dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 330 z 407
Pokaż wyniki od 6.581 do 6.600 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #6581
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asbe
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kawęczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    354

    Domyślnie

    Witam.

    Planuję kupić bufor ciepła, który będzie ogrzewał wodę do podłogówki oraz cwu.
    Czy będę mogła odzyskać różnicę VAT-u od takiego urządzenia

    http://najlepszekolektory.eu/bufor-c...00l-p-202.html

  2. #6582
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aga H

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
    Jak na pierwszy raz to gratulacje, zasługujesz na podniesienie poziomu satysfakcji o pozycje 1,4,6,7,9,12,13,17 - na TAK.
    Wielkie dzięki.

  3. #6583

    Domyślnie

    Super-bardzo się cieszę )
    Bessi

  4. #6584

    Domyślnie

    Mam pytanie o kostkę brukową. Będziemy ją kładli dookoła domu (opaska), podjazd do garażu (garaż w bryle budynku) oraz taras. Jest tego ponad 220 m2 więc sporo ale jeśli się dobrze orientuję to nie wszystko da się odliczyć. Czy ktoś mi może pomóc?

  5. #6585

    Domyślnie

    Cytat Napisał Terry Zobacz post
    Mam pytanie o kostkę brukową. Będziemy ją kładli dookoła domu (opaska), podjazd do garażu (garaż w bryle budynku) oraz taras. Jest tego ponad 220 m2 więc sporo ale jeśli się dobrze orientuję to nie wszystko da się odliczyć. Czy ktoś mi może pomóc?
    Witam.

    Z pewnością można odliczyć kostkę zużytą na opaskę wokół domu oraz na taras. A ta zużyta na podjazd do garażu to chyba nie bardzo.
    Staramy się, cały czas do przodu !!!

  6. #6586

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinca tinca Zobacz post
    Z pewnością można odliczyć kostkę zużytą na opaskę wokół domu oraz na taras.
    Skąd ta pewność?

  7. #6587

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Skąd ta pewność?
    Wielokrotnie pisano, także w tym wątku że kostka na taras i do wykonania opaski wokół domu podlega odliczeniu.
    Staramy się, cały czas do przodu !!!

  8. #6588

    Domyślnie

    Witam a czy
    paski do tapet
    okleina (nie wiem jaka, bo robię znajomej, ale chyba meblowa...)

    silikon (ma nr 24.30.22.53.23 - a w wykazie konczy sie na 20 nie na 23 jak u mnie..?)
    pianka izol.tam.(taka pod podłogę)
    oraz podkład Izonord zielony nr. 25.21.30.30.30

    można to odliczyć?Bardzo dziękuję za odpowiedzi )
    Ostatnio edytowane przez bessi-wkurzona budową ; 13-03-2012 o 13:04
    Bessi

  9. #6589

    Domyślnie

    Witam, już poradziłam sobie z moimi pytaniami w poprzednim poście, ale mam kolejne pytanie. Mam faktury z 2004, 2005, 2006 oraz z 2010 roku. Nie mam mozliwości sprawdzenia czy osoba której to robię korzystała z ulgi budowlanej w PIcie, dlatego chciałam zrobić faktury na wniosku VZM 1A, dla osób korzystających z ulgi, ale nie wiem do kiedy takowa ulga była...które lata rozliczać na tym wniosku-dla ewentualnie korzystających z niej?bo 2010 rok musze ju zchyba na wniosku VZM 1B, bardzo proszę o pomoc...POZDRAWIAM!
    Bessi

  10. #6590

    Domyślnie

    bessi Były dwie ulgi budowlane w PIT:
    - wydatki na budowę budynku mieszkalnego, ulga obowiązywała do 31 grudnia 2004 r.
    - wydatki remontowo - budowlane, ulga obowiązywała do 31 grudnia 2005 r.

    Więc w zależności od rodzaju ulgi do załącznika VZM-1/A wpisz faktury
    z okresu od 01.05.2004 r. do 31.12.2004 r. lub do 31.12.2005 r.

    Pozostałe faktury wystawione do 31.12.2010 r. wpisz do VZM-1/B.

  11. #6591
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Kilka pytań mam odnośnie dat na fakturach:


    Pytanie 1 - właśnie zgłosiłem w PINB zakończenie budowy domu. Wydatki jednak jakieś cały czas ponoszę. Która data jest datą graniczną po której wydatki powinienem już wpisywać w VZM w kolumnę 6 ("niewymagające pozwolenia na budowę")?
    a) data zakończenia budowy, którą kierbud wpisał w dzienniku budowy i na zaświadczeniu
    b) data złożenia zawiadomienia do PINB
    c) data uprawomocnienia się zawiadomienia (miesiąc po 'b')


    Pytanie 2 - Robiąc regularnie budowlane zakupy np. w Castoramie nie biorę za każdym razem faktury, tylko wrzucam paragony do worka i jak się ich już nazbiera, to biorę na nie fakturę zbiorczą. Zatem faktura może mieć datę np. z dzisiaj, a opisywać wydatki sprzed dwóch miesięcy (daty sprzedaży są na fakturze). Czym zatem się kierować, jeśli daty te stoją okrakiem nad terminem zakończenia budowy? Datą dokonania zakupu, czy datą wystawienia faktury?


    Pytanie 3 - i na koniec taka kwestia: już kilka razy zdarzało mi się występować o wystawienie faktury dla paragonu starszego niż trzy miesiące. Castorama nie robi z tym problemu, jednak podsuwa wtedy do podpisania oświadczenie, że jest się świadomym, że został przekroczony termin, w którym wg przepisów jakichśtam można się ubiegać o wystawienie faktury. Na moje pytanie, jakie są skutki prawne wzięcia takiej faktury jednak nie potrafiono mi w sklepie odpowiedzieć inaczej, niż tłumaczeniem, że masło jest maślane, ponieważ jest z masła, a ponieważ jest z masła, to może być używane jako masło, więc jest masłem. Może tutaj ktoś mi w takim razie wyjaśni, czy wzięcie takiej faktury czymś grozi, w szczególności w kontekście przygotowywanego właśnie VZM-1? NIe wiem, taka faktura jest dla US nieważna, ubiegając się o zwrot na jej podstawie popełniam przestępstwo skarbowe, czy może coś jeszcze innego?

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #6592

    Domyślnie

    Jarek.P

    ad 1 obstawiam datę zakończenia budowy, którą wpisał kierownik
    w dzienniku budowy bo to jest faktyczna data zakończenia budowy

    ad 2 data nie jest aż tak istotna tylko sposób, w jaki dokonasz podziału
    tych materiałów na "budowę" i "remont" we wniosku, a wynika to z tego,
    że można kupować materiały na "zapas" i wykorzystywać je później

    ad 3 po tych trzech miesiącach to Castorama miała prawo odmówić Ci
    wystawienia faktury. Jeśli tego nie zrobili to masz normalną fakturę
    stanowiącą podstawę do zwrotu.

  13. #6593
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Piter_ - wielkie dzięki za rozwianie wątpliwości.

    Pozdrawiam

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  14. #6594
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Piter_ - wielkie dzięki za rozwianie wątpliwości.

    Pozdrawiam

    J.
    Odnośnie ad1, mój urząd wykombinował sobie tak, że remont "zaczyna" się 2 tyg. po oddaniu budynku do użytkowania (jak rozumiem od daty na pieczątce z PINB). Czyli tradycyjnie "co kraj to obyczaj".

  15. #6595

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzabij Zobacz post
    Odnośnie ad1, mój urząd wykombinował sobie tak, że remont "zaczyna" się 2 tyg. po oddaniu budynku do użytkowania (jak rozumiem od daty na pieczątce z PINB). Czyli tradycyjnie "co kraj to obyczaj".
    Pozwolenie na użytkowanie jak podobne dokumenty musi się uprawomocnić, trwa to właśnie 2 tygodnie. Czyli wydatki remontowe zaczynają się jak już prawomocnie możemy użytkować dom
    Staramy się, cały czas do przodu !!!

  16. #6596

    Domyślnie

    Witam...oj, znów mam problem robię zwrot mamie, z faktur po nieżyjącym tacie - bo jest spadkobierczynią nieruchomości. Są to faktury z 2004 roku. I tu pojawia się mój problem, nie mogę znaleźć pita rodziców aby sprawdzić czy korzystali z ulgi remontowo - budowlanej...ten pit normalnie gdzies wyparował!!!Mam wszystkie poprzednie i z nastepnych lat, a tego nie mam...przeciez nie mozliwe, ze nie złozyli...w pierwszej chwili miałam zadzwonic do US być może by udzielili takiej informacji (tzn. mama by pytała), ale jak tak nie złożyli...to nawet nie chce myslec, chociaz złożyli na bank - bo mama miała działalnosc i robiła to jej ksiegowa, wiec nie zapomniała by o tym. Zrobiła bym jej na VZM 1 A, ale różnica dosyć spora...bo jak nie korzystali z ulgi, to miała by wiecej zwrotu, co tu zrobic???
    Bessi

  17. #6597

    Domyślnie

    Rok 2004 PIT-owy się przedawnił, wiec nawet gdyby nie złożyła, to już po temacie. Zadzwonić do US i dopytać, czy w 2004 był PIT/D....

  18. #6598

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzabij Zobacz post
    Odnośnie ad1, mój urząd wykombinował sobie tak, że remont "zaczyna" się 2 tyg. po oddaniu budynku do użytkowania (jak rozumiem od daty na pieczątce z PINB). Czyli tradycyjnie "co kraj to obyczaj".

    Do wniosku nie dokładasz dziennika budowy, a ksero pozwolenia i zawiadomienia o zakończeniu.... więc pieczątka z datą/ta data to początek remontu dla US

  19. #6599
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Trajkotka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    witam.
    Ja jeszcze wrócę do betonu ... pierwsze rozliczenie robiłam rok temu, a nie dawno złozyłam drugie.
    Betonu nie odliczłam, bo wszyscy trąbili, ze NIe ...
    teraz przypadkiem sprawdziła faktury, a tam Vat 22% ... pompowanie osobno, ale tez vat 22

    Powinnam zrb korektę?/

  20. #6600

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trajkotka Zobacz post
    witam.
    Ja jeszcze wrócę do betonu ... pierwsze rozliczenie robiłam rok temu, a nie dawno złozyłam drugie.
    Betonu nie odliczłam, bo wszyscy trąbili, ze NIe ...
    teraz przypadkiem sprawdziła faktury, a tam Vat 22% ... pompowanie osobno, ale tez vat 22

    Powinnam zrb korektę?/
    A to słonie trąbalskie. No to Cię, że tak powiem wtrąbili.
    Jak ten drugi wniosek złożyłaś niedawno to składaj korektę.
    Przesunie to termin do załatwienia wniosku, ale to pewnie
    i tak będzie szybciej niż czekać z tą fakturą do następnego
    roku.

Strona 330 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony