dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 407
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #41

    Domyślnie

    W wykazie mat.bud. których VAT podskoczył do 22%
    http://www.us.gniezno.pl/pliki/wnios...materialow.pdf nieznalazłem betonu z gruszki no ale jak by tak sie zastanowić taki beton to : żwir, piach, cement, i woda.
    Żwir i piach jest : poz 1. PKWiU 14.21 Żwir i piasek
    cement też jest : poz 20. PKWiU 26.5 Cement, wapno i gips
    wody nie znalazłem ... wiec odlicz wode
    Ja jakbym miał f-re na beton to bym odliczał (o ile wczesniej był z 7%VAT) tego nie pamietam ...
    A pewnie i tak stanie na tym że różne będą interpretacje w róznych skarbówkach.
    Życie to ciągła walka ! Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał backdraft
    Mam pytanie:
    Czy możemy odliczyć np. beton, który przyjechał gruszką?
    Zadzwoniłem do urzędu skarbowego.
    Powiedzieli że jak betonu nie ma na liście to go dliczyć nie można
    I jak tu się nie wk....ć
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  3. #43

    Domyślnie

    A czy ktoś zna jakis programik, który zgrabnie wyliczy
    wszystkie zwroty i jeszcze wydrukuje odpowiednie formularze ???

    Podajcie link...


    D.

  4. #44

    Domyślnie

    Z tym betonem, to trzeba zacząć inaczej.
    1. Sprawdźmy, czy ludzie odliczali go wcześniej.
    2. Nie chce mi się wieżyć, że jesli odliczano go wcześniej to teraz nie będzie to możliwe. W Urzędach Skarbowych też mają dużo pracy, niech te przepisy im się trochę przegryzą i może się coś więcej wyjaśni. Jak byście się gdzieś dowiedzieli np. od znajomych że odliczali beton to rzućcie tu coś - toz to kawałek grosza. A grosz do grosza i będzie kokosza.
    Pozdrawiam.

  5. #45

    Domyślnie

    Zaczołem wypełniać i niestety jest wiele niejasności (beton wliczyłem).

    Wydaje się, że przydałby się wykaz materiałow, które obłożone były 7% Vatem przed 1 maja 2004 r.
    [/code]

  6. #46

    Domyślnie

    Witam,
    Beton z gruchy na pewno mial 7%, mam fakture sprzed wejscia do UE.

    Pzdr.
    Piotrek

  7. #47

    Domyślnie

    Czy można wystąpić o zwrot VAT za materiał, który odliczyło się
    w ramach ulgi remontowej?

  8. #48

    Domyślnie

    Beton to jeden problem.
    Drugi to numery PKWiU. Boję się, że kopie faktur są im potrzebne do sprawdzania po numerach. Np. cement podlega zwrotowi ale ja mam go na fakturze pod innym numerem PKWiU (który nie figuruje w wykazie). I co?
    To samo z silką. Wygląda na to, że zwrot dostaną tylko ci, którzy budowali z ceramiki...

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Beton to jeden problem.
    Drugi to numery PKWiU. Boję się, że kopie faktur są im potrzebne do sprawdzania po numerach. Np. cement podlega zwrotowi ale ja mam go na fakturze pod innym numerem PKWiU (który nie figuruje w wykazie). I co?
    To samo z silką. Wygląda na to, że zwrot dostaną tylko ci, którzy budowali z ceramiki...
    Też mi się wydaje, że numer PKWiU ma znaczenie rozstrzygające. Z tym, że z tego co się na dzisiaj dowiedziałem w US, chociaż jego brak nie dyskwalifikuje pozycji z faktury.
    Pytanie jest też jak to się stało, że sprzedawca wpisał Ci na fakturze inny symbol PKWiU przy cemencie. Może go warto o to zapytać.
    Z tego co się (marnie) orientuję symbol PKWiU służy nie tyle do oznaczenia czym jest dany towar (np. cementem czy gwoździem) ale do oznaczenia do jakiej należy grupy towarów w sensie podatkowym (obniżone stawki VAT np.). Mam np. faktury na materiały z działu ogrodniczego (przewody wodne PCV, obejmy itp.) które z powodzeniem mogłyby być materiałami budowlanymi, ale ich PKWiU mówi że nie są. Przykład z innej beczki czasopismo ma swój PKWiU który mówi że jest czasopismem i dzięki temu opodatkowane jest 7% VAT. Jednak nie różniący się od niego w sposób fizyczny inny produkt (jakaś broszura np.) jeżeli nie będzie występować z takim symbolem będzie na 22% VAT.

  10. #50

    Domyślnie

    Ja chciałam zapytać o ten "dokument określający stopień zaawansowania inwestycji". Co to w ogóle ma być ? Czy wystarczy oswiadczenie kierownika budowy czy też jest gdzieś jakiś wzór tego pisma ??

  11. #51

    Domyślnie

    Może aktualne zdjęcie domu haha
    Jasmine

  12. #52
    Alina Lozowska
    Guest
    Alina Lozowska

    Domyślnie

    No to mam taki przypadeczek. Korzystałam z ulgi remontowej kupując materiały, których VAT wzrósł do 22 %. Korzystam wtedy ze zwrotu VAT gdy kwota zwrotu wynosi 55,23 %. W tym samym czasie zaczęłam budowę domu i wtedy na materiały użyte do niej korzystam z kwoty zwrotu liczonej jako 68,18 % ??? Czyli robię niejako dwa rozliczenia?
    Alina
    ps człowiek to ale sobie życie komplikuje

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alina Lozowska
    No to mam taki przypadeczek. Korzystałam z ulgi remontowej kupując materiały, których VAT wzrósł do 22 %. Korzystam wtedy ze zwrotu VAT gdy kwota zwrotu wynosi 55,23 %. W tym samym czasie zaczęłam budowę domu i wtedy na materiały użyte do niej korzystam z kwoty zwrotu liczonej jako 68,18 % ??? Czyli robię niejako dwa rozliczenia?
    Alina
    ps człowiek to ale sobie życie komplikuje
    Mam identyczną sytuacje. Od paru tygodni szukam informacji jaki ma być zwrot w tym przypadku (55% czy 68%) i do tej pory nie znalazłem odpowiedzi. Tzn znalazłem, ale są ze sobą sprzeczne.
    pozdrawiam
    Konrad

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar monka
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    8.956

    Domyślnie

    Według broszury umieszczonej na stronie min. finansów to raczej 55%

  15. #55

    Domyślnie

    Mam pytanie. Czy jeżeli w tym roku skorzystam z ulgi odsetkowej to będę miał prawo do zwrotu 55% czy 68%?

  16. #56

    Domyślnie

    W dzisiejszej Rzeczpospolitej jest dużo o odliczeniach

  17. #57

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimi31
    W dzisiejszej Rzeczpospolitej jest dużo o odliczeniach
    Uhm, dokładnie to co pod linkiem podanym wyżej. Lista materiałów i kilka okrągłych zdań. Zwyczajnie "wszystko o zwrocie VAT za materiały budowlane"

  19. #59

    Domyślnie Rynny

    Czy można odliczyć rynny?, w wykazie jest coœ o wyrobach PCV, ale to bardzo ogólne

  20. #60

    Domyślnie

    Kilka lat temu, chyba w 2001 lub 2002 roku korzystaliśmy z ulgi na zakup działki budowalanej. Czy w tej sytuacji możemy również wystąpić o zwrot?

Strona 3 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony