje na 100

  2. #5962
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar donstef
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Częstochowa okolice
    Posty
    62

    Domyślnie

    Widzę, że są na forum specjaliści od vat-u. Pytanko mam czy odliczę Kocioł -piec na ekogroszek PKWiU wpisane na fakturze: 28.22.12.00.50
    W nowym wykazie nie mogę tego znaleźć :/
    Przychodzi bezrobotny robotnik na budowę szukać pracy. Idzie do majstra, a ten pyta:
    - Co może pan robić?
    - Mogę kopać - odpowiada bezrobotny.
    - A co jeszcze może pan robić?
    - Mogę nie kopać...

  3. #5963
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał miejski Zobacz post
    Witam,
    W związku ze złożonym wnioskiem o zwrot, US poinformował mnie dziś o potrzebie dostarczenia potwierdzeń wpłat za niektóre faktury.
    Sprawa dotyczy faktur za zakupy przez internet gdy płatność była za pobraniem (gdzie na fakturze VAT widnieje sposób płatności: przelew) oraz z odroczonym terminem płatności (gdzie przy zapłacono jest: 0zł).

    Mam oczywiście wszystkie odpowiednie KP za faktury z odroczonym terminem płatności, ale jak mam udowodnić, że zapłaciłem kurierowi za wydany towar w przypadku zamówienia przez internet?

    Czy US nie wymaga tu za dużo? Pamiętam jak jakiś czas temu belladonna pisała, że faktura niekoniecznie musi być opłacona aby starać się o zwrot.
    Problem polega na tym, że powinna wystarczyć faktura, bo na jej podstawie podatnik, czyli sprzedawca, zapłacił VAT. Tyle, że w ustawie jest przepis, mówiący o zwrocie "poniesionych wydatków". Możliwe jest, że fakturę otrzymamy teraz , a wydatki poniesiemy później, bo nic nie zakazuje, żeby odroczyć termin płatności. I w efekcie us może żądać, czy faktycznie ponieśliśmy wydatki, a więc czy zapłaciliśmy za towar. To się nazywa (nie)konsekwencja ustawodawcy.
    W Twoim poście widzę pewną rozbieżność- jeśli na fakturze masz sposób zapłaty przelewem, to drukujesz takowy ze strony banku. A jeśli płaciłeś za pobraniem, to cóż, na fakturze nie powinno być adnotacji o jakiej piszesz. Wtedy przedstawiamy dokumenty z firmy kurierskiej jakie otrzymujemy w czasie odbioru przesyłki.

  4. #5964
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zefirispka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał donstef Zobacz post
    Widzę, że są na forum specjaliści od vat-u. Pytanko mam czy odliczę Kocioł -piec na ekogroszek PKWiU wpisane na fakturze: 28.22.12.00.50
    W nowym wykazie nie mogę tego znaleźć :/
    Nie znajdziesz, bo to kod z 1997 r., brakuje w nim tylko myślnika pomiędzy 12, a 00. Taki kod jest w poprzednim wykazie pod pozycją 79.

  5. #5965
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A szkło piankowe w bloczkach?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #5966

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Z mojej strony powiem tylko tyle, że zwrot VAT nie dotyczy ogrodzenia
    dzięki
    wiem że nie można odliczyć dlatego napisałam czyt. spytałam czy można to pod coś podciągnąć do domu
    faktura nie będzie przecież wystawiona na bramę tylko na materiały z hurtowni stali, np profile

  7. #5967

    Domyślnie

    Cytat Napisał dora516 Zobacz post
    dzięki
    wiem że nie można odliczyć dlatego napisałam czyt. spytałam czy można to pod coś podciągnąć do domu
    faktura nie będzie przecież wystawiona na bramę tylko na materiały z hurtowni stali, np profile
    Oprócz materiałów opisujesz na czym polegał remont, więc po pierwsze stwierdzisz nieprawdę (na co ja Cię nigdy nie namówię)... a po drugie ja płacę podatki, więc nie uśmiecha mi się aby ktoś miał zwrot np z moich podatków za coś, co mu się nie należy... no i tyle

  8. #5968

    Domyślnie

    donstef nowy wykaz mówiąc delikatnie, to Ty wrzuć do tego pieca.... sprzedawcy w FV za 2011 mieli stosować PKWiU z 2008 (stąd nowy wykaz)... ale ja oglądając FV z 2011 widzę nadal PKWiU z 1997... a przypuszczam, że jak to ruszysz, to sprzedawca usunie całkowicie PKWiU, a nie będzie się bawił w zmiany... zaopatrz się w wykaz stary... zdecydowanie... będziesz zdrowszy

  9. #5969

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Oprócz materiałów opisujesz na czym polegał remont, więc po pierwsze stwierdzisz nieprawdę (na co ja Cię nigdy nie namówię)... a po drugie ja płacę podatki, więc nie uśmiecha mi się aby ktoś miał zwrot np z moich podatków za coś, co mu się nie należy... no i tyle
    ok
    to w takim razie bez opisu
    czy mogę odliczyć profile

  10. #5970

    Domyślnie

    To ja tez poproszę o podpowiedź- czy balustradę balkonową można odliczyć? Konkretnie mam 2 faktury - za robociznę osobno i za stal osobno
    pozdrawiam i z góry dziękuję

  11. #5971
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Keya

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-393
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Właśnie robię rozliczenie i zastanawiam się, czy mogę odliczyć takie rzeczy (na fakturach mam indeksy z poprzedniego wykazu):

    1. gniazdka pojedyncze, łącznik schodkowy, puszka podtynkowa do gipsu, pokrywa do puszki, łącznik pojedynczy, gniazdko komputerowe, wyłącznik (31.20.27-50.3)
    2. słuchawka prysznicowa (29.13.12-33.4)
    3. gniazdko telefoniczne (32.02.17-00.9)
    4. gniazdko rtv (32.30.52-70.9)
    5. ramka oświetleniowa X1, X2, X3 (31.20.40-90.4)
    6. piekarnik do zabudowy w słupku
    7. kanał elektryczny (25.21.10-70.30)
    8. uchwyty do mebli (25.72.14)
    9. granit (26.70.12-60.1)
    10. emulsja polinak, śnieżka gru (24.30.11-50.10)
    11. dekoral akrylit (20.30.11.0)
    12. zawór kątowy do baterii (29.13.12-35.14)
    13. przewód koncentryczny
    14. zmywarka do zabudowy

    Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam
    K.

  12. #5972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Keya Zobacz post
    Witam,

    Właśnie robię rozliczenie i zastanawiam się, czy mogę odliczyć takie rzeczy (na fakturach mam indeksy z poprzedniego wykazu):

    1. gniazdka pojedyncze, łącznik schodkowy, puszka podtynkowa do gipsu, pokrywa do puszki, łącznik pojedynczy, gniazdko komputerowe, wyłącznik (31.20.27-50.3)
    2. słuchawka prysznicowa (29.13.12-33.4)
    3. gniazdko telefoniczne (32.02.17-00.9)
    4. gniazdko rtv (32.30.52-70.9)
    5. ramka oświetleniowa X1, X2, X3 (31.20.40-90.4)
    6. piekarnik do zabudowy w słupku
    7. kanał elektryczny (25.21.10-70.30)
    8. uchwyty do mebli (25.72.14)
    9. granit (26.70.12-60.1)
    10. emulsja polinak, śnieżka gru (24.30.11-50.10)
    11. dekoral akrylit (20.30.11.0)
    12. zawór kątowy do baterii (29.13.12-35.14)
    13. przewód koncentryczny
    14. zmywarka do zabudowy

    Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam
    K.
    do odliczenia tylko poz.2 i 12

  13. #5973
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tom13
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o informacje czy materiały poniesione na wykonanie tarasu i schodów wejściowych po oddaniu budynku do użytkowania mogę odliczyć ???

    I jeszcze jedno czy mogę odliczyć:
    - panele laminowane+ podkład+ folia + listwy wykończeniowe
    - drzwi wewnętrzne + ościeżnice+ klamki

    Pozdrawiam
    Aśka

  14. #5974

    Domyślnie

    Cytat Napisał naan5 Zobacz post
    do odliczenia tylko poz.2 i 12
    witaski naan5

  15. #5975

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom13 Zobacz post
    Witam
    Proszę o informacje czy materiały poniesione na wykonanie tarasu i schodów wejściowych po oddaniu budynku do użytkowania mogę odliczyć ???

    I jeszcze jedno czy mogę odliczyć:
    - panele laminowane+ podkład+ folia + listwy wykończeniowe
    - drzwi wewnętrzne + ościeżnice+ klamki

    Pozdrawiam
    Aśka
    Po oddaniu budynku do użytkowania wchodzimy na limit remontowy i to tylko różnica w zagadnieniu budowa-remont.
    panele podłogowe plus listwy odliczmy (folie itp to już ciężki temat)
    drzwi, ościeżnice i klamki TAK

  16. #5976

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    To ja tez poproszę o podpowiedź- czy balustradę balkonową można odliczyć? Konkretnie mam 2 faktury - za robociznę osobno i za stal osobno
    pozdrawiam i z góry dziękuję
    a co masz konkretnie na FV nie związanej z robocizną?... wymień mi opis materiałów

  17. #5977

    Domyślnie

    Stal gładka fi12,fi10,
    blacha czarna,
    farba antykorozyjna 3 w 1
    ,unicor c czerwony 24.30.12-29.00 -to rozumiem,że nie ? Przepraszam za takie pewnie głupie pytania ale ja dopiero zaczynam , uczę się
    pozdrawiam

  18. #5978

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewadora Zobacz post
    Stal gładka fi12,fi10,
    blacha czarna,
    farba antykorozyjna 3 w 1
    ,unicor c czerwony 24.30.12-29.00 -to rozumiem,że nie ? Przepraszam za takie pewnie głupie pytania ale ja dopiero zaczynam , uczę się
    pozdrawiam
    Ja zawsze powtarzam, że nie ma głupich pytań.. bo człowiek się uczy całe życie, a i tak głupim umiera
    Ooooo.. zaskoczyły mnie te twoje materiały, bo ja się spodziewałam co do balustrady innych elementów...
    Stal gładka fi12,fi10,
    blacha czarna,
    to możemy analizować.... no ale znam i takie opinie, że balkon nie jest budynkiem... w tym temacie pomysłowość ludzka nie zna granic...
    te dwa elementy uwzględnij, ale jaki będzie finał to już ode mnie nie zależy

  19. #5979
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Smile

    A gdzie można znaleźć taką tabelkę co się klasyfikuje żeby szanownym kolegom i koleżankom co chwila nie zawracać czterech liter?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #5980

Strona 299 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony