dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 355 z 372
Pokaż wyniki od 7.081 do 7.100 z 8137

Temat: Zwrot VAT

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Może niejasne wyjaśnienie: jeżeli na pompę ciepła z instalacją jest 8% (poza DZ) to dlaczego nie można by odliczyć VATu od samej PC?
    Ano dlatego , że sama PC kupowana osobno bez usługi ma stawkę 22% lub 23% i nigdy nie miała stawki obniżonej. NP; farb też w vzm nie odliczysz bo farby zawsze były na 22 % ale wynajmij kogoś kto ma DZ i wykona ci usługę malowania (i sam kupi farby) i na całość dostaniesz fakturę na 8%.

    Poza tym proponuję wrócić do istoty vzm czyli co tak naprawdę jest najważniejszą podstawą do zaliczenia materiału? stawka vat przed 01.05.2004. nie pkwiu czy inne opisy bo to są tylko kwestie pomocnicze. Liczy się stawka vat przed 01.05.2004. A na same PC była 22% i to nie jest rudne do sprawdzenia, wystarczy popytać u sprzedawców.
    Ostatnio edytowane przez naan5 ; 20-12-2013 o 15:19

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał naan5 Zobacz post
    Ano dlatego , że sama PC kupowana osobno bez usługi ma stawkę 22% lub 23% i nigdy nie miała stawki obniżonej. NP; farb też w vzm nie odliczysz bo farby zawsze były na 22 % ale wynajmij kogoś kto ma DZ i wykona ci usługę malowania (i sam kupi farby) i na całość dostaniesz fakturę na 8%.

    Poza tym proponuję wrócić do istoty vzm czyli co tak naprawdę jest najważniejszą podstawą do zaliczenia materiału? stawka vat przed 01.05.2004. nie pkwiu czy inne opisy bo to są tylko kwestie pomocnicze. Liczy się stawka vat przed 01.05.2004. A na same PC była 22% i to nie jest rudne do sprawdzenia, wystarczy popytać u sprzedawców.
    To jak wyjaśnisz interpretację przepisu z mojego postu poniżej?
    http://interpretacje-podatkowe.org/wydatek/ilpb2-415-836-12-4-ws
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    To jak wyjaśnisz interpretację przepisu z mojego postu poniżej?
    http://interpretacje-podatkowe.org/wydatek/ilpb2-415-836-12-4-ws
    Czym to wyjaśnić? błędem? nadgorliwością, pomyłką osoby ją wydającą? ja wiem , że to może się wydać dziwne ale pracuję w temacie podatków wiele lat, często czytam interpretacje i naprawdę zdarzało mi się czytać interpretacje sprzeczne w ogóle z przepisami; zresztą często były z tego powodu właśnie uchylane przez sądy jak ludzie się odwoływali. Dlatego ja do interpretacji nie podchodzę jak do nieomylnej wyroczni bo wiem że nieraz są w nich kompletne bzdury; w końcu są pisane tylko przez ludzi, mniej lub bardziej kompetentnych i może czasem ponosi ich kreatywność. Ale powiem tak: jak ktoś ma wątpliwości to przecież niech próbuje odliczać, najwyżej odrzucą; można się odwołać, to nic nie kosztuje. A pytanie z innej beczki: pytałeś u jakiegokolwiek sprzedawcy jaka była stawka na PC przed 01.05.2004?
    Ostatnio edytowane przez naan5 ; 20-12-2013 o 16:19

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    złożyć możesz i później ale zakupy zrobić możesz tylko do końca roku. Ale nie wiem jak to jest z czasem rozliczenia, czy 2007 nie kończy sie w 2013.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #5

    Domyślnie

    osoby fizyczne, które przed 1 stycznia 2014 r. poniosły wydatki na zakup materiałów budowlanych, o których mowa w ustawie z 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, będą miały prawo ubiegać się po 31 grudnia 2013 r. o zwrot części poniesionych wydatków na dotychczasowych zasadach, wg poniższego harmonogramu.
    Wniosek o zwrot części wydatków na zakup materiałów budowlanych poniesionych i udokumentowanych fakturą wystawioną dla osoby fizycznej w okresie:
    1) od 1 maja 2004 do 31 grudnia 2005 r. - składa się na nie później niż do 31 grudnia 2014 r.;
    2) od 1 stycznia 2006 do 31 grudnia 2007 r. – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2015 r.;
    3) od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2009 r. – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2016 r.;
    4) od 1 stycznia 2010 do 31 grudnia 2011 r. – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2017 r.;
    5) od 1 stycznia 2012 do 31 grudnia 2013 r. – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2018 r.

    W przypadku gdy wniosek o zwrot VAT składany jest po raz pierwszy po 31 grudnia 2013 r. limity kwoty zwrotu obliczone zostały zgodnie z zasadami określonymi w art. 3 ust. 5 i 6 ustawy z 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, mają dotyczyć okresów liczonych od daty złożenia tego wniosku do 31 grudnia 2018 r.
    Do spraw dotyczących zwrotu VAT wszczętych, a niezakończonych przed dniem 1 stycznia 2014 r. - stosować się mają dotychczasowe zasady.


    Czytaj więcej na Infor.pl: http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/vat/312766,Likwidacja-zwrotu-VAT-za-materialy-budowlane-20132014.html#ixzz2oClrXl1Y

    Dziekuje
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    teltiger, poczytaj kilka stron wstecz i znajdziesz odp na swoje pytanie - część jest na stronie z Twoim postem

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafstraz
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-553
    Posty
    133

    Domyślnie

    czy jeśli na fakturach jest płatność kartą, czy jest obowiązek załączenia potwierdzenie z elektronicznego wykazu bankowego????jak miałam przelew to drukowałam a karta?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    nie trzeba załączać nic do płatności kartą

  9. #9

    Domyślnie

    PROSZĘ WAS O UDZIELENIE MI INFORMACJI:

    Ponieważ zleciłem to do biura rachunkowego i teraz przeglądam zeszłoroczny wniosek i faktury i księgowa poomijała kilka towarów za pare tys. złotych.

    Czy jeżeli w 2012 złożyłem wniosek i kopie faktur to czy mogę jeszcze raz złożyć te same faktury ale odliczyć nieodliczone (pominięte) materiały z tamtych faktur ???

  10. #10

    Domyślnie

    Czy to kiedy w roku składa się papiery o zwrot VAT, ma istotne znaczenie na czas oczekiwania. Chodi mi o to czy jak złożę w styczniu czy lutym 2014 to będę czekał rok, czy pi*oko taki sam czas jakbym składał jeszcze w grudniu? Pierwszy zwrot składałem równo rok temu.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Czy to kiedy w roku składa się papiery o zwrot VAT, ma istotne znaczenie na czas oczekiwania. Chodi mi o to czy jak złożę w styczniu czy lutym 2014 to będę czekał rok, czy pi*oko taki sam czas jakbym składał jeszcze w grudniu? Pierwszy zwrot składałem równo rok temu.
    wnioski składa się raz na rok kalendarzowy, jak złożysz w 2014 to następny w 2015

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    wnioski składa się raz na rok kalendarzowy, jak złożysz w 2014 to następny w 2015
    Tak tak, to wiem, ale chodzi mi o to, czy składając wniosek w styczniu będę czekał na kase te 2 czy 4 miesiące, czy może rok? Czy jest sens się mega-napinać na sporządzenie i złożenie wniosku w grudniu, czy na spokojnie mogę to zrobić w styczniu (i dostać kase też około miesiąc później)?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Tak tak, to wiem, ale chodzi mi o to, czy składając wniosek w styczniu będę czekał na kase te 2 czy 4 miesiące, czy może rok? Czy jest sens się mega-napinać na sporządzenie i złożenie wniosku w grudniu, czy na spokojnie mogę to zrobić w styczniu (i dostać kase też około miesiąc później)?
    4 mies, ewentualnie dłużej jeśli wezwą cię na poprawki, ale nie będzie to rok

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał hokejgk1 Zobacz post
    PROSZĘ WAS O UDZIELENIE MI INFORMACJI:
    Czy jeżeli w 2012 złożyłem wniosek i kopie faktur to czy mogę jeszcze raz złożyć te same faktury ale odliczyć nieodliczone (pominięte) materiały z tamtych faktur ???
    wg mnie - jeśli coś pominięto, można potem odliczyć byle zmieścić się w oknie serwisowym 5-lat
    w końcu we wniosku podaje się konkretne pozycje / materiały a nie całą FV
    ale najlepiej dopytać się w US, 1 telefon i będzie wszystko jasne

  15. #15

    Domyślnie

    Byłem zapytałem i niby nie można ale była to jakaś młoda Pani może nie doinformowana (bo najprościej w końcu powiedzieć NIE), może warto spróbować po nowym roku złożyć ponowni wniosek i dopisać brakujące produkty najwyżej dorzucą ???

  16. #16

    Domyślnie

    Dzwoniłem do innego urzędu w innej miejscowości i dostałem zupełnie inną odpowiedź że można tylko załaczyć karteczke z uwagą że faktura została już uwzgledniona w zeznaniu za rok 2013 ale pominięto pozycje .....


    I BĄDŹ TU PANIE MĄDRY !!! - CO URZĄD TO OBYCZAJ

    Złoże najwyżej odrzucą ...

  17. #17

    Domyślnie

    składaj.. pewnie

  18. #18

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie czy składając 2 wniosek należy pomniejszyć może limit zwrotu jaki mi przysługuje o kase którą juz z urzędu dostałem ???
    czy poprostu wyliczyć wszystko tam samo jak na 1 wniosku VZM tylko uwzględnić nowy limit zwrotu jaki będzie w 2014 ?

  19. #19

    Domyślnie

    tego nie wiem, u mnie US sam to wypełniał tak żeby było prościej dla ludzi...

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rafstraz
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    25-553
    Posty
    133

    Domyślnie

    Proszę ostatnie zapytanie...co odrzucić????
    1. PP Rura DN 25x4,2 PN20
    2. Otulina 18x4 prodomax
    3 Korek do prób ciśnieniowych
    4. Rura pex/Al. Dn-16 mm 2 otulinie VALSIR
    5 Kw rura 50x100
    6 Syfon do pralki chrom podtynkowy
    7 Piana montazowa 750 ml uro line 02 tytan
    8Pasta silikonowa poślizgowa 250g
    9 Taśma do otulin 48x10
    10 Opłytka montazowa cent. Odkrurzanie )4763)
    11 OKOLANO długi 90 st. Kw/Kw 2" centr. Odkurzanie 4723
    12 ORURA 2" 3mb centr odkurzanie
    13PP trójnik 25x1/2GWx 25
    14Okolano montażowe 90st KW/KW-2" centr odkurzanie
    15 KW KOREK – DN-110
    16 KW KOREK DN-50
    17PP.Kolano 25 mmx90x3/4 GW
    18OC Korek Dn-20 ¾
    19Korek Grzejnika ½ chrom
    20Obejma do rur (20) ¾" podwójna z gumą
    21Zawór kulowy DN-20 2/4
    22Zawór spustowy ½
    23 OC kolano "6" DN-20 (3/4)
    24 PP rura DN 32x5,4 PN 20 4 mb
    25Uchwyt dwuramienny do podłógówki
    26Klips długi
    27KW kolano 110/30
    28. Manometr M 63 6/bar G ¼
    29Redukcja manom. ¼ GW x ½ GZ mos
    30OC trójnik Dn-25x15x25(1x1/2x1)
    31 CU rura miedziana DN-28x1
    32 MO Srubunek dn-25(1) prosty
    33Obejma doi rur 25) 1" z gumą
    34Otulina 15x4 Prodmax


    PROSZE DORADŹCIE...

Strona 355 z 372

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony