dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 316 z 407
Pokaż wyniki od 6.301 do 6.320 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #6301

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek1982 Zobacz post
    Balldono ma prosbe czy mozesz mi pomóc bo chcialbym w czwartek złożyc wniosek a mam problem z :
    Witam
    czy moge odliczyc osprzet do lazienki w postaci:
    -system podtynkowy- nie ma PKWiU
    - wylewka cascade 25.23.12-90.9
    -wąz natryskowy roziagl.25.13.30-70.0
    - raczka prysznicowa bez PKWiU
    - przyłacze z uchwytem 25.23.12-90.9
    -bateria natryskowa 29.13.12-33.4
    Mam wrazenie ze wszystko moge odliczyc ale wolabym expertów zapytac
    odliczaj wszystko, ale sukcesu ja Ci zagwarantować nie mogę, jeśli np dla kogoś PKWiU to niemalże "relikwia"

  2. #6302
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bozena608

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    bozena608 pięcioletni okres minął Ci 07-04-2011... czyli teraz składasz znów wniosek nr 1....
    w poz. 38 wpiszesz datę składania wniosku obecnego ... a skoro to rozbudowa, to w poz. 36 wpiszesz 1998, bo taki rok jest na pozwoleniu.... w części E opisu nie robisz
    Bardzo dziękuję.
    Belladonna jesteś WIELKA.
    Wracasz mi wiarę w ludzi!

  3. #6303

    Domyślnie

    Witam.

    Wziąłem się za rozliczanie materiałów budowlanych i zaczynają się schody, czy dany materiał można odliczyć, czy nie?
    Na fakturach z hurtowni elektrycznej nie ma w ogóle pkwiu :/
    Bardzo proszę o odpowiedź, czy można odliczyć te materiały. To budzi moje podejrzenie
    1. puszka elektryczna podtynkowa i puszki do zestawu.
    2. taśma izolacyjna
    3. przewód LGY 25
    4. uchwyty UZPP (do montażu kabla)
    5. rura karbowana (peszel)
    6. przewód UTP 4*2*0,5

  4. #6304

    Question

    Bardzo dziękuję za odpowiedź mimo jeszcze świątecznego czasu

    Czyli na drugi rok mogę odliczyć pół na pół, hmm ciekawe.
    Przepraszam, że niedowierzam, ale wolę dwa razy upewnić się, bo dla takiego laika jak ja to czarna magia dlatego pozwoliłam sobie przytoczyć raz jeszcze cały mój temat.

    Napisał dorkam
    Budowę zakończymy w 2012 roku około lata i jeśli rozliczymy w tym czasie vat jako zakupy budowlane (większy limit), to czy pozostałe zakupy z drugiej połowy 2012 roku już po oddaniu budynku, mogę ewentualnie rozliczyć jako remontowe w 2013?

    Pozdrawiam znawców i proszę o poradę
    .
    belladonna
    tak, FV datowane po zawiadomieniu o zakończeniu budowy rozliczasz w ramach ulgi remontowej (VAT w kolumnie 6). Do VZM dołaczasz ksero pozwolenia i ksero zawiadomienia o zakończeniu
    a w opisie, nie napiszesz wymiana płytek (bo remont opisu wymaga), a ułożenie płytek itd. itp.
    PS I możesz budowę i remont wykazać w tym samym wniosku.... w każdym VZM możesz wykazać kilka inwestycji
    Napisał dorkam
    Czy dobrze rozumuję, że w takim wypadku (pół roku budowy, pół roku "remontu") obowiązuje nas jeden limit - ten remontowy? czy można zrobić jakoś na pół też?
    Pozdrawiam.
    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    FV budowlane pod limit budowlany, a FV remontowe pod limit remontowy
    Tak dla pewności jeszcze raz wg Ciebie Belladonna wychodzi na to, że będą mnie obowiązywały dwa limity, na ten przykład z dnia dzisiejszego - budowlany 32.600,89 zł i remontowy 13.971,81 zł?

    A czy dobrze się domyślam, że wystarczy w VZM-1/C wpisać to co do odliczeń budowlanych w kolumnie 5, a remontowe (czyli po odebraniu budynku), w kolumnie 6?

    Pozdrawiam gorąco.

  5. #6305
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    witam. kurczę biorę się za rozliczenie vat a nie mam pojecia. mam cichą nadzieję że moje pytanie które się tu pojawią nie pozostaną bez echa. Postaram się wyszukać tych materiałów które były na forum aby nie :zawracać wiatraka" ale jak czegoś nie znajdę. Pierwsze pytanie to dystanse do zbrojenia oraz dysperbit, który niby można ale... koledze w us powiedzieli - nie.

  6. #6306
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    legol1

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Białystok (Klepacze)
    Kod pocztowy
    15-635
    Posty
    7

    Domyślnie kilka wątpliwości co można a co nie

    Z góry przepraszam, jeśli się powtórzą wątpliwości już poruszane w tym temacie, ale tego jest tak dużo i co przeczytany post więcej wątpliwości. Przebrnąłem już prze stertę FV i co do kliku pozycji mam wątpliwości. Mianowicie:

    -gwoździe krokwiowe (8 i 9") i budowlane 3,4 cale, śrubu, nakrętki i podkładki, wkręty do mocowania płyty OSB - czy to nie są elementy złączne ze stali, gwintowane itp. PKWiU 25.94.11.0?
    -impregnaty do więźby dachowej
    -pręty gwintowane do mocowania murłat
    -folia budowlana czarna pod chudy beton
    -folia fundamentowa do izolacji poziomej - taka w rolkach o szerokości ław i fundamentów
    -rura aluminiowa typu spiroflex
    -sznurek do mocowania wełny-u mnie akurat polipropylenowy z leroya
    -plastyfikatory do betonu - febmix lub jakoś tak
    -folia kubełkowa-na FV nazwane jako folia membranowa
    -płyta OSB 4
    -wodouszczelniacz do betonu
    -kręgi betonowe i pokrywa betonowa na obudowę studni głębinowej
    -puszki instalacyjne pogłębiane, kostki WAGO, uchwyty przewodów
    -skrzynka rozdzielcza elektryczna podtynkowa

    Z góry dziękuję za pomoc.

  7. #6307
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magda789

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mam wielką prośbę do fachowców w tej dziedzinie proszę powiedzcie mi czy mogę ubiegać się o zwrot VAT za drewniane stopnie na schody, podstopnice i drewniane listwy przypodłogowe oraz za kleje do płytek i fugi?

  8. #6308

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkam Zobacz post
    Bardzo dziękuję za odpowiedź mimo jeszcze świątecznego czasu

    Czyli na drugi rok mogę odliczyć pół na pół, hmm ciekawe.
    Przepraszam, że niedowierzam, ale wolę dwa razy upewnić się, bo dla takiego laika jak ja to czarna magia dlatego pozwoliłam sobie przytoczyć raz jeszcze cały mój temat.




    Tak dla pewności jeszcze raz wg Ciebie Belladonna wychodzi na to, że będą mnie obowiązywały dwa limity, na ten przykład z dnia dzisiejszego - budowlany 32.600,89 zł i remontowy 13.971,81 zł?

    A czy dobrze się domyślam, że wystarczy w VZM-1/C wpisać to co do odliczeń budowlanych w kolumnie 5, a remontowe (czyli po odebraniu budynku), w kolumnie 6?

    Pozdrawiam gorąco.
    właśnie po to jest kolumna 5 i 6 dla VAT.
    Jeśli w VZM-1/C będziesz mieć FV budowlane i remontowe to... 65,22% sumy kolumny 5 podchodzi pod limit budowlany, a 65,22% sumy kolumny 6 podchodzi pod limit remontowy. Zakładając, ze to Twój 1 wniosek, a np za 2 lata będziesz nadal "remontować" wybudowany dom i również będziesz remontować np kupione mieszkanie, to wtedy z obu inwestycji VAT będzie w kolumnie 6.... a 65,22% sumy kolumn 6 plus zwrot z poprzedniego wniosku dotyczący remontu porównasz do danego limitu remontowego, wyliczonego wg ceny obowiązującej w dniu składania kolejnego wniosku za 2 lata.
    Słyszałam, ze jeden z programów ma niedrukowane pole dotyczące poprzednich zwrotów... nie dość, ze odejmuje bez względu na przekraczanie limitów, to jeszcze ma JEDNO pole.... a w końcu limitów jest 4 i niekoniecznie ktoś w poprzednim wniosku miał zwrot w ramach tego samego limitu, co ma teraz.... więc takie rozwiązanie jest trochę bezsensowne dla zwykłego laika, co nie bardzo wie o co chodzi z tymi limitami w okresie pięcioletnim

  9. #6309

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda789 Zobacz post
    Mam wielką prośbę do fachowców w tej dziedzinie proszę powiedzcie mi czy mogę ubiegać się o zwrot VAT za drewniane stopnie na schody, podstopnice i drewniane listwy przypodłogowe oraz za kleje do płytek i fugi?
    drewniane elementy schodów to wg mojej wiedzy podchodzą pod:
    20.30.13-00.30 - Wyroby stolarskie i ciesielskie z drewna do konstrukcji schodów
    czego w wykazie nie znajdziesz (PKWiU 1997)
    drewniane listwy przypodłogowe oraz za kleje do płytek i fugi
    do odliczenia

  10. #6310

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygi72 Zobacz post
    witam. kurczę biorę się za rozliczenie vat a nie mam pojecia. mam cichą nadzieję że moje pytanie które się tu pojawią nie pozostaną bez echa. Postaram się wyszukać tych materiałów które były na forum aby nie :zawracać wiatraka" ale jak czegoś nie znajdę. Pierwsze pytanie to dystanse do zbrojenia oraz dysperbit, który niby można ale... koledze w us powiedzieli - nie.
    dystanse do zbrojenia
    nie wiem co to jest, więc albo mi znajdź link z tym czymś albo opisz blondynce co to jest, bo mi się szukać nie chce.
    Dysperbit 26.82.13-00.69 (PKWiU 1997)
    wykaz wg PKWiU 1997:
    poz. 43 - 26.82.13-00.6 Masy i roztwory asfaltowe hydroizolacyjne (gdzie "ex" nie ma)
    skoro w US Twojego kolegi tego nie wiedzą, to.... może by ich wreszcie uświadomić?

  11. #6311
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magda789

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    drewniane elementy schodów to wg mojej wiedzy podchodzą pod:
    20.30.13-00.30 - Wyroby stolarskie i ciesielskie z drewna do konstrukcji schodów
    czego w wykazie nie znajdziesz (PKWiU 1997)
    drewniane listwy przypodłogowe oraz za kleje do płytek i fugi
    do odliczenia

    Dziękuje za odpowiedź, czyli schody nie podlegaja odliczeniu??

  12. #6312

    Domyślnie

    Cytat Napisał legol1 Zobacz post
    Z góry przepraszam, jeśli się powtórzą wątpliwości już poruszane w tym temacie, ale tego jest tak dużo i co przeczytany post więcej wątpliwości. Przebrnąłem już prze stertę FV i co do kliku pozycji mam wątpliwości. Mianowicie:

    -gwoździe krokwiowe (8 i 9") i budowlane 3,4 cale, śrubu, nakrętki i podkładki, wkręty do mocowania płyty OSB - czy to nie są elementy złączne ze stali, gwintowane itp. PKWiU 25.94.11.0?
    -impregnaty do więźby dachowej
    -pręty gwintowane do mocowania murłat
    -folia budowlana czarna pod chudy beton
    -folia fundamentowa do izolacji poziomej - taka w rolkach o szerokości ław i fundamentów
    -rura aluminiowa typu spiroflex
    -sznurek do mocowania wełny-u mnie akurat polipropylenowy z leroya
    -plastyfikatory do betonu - febmix lub jakoś tak
    -folia kubełkowa-na FV nazwane jako folia membranowa
    -płyta OSB 4
    -wodouszczelniacz do betonu
    -kręgi betonowe i pokrywa betonowa na obudowę studni głębinowej
    -puszki instalacyjne pogłębiane, kostki WAGO, uchwyty przewodów
    -skrzynka rozdzielcza elektryczna podtynkowa

    Z góry dziękuję za pomoc.
    jeśli już to zalicz:
    -pręty gwintowane do mocowania murłat
    -kręgi betonowe i pokrywa betonowa na obudowę studni głębinowej
    -skrzynka rozdzielcza elektryczna podtynkowa
    reszta, mi osobiście się nie podoba
    co do śrub.... stary wykaz zawierał "wyłącznie OKUCIA budowlane".... a chociaż jestem blondynka, to jednak śruba jest dla mnie bardziej łącznikiem, ale nie okuciem

  13. #6313
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    belladonna. bardzo dziękuję za odzew. te dystanse są zatapiane przy wylewaniu stropu i utrzymują zbrojenie na odpowiedniej wysokości aby nie wystawały z "sufitu". To podpytam od razu o silikon dekarski. Chętnie oddałbym to komuś "mądrzejszemu" do zrobienia. Tak to jest jak sie człowiek nie zna na czymś.

  14. #6314

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda789 Zobacz post
    Dziękuje za odpowiedź, czyli schody nie podlegaja odliczeniu??
    wg mnie nie

  15. #6315

    Domyślnie

    powtarzam link:
    http://nowe2011.cba.pl/lista/lista.pdf
    ułatwi życie w samodzielnej pracy.... a moje zdanie?... ano pytanie zasadnicze... jak myślicie kto lepiej zadba o wasze finanse, jak nie Wy sami?... a w tym momencie staracie się o zwrot wydanej kaski z własnej kieszeni

  16. #6316
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zygi72

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    265

    Domyślnie

    Wszystko to prawda ale... zawsze jest jakieś ale. znowu przeglądam i jest - taśma dekarska i oczywiście kilka mozliwości

  17. #6317
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mala1219

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    12

    Domyślnie proszę o pomoc bo się poddaje

    już nie raz prosiłam na tym forum o pomoc,niestety nikt mi nie odpowiedział, może ze względu na nastrój świątecznego czasu jednak ktoś się nade mną zlituje

    a więc czy te materiały można odliczyć??

    1, 23,69,19,0 zaprawa biała
    2, 17,20,10-90,00 siatka z włókna
    3, 25,24,28 zacisk szyby biały
    4, 28,11,10-35,19 narożnik 2,5 m
    5, 24,30,11-50,00 emulsja gruntująca
    6, 31,20,27-50,00 wtyczka z-u 16a
    7, 26,64,10-00,11 klej do styropianu
    8, 28,14,20,0 perlator m24
    9, 33,20,24-15,14 term.zaok.rurka do pcv

    a drugie pytanie brzmi

    we wniosku VZM-1 pozycja E 56 (oświadczam,że zakres przeprowadzonego remontu był następujący) mam po kolei wymieniać szczegółowo co było robione w tym mieszkaniu?? np. kładzenie gładzi, klejenie płytek ściennych w kuchni.. takie coś mam napisać?

  18. #6318
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magda789

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mam jeszcze dwa pytania, jeżeli na płytki łazienkowe mam fakturę zaliczkową i fakturę końcową to która z nich powinna być ujęta w rozliczeniu- obie faktury są na taką samą ilość produktów, ceny też się zgadzają.
    W zeszłym roku korzystałam ze zwrotu vat za materiały budowlane z tytułu budowy domu, w tym roku był odbiór i wszystkie faktury wpisuję jako remont, czyli w pozycji 5 (druku vzm-1 kolejny numer składanego wniosku) powinnam wpisać 2?? Nie wiem też czy powinnam wypełnić część 3.1 (należy wypełnić jeżeli data złożenia pierwszego wniosku przypada w okresie obowiązywania podatku vat 22%) czy 3.2 (vat 23%)?? Bardzo proszę o odpowiedź.

  19. #6319

    Domyślnie

    Cytat Napisał mala1219 Zobacz post
    już nie raz prosiłam na tym forum o pomoc,niestety nikt mi nie odpowiedział, może ze względu na nastrój świątecznego czasu jednak ktoś się nade mną zlituje

    a więc czy te materiały można odliczyć??

    1, 23,69,19,0 zaprawa biała
    2, 17,20,10-90,00 siatka z włókna
    3, 25,24,28 zacisk szyby biały
    4, 28,11,10-35,19 narożnik 2,5 m
    5, 24,30,11-50,00 emulsja gruntująca
    6, 31,20,27-50,00 wtyczka z-u 16a
    7, 26,64,10-00,11 klej do styropianu
    8, 28,14,20,0 perlator m24
    9, 33,20,24-15,14 term.zaok.rurka do pcv

    a drugie pytanie brzmi

    we wniosku VZM-1 pozycja E 56 (oświadczam,że zakres przeprowadzonego remontu był następujący) mam po kolei wymieniać szczegółowo co było robione w tym mieszkaniu?? np. kładzenie gładzi, klejenie płytek ściennych w kuchni.. takie coś mam napisać?
    1, 4, 7 na TAK.

    Tu masz
    Wykaz robót zaliczanych do remontu budynku lub lokalu mieszkalnego.
    Rzuć na to okiem to ci się rozjaśni.

  20. #6320

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda789 Zobacz post
    Mam jeszcze dwa pytania, jeżeli na płytki łazienkowe mam fakturę zaliczkową i fakturę końcową to która z nich powinna być ujęta w rozliczeniu- obie faktury są na taką samą ilość produktów, ceny też się zgadzają.
    W zeszłym roku korzystałam ze zwrotu vat za materiały budowlane z tytułu budowy domu, w tym roku był odbiór i wszystkie faktury wpisuję jako remont, czyli w pozycji 5 (druku vzm-1 kolejny numer składanego wniosku) powinnam wpisać 2?? Nie wiem też czy powinnam wypełnić część 3.1 (należy wypełnić jeżeli data złożenia pierwszego wniosku przypada w okresie obowiązywania podatku vat 22%) czy 3.2 (vat 23%)?? Bardzo proszę o odpowiedź.
    Fakturę zaliczkową to masz na wpłaconą zaliczkę pieniężną a nie na materiały.
    Podstawą zwrotu jest faktura główna.

Strona 316 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony