dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 322 z 407
Pokaż wyniki od 6.421 do 6.440 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #6421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiawi Zobacz post
    Witam
    Tapeta tak, a parawan nie, to raczej wyposażenie.
    ad.1. Wniosek indywidualny służy po to, ze można złożyć dwa w roku.... tzn, jak zona złoży indywidualny w 2012, to mąż tez może złożyć indywidualny w 2012 (chociaż oczywiście w każdym dane i podpisy obojga). Przy wniosku wspólnym jedna osoba jest potrzebna, procesji całej rodziny nie trzeba
    ad. 2. Tak, przeważnie to sprawy dziesiątek groszy z zaokrągleń, za dużo o jeden grosz to błąd.
    Liczenie ręczne jest proste, np kwota brutto 500 zł, czyli VAT 500 x 0,23 1,23 = 93,495, czyli 9,50, gdyby za 9 było 0-4, to zostaje 49
    ad. 3. Dokładnie tak, jak piszesz, wpisana pierwotna FV z kwotami skorygowanymi, a do wniosku ksera jednej i drugiej.
    ad. 4. To zależy jak ona wygląda. Ale wpisanie obu błędem nie będzie... tylko jak z zaliczkowej weźmiesz całą kwotę, to z końcowej musisz skorygować wydatek o ewentualne odrzucone materiały

  2. #6422

    Domyślnie

    Cytat Napisał TT16 Zobacz post
    raczej wybór niż konsekwencja
    ale nieistotne. bardziej interesuje mnie :
    odpływ liniowy
    nogi do wanny
    odliczyć??
    na nogi do wanny znam 2 wersje, pt, tak, nie... czyli trudno wyczuć
    z odpływem próbuj

  3. #6423

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Panowie, jeśli było to przepraszam . Jak wygląda sprawa cementu z gruchy? Można odliczyć czy nie?
    chyba raczej na FV masz beton?....
    widziałam FV z oddzielną pozycją na usługę i oddzielna na sam beton (wtedy do zaliczenia tylko beton)... ale w większości się nie rozdrabniają i wykazują jako sam beton (na 22% lub 23%, wiec do odliczenia)

  4. #6424
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosiawi

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    ad.1. Wniosek indywidualny służy po to, ze można złożyć dwa w roku.... tzn, jak zona złoży indywidualny w 2012, to mąż tez może złożyć indywidualny w 2012 (chociaż oczywiście w każdym dane i podpisy obojga). Przy wniosku wspólnym jedna osoba jest potrzebna, procesji całej rodziny nie trzeba
    ad. 2. Tak, przeważnie to sprawy dziesiątek groszy z zaokrągleń, za dużo o jeden grosz to błąd.
    Liczenie ręczne jest proste, np kwota brutto 500 zł, czyli VAT 500 x 0,23 1,23 = 93,495, czyli 9,50, gdyby za 9 było 0-4, to zostaje 49
    ad. 4. To zależy jak ona wygląda. Ale wpisanie obu błędem nie będzie... tylko jak z zaliczkowej weźmiesz całą kwotę, to z końcowej musisz skorygować wydatek o ewentualne odrzucone materiały
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Ad.1 na taki sposób z indywidualnymi nie wpadłam, a remontu jeszcze nie skończyłam, więc może mi się przydać, nie chciałabym czekać z resztą faktur do przyszłego roku i chciałam zwlekać z wystąpieniem o zwrot, aż kupię wszystkie "duże" rzeczy.
    Rozumiem, że w przypadku wniosku indywidualnego nie muszę dodatkowo zawiadamiać urzędu męża, ten sam co mój, o wniosku, który oboje podpisujemy i trafia do tego urzędu
    Ad.2 Z liczeniem sobie poradzę. Rozumiem, że wszędzie przy części pozycji z faktury najlepiej zawsze przeliczać.
    Ad.4 To jeszcze konkretny przypadek z zaliczkowymi fakturami. 2 faktury zaliczkowe pokrywające całość zamówienia i faktura końcowa z sumą do zapłaty 0 i VAT 0. Jak to wykazać i co załączyć?

    I niestety jeszcze jedno pytanie o klasyfikacje:
    zlewozmywak 1-komorowy, granitowy wpuszczany w blat. Można czy nie?

    Jeszcze raz dzięki.

  5. #6425

    Domyślnie

    Ad.1. Mało kto wpadł na ten pomysł, a przy budowie i wspólnym pozwoleniu małżonków to sposób na 2 VZM w roku (pół roku jeden bierze FV na siebie, a potem odwrotnie). Nie, nie zawiadamiasz, bo podlegacie pod ten sam US.
    Tak poprawnie piszesz, ze aż samoczynnie swój styl zmieniłam.
    Ad. 2. Tak.
    Ad.4. Czasami z tymi FV zaliczkowymi to jest meksyk. Trudno wyczuć co autor (sprzedający) chciał przez to "powiedzieć". Wpisz te zaliczkowe, a do wniosku dołącz komplet.

    Jak "granitopodobne" tak, np "te-granit". Jak czysty granit, to nie

  6. #6426

    Domyślnie

    witam

    chcę rozliczyć lada dzień VAT za materiały budowlane, z tym ze chyba nie mogę znaleźć ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku dla potrzeba obliczenia limitu... czy mam wpisać wartość podaną na IV kwartał 2011 r.?

  7. #6427

    Domyślnie

    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Ta strona jak latarnia od początku VZM-ów naprowadza błądzących na właściwy kurs.
    Ja Tobie radzę - nie wdawaj się w polemikę na ten temat i nie trać czasu.
    Wpisuj cenę taką jak tam podają.

  8. #6428

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
    Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej
    Ta strona jak latarnia od początku VZM-ów naprowadza błądzących na właściwy kurs.
    Ja Tobie radzę - nie wdawaj się w polemikę na ten temat i nie trać czasu.
    Wpisuj cenę taką jak tam podają.
    dziękuję

  9. #6429
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lolek_1

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    A po co korekta? I nie licz na to, ze wniosek grudniowy (szczególnie z końca) rozlicza zaraz w styczniu
    a jeżeli coś odrzucą, to poprawka w VZM to nie korekta?
    Lub jak źle wpisałem wartość 1 m2

  10. #6430
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosiawi

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Ad.1. Mało kto wpadł na ten pomysł, a przy budowie i wspólnym pozwoleniu małżonków to sposób na 2 VZM w roku (pół roku jeden bierze FV na siebie, a potem odwrotnie). Nie, nie zawiadamiasz, bo podlegacie pod ten sam US.
    Tak poprawnie piszesz, ze aż samoczynnie swój styl zmieniłam.
    Ad. 2. Tak.
    Ad.4. Czasami z tymi FV zaliczkowymi to jest meksyk. Trudno wyczuć co autor (sprzedający) chciał przez to "powiedzieć". Wpisz te zaliczkowe, a do wniosku dołącz komplet.

    Jak "granitopodobne" tak, np "te-granit". Jak czysty granit, to nie
    Dzięki. Tak czytam kolejne posty i podziwiam wiedzę i zaangażowanie.

    Niby od początku remontu prowadziłam rejestr wydatków i starałam się na bieżąco rozstrzygać co można odzyskać, a czego nie. Mimo tego dopiero jak przez jakieś ostatnie 3 tygodnie zaczęłam wszystko analizować, to wyszło, że część muszę pozmieniać. A dopiero tu z forum się dowiedziałam, że jak nie jest wpisane PKWiU to nic straconego

    Z tym zlewozmywakiem granitowym to jest problematyczne, lity granit to na pewno nie jest, ale Deante nigdzie nie podaje składu, nie nadaje własnej nazwy.

    W każdym razie jeszcze raz dziękuję. Teraz muszę to tylko wpisać i wybrać się do urzędu - znając mnie trochę to potrwa.

  11. #6431
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Czy jeśli FV była na przelew to czy trzeba dołączyć jakieś potwierdzenia przy wniosku do US o zwrot?
    Problem polega na tym, że większość materiałów braliśmy w 1 hurtowni i FV niby była na przelew a potem były robione zwroty/korekty i rozliczenia wewnętrzne - np. oddaliśmy część materiałów a oni wyrównali nam ujemne saldo itd.

  12. #6432

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lolek_1 Zobacz post
    a jeżeli coś odrzucą, to poprawka w VZM to nie korekta?
    Lub jak źle wpisałem wartość 1 m2
    nie, poprawka to nie korekta.... aby termin liczył się od nowa, to powinna być korekta wniosku - namacalna (przyjęta)

  13. #6433

    Domyślnie

    Cytat Napisał Princesa Zobacz post
    Czy jeśli FV była na przelew to czy trzeba dołączyć jakieś potwierdzenia przy wniosku do US o zwrot?
    Problem polega na tym, że większość materiałów braliśmy w 1 hurtowni i FV niby była na przelew a potem były robione zwroty/korekty i rozliczenia wewnętrzne - np. oddaliśmy część materiałów a oni wyrównali nam ujemne saldo itd.
    Do wniosku dołącz FV.... reszta ewentualnie na życzenie (poczekaj)

  14. #6434

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiawi Zobacz post

    Teraz muszę to tylko wpisać i wybrać się do urzędu - znając mnie trochę to potrwa.
    nie radzę między luty-kwiecień... są kolejki "zeznaniowe", a z tego co wiem.... na razie dostosowanie programu do wprowadzenia po PESEL W PLANACH.... więc troszkę to wydłuży czas oczekiwania w kolejkach...

  15. #6435
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Lolek_1

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    nie, poprawka to nie korekta.... aby termin liczył się od nowa, to powinna być korekta wniosku - namacalna (przyjęta)
    Dziękuję za wyjaśnienie. Będę spał spokojnie i za nic nie dam sobie wmówić , żeby w US składac korektę do wniosku. Mogę co najwyżej tylko cos poprawić

  16. #6436

    Domyślnie

    \Witam,

    podpowiedzcie, czy mogę na razie złożyć formularz do US na jakieś droższe rzeczy(budowa od 2009 do teraz), a później na spokojnie(to znaczy za rok) złożyć na te drobniejsze, ale też z lat 2009-2011?Czy to trzeba jakoś chronologicznie wykazywać?

  17. #6437

    Domyślnie

    Cytat Napisał magos Zobacz post
    \Witam,

    podpowiedzcie, czy mogę na razie złożyć formularz do US na jakieś droższe rzeczy(budowa od 2009 do teraz), a później na spokojnie(to znaczy za rok) złożyć na te drobniejsze, ale też z lat 2009-2011?Czy to trzeba jakoś chronologicznie wykazywać?
    Istotne aby nie zdublować FV, czyli nie starać się o zwrot drugi raz z tej samej FV... dlatego koniecznie róbcie sobie kopie dla siebie swoich wniosków. Jedyna chronologia, to poukładane FV we wniosku wg wpisu... bo osoba weryfikująca nie powinna tracić czas na układanie (chyba każdemu zależy na szybkim zwrocie)... inna chronologia nie wchodzi w grę
    Możesz dzisiaj wykazać FV z 2011, a np w 2013 za lata 2006-2010, 2012 i tez 2011 (te co się zawieruszyły)... czyli odpowiedź na Twoje pytanie: OCZYWIŚCIE

  18. #6438
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosiawi

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    nie radzę między luty-kwiecień... są kolejki "zeznaniowe", a z tego co wiem.... na razie dostosowanie programu do wprowadzenia po PESEL W PLANACH.... więc troszkę to wydłuży czas oczekiwania w kolejkach...
    Czyli radzisz jeszcze w styczniu, jak najszybciej?

    Napotkałam problem wypełniając formularz interaktywny, związany z zaokrąglaniem VAT.
    W dwóch przypadkach nie weszły mi zaokrąglenia matematyczne - co ciekawe wpisuję cała faktury i podaję kwotę z faktury.
    Brutto: 7,48 PLN, VAT 1,40 PLN oraz brutto 23,99 PLN, VAT 4,49 PLN - czy mogę w takim przypadku niepoprawnie zaokrąglić w dół? Czy będzie to uznane za błąd?

  19. #6439

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiawi Zobacz post
    Czyli radzisz jeszcze w styczniu, jak najszybciej?

    Napotkałam problem wypełniając formularz interaktywny, związany z zaokrąglaniem VAT.
    W dwóch przypadkach nie weszły mi zaokrąglenia matematyczne - co ciekawe wpisuję cała faktury i podaję kwotę z faktury.
    Brutto: 7,48 PLN, VAT 1,40 PLN oraz brutto 23,99 PLN, VAT 4,49 PLN - czy mogę w takim przypadku niepoprawnie zaokrąglić w dół? Czy będzie to uznane za błąd?
    Odpowiem tak. Ja szanuje swój czas, więc mając możliwość wysyłać PIT elektronicznie, korzystam z tego (w życiu bym nie stała w kolejce z papierowym). A VZM? Gdybym chciała go złożyć w terminie styczeń-kwiecień kiedy jest akcja zeznań, to wyłącznie za pośrednictwem poczty. Niedawno wysyłałam coś w kopercie A4, trochę pokserowanych stron tam było i za polecony priorytet zapłaciłam jakieś 4,25 zł, więc do US-a by mnie nawet "koniem nie zaciągnął", aby tam stać w kolejce

    brutto 7,48
    7,48x0,23/1,23 = 1,3986, czyli prawidłowe 1,40
    brutto 23,99, czyli VAT 4,4859, czyli 4,49 prawidłowo
    Ostatnio edytowane przez belladonna ; 08-01-2012 o 16:14

  20. #6440
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosiawi

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Odpowiem tak. Ja szanuje swój czas, więc mając możliwość wysyłać PIT elektronicznie, korzystam z tego (w życiu bym nie stała w kolejce z papierowym). A VZM? Gdybym chciała go złożyć w terminie styczeń-kwiecień kiedy jest akcja zeznań, to wyłącznie za pośrednictwem poczty. Niedawno wysyłałam coś w kopercie A4, trochę pokserowanych stron tam było i za polecony priorytet zapłaciłam jakieś 4,25 zł, więc do US-a by mnie nawet "koniem nie zaciągnął", aby tam stać w kolejce

    brutto 7,48
    7,48x0,23/1,23 = 1,3986, czyli prawidłowe 1,40
    brutto 23,99, czyli VAT 4,4859, czyli 4,49 prawidłowo
    Dzięki, wiem, że kwoty są poprawne, ale wpisać ich nie mogę formularz twierdzi, że jest błąd, a faktury chce wykazać. Mogę w takiej sytuacji zaokrąglić w dół.

    A kolejki chyba demonizujesz. Nieraz składałam PIT w Urzędzie nawet tuż przed końcem terminu i nigdy nie stałam w kolejce dłuższej niż 3-4 osoby.

Strona 322 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony