dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 317 z 407
Pokaż wyniki od 6.321 do 6.340 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #6321
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magda789

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
    Fakturę zaliczkową to masz na wpłaconą zaliczkę pieniężną a nie na materiały.
    Podstawą zwrotu jest faktura główna.
    OK, dziękuję bardzo
    Znasz może odpowiedź na mój drugi problem??

  2. #6322

    Domyślnie

    W dniu złożenia pierwszego wniosku (w 2010 jak piszesz) zaczął się twój 5-letni limit.
    Wszystkie wnioski składane w tym okresie numerujesz narastająco. Może ich być co
    najwyżej 5 (1 na rok). Ponieważ jednak pierwszy wniosek złożyłaś do końca 2010 r.
    możesz się uważać za "szczęściarę" - masz wyższy limit (o kilkanaście zeteł) .
    No i oczywiście zaznaczasz to D 3.1.

  3. #6323

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda789 Zobacz post
    W zeszłym roku korzystałam ze zwrotu vat za materiały budowlane z tytułu budowy domu, w tym roku był odbiór i wszystkie faktury wpisuję jako remont, czyli w pozycji 5 (druku vzm-1 kolejny numer składanego wniosku) powinnam wpisać 2?? Nie wiem też czy powinnam wypełnić część 3.1 (należy wypełnić jeżeli data złożenia pierwszego wniosku przypada w okresie obowiązywania podatku vat 22%) czy 3.2 (vat 23%)?? Bardzo proszę o odpowiedź.
    Każdy ma limit pięcioletni indywidualny liczony od daty złożenia PIERWSZEGO wniosku (i tyle.... nie ma mowy o rodzaju inwestycji we wniosku, a mowa o złożeniu wniosku). Skoro w 2010 złożyłaś 1, to limit pięcioletni mija w roku 2015, wiec składając w 2011 musi być drugi.... skoro PIERWSZY wniosek składałaś w okresie obowiązywania stawki 22% (bo takowa obowiązywała w 2010), to teraz wpisujesz limit w bloku D.3.1.
    Jeśli ktoś złożył pierwszy wniosek np 5 maja 2006, a w tym roku składa wniosek 28 grudnia 2011, to składa wniosek PIERWSZY, bo limit pięcioletni minął 5 maja 2011, a teraz zaczyna wszystko od nowa.... z liczeniem piecioletnim tak to wygląda

  4. #6324

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
    Może ich być co
    najwyżej 5 (1 na rok)
    Piter_ może być 6...
    I - 5 maj 2006 (limit pięcioletni mija 5 maja 2011)
    II - 6 czerwiec 2007
    III - 2 luty 2008
    IV - 8 październik 2009
    V - 6 listopad 2010
    VI - 4 kwiecień 2011 (jest przed 5 maja 2011, kiedy mija pięcioletni okres)

  5. #6325
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magda789

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo, jesteście wspaniali

  6. #6326

    Domyślnie

    Witajcie,
    a ja mam takie pytanko:
    jeśli mam faktury z 2004 i 2005 roku, to czy mogę je jeszcze odliczyć? I jeśli mogę, to jakim wykazem mam się posługiwać? Tym, który obowiązuje dzisiaj, czy tym, który obowiązywał wtedy? O ile wtedy był jakiś wykaz....
    Z góry dzięki za pomoc

  7. #6327
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Mam mega dylemat a mianowicie w wskazany zestawieniu tu na forum kilka stron wczesniej schodow strychowych nie mozna odpiscac a ja mam schody fakro LWk z PKWiU 16.23.11.0 Jest ten numer w najnowszym zestawieniu wiec chyba moge jednak odpisac?Jak myslicie??? dokladnie jest tak-16.23.11.0
    Okna i drzwi, ościeżnice i progi, z drewna

  8. #6328

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Witajcie,
    a ja mam takie pytanko:
    jeśli mam faktury z 2004 i 2005 roku, to czy mogę je jeszcze odliczyć? I jeśli mogę, to jakim wykazem mam się posługiwać? Tym, który obowiązuje dzisiaj, czy tym, który obowiązywał wtedy? O ile wtedy był jakiś wykaz....
    Z góry dzięki za pomoc
    słyszałam już zagadnienie pt. przedawnienie.... no ale nie dla zwrotu VAT za materiały budowlane.... nawet jest stosowny art. w gazecie prawnej dzisiaj....
    możesz odliczyć, na załączniku A lub B w zależności czy były już raz odliczane w PIT (ulga budowlana 2004, remontowa 2004-2005). Wykaz z PKWiU z 1997, bo w 2004 i 2005 to o PKWiU z 2008 jeszcze ptaszki nie śpiewały

  9. #6329

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek1982 Zobacz post
    Mam mega dylemat a mianowicie w wskazany zestawieniu tu na forum kilka stron wczesniej schodow strychowych nie mozna odpiscac a ja mam schody fakro LWk z PKWiU 16.23.11.0 Jest ten numer w najnowszym zestawieniu wiec chyba moge jednak odpisac?Jak myslicie??? dokladnie jest tak-16.23.11.0
    Okna i drzwi, ościeżnice i progi, z drewna
    znam temat schodów fakro z PKWiU (1997), które oznacza okno francuskie lub sprytnie PKWiU urwane, mianowicie 20.30.11.... i moje pytanie było takie.... czy schody są oknem? no wg mnie nie, więc jeśli stosujemy symbol okna, to zapis na FV powinien być "okno francuskie fakro", a nie "schody fakro".... no i zaczynały się tzw. schody
    ..

  10. #6330

    Domyślnie

    Wielkie dzięki Belladonno za pomoc
    Czyli - jęsli dobrze rozumiem - mogę odliczyć dzisiaj faktury za remont mieszkania z 2004 i 2005. Tylko z tym wykazem nie za bardzo rozumiem - z którego roku mam się posługiwać wykazem i skąd go wziąć w ogóle?

  11. #6331
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    znam temat schodów fakro z PKWiU (1997), które oznacza okno francuskie lub sprytnie PKWiU urwane, mianowicie 20.30.11.... i moje pytanie było takie.... czy schody są oknem? no wg mnie nie, więc jeśli stosujemy symbol okna, to zapis na FV powinien być "okno francuskie fakro", a nie "schody fakro".... no i zaczynały się tzw. schody
    ..
    czyli jak wniesc to czy lepiej nie?

  12. #6332

    Domyślnie

    Cytat Napisał agagrusz Zobacz post
    Wielkie dzięki Belladonno za pomoc
    Czyli - jęsli dobrze rozumiem - mogę odliczyć dzisiaj faktury za remont mieszkania z 2004 i 2005. Tylko z tym wykazem nie za bardzo rozumiem - z którego roku mam się posługiwać wykazem i skąd go wziąć w ogóle?
    Najlepiej to korzystaj nie z tych urzędowych wykazów, ale z tych opracowanych przez praktyków
    Na http://nowe2011.cba.pl/lista/lista.pdf masz 2000 materiałów.
    Na http://www.vzm-1.za.pl masz 10 tysięcy materiałów do VZM.

    A Urzędowe wykazy do VZM znajdziesz tu.

  13. #6333
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Olka1990

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-552
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam. Wniosek o zwrot vat składam po raz pierwszy i mam pytanie przy wypełnianiu wniosku VZM-1 w pozycji D.2 podaje cena 1 m kw z III kwartału 2011 r czyli 3988 i pozniej pod pozycja D.3.2 mnożę właśnie przez ta kwotę?

  14. #6334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
    Najlepiej to korzystaj nie z tych urzędowych wykazów, ale z tych opracowanych przez praktyków
    Na http://nowe2011.cba.pl/lista/lista.pdf masz 2000 materiałów.
    Na http://www.vzm-1.za.pl masz 10 tysięcy materiałów do VZM.

    A Urzędowe wykazy do VZM znajdziesz tu.
    No dobra, czyli rozumiem, że na dzień dzisiejszy są dwa wykazy - ten od stycznia 2011 i ten wczesniejszy? Czy jeśli dzisiaj po raz pierwszy składam wniosek o zwrot vat, a faktury mam z 2005 roku, to posługuję się wykazem z 2011 czy tym wcześniejszym?

  15. #6335

    Domyślnie

    Olka - 3988? Czyżbyś składała wniosek po nowym roku?
    Bo jeśli uda Ci się do Sylwestra to 3819 zł. Dalej dobrze kombinujesz.

  16. #6336

    Domyślnie

    agagrusz
    To zależy od tego jakie masz PKWiU na fakturze. Jak 00.00.00.0 to nowy wykaz
    jak 00.00.00-00.00 to stary wykaz. Jak brak PKWiU - wolna amerykanka

  17. #6337
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Olka1990

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-552
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze myśle na druku VZM-1 w pozycji D.2 należy "podać cenę 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego ostatnio ogłoszoną przed
    kwartałem złożenia niniejszego wniosku o dokonanie zwrotu" czyli jakbym składała jeszcze w tym roku to biorę pod uwagę cenę 1m2 za III kwartał która wynosiła 3988 zl? Bo z tego co napisałeś Piter, wynika że jednak źle myślę I mam jeszcze pytanie kiedy lepiej złożyć wniosek jeszcze w tym roku czy już w styczniu? Pozdrawiam.

  18. #6338

    Domyślnie

    ok, wielkie dzięki...
    strasznie to wszystko zagmatwane, ale mam nadzieję, że do ogarnięcia...
    pozdrawiam

  19. #6339

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    właśnie po to jest kolumna 5 i 6 dla VAT.
    Jeśli w VZM-1/C będziesz mieć FV budowlane i remontowe to... 65,22% sumy kolumny 5 podchodzi pod limit budowlany, a 65,22% sumy kolumny 6 podchodzi pod limit remontowy. Zakładając, ze to Twój 1 wniosek, a np za 2 lata będziesz nadal "remontować" wybudowany dom i również będziesz remontować np kupione mieszkanie, to wtedy z obu inwestycji VAT będzie w kolumnie 6.... a 65,22% sumy kolumn 6 plus zwrot z poprzedniego wniosku dotyczący remontu porównasz do danego limitu remontowego, wyliczonego wg ceny obowiązującej w dniu składania kolejnego wniosku za 2 lata.
    Słyszałam, ze jeden z programów ma niedrukowane pole dotyczące poprzednich zwrotów... nie dość, ze odejmuje bez względu na przekraczanie limitów, to jeszcze ma JEDNO pole.... a w końcu limitów jest 4 i niekoniecznie ktoś w poprzednim wniosku miał zwrot w ramach tego samego limitu, co ma teraz.... więc takie rozwiązanie jest trochę bezsensowne dla zwykłego laika, co nie bardzo wie o co chodzi z tymi limitami w okresie pięcioletnim
    Baaaaaaaaaaaardzo dziękujemy za dotychczasową pomoc Jesteśmy Ci (cała nasza rodzinka ) ogromnie wdzięczni.

  20. #6340
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    legol1

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Białystok (Klepacze)
    Kod pocztowy
    15-635
    Posty
    7

    Domyślnie

    Serdeczne dzieki Belladonnie

Strona 317 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony