dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 326 z 407
Pokaż wyniki od 6.501 do 6.520 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #6501

    Domyślnie

    Temat centralnego odkurzacza był w tym wątku omawiany na 100 procent.
    Jest tu mnóstwo informacji na temat VZM. Nie darmo zaglądano tu już dobrze
    ponad milion razy.
    Mi wiadomo, że ten odkurzacz nie podlega odliczeniu. Ale kojarzę jak ktoś tu
    kombinował aby rury odliczyć, bo są praktycznie takie same jak inne rury odliczane.

  2. #6502

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
    Temat centralnego odkurzacza był w tym wątku omawiany na 100 procent.
    Jest tu mnóstwo informacji na temat VZM. Nie darmo zaglądano tu już dobrze
    ponad milion razy.
    Mi wiadomo, że ten odkurzacz nie podlega odliczeniu. Ale kojarzę jak ktoś tu
    kombinował aby rury odliczyć, bo są praktycznie takie same jak inne rury odliczane.
    Dzięki Piter za odpowiedź.. Domyślam się, że temat był omawiany, ale tak jak z jednej strony zaletą olbrzymiego zainteresowania wątkiem jest liczba postów to jednak przeczytanie wszystkiego niestety jest zbyt czasochłonne (a niestety wyszukiwarka nie bardzo mi pokazywała to co potrzebuję). Piter czy miałeś doświadczenia z odliczaniem tego typu instalacji? powiem, że głównie zależałoby mi na odliczeniu jednostki bo w przypadku rur jest to niewielki koszt.

  3. #6503

    Domyślnie

    Cytat Napisał sueno Zobacz post
    Proszę także o pomoc, trafiłam na rzeczy które za Zadne skarby nie wiem czy odliczać, czy nie.
    1. Wkręty do montażu płyt metalowe
    2. Mikrozbrojenia do betonu
    3. Przyspieszacz do betonu
    4. Klej
    a)przyklejania styropianu
    b) tytan
    5.zaprawa murarska
    6.trojnik redukcyjny woda
    7. tasma teflonowa
    8. wykrywacz nieszczelnosci
    9. Peszel rura oslonowa
    10. wlokna do betonu
    11. plastyfikator do betonu na ogrzewanie podlogowe
    12. folia izolacyjno-budowlana
    13. Energetyka
    a) uchwyt USMP
    b) rura ri-22
    c) zacisk Wago
    14. Pianka montażowa
    Naprawdę nie ma nikogo kto może pomóc?

  4. #6504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ag_Ra Zobacz post
    Dzięki Piter za odpowiedź.. Domyślam się, że temat był omawiany, ale tak jak z jednej strony zaletą olbrzymiego zainteresowania wątkiem jest liczba postów to jednak przeczytanie wszystkiego niestety jest zbyt czasochłonne (a niestety wyszukiwarka nie bardzo mi pokazywała to co potrzebuję). Piter czy miałeś doświadczenia z odliczaniem tego typu instalacji? powiem, że głównie zależałoby mi na odliczeniu jednostki bo w przypadku rur jest to niewielki koszt.
    Ostatnio przerabiałam fakturę z centralnym odkurzaczem. Tak jak powiedział Piter do odliczenia kwalifikują się wyłącznie rury z tworzywa sztucznego. Jednostki centralnej nie odliczysz bo zawsze była na 22% Vat, podobnie jak przewody czy sterowniki.

  5. #6505

    Domyślnie

    Cytat Napisał sueno Zobacz post
    Naprawdę nie ma nikogo kto może pomóc?
    do odliczenia 4a,4b,5,6,9,13b,14

  6. #6506

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc. Mam jeszcze jeden problem, jak sobie z tym poradziliście.

    Mam formularz interaktywny w pdf VZM ze strony Ministerstwa. Jak wpisuje faktury, bardzo często pojawia się ostrzeżenie ze przekroczyłam % podatku. Przykład Cena brutto 21 zl, Vat 22% na fakturze wyniósł 3,79. Wpisuje i ostrzeżenie. Zmieniam na 3,78 i już jest ok. Czy można jakoś ominąć ostrzenie w tym programie, czy podać zmniejszona kwotę o ten 1 grosz - co będzie niezgodne z faktura. Znowu jak wpiszę ręcznie kwotę Vat to mi program nie podliczy wszystkiego.

  7. #6507

    Domyślnie

    Cytat Napisał sueno Zobacz post
    Dziękuję za pomoc. Mam jeszcze jeden problem, jak sobie z tym poradziliście.

    Mam formularz interaktywny w pdf VZM ze strony Ministerstwa. Jak wpisuje faktury, bardzo często pojawia się ostrzeżenie ze przekroczyłam % podatku. Przykład Cena brutto 21 zl, Vat 22% na fakturze wyniósł 3,79. Wpisuje i ostrzeżenie. Zmieniam na 3,78 i już jest ok. Czy można jakoś ominąć ostrzenie w tym programie, czy podać zmniejszona kwotę o ten 1 grosz - co będzie niezgodne z faktura. Znowu jak wpiszę ręcznie kwotę Vat to mi program nie podliczy wszystkiego.
    sueno Chcę Cię ostrzec, że ten interaktywny VZM w pdf ze strony MF
    zawiera błędny algorytm sprawdzający poprawność wpisanej kwoty VAT.

    Skorzystaj lepiej z innego programu.

  8. #6508

    Domyślnie

    Prosze o jakis link, bo co wchodze to wszedzie widze ze jest podlinkowane ministerstwo. Albo sa stare wersje VZM.

    Ok juz znalazlam na podatki.biz

    DZIEKI
    Ostatnio edytowane przez sueno ; 23-02-2012 o 09:50

  9. #6509

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinca tinca Zobacz post

    1. HAG wył 303 B 20A
    2. Puszka 70 w kartonie
    3. Przewód komp FTP skrętka CET
    4. Przewód YWDXPEK-75 1.0x4.8 K-100SAT
    5. Puszka 60 + wkręty
    6. Puszka 60 szereg H60 głęboka
    7. Puszka odgrom PZO
    8. Puszka 4x60
    9. Przewód głośnikowy 2*1.0 CCA
    10. Końcówka KCS 8-10
    11. Oprawa E27 prosta porcelanowa
    12. Włączniki OSPEL
    13. Gniazda OSPEL
    14. Gniazdo OSPEL GPA-C2S RTV-SAT
    15. Gniazdo OSPEL GPK- 1C
    16. Gniazdo OSPEL GPT- 1C
    17. Bednarka 25/3
    18. HAG WRP 40/4 30mA
    19. HAG WYŁ 301 B 10mA
    20. HAG WYŁ 301 B 16mA
    21. Przedłużacz sieć OMY 3*1,5/ 3 z wtyczką
    22. Przewód komp FTP skrętka BITNER
    23. Rozdzielnia SRN-12
    24. Rozdzielnia SRN-24
    25. Rura A DVR -40 niebieska
    26. Złączka 12-Tor 6.0 pomar


    Niestety nie mam PKWiU przy tych produktach.
    Z góry dziękuje za pomoc,
    Z pozdrowieniami,
    Tinca
    Podbijam, czy mógłby mi ktoś pomóc ??
    Staramy się, cały czas do przodu !!!

  10. #6510

    Smile

    Witam.
    Przejrzałem trochę stron wstecz ale nie znalazłem nic na mocno dyskusyjny temat opraw oświetleniowych.
    Sprawa dot. faktury, na której sprzedawca opisał towar w sposób następujący: Plafon Astro PKWiU 27.40.25.0 (PKWiU z 2011r.)
    Jak w praktyce podejść do takiego towaru? Towar jest w zależności od osoby żyrandolem, plafonem lub oprawą oświetleniową (lub wszystkim naraz co w zasadzie odpowiada prawdzie).
    Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek argumentację lub wskazania drogi do niej.
    Pozdrawiam.
    PS. Witaj Belladonno.

  11. #6511

    Domyślnie

    tinca tinca

    do odliczenia 11,17,23,24,25

  12. #6512

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK Zobacz post
    Witam.
    Przejrzałem trochę stron wstecz ale nie znalazłem nic na mocno dyskusyjny temat opraw oświetleniowych.
    Sprawa dot. faktury, na której sprzedawca opisał towar w sposób następujący: Plafon Astro PKWiU 27.40.25.0 (PKWiU z 2011r.)
    Jak w praktyce podejść do takiego towaru? Towar jest w zależności od osoby żyrandolem, plafonem lub oprawą oświetleniową (lub wszystkim naraz co w zasadzie odpowiada prawdzie).
    Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek argumentację lub wskazania drogi do niej.
    Pozdrawiam
    iPS. Witaj Belladonno.
    Dla mnie czy to zwał oprawą, żyrandolem czy kinkietem to jest jedna i ta sama rzecz. W moim US uznajemy żyradole czy kinkiety. Gdybym była podatnikiem, któremu US odrzucił kinkiet, domagałabym się decyzji by móc się odwołać. Proponuję przeczytać wyrok I SA/Łd 1144/10 - Wyrok WSA w Łodzi. Moim zdaniem nic oddać nic ująć

  13. #6513
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agus2385

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam
    potrzebuje małej pomocy , czy mogę odliczyć te rzeczy:

    1. zaprawa murarska ciepłochronna PERLIT
    2. pustak żużlowy 26.61.11-30.13
    3. siatka z włókna szklanego 25.23.15-50
    4. kabel YKY 4x10 31.30.13-73.13
    5. pręty żebrowane10 27.10.70-30.12
    6. folia do izolacji poziomej 25.23.15-50.99

    z góry dziękuje

  14. #6514

    Domyślnie

    Cytat Napisał agus2385 Zobacz post
    witam
    potrzebuje małej pomocy , czy mogę odliczyć te rzeczy:

    1. zaprawa murarska ciepłochronna PERLIT
    2. pustak żużlowy 26.61.11-30.13
    3. siatka z włókna szklanego 25.23.15-50
    4. kabel YKY 4x10 31.30.13-73.13
    5. pręty żebrowane10 27.10.70-30.12
    6. folia do izolacji poziomej 25.23.15-50.99

    z góry dziękuje
    Do odliczenia 1,2,4,5

  15. #6515

    Domyślnie

    Cytat Napisał naan5 Zobacz post
    Dla mnie czy to zwał oprawą, żyrandolem czy kinkietem to jest jedna i ta sama rzecz. W moim US uznajemy żyradole czy kinkiety. Gdybym była podatnikiem, któremu US odrzucił kinkiet, domagałabym się decyzji by móc się odwołać. Proponuję przeczytać wyrok I SA/Łd 1144/10 - Wyrok WSA w Łodzi. Moim zdaniem nic oddać nic ująć
    Dziękuję. Ale praktyka - jak się orientuję - bywa różna (nic nowego - wiem, wiem).
    To zdanie mi się szczególnie spodobało.
    Trudno wręcz sobie wyobrazić sytuację, że po przeprowadzeniu remontu instalacji elektrycznej podatnik montował do niej za pomocą tzw. "kostki" gołą żarówkę, a jak się wydaje tylko w takiej sytuacji nie byłoby to kwestionowane przez organy podatkowe.
    Pozdrawiam.

  16. #6516

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK Zobacz post
    Dziękuję. Ale praktyka - jak się orientuję - bywa różna (nic nowego - wiem, wiem).
    To zdanie mi się szczególnie spodobało.

    Pozdrawiam.
    wiadomo, że teoria teorią, a z praktyką bywa różnie. Uważam, że agrumentacja wyroku jest bardzo logiczna i rozsądna i można jej użyć w sporze z US.

  17. #6517
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agus2385

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    naan5 dziękuje za szybką odpowiedż

  18. #6518

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie dot rozliczenia Vat: mam fv na materiały i do niej korektę, skorygowane są palety zwrotne, kilka szt dachówek i ława kominiarska (zwroty), jak mam to umieścić na wzm - korektę, oryginał nie wiem jak to się wpisuje?? Będę wdzięczna za pomoc.

  19. #6519

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniunia81 Zobacz post
    Witam, mam pytanie dot rozliczenia Vat: mam fv na materiały i do niej korektę, skorygowane są palety zwrotne, kilka szt dachówek i ława kominiarska (zwroty), jak mam to umieścić na wzm - korektę, oryginał nie wiem jak to się wpisuje?? Będę wdzięczna za pomoc.
    Na załącznik wpisujesz numer i datę pierwotnej faktury, natomiast kwotę brutto i vat wpisujesz po korekcie. Do wniosku podłączasz kopię pierwotnej faktury i korekty.

  20. #6520

    Domyślnie

    i wszystko jasne serdecznie dziękuje!

Strona 326 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony