dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 320 z 405
Pokaż wyniki od 6.381 do 6.400 z 8097

Temat: Zwrot VAT

 1. #6381

  Domyślnie

  Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
  To zależy od tego jakie masz PKWiU na fakturze. Jak 00.00.00.0 to nowy wykaz
  jak 00.00.00-00.00 to stary wykaz.
  OK, a jak nie mam PKWiU na fakturze i muszę go szukać..?? To który wykaz mnie obowiązuje?

 2. #6382
  WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
  chrzanek777

  Zarejestrowany
  Mar 2011
  Skąd
  Grodzisk Mazowiecki
  Posty
  4

  Domyślnie

  aaa to dobre jest z umową użyczenia! Dziękuję Piter_!

 3. #6383

  Domyślnie

  Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
  Łukasz_K nie patrz na daty faktur. Jeśli pierwszy wniosek VZM-1 składa się w 2011 r.
  to należy wypełnić część D.3.2.
  Super, przedostatni problem z głowy
  Teraz, skoro kuchenkę wciągnę , już tylko zostaje moja wątpliwość co do wciągnięcia pozostałych rzeczy z mojej "niepewnej listy", czyli klejów (szczególnie te do gresu), silikony oraz klamki i szyldu drzwiowy, potem juz tylko wypełnic do końca wniosek i jutro zasuwac do US.

 4. #6384

  Domyślnie

  masterb może to być zaskakujące ale oba wykazy zawierają dokładnie te same materiały budowlane, które do dnia 30.04.2004 r. były opodatkowane stawką 7 % VAT. Wykazy te różnią się tylko poziomem szczegółowości bo opracowano je na bazie pkwiu 1997 i pkwiu 2008. Tak więc korzystaj z którego chcesz wykazu.

 5. #6385

  Domyślnie

  Piter ale Belladonna odpowiadała wczoraj że płyta gazowa plus piekarnik elektryczny mozna odliczyć, to jak to w końcu jest??
  Pozdrawiam
  MMartka

 6. #6386

  Domyślnie

  MMartka
  29725 - zwrot Vat w budownictwie - sprzęt AGD

  agaaw1, 09-07-2008
  Witam
  Czy mogę odliczyć Vat od zakupionego sprzętu AGD - kuchnia (płyta gazowa + piekarnik elektryczny), zmywarka, lodówka.
  Dziękuję za podpowiedź
  09-07-2008 belladonna
  zmywarki, lodówki, okapy nie wchodzą
  Co do kuchni to tak:
  Jeśli to całość, ta płyta gazowa plus piekarnik elektryczny, to można (chociaż tutaj też jest podstawą PKWiU, a w przypadku jego braku nazwa tego wyrobu, bo jak napiszą kuchnia elektryczna, no to nie wchodzi). Jeśli na fakturce płyta gazowa i piekarnik są osobnymi pozycjami, to płytę gazową odliczyć można, a piekarnik elektryczny nie. I nie ma tutaj znaczenia czy to stanowi całość do użytku, a jak to wygląda na fakturze
  10-07-2008 agaaw1
  Dziękuję za odpowiedź.
  Co do faktury to dopiero dziś dokonam zakupu, ale znając Twoją podpowiedź może udami się namówić sprzedawcę na rozdzielenie tych pozycji.
  10-07-2008 belladonna
  Aga... jak kupujesz całość, to będzie całość na fakturze, a jak kupujesz oddzielnie płytę gazową, a oddzielnie piekarnik elektryczny (pod zabudowę), to na fakturze będą dwie pozycje. Z punktu widzenia zwrotu VAT najkorzystniejszy jest zakup kuchni gazowej w całości (ona ma piekarnik elektryczny, ale jako całość jest traktowana jako gazowa, więc odliczasz zwrot VAT od całości, a nie tylko samej płyty gazowej, bo masz tylko jedną pozycję na fakturze "kuchnia gazowa")
  17-05-2010 Ewaria
  Jakie PKWiU na kuchnię gazową daje prawo do zwrotu vat? Czy musi być napisane na fakturze "kuchnia gazowa" czy może być "płyta gazowa"? Mam mieć zamontowaną płytę gazową (bez piekarnika), obok płytę indukcyjną, a w innym miejscu kuchni - piekarnik. Będę miała prawo do zwrotu vat?
  17-05-2010 belladonna
  Płyta gazowa wchodzi (indukcyjna nie)... czyli wchodzi płyta gazowa oraz kuchnia gazowo-elektryczna

 7. #6387

  Domyślnie

  u mnie jest tak ze płyta plus piekarnik to jedna pozycja i jedna cena więc mysle ze moge odliczyc??hm?
  Pozdrawiam
  MMartka

 8. #6388
  SYMPATYK FORUM (min. 10)
  agga1

  Zarejestrowany
  Oct 2009
  Posty
  93
  Wpisy w Dziennikach Budowy
  1

  Domyślnie

  Witam,
  W zeszłym roku jakoś sobie poradziłam z rozliczeniem, ale teraz chciałam prosić o podpowiedź jak mam potraktować następujące pozycje:
  1. Blat drewniany 20.20.12-55.21
  2. Legary, deski 20.10.10-67.30
  3. Pianka niskoprężna 20.30.22.0
  4. Kołek montażowy do okien/drzwi 28.63.14 - 43.00
  5. przewód OMYP (bez PKWIU)
  6. Pompa Grundfoss 29.12.24-17.00
  7. Klej
  8. Uszczelniacz dekarski 24.30.22-53.20

  Z góry dziękuję
  Agnieszka

 9. #6389
  OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
  Zarejestrowany
  Dec 2010
  Posty
  5.087
  Wpisy w Dziennikach Budowy
  151

  Domyślnie

  Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
  Zacytuję Ci odpowiedź belladonny na ten temat

  "Piter_ na innym forum poznałam temat karania... za wciągniecie za dużo od 200 zł (kwoty zwrotu) 150 zł kary. Podyskutowałam z jedną dziewczyną, która napisała, że u nich nikomu takie coś by nie przyszło do głowy, bo art.76a KKS pełni inną funkcję... czyli zdarza się to.... na szczęście sporadycznie... "

  Czyli tylko niektóre urzędy to stosują.
  czyli skladam wniosek i czekam co napisza ...
  jakby co bede skladal wyjasnienia

 10. #6390

  Domyślnie

  Cytat Napisał MMartka Zobacz post
  u mnie jest tak ze płyta plus piekarnik to jedna pozycja i jedna cena więc mysle ze moge odliczyc??hm?
  "ITPB2/415-431/10/TJ
  2010.07.26
  Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy

  Zwrot wydatków związanych z remontem budynku mieszkalnego.

  Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani, przedstawione we wniosku z dnia 22 kwietnia 2010 r. (data wpływu 26 kwietnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zwrotu osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym w zakresie zwrotu wydatków związanych z remontem budynku mieszkalnego jest nieprawidłowe.

  UZASADNIENIE

  W dniu 26 kwietnia 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej zwrotu osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym.

  W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.


  W dniu 25 września 2008 r. złożyła Pani do urzędu skarbowego wniosek VZM-1 łącznie z załącznikiem VZM-1/A. Wniosek o zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym dotyczył budynku mieszkalno-usługowego, którego rozbudowa i budowa została zakończona w kwietniu 2007 r. Materiały dotyczące całości budynku rozliczone zostały w proporcji 33% x 67% powierzchni mieszkalnej. Wskazany wniosek VZM-1 dotyczył materiałów z prac wykończeniowych, ale już w ujęciu przepisów skarbowych jako remont, a nie budowa. W drodze wyjaśnień składanych w urzędzie skarbowym została Pani poproszona o wykreślenie z wniosku dwóch faktur VAT, które w ocenie pracownika urzędu nie mogły być uwzględnione. Jedna z przedmiotowych faktur dotyczyła kostki brukowej klasyfikowanej w PKWiU 26.61.11-40.1. Przyjęto, że jest to materiał rozliczany w ramach materiałów z budowy, a nie remontu. Zgodnie z przedłożonym przez Panią oświadczeniem kierownika budowy materiał ten wykorzystany został na opaskę odwadniającą połączoną ze ścianami budynku w sposób ścisły, w celu zabezpieczenia przeciwwilgociowego piwnicy.

  Druga wykreślona faktura VAT dotyczyła kuchenki gazowej z piekarnikiem, klasyfikowanej w PKWiU pod nr 29.72.11-13.10-19. Została ona wykreślona w całości, ponieważ wyszczególnienie na fakturze oraz analiza instrukcji obsługi przez pracownika urzędu skarbowego wykazała, iż są to płyta gazowa i piekarnik, jako elementy niezintegrowane ze sobą. Stwierdzono także, że gdyby kuchenka i piekarnik znajdowała się w jednej bryle, typu tradycyjnego, klasyfikacja nie budziłaby zastrzeżeń. Sprzęt ten został zakupiony do zabudowy, w jednym czasie, co uwidocznione jest na fakturze, na której brak jest wyszczególnienia poszczególnych elementów i ich cen, a wykazana cena dotyczy całości.

  W związku z powyższym zadano następujące pytania.


  Czy prawidłowo stwierdzono, że brak jest podstaw do zwrotu podatku VAT zapłaconego przy zakupie kostki brukowej w związku z faktem, że opaska odwadniająca nie została wykonana w czasie budowy, a jej wykonanie nie może być uznane za remont, ponieważ wcześniej ona nie istniała, a także czy prawidłowo uznano kuchenkę gazową do zabudowy jako urządzenie gazowe do gotowania, nie podlegające odliczeniu VAT...


  Zdaniem Wnioskodawczyni niezrozumiały jest pogląd, zgodnie z którym nie można dokonać rozliczenia wydatków na kostkę brukową wykorzystaną na opaskę przeciwwilgociową jako remont, ponieważ wcześniej ona nie istniała, a remont to naprawa czegoś, co już wcześniej istniało, a nie można zakwalifikować do niego ulepszenia i rozbudowy. Podaje Pani również, że opaska ta nie została wykonana w czasie budowy budynku ze względów finansowych, a nie jest to element niezbędny do zakwalifikowania budynku jako zdatnego do użytkowania. Odnosząc się natomiast do wydatków związanych z zakupem kuchenki gazowej wraz z piekarnikiem do zabudowy Wnioskodawczyni wskazuje, że zgodnie z wykazem materiałów budowlanych, przy szerokim rozwinięciu klasyfikacji 29.72.11-13.1 kuchenka gazowa z piekarnikiem dwu, trzy, czteropalnikowa nie jest określona jako urządzenie w jednej bryle czy obudowie, zasadnym byłoby odrzucenie faktury, gdyby piekarnik został zakupiony w oddzielnym terminie, a zakup ten byłby udokumentowany oddzielną fakturą. Ponadto podaje, że niesłusznie z faktu wykorzystania przedmiotowych elementów do zabudowy powoduje zakwalifikowanie ich jako materiałów nie podlegających zwrotowi VAT.

  W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego stanu faktycznego uznaje się za nieprawidłowe.


  Jak stanowi art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz. U. Nr 177, poz. 1468 ze zm.) osoba fizyczna ma prawo do zwrotu części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku z:


  * budową budynku mieszkalnego;

  * nadbudową lub rozbudową budynku na cele mieszkalne lub przebudową (przystosowaniem) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne, w wyniku których powstał lokal mieszkalny spełniający wymagania określone w odrębnych przepisach;

  * remontem budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego.


  Zwrot, o którym mowa w ust. 1, dotyczy wydatków poniesionych i udokumentowanych fakturami wystawionymi od dnia 1 maja 2004 r. (art. 3 ust. 2), na zakup materiałów budowlanych, które do dnia 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7%, a od dnia 1 maja 2004 r. są opodatkowane podatkiem VAT (art. 3 ust. 3). Przy czym, stosownie do art. 2 pkt 2 ww. ustawy przez podatek VAT rozumie się podatek od towarów i usług o stawce 22% w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zmianami). Zgodnie natomiast z art. 3 ust. 4 ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, dokumentem stanowiącym podstawę do obliczenia kwoty zwrotu części wydatków, o których mowa w ust. 1, jest faktura wystawiona dla osoby fizycznej.

  W myśl art. 3 ust. 8 ww. ustawy minister właściwy do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw finansów publicznych ogłosi, w drodze obwieszczenia, wykaz materiałów budowlanych uwzględniający materiały budowlane, które do dnia 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7%, a od dnia 1 maja 2004 r. są opodatkowane podatkiem VAT.

  Wykaz taki zawarty został w załączniku do obwieszczenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 30 grudnia 2005 r. w sprawie ogłoszenia wykazu materiałów budowlanych, które do dnia 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7%, a od dnia 1 maja 2004r. są opodatkowane podatkiem VAT (Dz. Urz. MTiB z 2006 r. Nr 1, poz. 1).

  Pod pozycją 40 ww. załącznika widnieje symbol PKWiU ex 26.6, który obejmuje wyroby z betonu i gipsu, z wyłączeniem płyt kamiennych surowych i wyrobów ze sztucznego kamienia "Lastrico", w tym pomników i nagrobków - z wyjątkiem: płyt parapetowych, płyt okładzinowych stopni schodowych i ścian oraz wykładzin posadzkowych. Natomiast pod pozycja 128 załącznika pod symbolem ex 29.72.11-13 wskazano urządzenia do gotowania, podgrzewacze płytowe na gaz, z żeliwa lub stali, z wyłączeniem piekarników gazowych i kuchni restauracyjnych gazowych.

  Jak wynika z przytoczonego art. 3 ust. 1 pkt 3, jednym z rodzajów inwestycji, których realizacja daje prawo do zwrotu, jest remont budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego. Zgodnie z definicją zawartą w art. 2 pkt 5 ww. ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, remont to wykonanie robót określonych w załączniku do ustawy. Zaznaczyć jednak należy, że remontem w rozumieniu ustawy jest wykonanie określonych prac niezależnie od tego, czy przywracają stan poprzedni czy też tworzą zupełnie nowa jakość.


  Zgodnie z załącznikiem do ustawy zawierającym wykaz robót zaliczanych do remontu budynku lub lokalu mieszkalnego remontem budynku mieszkalnego jest m.in. remont i modernizacja fundamentów, łącznie z izolacjami, obejmujące:


  * wzmocnienie fundamentów lub ich zabezpieczenie;

  * izolacje przeciwwodne, przeciwwilgociowe, cieplne;

  * osuszanie fundamentów.


  Z przedstawionego we wniosku stanu faktycznego wynika, że zakupioną kostkę brukową wykorzystała Pani na opaskę odwadniającą połączoną ze ścianami budynku w sposób ścisły w celu zabezpieczenia przeciwwilgociowego piwnicy.

  Odnosząc się do powyższego wskazać należy, że opaska odwadniająca stanowi element integralnie związany z budynkiem. Opaska wykonana ze spadkiem powoduje odprowadzenie wody z okolic ścian fundamentowych, a więc odsunięcie wilgoci od ścian budynku. Pełni rolę ochrony izolacji przeciwwilgociowej murów ścian piwnic lub fundamentów. Dodatkowo opaska zabezpiecza elewację budynku przed zabrudzeniami. Opaskę można wykonać z różnych elementów np. z kostki brukowej, betonu, płyt chodnikowych, kruszywa.

  W świetle powyższego stwierdzić należy, że wydatek poniesiony na wykonanie opaski odwadniającej wokół budynku mieszkalnego, połączonej ze ścianami budynku w sposób trwały i szczelny, która zabezpiecza fundamenty przed przemakaniem, pełni rolę stałego odwodnienia budynku, stanowi wydatek związany z remontem budynku mieszkalnego.

  Odnosząc się natomiast do zakupu przez Panią płyty gazowej stwierdzić należy, że do robót zaliczanych do remontu budynku mieszkalnego zalicza się również wykonanie nowych instalacji gazowych. W konsekwencji więc, jeżeli zakupiona przez Panią płyta gazowa faktycznie mieści się w grupowaniu 29.72.11-13 wskazanym w poz. 128 załącznika do ww. obwieszczenia Ministra Transportu i Budownictwa w sprawie ogłoszenia wykazu materiałów budowlanych, które do dnia 30 kwietnia 2004 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7%, a od dnia 1 maja 2004 r. są opodatkowane podatkiem VAT, to przysługuje Pani prawo do zwrotu części podatku VAT z tytułu wydatków poniesionych na jej zakup, pod warunkiem jednak, że posiada Pani fakturę VAT dokumentującą poniesienie przedmiotowego wydatku. Jest to bowiem warunek konieczny dla otrzymania zwrotu, wynikający z ww. art. 3 ust. 2 ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym.

  Odmiennie należy potraktować zakup piekarnika, będącego elementem niezintegrowanym z płytą gazową. Stwierdzić bowiem należy, że nie mieści się on w wykazie zawartym w ww. obwieszczeniu. Z tego też względu nie przysługuje Pani zwrot części podatku VAT z tytułu wydatków poniesionych na jego zakup.

  Stronie przysługuje prawo do wniesienia skargi na niniejszą interpretację przepisów prawa podatkowego z powodu jej niezgodności z prawem. Skargę wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie, ul. E. Plater 1, 10-562 Olsztyn, po uprzednim wezwaniu na piśmie organu, który wydał interpretację w terminie 14 dni od dnia, w którym skarżący dowiedział się lub mógł się dowiedzieć o jej wydaniu - do usunięcia naruszenia prawa (art. 52 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.). Skargę do WSA wnosi się (w dwóch egzemplarzach - art. 47 ww. ustawy) w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia odpowiedzi organu na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa, a jeżeli organ nie udzielił odpowiedzi na wezwanie, w terminie sześćdziesięciu dni od dnia wniesienia tego wezwania (art. 53 § 2 ww. ustawy).

  Skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi (art. 54 § 1 ww. ustawy) na adres: Izba Skarbowa w Bydgoszczy Biuro Krajowej Informacji Podatkowej w Toruniu, ul. Św. Jakuba 20, 87-100 Toruń".


  no i? mi ta interpretacja nadal nie wyjaśniła co z płytą i piekarnikiem w jednej pozycji
  jest, ze tak powiem, na zasadzie.... "nadal nikt nic nie wie"
  przy mixie na FV by wypadało mieć od sprzedawcy info ile kosztowała sama płyta, bo jak nie.... można stwierdzić, ze z FV nie wynika ile kosztowała sama płyta....

 11. #6391

  Domyślnie

  Cytat Napisał agga1 Zobacz post
  Witam,
  W zeszłym roku jakoś sobie poradziłam z rozliczeniem, ale teraz chciałam prosić o podpowiedź jak mam potraktować następujące pozycje:
  1. Blat drewniany 20.20.12-55.21
  2. Legary, deski 20.10.10-67.30
  3. Pianka niskoprężna 20.30.22.0
  4. Kołek montażowy do okien/drzwi 28.63.14 - 43.00
  5. przewód OMYP (bez PKWIU)
  6. Pompa Grundfoss 29.12.24-17.00
  7. Klej
  8. Uszczelniacz dekarski 24.30.22-53.20

  Z góry dziękuję
  Agnieszka
  zalicz: 3,7,8

 12. #6392

  Domyślnie

  Witam,
  Po prześledzeniu kilku wykazów i wyrywkowym przejrzeniu tego tematu mniej więcej wiem co można a czego nie można odliczyć, ale bardzo prosiłabym o potwierdzenie moich list:

  MOŻNA
  1. Izohan Dysperbit DN 26.82.13-00.69
  2. Izohan Izobud WK
  3. Pręty żebrowane
  4. PE Rura Woda fi 40/3.0 PN-10 25.21.21-53.10
  5. Styrop. HYDRO-ESP-035 22.21.41.0
  6. TYTAN klej EOS do XPS 20.30.22.0
  7. DREN PCV rura perf 100(50)
  8. Zestaw wąż IDRO COLOR 1/2 12,5 mm 22.21.29.0

  NIE MOŻNA

  1. Smołowiec 36.62.13-30.90
  2. Folia fundamentowa ex 25.23
  3. Plandeka TAUPARLIN ex 25.23
  4. Geowłóknina GEOPROMA 13.95.10.0

  Mam tylko wątpliwości do pozycji PRĘTY GŁADKIE ale one chyba wchodzą do tej samej grupy co pręty żebrowane, prawda?

  Z góry dziękuję
  poducha

 13. #6393
  FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
  zygi72

  Zarejestrowany
  Sep 2010
  Skąd
  ostróda
  Kod pocztowy
  14-100
  Posty
  199

  Domyślnie

  podpowiedzcie jaka ma być wielkość tych faktur dołączonych do rozliczenia? czy moge w pdf zrobić 2 faktury na A4?

 14. #6394

  Domyślnie

  dzięki Belladonna a co ze zmywarką POD ZABUDOWĘ?spróbować wciągnąć czy nie ma sensu? jak to jest u was budujący blogowicze?
  Zygi wielkośĆ nie wazna, ważne by było ksero czy wydruk CZYTELNY
  Ostatnio edytowane przez MMartka ; 30-12-2011 o 07:56
  Pozdrawiam
  MMartka

 15. #6395

  Domyślnie

  Mmartka zmywarka do zabudowy zaliczana jest do PKWIU 29.71.12-00.00 - Zmywarki do naczyń domowe
  To powinno wyzwolić Cię ze złudzeń.

  poducha bardzo ładnie. Z prętami gładkimi też prawda.

 16. #6396

  Domyślnie

  Jeszcze raz proszę

  Cytat Napisał Freno Zobacz post
  Witam poświątecznie wszystkich zagrzebanych w fakturach

  Proszę o pomoc w kwestii następujących pozycji:
  1. farba zaprawkowa
  2. Tuby szalunkowe
  3. Kabel na przedłużacz budowlany
  4. Sklejka szalunkowa
  5. profil prosty (27.33.11-30.22)
  6. Wpust attykowy PCV
  7. wpust dachowy
  8. Wyrzutnia wentylacyjna
  9. strażak (nie człowek )
  10. rura termo
  11. Komin termo (stal nierdzewna izolowana)
  12. Uchwyt gąsiorowy uniwersalny (28.1.10-35.59)
  13. złącze mostkowe (stal ocynkowana) (28.63.14-43.19)
  14. Kominek do istniejących pokryć bitumicznych (22.23.19.0)
  15. Elastyczne przejście do dachów stalowych
  16. redukcja- pozwala na montaż rury 160mm dla kominków 150mm.

  Dziękuję!

 17. #6397

  Domyślnie

  5,6,7,8,12,13,14 na tak moim zdaniem.
  A tak z głupia frant spytam - jeżeli strażak to nie człowiek to co?

 18. #6398
  FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
  kiziorowo

  Zarejestrowany
  Mar 2010
  Skąd
  Kraków
  Posty
  168
  Wpisy w Dziennikach Budowy
  1

  Domyślnie

  uff kończe już vzm, mam tylko jedno pytanie, składałam w kwietniu wniosek(faktury z 2010 czyli vat 22%) i dostałam zwrot, teraz po nowym roku skladam kolejny, czy ten poprzedni mam gdzies uwzglednic? (poza oczywiscie zmniejszonym limitem)? tzn mam np wypelniac zalacznik 1/A i tam wpisac nr tych odliczonych faktur ? Prosze o odpowiedz

 19. #6399

  Domyślnie

  Cytat Napisał kiziorowo Zobacz post
  uff kończe już vzm, mam tylko jedno pytanie, składałam w kwietniu wniosek(faktury z 2010 czyli vat 22%) i dostałam zwrot, teraz po nowym roku skladam kolejny, czy ten poprzedni mam gdzies uwzglednic? (poza oczywiscie zmniejszonym limitem)? tzn mam np wypelniac zalacznik 1/A i tam wpisac nr tych odliczonych faktur ? Prosze o odpowiedz
  na innym forum dziewczyna pisała, ze za zdublowanie FV poszła sprawa do UKS, więc.... nie kombinuj... nic z poprzedniego wniosku nigdzie nie uwzględniasz, pilnujesz tylko limitu, czyli aby kwota do zwrotu z pola do pełnej zł plus poprzedni zwrot nie przekroczyła danego limitu

 20. #6400

  Domyślnie

  Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
  5,6,7,8,12,13,14 na tak moim zdaniem.
  A tak z głupia frant spytam - jeżeli strażak to nie człowiek to co?
  hehe... wpisałam "se" w Google "materiał budowlany strażak" i znalazło
  przy "narabianiu" w temacie, człowiek już ma różne pomysły na szukanie z sukcesem... ano strażak to:
  http://www.askot.krakow.pl/pl/p/NASA...INUS-FI200/297

  ale.... co z tym robić, to by się zastanowić

  aaaa... materiał: blacha kwasowa.... wiec strażak nie wchodzi
  Ostatnio edytowane przez belladonna ; 30-12-2011 o 15:45

Strona 320 z 405

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
 • BB Code jest aktywny(e)
 • Emotikonyaktywny(e)
 • [IMG] kod jest aktywny(e)
 • [VIDEO] code is aktywny(e)
 • HTML kod jest wyłączony