dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 327 z 407
Pokaż wyniki od 6.521 do 6.540 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #6521

    Domyślnie

    Cytat Napisał naan5 Zobacz post
    tinca tinca

    do odliczenia 11,17,23,24,25

    Serdecznie dziękuję za pomoc.
    Staramy się, cały czas do przodu !!!

  2. #6522

    Domyślnie

    Cytat Napisał naan5 Zobacz post
    wiadomo, że teoria teorią, a z praktyką bywa różnie. Uważam, że agrumentacja wyroku jest bardzo logiczna i rozsądna i można jej użyć w sporze z US.
    Nie wiem już na jakim forum... ale raz mi osoba pisała (dawno to było), że Pani w US mu powiedziała coś w stylu "lampy, kinkiety itd nie wchodzą, bo nie ma w ustawie w zakresie robót mowy o remoncie instalacji oświetleniowej"....
    Tak sobie pomyślałam.... pomysłowość ludzka nie zna granic

    Przy FV ze słowem lampa i bez PKWiU może być problem.... bo to coś, co stoi np na biurku, jest lampą, ale nie jest oprawą oświetleniową, bo ma kabelek z wtyczką do gniazdka. Zwracajcie uwagę drodzy wnioskodawcy co Wam wpisują w sklepach na FV

  3. #6523

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUZEK Zobacz post
    Witaj Belladonno.
    Witaj ZUZEK, gdzie byłeś jak Cię nie było?

    Mnie ostatnio wcięło na dwóch innych forach (o tym prawie zapomniałam).... w końcu mamy gorący okres "pytaniowy" w stylu NIP, czy PESEL? itd. itp.

  4. #6524

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanko, jaka mam cene wpisac za m2? Wniosek bede skladac 1 marca. Wg instrukcji pisze ze ma to byc cena ostatnio ogloszona przed kwartalem zlozenia wniosku czyli wg tabelki bedzie to IV 2011 czyli 3 829, natomiast na roznych forach ludzie pisza ze ma to III kwartal 2011 czyli 3988.

  5. #6525

    Domyślnie

    Jak piszesz, ma być cena ostatnio ogłoszona PRZED kwartałem złożenia wniosku. 1 marzec to ciągle I kwartał, a cena ostatnio ogłoszona przed tym kwartałem (w listopadzie 2011) to 3988 zł
    3829 zł ogłosili w lutym 2012, czyli będzie ostatnio ogłoszona przed II kwartałem 2012 składania VZM (od kwietnia)

  6. #6526

    Cool

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Przy FV ze słowem lampa i bez PKWiU może być problem.... bo to coś, co stoi np na biurku, jest lampą, ale nie jest oprawą oświetleniową, bo ma kabelek z wtyczką do gniazdka. Zwracajcie uwagę drodzy wnioskodawcy co Wam wpisują w sklepach na FV
    Spór może toczyć się na kilku płaszczyznach. Po pierwsze, US może twierdzić, że nasze źródło światła (żyrandol, kinkiet, plafon, oprawa oświetleniowa) nie jest częścią instalacji elektrycznej. Cóż, wg mnie jest - do instalacji elektrycznej zalicza się odbiorniki energii elektrycznej. Do odbiorników energii elektrycznej zalicza się z kolei oprawy oświetleniowe. Organ może też kwestionować taki wydatek opierając się na nie do końca sprawdzalnym fakcie opodatkowania tego towaru przed 01-05-2004r. stawką 22%. We wspomnianym wyżej orzeczeniu Sądu trochę brakło mi ustosunkowania się do tego problemu. Wg mnie Sąd dokonał wykładni językowej, z której zazwyczaj słynęły organy podatkowe; pominął z drugiego strony cel ustawy - rekompensatę wzrostu VAT z 7 na 22%. Choć z kolei w tle orzeczenia dopowiadam sonie coś takiego" ustawodawca wydając załącznik z towarami, które podlegają odliczeniu bierze na siebie odpowiedzialności i ponosi konsekwencje ustanowienia takiego wykazu. Sam fakt znalezienie się towaru na takim wykazie winien być wystarczający - zbędne staje się ustalanie jaka była stawka wcześniej - inaczej wykaz byłby zbędny lub skonstruowany w jeszcze bardziej nieprzejrzysty sposób. Zatem Sąd stanął po stronie podatnika - w mojej ocenie było to wynikiem niechlujnego i nieczytelnego przepisu - a oberwało się jak zwykle organowi (cyt. dot. :kostki").
    Organowi ciężko jest też pogodzić się z faktem, że termin wyposażenie nie ma tu większego znaczenia (choć ustawa mówi o materiałach budowlanych.

    Cóż Belladonno - budowa zakończona, sprawy VZM odeszły w siną dal (choć w tym roku składam nr 5). A poza tym mierniki, ryzyka, sprawozdania - nie ma czasu pracować...
    Widzę, że trochę Cię tu mniej (ale i tak podziwiam Twoją pomoc). Jeśli, z kolei interesują Cię puzzle (sic!) to wielce prawdopodobne, że spotkamy się na nowym forum gdzie sprawy PKWiU nie mają żadnego znaczenia...

  7. #6527
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A czy płytki granitowe na podłogę można odliczyć? W ogóle jakieś płytki na podłogę da radę?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #6528

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    A czy płytki granitowe na podłogę można odliczyć? W ogóle jakieś płytki na podłogę da radę?
    W ogóle to płytki na podłogę da radę. Ale akurat płytki granitowe to nie, bo są z kamienia naturalnego.

  9. #6529
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dzięki
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #6530
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cezarex

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    ŁAPY
    Kod pocztowy
    18-100
    Posty
    2

    Post Pierwszy raz

    Witam wszystkich.

    Przeczytałem większość tego wątku i mam kilka pytań odnośnie samego wypełniania wniosku.

    1. Czy jeżeli składam wniosek pierwszy raz muszę wypełnić pozycję 5 - kolejny nr składanego wniosku?
    2. Czy jak wypełniam wypełniam D.3.2. to mam wypełnić pola 41 - 44 czy tylko te które mnie dotyczą czyli 44?
    3. Czy wypełniam D.5. kwota zwrotu po ograniczeniu limitami - jeżeli składam pierwszy raz?
    4. Czy przy opisie remontu mam dokładnie opisywać co zostało zrobione czy wystarczy podać że odświeżono mieszkanie po kupnie?
    5. Czy przy mieszkaniu w bloku mogę odliczyć remont elewacji zewnętrznej?
    6. Czy mogę odliczyć remont niezamieszkałego domu na wsi - dom w zabudowie siedliskowej?
    7. Tytuł prawny - jest to akt notarialny na 7 stronach. Czy wpisywać to jako jeden załącznik czy 7?
    8. Litera H - Czy to że korzystałem w latach 2004-2005 z ulgi mieszkaniowej muszę tu podać -minęło już 6 lat?
    9. Czy materiały już kupione a jeszcze nie zużyte mogę już odliczać? Czy czekać aż wykonam tą część inwestycji i odliczyć za rok?
    10. I ostatnie pytanko odnośnie formularza: Jeżeli składam wniosek w marcu to następny będę mógł dopiero w marcu czy już w styczniu?

    Z góry dzięki.

  11. #6531

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cezarex Zobacz post
    Witam wszystkich.

    Przeczytałem większość tego wątku i mam kilka pytań odnośnie samego wypełniania wniosku.

    1. Czy jeżeli składam wniosek pierwszy raz muszę wypełnić pozycję 5 - kolejny nr składanego wniosku? TAK. Nr 1
    2. Czy jak wypełniam wypełniam D.3.2. to mam wypełnić pola 41 - 44 NIE czy tylko te które mnie dotyczą czyli 44? TAK
    3. Czy wypełniam D.5. kwota zwrotu po ograniczeniu limitami - jeżeli składam pierwszy raz? TAK
    4. Czy przy opisie remontu mam dokładnie opisywać co zostało zrobione TAK czy wystarczy podać że odświeżono mieszkanie po kupnie? NIE
    5. Czy przy mieszkaniu w bloku mogę odliczyć remont elewacji zewnętrznej? NIE
    6. Czy mogę odliczyć remont niezamieszkałego domu na wsi - dom w zabudowie siedliskowej? TAK
    7. Tytuł prawny - jest to akt notarialny na 7 stronach. Czy wpisywać to jako jeden załącznik TAK czy 7? NIE
    8. Litera H - Czy to że korzystałem w latach 2004-2005 z ulgi mieszkaniowej muszę tu podać -minęło już 6 lat? NIE
    9. Czy materiały już kupione a jeszcze nie zużyte mogę już odliczać? TAK Czy czekać aż wykonam tą część inwestycji i odliczyć za rok? NIE
    10. I ostatnie pytanko odnośnie formularza: Jeżeli składam wniosek w marcu to następny będę mógł dopiero w marcu NIE czy już w styczniu? YES YES YES!

    Z góry dzięki.

  12. #6532
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Cezarex

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    ŁAPY
    Kod pocztowy
    18-100
    Posty
    2

    Post

    Dzięki Piter.

    Ale mam jeszcze pytanko:

    5. Czy przy mieszkaniu w bloku mogę odliczyć remont elewacji zewnętrznej? NIE

    Sytuacja wygląda następująco:

    We wnęce balkonowej musiałem częściowo na nowo postawić ścianki zewnętrzne wykonane z klinkieru (to efekt wymiany okien) a w pozostałej części wnęki uzupełnić fugi (paluszkiem wydłubałem do połowy cegły i trzeba było uzupełnić). Klinkier w budynku jest tylko pod oknami i we wnękach balkonowych tak więc nie chcę odliczać remontu całości elewacji a remont balkonu.

    A jeżeli nie można odliczać remontu tego co na zewnątrz budynku to gres na podłogę balkonu też odpada?

  13. #6533

    Domyślnie

    Witam

    Czy przysługuje mi zwrot VAT za:

    drzwi zewnętrzne wewnątrz klatkowe PKWiU 25.12.10 ??

    z góry dziękuje za pomoc
    Staramy się, cały czas do przodu !!!

  14. #6534

    Domyślnie

    Cezarex Ta wnęka balkonowa przynajmniej mi kojarzy się bardziej jako część mieszkania niż elewacja.
    Więc po wyjaśnieniu sobie z czym mamy do czynienia przystępujemy do odliczania VAT.

    tinca tinca Jak byś przypadkiem kupiła drzwi okrętowe to pamiętaj, że nie możesz ich odliczyć. Wszystkie pozostałe tak.

  15. #6535

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
    tinca tinca Jak byś przypadkiem kupiła drzwi okrętowe to pamiętaj, że nie możesz ich odliczyć. Wszystkie pozostałe tak.
    Zapamiętam na pewno. Dzięki
    Ostatnio edytowane przez tinca tinca ; 29-02-2012 o 07:35
    Staramy się, cały czas do przodu !!!

  16. #6536

    Domyślnie

    Witam. Z informacji które znalazłam w sieci wynika, że mebli kuchennych nie mogę odliczyć. Ta sama firma, która robiła mi kuchnię, robiła też szafę (częściowo wnękową), za którą nie miałam faktury. Ale mogę ją dostać. I teraz pytanie, co powinno być w fakturze? Czy zabudowa wnęki wystarczy?

  17. #6537

    Domyślnie

    Cytat Napisał basiek77 Zobacz post
    Witam. Z informacji które znalazłam w sieci wynika, że mebli kuchennych nie mogę odliczyć. Ta sama firma, która robiła mi kuchnię, robiła też szafę (częściowo wnękową), za którą nie miałam faktury. Ale mogę ją dostać. I teraz pytanie, co powinno być w fakturze? Czy zabudowa wnęki wystarczy?
    Tego też nie odliczysz, więc nie staraj się o FV

  18. #6538

    Domyślnie

    Dziękuję za informację. A co w takim razie mogłoby być wpisane, żeby móc odliczyć? Znalazłam coś takiego: maskownica wnęki ściennej. Czy coś takiego przejdzie?

  19. #6539

    Domyślnie

    Witam
    Powoli zabieram się za rozliczenie. Przeglądam co nieco Wasze zapisy. Bardzo prosiłabym o pomoc w niektórych fakturach. Oto jedna z nich
    1. kurek kulowy niklow. 29.13.12-35.14
    2. złączka prosta śrutow. 27.44.26-50.20
    3. zawór zasuwny 29.13.12-55.50
    4. uszcz.do dwuzłącz. żeliw 25.24.28-70.12
    wydaje mi się że mogę od wszystkiego ale chcę się upewnić
    Z góry bardzo dziękuję za pomoc

  20. #6540

    Domyślnie

    Cytat Napisał basiek77 Zobacz post
    Dziękuję za informację. A co w takim razie mogłoby być wpisane, żeby móc odliczyć? Znalazłam coś takiego: maskownica wnęki ściennej. Czy coś takiego przejdzie?
    Nieważne jak wypiszą fakturę, nawet jak rozpiszą na poszczególne materiały to i tak nie przejdzie bo meble nawet do stałej zabudowy nie podlegają odliczeniu.

Strona 327 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony