dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 332 z 407
Pokaż wyniki od 6.621 do 6.640 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #6621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał82 Zobacz post
    Folia paroizolacyjna EHOFOL, EKOFOL 25.21.30-17.00 22.21.30.0
    Folia paroizolacyjna zbrojona ANTIVIL ALU 170 25.23.15-90.90 87 22.23.19.0
    Folia paroizolacyjna żółta
    z tych trzech tylko 2 pozycje można odliczyć
    Cytat Napisał AKL Zobacz post
    Możesz odliczyć to: ex22.21.41.0 - Pozostałe płyty, arkusze, folie, taśmy i pasy, z tworzyw sztucznych komórkowych.

    Kody 25.... w nowej klasyfikacji to: 25 - WYROBY METALOWE GOTOWE, Z WYŁĄCZENIEM MASZYN I URZĄDZEŃ
    Kody 25.... w starej klasyfikacji to: 25 - WYROBY Z GUMY I TWORZYW SZTUCZNYCH
    Dziękuję za pomoc. Najlepiej zrobię jak przy okazji udam się z tą fakturą do US i spytam u źródła.

    Cytat Napisał AKL Zobacz post
    Dla nich żadna, ale szukając w nowym rozporządzeniu po kodach PKWIU z klasyfikacji z 2008r., jak sprzedawca nie zmieni kodów z 1997r. na 2008 to nieraz można szału dostać.
    To prawda, na początku strasznie się tym przejmowałam, bo na większości FV był nieaktualny kod. Uspokoiła mnie Pani z US jak byłam wykreślić kilka pozycji na wykazie. Powiedziała, ze ona głównie patrzy na nazwę produktu, gdy jest ona jednoznaczna nawet nie spogląda na kod. Pomocny jest on tylko w przypadku zaszyfrowanej nazwy
    Staramy się, cały czas do przodu !!!

  2. #6622
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinca tinca Zobacz post
    Dziękuję za pomoc. Najlepiej zrobię jak przy okazji udam się z tą fakturą do US i spytam u źródła.
    Będzie to najlepsze rozwiązanie. W naszym kraju każdy US rządzi swoimi prawami. To co jest możliwe w jednym US to w drugim jest zabronione. Spotkałem się swego czasu z dwoma odmiennymi interpretacjami tego samego przedmiotu.

  3. #6623
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał82 Zobacz post
    Witam Może to wam będzie troszkę pomocne.
    Lista materiałów budowlanych przydatna do wypełnienia wniosku VZM-1
    http://nowe2011.cba.pl/lista/lista.pdf
    Program VZM 1 link działa 7 dni wiec jak by ktoś nie zdążył sobie pobrać prosze o wiadomość na priv.
    http://wyslijto.pl/plik/mz3s6gxq2s
    Dzięki

  4. #6624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał82 Zobacz post
    Witam Może to wam będzie troszkę pomocne.
    Lista materiałów budowlanych przydatna do wypełnienia wniosku VZM-1
    http://nowe2011.cba.pl/lista/lista.pdf
    Program VZM 1 link działa 7 dni wiec jak by ktoś nie zdążył sobie pobrać prosze o wiadomość na priv.
    http://wyslijto.pl/plik/mz3s6gxq2s
    Dodam jeszcze linka z kabelkami

    http://nowe2011.cba.pl/lista/kabelki.html.

    jeśli by wam nie działał link z tych CBA przez przekierowanie to wystarczy go wklepać na piechotę

  5. #6625

    Domyślnie

    a ja dodam co do PKWiU, że szukamy w OBU WYKAZACH (będziemy zdrowsi)... nowy jest dla sprzedawcy, bo ten w FV wystawianych od 2011 powinien stosować to z 2008, ale nijak to się ma do rzeczywistości )

  6. #6626

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktoś wypełniając ten wniosek spotkała się z problemem zaokrąglania wartości VAT?
    Ja mam taki problem - wpisuję VAT z faktury, a program twierdzi, że stawka jest za wysoka (tzn. zaokrągla w dół, jesli mam VAT z kwoty brutto np. 3,767 to nie mogę wpisać (zgodnie z faktura) 3,77, tylko muszę wpisać 3,76 (niezgodnie z fakturą).
    I co ja mam z tym fantem zrobić?!?
    Pomóżcie, proszę....
    pozdrawiam serdecznie
    alt

  7. #6627

    Domyślnie

    tzn. "spotkał się" (a nie spotkała...)
    oraz chodzi o interaktywny wniosek VZM-1/B i C ze strony ministerstwa ...
    pozdrawiam serdecznie
    alt

  8. #6628

    Domyślnie

    Poproszę o pomoc w następujących kwestiach:

    - dolot zimnego powietrza do spalania (kominek)
    - mikroprocesorowy sterownik kominka z przepustnicą
    - przejście dolot- rura (kominek)
    - wężownika do płaszcza wodnego (kominek)

    dziękuje
    Staramy się, cały czas do przodu !!!

  9. #6629

    Domyślnie

    Witajcie,
    proszę mi wyjaśnić jak to jest, czy składając pierwszy raz wniosek o zwrot vat musimy złożyć wszystkie druki (VZM-1 z dokumentami, załącznikami B, C i fakturami)? Chcieliśmy załapać się na ten wyższy limit jaki jest w pierwszym kwartale tego roku, ale budowa trwa (do czerwca) i faktury jeszcze będą, a wiem, że tylko raz na rok można ubiegać się o zwrot. Bardzo nieprzyjemna nawiasem mówiąc Pani w US powiedziała, że musimy oddać wszystko za jednym razem.

    Pozdrawiam i proszę o odpowiedź fachowców, którzy jak czytam odwiedzają ten temat

  10. #6630

    Domyślnie

    Postaram Ci się to wyjaśnić "przyjemnie"
    Załapanie się na wyższy limit ma sens, jeśli nasz zwrot by przekraczał w tym 1 wniosku limit (limit jest do kwoty zwrotu, a nie kwoty wydatków). Np
    nie wiem jaki jest teraz limit budowlany, ale przy np 40 tyś, czyli:
    328 tyś x 0,23/1,23 = 61333,33
    61333,33 x 65,22% = 40002

    wydałaś 328 tyś, aby martwić się limitami obecnie? tutaj trzeba sobie odpowiedzieć na to pytanie. Limity są zmienne, czyli za rok wyliczysz wg ceny obowiązującej za rok w danym kwartale, jedynie do limitu porównujesz zwrot obecny plus poprzednie (w ramach tej samej inwestycji, bo budowy z remontem się nie łączy - to oddzielne limity).

    Poza tym raz na rok, ale.... w przypadku małżonków 1, jak wspólny, ale jak wnioski indywidualne, to każdy składa 1 (czyli w sumie składają dwa w roku).

    Np.... teraz by się okazało, że większość FV jest na męża.... czyli on składa wniosek indywidualny z FV na siebie, a Ty od tego momentu bierzesz FV tylko na siebie i np we wrześniu składasz indywidualny z FV dotąd wystawionymi na Ciebie i kolejnymi na Ciebie (ale warunkiem tutaj jest pozwolenie na oboje, a nie tylko jedna osobę oraz brak FV w roli nabywcy np "Maria i Jan Nowak")....

    i nie musicie oddać wszystkiego za 1 razem.... jak ktoś buduje np 5 lat systemem gospodarczym, to składa wniosek co rok, aby mieć zwrot z tego co wydatkował na bieżąco... czekanie do zakończenia budowy też jest ryzykowne, bo co rusz są zapędy, aby to zlikwidować... a jedynym warunkiem jest: NIE CZĘŚCIEJ JAK RAZ W ROKU (co niektórym robi mętlik, ze to PIT, czyli rozliczyć poprzedni rok i złożyć do końca kwietnia, a to bzdura)

  11. #6631

    Domyślnie

    aha... przy wniosku indywidualnym osoby pozostającej w związku (kwadracik 2) muszą być dane obojga oraz dwa podpisy. Dlaczego? bo małżonkowie maja WSPÓLNY LIMIT, więc zona podpisując indywidualny wniosek męża, wie, że oto właśnie zmniejszył się jej limit o zwrot męża

  12. #6632

    Domyślnie

    A to nie jest tak, że składając wniosek pierwszy raz fiksujemy sobie 5-letni limit? Natrafiłam w sieci na taką interpretację jakiegoś US. Sorry, jeśli o tym było, nie dałam rady całego wątku przeczytać.
    Czytałam też, że jeśli się jest współwłaścicielem, to nawet jak nas nie ma w PnB to faktury przejdą? Ale klawiatura jest cierpliwa.
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  13. #6633

    Domyślnie

    Belladonna baaaaaaaaaaaaaardzo Ci dziękuję
    Szkoda, że w moim US pracownica tego działu, której się płaci!, że tam siedzi i ma udzielać wskazówek, normalnie z klientem nie potrafi rozmawiać. Jak się okazuje, ta osoba wszystkich tak traktuje, bo rozmawiałam o tym zdarzeniu z innymi ludźmi.

    Jeszcze raz Ci dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

  14. #6634

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia_z_lasu Zobacz post
    A to nie jest tak, że składając wniosek pierwszy raz fiksujemy sobie 5-letni limit? Natrafiłam w sieci na taką interpretację jakiegoś US. Sorry, jeśli o tym było, nie dałam rady całego wątku przeczytać.
    Czytałam też, że jeśli się jest współwłaścicielem, to nawet jak nas nie ma w PnB to faktury przejdą? Ale klawiatura jest cierpliwa.
    Fundujemy 5-letni limit, ale na zasadzie jak pisałam wyżej, do kolejnego limitu (ZMIENNEGO) porównujemy obecny zwrot plus poprzednie z pięcioletniego okresu.
    Ta interpretacja, to niewypał
    A co ma związek współwłaściciel z PnB?

  15. #6635

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Fundujemy 5-letni limit, ale na zasadzie jak pisałam wyżej, do kolejnego limitu (ZMIENNEGO) porównujemy obecny zwrot plus poprzednie z pięcioletniego okresu.
    Ta interpretacja, to niewypał
    A co ma związek współwłaściciel z PnB?
    Dzięki za odpowiedź. To jest korzystne, gdy cena metra rośnie, ale teraz maleje

    Chodziło mi o to, że małżeństwo jest właścicielem działki, ale PnB wydano tylko na jedno z nich.
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  16. #6636

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Fundujemy 5-letni limit [...]
    Czyli z limitem 5-letnim mogę to rozumieć tak:

    I wniosek: 27.03.2008 (w ramach budowy)
    II wniosek: 26.12.2009 (w ramach budowy)
    III wniosek 29.12.2010 (budynek po odbiorze, czyli remont)

    Kolejny wniosek spowoduje u mnie przekroczenie limitu zwrotu VAT z tytułu remontu, ale tylko jeśli dodam otrzymane zwroty z wniosków I+II+III.

    Z tego co napisała Belladonna rozumiem, że:

    - osobno liczę sumę zwrotów z wniosków I+II (budowa)
    - kończę budowę i wchodzę z "czystym" kontem w limit remontowy, pomimo trwania 5-letniego okresu rozliczeniowego,
    - osobno liczę sumę zwrotów z wniosku III i kolejnych nowych (remont) jako osobna inwestycja i pilnuję tylko tego limitu remontowego

    W takim układzie mam jeszcze możliwość dokonania odliczeń, zanim Ustawodawca coś wymyśli. Chciałem czekać do końca 5-letniego okresu, a tu wykończeniówka wykańcza.

    Czy moje rozumowanie jest słuszne?

    Pozdrawiam

    Darek
    Ostatnio edytowane przez Darek_P ; 31-03-2012 o 23:07

  17. #6637

    Domyślnie

    Tak Darek.
    Jeśli składamy I wniosek fundujemy sobie 5-letni limit na wszystkie limity.
    Czyli I złożony np 5 maja 2007, to do 4 maja 2012 interesuje nas co było w poprzednich wnioskach, ale kwoty zwrotu dodajemy w przypadku tego samego limitu... czyli na budowę masz np 40 tyś, a po budowie czyste konto dla remontu
    Wiem, ze w jednym programie było niedrukowane pole na poprzednie zwroty... ale 1 pole to za mało, bo w końcu są 4 limity, więc jak pola niedrukowane to 4, a nie 1

    PS Oczywiście 40 tyś przyjęłam w uproszczeniu, bo limity są zmienne, więc dzisiaj to będzie 40 tyś, ale za rok może być 45 tyś

  18. #6638

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia_z_lasu Zobacz post
    Chodziło mi o to, że małżeństwo jest właścicielem działki, ale PnB wydano tylko na jedno z nich.
    Małżonkowie mają limit WSPÓLNY i nie ma znaczenia co remontują, co budują, czyli czy remontowane mieszkanie jest majątkiem odrębnym itp.
    Przy PnB na jednego tylko tyle, ze jak FV będą na drugą osobę, to musi być wtedy opcja "wniosek wspólny", bo do indywidualnego 2 osoba nie ma pozwolenia (nie ma jej danych w PnB, a przy budowie to się dołącza do wniosku i nikogo akt notarialny dot. działki nie interesuje). W końcu teoretycznie pozwolenie na budowę ma ten, kto jest właścicielem działki, a to już temat innej instytucji, wydającej pozwoenia

  19. #6639

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinca tinca Zobacz post
    Poproszę o pomoc w następujących kwestiach:

    - dolot zimnego powietrza do spalania (kominek)
    - mikroprocesorowy sterownik kominka z przepustnicą
    - przejście dolot- rura (kominek)
    - wężownika do płaszcza wodnego (kominek)

    dziękuje
    Podbijam, czy ktoś może mi pomóc?
    Staramy się, cały czas do przodu !!!

  20. #6640
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Erni_32

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.
    Mam problem z poniższym zestawem materiałów.
    Nie wiem, które z nich mogę odliczyć.
    Korzystałem z wykazu i z 52 faktur pozostało mi jeszcze 47 poz. niewiadomych.
    Prosiłbym o pomoc.
    Z góry dziękuję

    1. ZŁĄCZ. GWINT.12 H-6MM2 PE 31.50.25-12.90
    2. USZCZ. WEZYK OPL. MET. GUM. 1/2
    3. KOREK 1/2 OCYNK
    4. ZAWÓR DOLNOPŁ. KUL. 1/2*1/2 Z FILTREM 29.13.12-55
    5. PRZYŁĄCZE WC 25.21.22-70.1
    6. PIANKA OCHRONNA 25.23.12-90.0
    7. UCHWYT USMP 3 25.21.10-70.30
    8. BLOCZEK 10X20X60CM 26.61.12-20.19
    9. OPRAWA OŚWIETLENIOWA 31.50.25-11
    10. WKRĘTY B-WS-3535 FOSFAT.
    11. BAT. QUADRATO UMYWAL 28.14.12-0
    12. BAT. QUADRATO ZLEW 28.14.12-0
    13. CYFRA PCV SREB 27.45.99-00.00
    14. TON ŁĄCZNIK PODW.ŁP-2C SREBRO+SAT
    15. ŁĄCZNIK SCHODÓW ŁP-3 SREBRO-SAT 28.11.23-63.25
    16. ZŁĄCZKA WKRĘTNA 27.21.20-50.80
    17. KANAŁ ELEKT 90/60 2M 25.21.10-70.30
    18. BLOCZEK KOM. 26.61.11-30.15
    19. PROWADNICA 3,0MB 10X23 28.11.10-35.19
    20. POKRYWA 60 Z WĄSAMI 31.20.27-60.11
    21. PUSZKA P/T PK-60F 31.20.27-60.11
    22. PESZLA BIAŁA 23/18
    23. TRÓJNIK ½ OCYNK
    24. ZAWÓR KULOWY DO PRALKI Z FILTREM
    25. PŁYTKA ODGAŁĘŹNA 4*2,5
    26. KOLANO CZARNE NYP.1/2 A4 NR.7
    27. ZESTAW PRZY-MOC DO WC SPŁUCZ.POD
    28. REDUKCJA PP BIAŁA 50/40
    29. KANAŁ ELEKT 90/60 2M 25.21.10-70.30
    30. FOSFAT. 3192 SAMOWIERC.
    31. TAŚMA DO PŁYT G-K PRAXA 48MMX90M
    32. PROFIL 82 ALUM. 3,0MMV NAROŻNIK PER
    33. ROZETA MALOWANA 27.11.10-34.44
    34. ZLEWOZMYWAK RIVA 9550-1 D LEN
    35. OSŁONKA ŚCIANY OSSE SREBRNA
    36. WĘŻYK D/BAT. 3/8 50 OPL. STAL. KR. KOŃC.
    37. USZCZ. SKOS SYF. UMYW. KPL 3SZT.
    38. WĄŻ ODPROW. WODĘ PRAL. ZMYW 250CM
    39. ZŁĄCZE UNIW 6/4*40/50L400-1200
    40. RURA BIAŁA Z KIELICHEM 25.21.21-55.10
    41. ZŁĄCZKA WKRĘTNA 15 27.21.20-50.80
    42. PRZEWÓD DO GAZU 150CM
    43. ZAWÓR KUL ODC. DO BAT 1/2X3/8 Z FILTREM
    44. LISTWA ZACISKOWA 6MM 12-TOROWA
    45. KOŁKI UNO FI8 28.74.11
    46. KOŁKI UVD 8X50 25.23.15-50.82
    47. KOLANO NASTAWNE 25.21.22-70.31

Strona 332 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony