dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 360 z 407
Pokaż wyniki od 7.181 do 7.200 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #7181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piter_ Zobacz post
    Xerses
    Na tej stronie są wszystkie, dostępne bezpłatnie materiały informacyjne
    na temat VZM. Można też zobaczyć jak powinny wyglądać prawidłowo
    wypełnione wnioski VZM-1 z tytułu budowy i remontu.
    Wielka szkoda, że nie wskazałeś dla hokejgk1 lepszej stronki
    skoro żeś taki wrażliwy.

    Pokaż, gdzie ona jest?
    No niby tak, ale przy okazji jest co innego. Nie chodzi tu o moja wrażliwość, tylko bardziej o Ciebie. Takim działaniem narazasz sie na łamanie regulaminu i bana z forum. Tyle. Wychodze z założenia że to jest nie twoja strona i nie twoja działalność a to że ją polecasz to tylok dobre chęci. Ale nikt tego nie wie i może to jednak taką promocją zarabiasz na tym........ a to jest tu już niedozwolone. Chodzi o zwykłą uczciwość, Ci co prowadzą działalność zarobkową muszą opłacić profil płatny
    Mniejsza z tym. Wskazywać konkretnej strony nie będę. Skoro user trafił tutaj , to powinien byc na tyle rozgarnięty aby wykoszystać przeglądarke i przejrzeć pare innych stron z pierwszych pozycji.... a dopiero potem dopytywac o szczegóły.
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  2. #7182

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    na bank trzeba złożyć wniosek w 2013 roku.. rozpoczęcie budowy nie wystarczy
    no i wszystko jasne.......
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  3. #7183
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Akurat kolega Piter_ jest w sprawach zwrotu Vat tutaj GURU, wiec proponowałbym go o nic nie oskarżać bo to strasznie głupie.
    W ten sposób człowiek się odwinie na pięcie i szukaj sobie tego wszystkiego sam. A po liczbie stron w wątku widać ze zwrot to niezły "burdel"
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #7184

    Domyślnie

    Panowie jak to dokładnie jest czy np co tydzień lecieć do US po zwrot VAT czy po złożeniu jednego wniosku trzeba czekac na jego rozpatrzenie i wtedy mozna kolejny sopiero składać?

  5. #7185

    Domyślnie

    oj poczytaj wcześniej informacje na necie, można znaleźć spokojnie, google odpalić i już
    składa się raz na rok, tylko raz na rok.. potem się czeka na rozpatrzenie do 4 mies, jak są błędy wzywają "na dywanik", na ogół koryguje sie na miejscu potwierdzając parafkami. jak ma się pecha to składac trzeba korektę wniosku i licznik się kasuje, następne 4 mies

  6. #7186

    Domyślnie

    mam problem z kilkoma fakturami, jeśli ktoś wie - proszę o pomoc
    1. wentylacja pustak LK2 (na drugiej fakturze pustak wentylacyjny K3)
    2.max 220 kl.150 (na fak. dziwny nr pkwiu -1441)
    3.systemy kominowe leier - na fakturze mam to rozbite na 11 pozycji:
    - pustak kom z wentylacją - tak?
    - element odprow skroplin
    -rura z otworem rewizyjnym
    -236A prosta 20 (nie mam pojęcia co to jest)
    -rura połączenia pieca
    -płyta czolowa
    -drzwi rewizji komina
    -kratka wentylacyjna
    -kit uszczelniający

  7. #7187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Czy podkładki neoprenowe wykorzystane do stropu podlegają odliczeniu? Bo strop z płyt HC200 tak. I jeszcze jedna sprawa czy można odliczać FV z datą wcześniejszą niż data uzyskania pozwolenia na budowę.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #7188

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Czy podkładki neoprenowe wykorzystane do stropu podlegają odliczeniu? Bo strop z płyt HC200 tak. I jeszcze jedna sprawa czy można odliczać FV z datą wcześniejszą niż data uzyskania pozwolenia na budowę.
    Co do podkładek się nie wypowiem, ale z tą fakturą to spokojnie możesz ją rozliczyć, wystarczy, że napiszesz oświadczenie, że gromadziłeś materiały budowlane oczywiście wykorzystałeś je po otrzymaniu stosownej decyzji i zostały one wykorzystane do Twojej budowy domu

  9. #7189

    Domyślnie

    1. wentylacja pustak LK2 (na drugiej fakturze pustak wentylacyjny K3) - tak
    2.max 220 kl.150 (na fak. dziwny nr pkwiu -1441) - tak, jeśli chodzi o bloczek ceramiczny?
    3.systemy kominowe leier - na fakturze mam to rozbite na 11 pozycji:
    - pustak kom z wentylacją - tak
    - element odprow skroplin - ceramiczny?
    -rura z otworem rewizyjnym - powiedziałabym że tak
    -236A prosta 20 (nie mam pojęcia co to jest) - rura ceramiczna?
    -rura połączenia pieca - stalowa czy ceramiczna?
    -płyta czolowa - tak
    -drzwi rewizji komina - tak
    -kratka wentylacyjna - tak
    -kit uszczelniający - tak

    Elementy ceramiczne podlegają zwrotowi.

  10. #7190

    Domyślnie

    Cytat Napisał karina-ant Zobacz post
    1. wentylacja pustak LK2 (na drugiej fakturze pustak wentylacyjny K3) - tak
    2.max 220 kl.150 (na fak. dziwny nr pkwiu -1441) - tak, jeśli chodzi o bloczek ceramiczny?
    3.systemy kominowe leier - na fakturze mam to rozbite na 11 pozycji:
    - pustak kom z wentylacją - tak
    - element odprow skroplin - ceramiczny?
    -rura z otworem rewizyjnym - powiedziałabym że tak
    -236A prosta 20 (nie mam pojęcia co to jest) - rura ceramiczna?
    -rura połączenia pieca - stalowa czy ceramiczna?
    -płyta czolowa - tak
    -drzwi rewizji komina - tak
    -kratka wentylacyjna - tak
    -kit uszczelniający - tak

    Elementy ceramiczne podlegają zwrotowi.
    Dzięki wielkie
    odliczyłam wszystko - najwyżej będą mnie wzywali... nie wiem jakie to elementy - zamówiłam systemowy, przywieźli "fachofcy" zrobili jak zrobili - mało co widziałam... niestety. następnych już bardziej pilnowałam, ale w kominku pali się aż miło - tyle pocieszenia

  11. #7191
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agga1

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał agga1 Zobacz post
    A czy mozna zrobic odbiór budynku i po odbiorze odliczać VAT od materiałów budowlanych uzywanych do remontu (czyli wykończenia wewn) domu?
    Juz dostałam odpowiedz ze można, tylko mam wątpliwość która data będzie uznana za moment zakończenia budowy. Tzn. w dzienniku budowy jest data październik 2012, ale zawiadomienie do PINB składam dopiero teraz w styczniu. To od której daty zakupione materiały budowlane mam traktować jako użyte do remontu a nie budowy?

  12. #7192

    Domyślnie

    od drugiej daty tj złożenia zawiadomienia do PINBu
    btw. mnie US podał nieco inną wersję że od daty uzyskania pozwolenia na użytkowanie od PINBu a nie od daty złożenia zawiadomienia

  13. #7193
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Abaddon

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wanaty
    Kod pocztowy
    42-260
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam

    Wypełniam wniosek VZM-1 i mam pewne pytanie, czy można odliczyć sobie podatek od "Panel dekoracyjny ścienny z włókna palmowo kokosowego" jest to panel 3d.

  14. #7194
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zivona

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5

    Post wątpliwości po wizycie kontrolnej w US

    Cytat Napisał Abaddon Zobacz post
    Witam

    Wypełniam wniosek VZM-1 i mam pewne pytanie, czy można odliczyć sobie podatek od "Panel dekoracyjny ścienny z włókna palmowo kokosowego" jest to panel 3d.
    Cześć

    Jestem świeżo po wizycie kontrolnej w US.
    Mam wątpliwości co do zasadności skreślenia mi opraw halogenowych zamontowanych na stałe w podwieszanym suficie.
    Czy ktoś z doświadczniem może mi potwierdzić że nie można od nich odliczyć vatu. Pani stanowczo kazała wykreślić, podobno są w grupie wyłączenia.
    To mnie zabolało bardzo

    Skreślić też musiałam fugi epoksydowe
    pozdrawiam

  15. #7195

    Domyślnie

    Powiem tak na załączniku do ustawy są wyłączenia, a zwrotowi w teorii podlegają wyłącznie oprawy oświetleniowe do żarówek.
    W tym temacie polecam lekturę wyroku NSA IFSK 612/11.

  16. #7196
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wrzosennik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Potasze
    Kod pocztowy
    62-005
    Posty
    83

    Domyślnie

    Na moich fakturach nie ma nigdzie numeru pkwiu - co mogę z tym zrobić? Czy jest możliwość, że po prostu złoże odliczenie bez tych numerów?
    Zakończyłam budowę domu w tym roku i chcę od razu złożyć wszystkie faktury (na te materiały co da się odliczać). Wygooglałam, ze samemu nr porządkowego wpisywć nie wolno, ale czy to znaczy, ze brak tego numeru sprawi, iż nie odliczę vat?
    Pomocy!
    n.


    http://nadrewnie.blogspot.com
    Nathalie Gile Art Pracownia Rękodzieło

  17. #7197
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrzosennik Zobacz post
    Na moich fakturach nie ma nigdzie numeru pkwiu - co mogę z tym zrobić? Czy jest możliwość, że po prostu złoże odliczenie bez tych numerów?
    Zakończyłam budowę domu w tym roku i chcę od razu złożyć wszystkie faktury (na te materiały co da się odliczać). Wygooglałam, ze samemu nr porządkowego wpisywć nie wolno, ale czy to znaczy, ze brak tego numeru sprawi, iż nie odliczę vat?
    Pomocy!
    n.

    http://nadrewnie.blogspot.com
    Nathalie Gile Art Pracownia Rękodzieło
    Spoko, odliczysz te co są w rozporządzeniu. Na moich też nie wszędzie są, a odliczam. Numer PKWiU pozwala precyzyjnie ustalić ty towar podlega odliczeniu podatku (np jeżeli sprzedawca opisał go swoimi skrótami lub technicznie /na przykład rur. cu fi 15 a chodzi o rurę miedzianą/ to PKWiU pozwala precyzyjnie określić o co chodzi).

  18. #7198
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wrzosennik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Potasze
    Kod pocztowy
    62-005
    Posty
    83

    Domyślnie

    Uff, dzięki
    A czy obojętne kiedy się złoży takie rozliczenie czy trzeba z PITami?


    http://nadrewnie.blogspot.com
    Nathalie Gile Art Pracownia Rękodzieło

  19. #7199

    Domyślnie

    obojętnie - w ciągu danego roku tylko raz

  20. #7200
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrzosennik Zobacz post
    Uff, dzięki
    A czy obojętne kiedy się złoży takie rozliczenie czy trzeba z PITami?


    http://nadrewnie.blogspot.com
    Nathalie Gile Art Pracownia Rękodzieło
    Nie, nie musisz składać wniosku razem z PIT-em. Składa się go tylko raz na rok. Składaj jednak jak najwcześniej (jeżeli zakończyłaś budowę) ponieważ US ma aż 4 miesiące na zwrot tego podatku i chyba wcześniej ci go nie zwrócą, a jak będą korekty to termin się wydłuży.

Strona 360 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony