dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 363 z 407
Pokaż wyniki od 7.241 do 7.260 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #7241

    Domyślnie

    tylko jako remont

  2. #7242

    Domyślnie

    A czy to bedzie następny limit czy to będzie kontynuacja tego limitu, który mi pozostał po budowie?
    Dom 185 m2 powierzchni użytkowej + 35m2 garaż nieogrzewany. Dach 4-o spadowy, 32 m2 okien, pakiet 3-szybowy U-0,5 + 11 okien dachowych Roto 1,4. DOm ocieplony 18 cm styropian, w posadzce 18 cm styropianu, w dachu 30-40cm wełny U-0,39. Rekuperator przeciwprądowy JanGaz 500. W 100 % ogrzewanie podłogowe, na większości posadzki panele 7mm Quick step.

  3. #7243

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    A czy to bedzie następny limit (...)?
    Wchodzisz w nowy limit. Budowa i remont to dwie różne inwestycje i limity się nie sumują.

  4. #7244
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Jak zrobię odbiór budynku i po tej dacie będę kupował materiały, czy będę mogl je odliczac jako budowe czy to bedzie juz remont i bedzie obowiązywał niższy limit?
    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    A czy to bedzie następny limit czy to będzie kontynuacja tego limitu, który mi pozostał po budowie?
    Cytat Napisał Darek_P Zobacz post
    Wchodzisz w nowy limit. Budowa i remont to dwie różne inwestycje i limity się nie sumują.
    Limit to jedno ale czas, czyli 5 lat (limit 5 - cio letni) oraz przedmiot (podmiot) odliczenia to drugie. Możesz prowadzić kilka, kilkanaście budów i remontów ale nie tych samych, co oznacza, że jak odliczmy na budowę domu to na remont innego domu (mieszkania) możemy odliczać. Tu cię złapią tak nie jest to do przejścia - w dopiero co oddanym budynku remont? Kontrola gwarantowana.

  5. #7245

    Domyślnie

    a czy remont od razu musi się kojarzyć z przebudową/odnowieniem starego domu / mieszkania, jest taka definicja ?
    remont to wprowadzenie jakiejś zmiany - można to robić w starym budynku (a nawet trzeba) ale można i w nowym

  6. #7246
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    a czy remont od razu musi się kojarzyć z przebudową/odnowieniem starego domu / mieszkania, jest taka definicja ?
    remont to wprowadzenie jakiejś zmiany - można to robić w starym budynku (a nawet trzeba) ale można i w nowym
    No niestety są definicje w prawie budowlanym i tak:

    budowa - należy przez to rozumieć wykonywanie obiektu budowlanego w określonym miejscu, a także odbudowę, rozbudowę, nadbudowę obiektu budowlanego

    przebudowa - należy przez to rozumieć wykonywanie robót budowlanych, w wyniku których następuje zmiana parametrów użytkowych lub technicznych istniejącego obiektu budowlanego, z wyjątkiem charakterystycznych parametrów, jak: kubatura, powierzchnia zabudowy, wysokość, długość, szerokość bądź liczba kondygnacji; w przypadku dróg są dopuszczalne zmiany charakterystycznych parametrów w zakresie niewymagającym zmiany granic pasa drogowego

    remont - należy przez to rozumieć wykonywanie w istniejącym obiekcie budowlanym robót budowlanych polegających na odtworzeniu stanu pierwotnego, a niestanowiących bieżącej konserwacji, przy czym dopuszcza się stosowanie wyrobów budowlanych innych niż użyto w stanie pierwotnym

    Tak więc jest różnica.

  7. #7247

    Domyślnie

    ej tam... to tylko słowa jak widać do remontu można podciągnąć i przebudowę szczególnie jeśli dotyczy to prac wewnątrz budynku
    może przestańmy tak literalnie podchodzić do wszystkiego bo zwariujemy np mozna przebudować łazienkę i potraktować to jako remont

  8. #7248

    Domyślnie

    Witam, czy miał ktoś z was problem, że było tyle faktur i nie zmieściliście się na tych dwóch stronach vzm? Ja mam taki problem, i nie wiem czy można dopiąć kolejną stronę taką?

  9. #7249

    Domyślnie

    pewnie ... dokładasz kolejną kartkę z opisem FV, jak braknie to kolejną

  10. #7250
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar boruvva
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-611
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    WItam,
    Słuchajcie moze ktos sie orientuje i będzie mi w stanie pomoc.
    W 2010 remontowałem mieszkanie i wystąpiłem o zwrot VAT, który otrzymałem w tym samym roku.
    Mieszkania juz nie mam ale zamiast tego mam rozpoczętą budowę domu.
    No i mam pytanie, czy ja nadal kontynuuje poprzedni okres 5 letni ulgi remontowej, czy rozpoczynam nowa ulgę budowlana od 2013 roku??

  11. #7251
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał boruvva Zobacz post
    WItam,
    Słuchajcie moze ktos sie orientuje i będzie mi w stanie pomoc.
    W 2010 remontowałem mieszkanie i wystąpiłem o zwrot VAT, który otrzymałem w tym samym roku.
    Mieszkania juz nie mam ale zamiast tego mam rozpoczętą budowę domu.
    No i mam pytanie, czy ja nadal kontynuuje poprzedni okres 5 letni ulgi remontowej, czy rozpoczynam nowa ulgę budowlana od 2013 roku??
    Nie, nie kontynuujesz ulgi remontowej. Rozpoczynasz nowy limit w związku z budową.

  12. #7252
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał geerbil Zobacz post
    Witam, czy miał ktoś z was problem, że było tyle faktur i nie zmieściliście się na tych dwóch stronach vzm? Ja mam taki problem, i nie wiem czy można dopiąć kolejną stronę taką?
    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    pewnie ... dokładasz kolejną kartkę z opisem FV, jak braknie to kolejną
    Dokładnie tak jak napisał Jacekss. Możesz nawet z tych załączników książkę napisać.

  13. #7253

    Domyślnie

    Cytat Napisał AKL Zobacz post
    Limit to jedno ale czas, czyli 5 lat (limit 5 - cio letni) oraz przedmiot (podmiot) odliczenia to drugie. Możesz prowadzić kilka, kilkanaście budów i remontów ale nie tych samych, co oznacza, że jak odliczmy na budowę domu to na remont innego domu (mieszkania) możemy odliczać. Tu cię złapią tak nie jest to do przejścia - w dopiero co oddanym budynku remont? Kontrola gwarantowana.
    Chodziło mi o to,że muszę zrobić odbió budynku ze względu na umowę z bankiem,ale nie mam jeszcze klinkieru na elewacji i tynku na zewnątrz. A później po odbiorze dobrze byłoby to odliczyć. Więc po odbiorze nie mogę tego uznać za budowę i skorzystać z ulgi budowlanej?
    Dom 185 m2 powierzchni użytkowej + 35m2 garaż nieogrzewany. Dach 4-o spadowy, 32 m2 okien, pakiet 3-szybowy U-0,5 + 11 okien dachowych Roto 1,4. DOm ocieplony 18 cm styropian, w posadzce 18 cm styropianu, w dachu 30-40cm wełny U-0,39. Rekuperator przeciwprądowy JanGaz 500. W 100 % ogrzewanie podłogowe, na większości posadzki panele 7mm Quick step.

  14. #7254

    Domyślnie

    Witam,

    Czy ktoś orientuje się czy można odliczyć folie wewnętrzne stosowane przy ciepłym montażu okien? Z tego co się doczytałem taśmy rozprężne wchodzą.
    I jeszcze pytanie co z taśmą z włókna szklanego (flizelina).

  15. #7255
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jurasus

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Nowa Sarzyna
    Kod pocztowy
    37-310
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Jestem osobą bezrobotną, w ubiegłym roku rozpocząłem budowę domu jednorodzinnego.
    Pieniądze na budowę dostałem od rodziców z zagranicy (posiadam wszystkie potwierdzenia na przekazy pieniężne z Western Union ).
    Czy mogę jako bezrobotny odliczyć VAT na materiały budowlane?

  16. #7256
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron Zobacz post
    Chodziło mi o to,że muszę zrobić odbió budynku ze względu na umowę z bankiem,ale nie mam jeszcze klinkieru na elewacji i tynku na zewnątrz. A później po odbiorze dobrze byłoby to odliczyć. Więc po odbiorze nie mogę tego uznać za budowę i skorzystać z ulgi budowlanej?
    Najlepszym rozwiązaniem byłoby zakup klinkieru i tynku (klinkier przetrwa, ale co z tynkiem?). Zależy jak długo odciągniesz w czasie klinkier i tynk i czym masz kasę aby to kupić teraz. Jak masz to kup i dawaj do rozliczenia.

  17. #7257
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurasus Zobacz post
    Witam
    Jestem osobą bezrobotną, w ubiegłym roku rozpocząłem budowę domu jednorodzinnego.
    Pieniądze na budowę dostałem od rodziców z zagranicy (posiadam wszystkie potwierdzenia na przekazy pieniężne z Western Union ).
    Czy mogę jako bezrobotny odliczyć VAT na materiały budowlane?
    Co ma jedno z drugim? Skąd masz kasę na budowę to cię sprawdzą, napiszmy w innym dziale US, a odliczasz podatek VAT od zakupionych już materiałów (musiałeś kasę wydać aby otrzymać fakturę). Odliczaj spokojnie.

  18. #7258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Być może już było, ale w innym wątku ktoś z US dostał polecenie przedstawienia dziennika budowy. Jak to wygląda formalnie?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #7259

    Domyślnie

    a na jakim etapie kazano mu ten dziennik przynieść?
    bo do złożenia wniosku nie sklada się dziennika, w instrukcji nic nie ma o dzienniku, tylko PnB sie załącza.
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  20. #7260
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 363 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony