dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 341 z 407
Pokaż wyniki od 6.801 do 6.820 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #6801

    Domyślnie

    Saly... ja słyszałam o wyszukiwarce za sms, a to chyba to:
    http://www.vzm-1.za.pl/

  2. #6802

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olka1990 Zobacz post
    A ja mam pytanie, jeśli wniosek chce złożyć jeszcze w tym miesiącu to jaką muszę wpisać cenę 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, czy tą obowiązującą w I kwartale 2012 r czyli 4 130 zł czy jaką? Z góry dziękuje za pomoc.
    Masz wpisać cenę ostatnio ogłoszoną przed kwartałem złożenia wniosku... a w maju ogłosili 4.130, bo następną ogłaszają w sierpniu, czyli będzie do wpisania w IV kwartale... poza tym po co szukać na stronach GUS i się zastanawiać która? większość ISów, czy USów umieszcza takie infa na swoich stronach... więc wpisać w Google np "vzm cena III kw 2012" i na pewno namierzy jakąś stronę US z cenką

  3. #6803

    Domyślnie

    Cytat Napisał bessi-wkurzona budową Zobacz post
    Witam!!!

    Proszę o pomoc, ponieważ robię zwrot vat znajomej i ma zamiast 1 faktury - fakturę pro-forma oraz jeszcze coś takiego - jak Wydanie zewnętrzne, które wygląda jak faktura, ale nią nie jest...Czy na podstawie takich dokumentów mogę robić jej zwrot?Reszta faktur jest ok, tylko te dwa odmieńce się tu zaplątały, a są na duże kwoty, z 2011 roku.. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!!!!!
    Wg tego:
    http://biznes.interia.pl/firma/news/...a,1684012,1852
    "FV pro-forma nie zwalnia podatnika z obowiązku wystawienia faktury na zasadach ogólnych, którą to wystawia się najpóźniej do siódmego dnia od dnia dostawy towaru lub wykonania usługi".
    Czyli jak FV jest na znaczną kwotę niech idzie do sprzedawcy i pyta. Skoro wg przepisów "normalna" FV miała być wystawiona, to pewnie jest, więc niech poprosi o duplikat

  4. #6804
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Saly... ja słyszałam o wyszukiwarce za sms, a to chyba to:
    http://www.vzm-1.za.pl/
    Dziękuję Ci bardzo belladonna
    Oto mi chodziło

    A swoja drogą co o niej myślisz Jest Oki???

    Pozdrawiam
    Saly

  5. #6805
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    Witam
    zastanawiam się, jaka jest praktyka w sytuacji, gdy z jednej faktury z 10 pozycji wypadnie 5, to czy pozostałe wartości ( vat i kwotę brutto) zliczam i wpisuję na druku VZM w stosownej rubryce czy może każdą pozycję uprawniona do odliczenia wpisuję do formularza osobno bez sumowania powtarzając nr faktury?

  6. #6806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saly Zobacz post
    Dziękuję Ci bardzo belladonna
    Oto mi chodziło

    A swoja drogą co o niej myślisz Jest Oki???

    Pozdrawiam
    Saly
    Hm... ktoś mi mówił, ze z tego korzystał (stąd o tym wiem), a że byłam pod wrażeniem tak dobrze zrobionego wniosku przy styczności 1 raz z tematem (2 błędy pt. "kosmetyka") to myślę, że jest oki

  7. #6807

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewanz Zobacz post
    Witam
    zastanawiam się, jaka jest praktyka w sytuacji, gdy z jednej faktury z 10 pozycji wypadnie 5, to czy pozostałe wartości ( vat i kwotę brutto) zliczam i wpisuję na druku VZM w stosownej rubryce czy może każdą pozycję uprawniona do odliczenia wpisuję do formularza osobno bez sumowania powtarzając nr faktury?
    1 wiersz jest na 1 FV... po to jest kolumna 1a, aby w niej wykazać poz. zaliczone, jak nie wszystko wchodzi z FV.... czyli jak wchodzi wszystko nic tam nie wpisujesz, ale jak np FV ma 10 poz. i wyrzucasz np 1,2,6,9,10... to w kolumnie 1a wpisujesz 3-5,7,8 i wiadomo o co chodzi

  8. #6808
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Hm... ktoś mi mówił, ze z tego korzystał (stąd o tym wiem), a że byłam pod wrażeniem tak dobrze zrobionego wniosku przy styczności 1 raz z tematem (2 błędy pt. "kosmetyka") to myślę, że jest oki
    Wielkie Dzięki

    W sobotę zaczynam "swoje dzieło"
    Niestety mam strasznie dużo faktur Człowiek nie myślał jak je brał bo łatwiej byłoby nie wrzucać foli, kartonów, rękawic roboczych i tysiąca innych dupereli to tych faktur No ale cóź

    Pozdrawiam serdecznie
    Saly

  9. #6809
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ewanz
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    1.513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    62

    Domyślnie

    dzieki belladonna

  10. #6810
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asiatabaka

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Baranowo
    Kod pocztowy
    06-320
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    ja mam dylemat z materiałami, które chcę odliczyć od vatu, ale nie wiem już sama czy mogę. Proszę o jakiś link na porządny wykaz wszystkich materaiałów

  11. #6811
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekt

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Krasienin
    Kod pocztowy
    21-025
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    Istotne aby nie zdublować FV, czyli nie starać się o zwrot drugi raz z tej samej FV... dlatego koniecznie róbcie sobie kopie dla siebie swoich wniosków. Jedyna chronologia, to poukładane FV we wniosku wg wpisu... bo osoba weryfikująca nie powinna tracić czas na układanie (chyba każdemu zależy na szybkim zwrocie)... inna chronologia nie wchodzi w grę
    Możesz dzisiaj wykazać FV z 2011, a np w 2013 za lata 2006-2010, 2012 i tez 2011 (te co się zawieruszyły)... czyli odpowiedź na Twoje pytanie: OCZYWIŚCIE
    Witam,ja tu pierwszy raz.Droga Belladonno,napisałaś kiedyś,że faktury nie mogą się dublować,żeby nie uzyskać drugi raz zwrotu z faktur.To teraz przedstawię Ci swoją sytuację i doradż mi co z tym zrobić.
    Rozpocząłem budowę w 2010 r.,a pierwsze rozliczenie miałem w roku 2011(FV 2010 i 2011). Nie rozliczałem się sam,rozliczał mnie pan z biura rachunkowego,zwrot otrzymałem.Teraz obecnie postanowiłem zabrać się za to sam.Zacząłem wszystko analizować,rozpocząłem od faktur,które były już rozliczone.Ku mojemu zdziwieniu i rozpaczy odkryłem,że kompetentny pan z biura rach.nie odliczył mi np. blachodachówki, gąsiorów,blachy płaskiej,membrany, a z tej jednej faktury wziął pod uwagę tylko rynny.Inna f-ra: z wyposażenia centralnego ogrzewania odrzucił wszystkie zawory oraz kocił węglowy.Tych faktur było więcej,w każdym bądz razie jestem stratny ok. 4 tyś.zł.
    Teraz składam już wniosek samodzielnie uzupełniony i postanowiłem te f-ry dołączyc.Oczywiście je dubluję.ale nie dubluję pozycji,które ten pan wymienił w poprzednim wniosku.Belladonno,co Ty na to jeśli bym napisał do US stosowne oświadczenie,w którym wymienię te FV i napisze dlaczego(przecież to będą inne pozycje). Jakie widzisz inne rozwiązanie,nie chce stracic tej niemałej kaski.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i proszę o odpowiedż.

  12. #6812

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszekt Zobacz post
    Witam,ja tu pierwszy raz.Droga Belladonno,napisałaś kiedyś,że faktury nie mogą się dublować,żeby nie uzyskać drugi raz zwrotu z faktur.To teraz przedstawię Ci swoją sytuację i doradż mi co z tym zrobić.
    Rozpocząłem budowę w 2010 r.,a pierwsze rozliczenie miałem w roku 2011(FV 2010 i 2011). Nie rozliczałem się sam,rozliczał mnie pan z biura rachunkowego,zwrot otrzymałem.Teraz obecnie postanowiłem zabrać się za to sam.Zacząłem wszystko analizować,rozpocząłem od faktur,które były już rozliczone.Ku mojemu zdziwieniu i rozpaczy odkryłem,że kompetentny pan z biura rach.nie odliczył mi np. blachodachówki, gąsiorów,blachy płaskiej,membrany, a z tej jednej faktury wziął pod uwagę tylko rynny.Inna f-ra: z wyposażenia centralnego ogrzewania odrzucił wszystkie zawory oraz kocił węglowy.Tych faktur było więcej,w każdym bądz razie jestem stratny ok. 4 tyś.zł.
    Teraz składam już wniosek samodzielnie uzupełniony i postanowiłem te f-ry dołączyc.Oczywiście je dubluję.ale nie dubluję pozycji,które ten pan wymienił w poprzednim wniosku.Belladonno,co Ty na to jeśli bym napisał do US stosowne oświadczenie,w którym wymienię te FV i napisze dlaczego(przecież to będą inne pozycje). Jakie widzisz inne rozwiązanie,nie chce stracic tej niemałej kaski.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i proszę o odpowiedż.
    To jest przykład dlaczego namawiam na samodzielną pracę, bo nikt jak my sami nie zadba o nasze finanse
    Osoba weryfikująca kolejny wniosek będzie miała do wglądu nr FV i kwotę (niestety mało prawdopodobne, że nr poz. zaliczonych też).
    Pod KKS podejdzie staranie się o zwrot z tych samych poz., ale nigdy z innych.
    Ja bym to widziała w formie korekty. Korygujesz poprzedni wniosek, ale może nie cały od nowa jak PIT. Wykazujesz te FV z poz. dotąd niezaliczonymi. VZM to nie PIT czyli ustawowo korekta nie wymaga pisma wyjaśniającego, no ale nikt nie jest jasnowidzem, więc.... dołożysz pisemko, ze korekta wniosku polega na tym, iż w poprzednim wniosku te poz. nie zostały zaliczone, bo np ktoś wprowadził Cię w błąd, że nie wchodzą dlatego teraz je zliczasz korygując poprzedni wniosek... obsługa korekty VZM troszkę inaczej wygląda niż korekty PIT, więc... wg mnie robienie wniosku od nowa ze wszystkim plus te poz. zaliczane nie jest konieczne.... no ale ja jestem raczej przyjazny ludek w kontaktach... i BARDZO lubię moją pracę (chyba jestem na właściwym miejscu), więc staram się nikomu nie komplikować życia

  13. #6813
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekt

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Krasienin
    Kod pocztowy
    21-025
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał belladonna Zobacz post
    To jest przykład dlaczego namawiam na samodzielną pracę, bo nikt jak my sami nie zadba o nasze finanse
    Osoba weryfikująca kolejny wniosek będzie miała do wglądu nr FV i kwotę (niestety mało prawdopodobne, że nr poz. zaliczonych też).
    Pod KKS podejdzie staranie się o zwrot z tych samych poz., ale nigdy z innych.
    Ja bym to widziała w formie korekty. Korygujesz poprzedni wniosek, ale może nie cały od nowa jak PIT. Wykazujesz te FV z poz. dotąd niezaliczonymi. VZM to nie PIT czyli ustawowo korekta nie wymaga pisma wyjaśniającego, no ale nikt nie jest jasnowidzem, więc.... dołożysz pisemko, ze korekta wniosku polega na tym, iż w poprzednim wniosku te poz. nie zostały zaliczone, bo np ktoś wprowadził Cię w błąd, że nie wchodzą dlatego teraz je zliczasz korygując poprzedni wniosek... obsługa korekty VZM troszkę inaczej wygląda niż korekty PIT, więc... wg mnie robienie wniosku od nowa ze wszystkim plus te poz. zaliczane nie jest konieczne.... no ale ja jestem raczej przyjazny ludek w kontaktach... i BARDZO lubię moją pracę (chyba jestem na właściwym miejscu), więc staram się nikomu nie komplikować życia
    Ślicznie dziękuje za odpowiedż.A jak ta korekta ma wyglądać,na jakie pozycje w wniosku zwrócić szczególną uwagę?Czy to w jakiś sposób rzutuje na wniosek(drugi w kolejności)VZM?Czy będzie to miało jakiś wpływ na kwoty które wpisujemy w VZM -1?I czy ten wniosek+korekta będę mógł złożyć jednocześnie?

  14. #6814

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszekt Zobacz post
    Ślicznie dziękuje za odpowiedż.A jak ta korekta ma wyglądać,na jakie pozycje w wniosku zwrócić szczególną uwagę?Czy to w jakiś sposób rzutuje na wniosek(drugi w kolejności)VZM?Czy będzie to miało jakiś wpływ na kwoty które wpisujemy w VZM -1?I czy ten wniosek+korekta będę mógł złożyć jednocześnie?
    Wniosek nie możesz składać częściej jak raz w roku... a korekta jakiegoś (złożonego wcześniej) jest korektą, a nie następnym wnioskiem.
    Korekta jak pisałam polega na tym, ze wpisujesz wykazane już FV ale z poz. nie wykazanymi dotąd, co uzasadnisz w pisemku dlaczego

  15. #6815
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekt

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Krasienin
    Kod pocztowy
    21-025
    Posty
    17

    Domyślnie

    Proste pytanko.Czy druki Vzm mogę kserować(brakuje mi ich)?Czy US nie czepi się kserowanych druków?Czy muszą być orginały?

  16. #6816

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszekt Zobacz post
    Proste pytanko.Czy druki Vzm mogę kserować(brakuje mi ich)?Czy US nie czepi się kserowanych druków?Czy muszą być orginały?
    A co ma piernik do wiatraka? sam druk może być kserowany, skanowany, drukowany itd.... istotne aby PODPISY w VZM składanym w US były ORYGINALNE (czyli niekserowane, nieskanowane itd)

  17. #6817

    Domyślnie

    witam bede skladac juz 3 wniosek z tym ze teraz mam taka sytuacje
    faktury mam z roku 2012 a w kwietniu 2012 roku dostalismy pozwolenie na uzytkowanie.czy fakturki rozliczam nadal jako budowa czy juz ako remont?

    Belladonno pomóż prosze ostatni raz

    nie wiem /nie jestem pewna co z tymi pozycjami
    -1 plyty styropianowe eps
    - 2blat dąb złoty, listwa kątowa
    - 3lodówka ?
    - 4 wkręt do płyt g-k
    - 5 kołek do wbijania bez kołnierza
    -6 wkręty samowiercace
    - 7 kratka wentylacyjna
    - 8 rura pp
    - 9 gn. 16A 5 P stałe
    - 10 klej 25 kg elastyczny
    - 11 rura flex
    - 12 projektor z czujnikiem
    - 13 rozeta malowana
    - 14 spoina
    - 15 pianka cy cyk
    - 16 kliny do glazury
    - 17 fuga flex
    - 18 silikon
    - 19 płyta gkb
    - 20 łącznik wzdłużny
    - 21 profil sufitowy
    - 22 wieszak do poddaszy
    - 23 pręt mocujący
    - 24 kolanko uniwersalne
    - 25 kołki uniwersalne
    - - 26 uni grunt
    - 27 impresja gniazdo pojedyncze
    - 28 impresja ramka
    - 29 PŁOT: słupek podporowy, słupek ocynk, siatka ocynk., drut ocynk., przelotki do siatki, opaska, napiancz do drutu, sruba mocujaca, pręt sprężający
    - 30 ogranicznik
    31 uziom pretowy
    - 32 karnisz?
    - 33mufa, rura filtr z pcv, listwa przypodłogowa
    - 34 parapet zewnetrzny klinkierowy
    - 35 fuga, silikon, tynk akrylowy, podkład tynkarski
    - 36 syfon umywalkowy i wannowy
    37 rurta kanalizacyjna pp
    - 38 klej montsażowy
    - 39 kurek kąt. kulowy

    bede ogromnie wdzieczna za pomoc
    Ostatnio edytowane przez MMartka ; 29-08-2012 o 11:58
    Pozdrawiam
    MMartka

  18. #6818

    Domyślnie

    Witam

    Nie moge odszukać konkretnej odpowiedzi.
    Mam wentylacje mechaniczną - w wykazie robót budowlanych jest info, że odliczeniu podlagają elementy m. in. instalacji wentylacyjnej.
    Nigdzie jednak w wykazie materiałów do odliczenia nie ma wskazanego rekuperatora , kształtek wentylacyjnych itp.

    Czy w takim razie moge to odliczyć czy nie?????

    Dzięki za pomoc.
    Wibart

  19. #6819

    Domyślnie

    wibart rekuperator zdecydowanie nie.
    Zaliczany on jest do wentylatorów (PKWiU 29.71.15-30.00) a tego symbolu nie ma
    w wykazie, więc dlatego nie mogłeś go znależć.

  20. #6820
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leszekt

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Krasienin
    Kod pocztowy
    21-025
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam.Pierwszy wniosek składałem w poprzednim roku.W tym roku chcę jednocześnie złożyć następny wniosek i korektę wniosku z poprzedniego roku(wyjaśniałem już dlaczego). Moje pytanko:co wpisać w rubryce nr kolejnego wniosku w przypadku korekty,jak również we wniosku właściwym(uwzględniać nr korekty)?

Strona 341 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony