dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 362 z 407
Pokaż wyniki od 7.221 do 7.240 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #7221

    Domyślnie

    Wczoraj rano miałam telefon z USkarbowego odnośnie zwrotu VATu za budowę.
    Problem dotyczy tego, że płaciłam przelewami. Moje konto bankowe INTELIGO umożliwia drukowanie potwierdzenia przelewów tylko przez 90 dni!!!

    Co robić? Jak potwierdzić te przelewy aby US je uznał? Nie są zainteresowani miesięcznymi wydrukami, ja tym bardziej

  2. #7222

    Domyślnie

    jak nie ma archiwalnych przelewów w systemie to pozostaje wizyta w banku ..
    btw. troche sie dziwie że wymagają potwierdzeń zapłaty, u mnie tego nie wymagali

  3. #7223
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stynia Zobacz post
    Wczoraj rano miałam telefon z USkarbowego odnośnie zwrotu VATu za budowę.
    Problem dotyczy tego, że płaciłam przelewami. Moje konto bankowe INTELIGO umożliwia drukowanie potwierdzenia przelewów tylko przez 90 dni!!!

    Co robić? Jak potwierdzić te przelewy aby US je uznał? Nie są zainteresowani miesięcznymi wydrukami, ja tym bardziej
    Co prawda możesz zapytać na jakiej podstawie prawnej żądają od ciebie tych potwierdzeń, ponieważ nigdzie nie jest napisane aby była konieczność ich dołączania, ale jak chcesz to możesz się pofatygować do firm i poprosić ich o potwierdzenie zapłaty (jak będą chcieli to ci dadzą).

  4. #7224
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    jak nie ma archiwalnych przelewów w systemie to pozostaje wizyta w banku ..
    btw. troche sie dziwie że wymagają potwierdzeń zapłaty, u mnie tego nie wymagali
    U mnie do tej pory też nie wymagali ale jak widać każdy US to państwo w państwie.

  5. #7225
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    varsovia011

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-114
    Posty
    15

    Domyślnie

    Doradzicie może czy da się odliczyć odpływ liniowy? przeszukałam cały wątek, ale konkretnej odpowiedzi brak
    O odliczeniu kabiny prysznicowej (w zasadzie są to drzwi szklane do wnęki) raczej nie ma co marzyć?

  6. #7226

    Domyślnie

    ja odpływu nie odliczałem

  7. #7227
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    varsovia011

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-114
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    ja odpływu nie odliczałem
    a może komuś odpływ przeszedł w końcu jakby zawiera syfon, a te można?

    co z kabiną? w wyszukiwarce znalazłam sugestie, że można, ale niespecjalnie widzę pod co by to można podciągnąć w wykazie - pod szkło płaskie? wyroby z włókien szklanych?

    a co z wanną akrylową? jak rozumieć: Zlewy, umywalki, wanny i pozostałe elementy wyposażenia sanitarnego oraz ich części, z żeliwa, stali, miedzi lub aluminium - czy to ograniczenie materiałowe dotyczy tylko części, czy całego działu?

    a co z elektryką?
    mam przewód YDYP 450/750V, różne gniazdka, przełączniki, kable w zestawieniu są, reszty nie widzę

  8. #7228

    Domyślnie

    przewód YDYP można odliczyć
    gniazdek przełączników - nie

    co do części sanitarnych - jak podałeś, umywalki, zlewy, baterie, panele prysznicowe itp - to można odliczać

  9. #7229

    Domyślnie

    ja się przy składaniu wniosku zapytałm czy trzeba było dołaczyć dowody wpłaty przy fakturach przelewowych, pani się tylko skrzywiła i powiedziała, że po co? że nie potrzebują.

    toście mi zasiali wątpliwość, bo ja brodzik z kabina wrzuciłam do wniosku <?>
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  10. #7230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Witam!
    Co odliczenie to mam problem... . Jeżeli ostatnio składałam wniosek o zwrot VAT 25 marca 2011 roku a potem troszkę sobie odpuściłam i 'przypomniałam' sobie teraz, to czy mogę rozliczać faktury od 26 marca 2011 do momentu złożenia kolejnego wniosku czyli za 2013 też? Niby piszą, że składamy wniosek nie częściej niż raz w roku, ale czy poślizg dwuletni ma znaczenie (nie złożyłam wniosku w 2012)?

  11. #7231

    Domyślnie

    jest napisane że można tylko raz składać, ale nie ma wymogu że to FV z danego roku
    spokojnie można odliczać FV z kilku lat, byle ich nie powielać we wnioskach

  12. #7232
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    jest napisane że można tylko raz składać, ale nie ma wymogu że to FV z danego roku
    spokojnie można odliczać FV z kilku lat, byle ich nie powielać we wnioskach
    Dzięki. Oddycham z ulgą.

  13. #7233
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał varsovia011 Zobacz post
    Doradzicie może czy da się odliczyć odpływ liniowy? przeszukałam cały wątek, ale konkretnej odpowiedzi brak
    O odliczeniu kabiny prysznicowej (w zasadzie są to drzwi szklane do wnęki) raczej nie ma co marzyć?
    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    ja odpływu nie odliczałem
    Ja odpływ wrzuciłem do odliczenia, czekam na decyzję US.

    Cytat Napisał varsovia011 Zobacz post
    a może komuś odpływ przeszedł w końcu jakby zawiera syfon, a te można?

    co z kabiną? w wyszukiwarce znalazłam sugestie, że można, ale niespecjalnie widzę pod co by to można podciągnąć w wykazie - pod szkło płaskie? wyroby z włókien szklanych?

    a co z wanną akrylową? jak rozumieć: Zlewy, umywalki, wanny i pozostałe elementy wyposażenia sanitarnego oraz ich części, z żeliwa, stali, miedzi lub aluminium - czy to ograniczenie materiałowe dotyczy tylko części, czy całego działu?

    a co z elektryką?
    mam przewód YDYP 450/750V, różne gniazdka, przełączniki, kable w zestawieniu są, reszty nie widzę
    Kabinę i umywalkę też wrzuciłem do odliczenia, ba nawet szafkę pod umywalkę dałem, toż to komplet, czekam na decyzję US. Przewody odliczysz, gniazdek, włączników etc. nie nie odliczysz.

  14. #7234

    Domyślnie

    odpływu nie dałem bo niestety wpisany PKWiU na FV nie pasował
    kabina może zależy z czego zrobiona, plastiki może przejdą umywalka i zlew napewno ok, baterie, panele itp głupotki też napewno przejdą
    reszta to loteria zależnie od US
    z elektryką jest lipa - tylko przewody elektr (skrętka, koncentryki nie) i niektóre obudowy oświetleniowe typu plafon, ale to też zależy jaki, w swoim rozliczeniu dorzuciłem plafon do łazienki i mi odrzucili niestety

  15. #7235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja skrętkę dałem.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #7236

    Domyślnie

    i co zaakceptowali ci ?

  17. #7237

    Domyślnie

    Mi weszły ramki do gniazdek i włączników a te ostatnie już nie - dziwne... Czy ktoś napisze co z tym kominkiem wodnym - może macie pkwiu, bo u mnie brak

  18. #7238

    Domyślnie

    ramki pewnie poszły jako elementy z plastiku.. ja tak odliczyłem ramkę do schodów strychowych - też jest z plastiku

  19. #7239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    i co zaakceptowali ci ?
    tego jeszcze nie wiem czekam
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #7240

    Domyślnie

    Jak zrobię odbiór budynku i po tej dacie będę kupował materiały, czy będę mogl je odliczac jako budowe czy to bedzie juz remont i bedzie obowiązywał niższy limit?
    Dom 185 m2 powierzchni użytkowej + 35m2 garaż nieogrzewany. Dach 4-o spadowy, 32 m2 okien, pakiet 3-szybowy U-0,5 + 11 okien dachowych Roto 1,4. DOm ocieplony 18 cm styropian, w posadzce 18 cm styropianu, w dachu 30-40cm wełny U-0,39. Rekuperator przeciwprądowy JanGaz 500. W 100 % ogrzewanie podłogowe, na większości posadzki panele 7mm Quick step.

Strona 362 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony