dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 364 z 407
Pokaż wyniki od 7.261 do 7.280 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #7261

    Domyślnie

    to faktycznie naczelnik US chyba fiksuje po cholerę mu DB, co z niego się dowie ekstra

  2. #7262

    Domyślnie

    ile czasu ma US na zwrot ?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  3. #7263
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ezop9

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał aran Zobacz post
    Witam,

    Czy ktoś orientuje się czy można odliczyć folie wewnętrzne stosowane przy ciepłym montażu okien? Z tego co się doczytałem taśmy rozprężne wchodzą.
    I jeszcze pytanie co z taśmą z włókna szklanego (flizelina).
    No i jak z tymi taśmami do ciepłego montażu? Można czy nie?

  4. #7264
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    ile czasu ma US na zwrot ?
    4 miesiące.

  5. #7265

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Być może już było, ale w innym wątku ktoś z US dostał polecenie przedstawienia dziennika budowy. Jak to wygląda formalnie?
    Mogą poprosić o dziennik budowy w celu zweryfikowania czy faktycznie wykorzystałeś dane materiały wyłącznie do budowy domu.

    Np. w maju 2012 masz na fakturze vat z 3tys. cegieł klinkierowych a w czerwcu 2012 wpis w dzienniku wykonano ogrodzenie, albo kupiłeś kostkę brukową a w dzienniku nie ma słowa o opasce odwadniającej.

    Dziennika nie musisz przekładać możesz oczywiście odmówić, ale licz się z kontrolą albo wezwaniem pisemnym gdzie możesz się spotkać z wymierzeniem kary porządkowej za nie przedstawianie dowodów.

    Należy pamiętać, że wniosek vzm wszczyna na Twoje żądanie postępowanie podatkowe i tu wchodzą już przepisy Ordynacji podatkowej.

  6. #7266

    Domyślnie

    hm jedno ale... w DB bardzo czesto nie pisze się detali co z czego jest wykonywane, tak więc jak US może coś takiego zweryfikować przeglądając DB

  7. #7267
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał karina-ant Zobacz post
    Mogą poprosić o dziennik budowy w celu zweryfikowania czy faktycznie wykorzystałeś dane materiały wyłącznie do budowy domu.

    Np. w maju 2012 masz na fakturze vat z 3tys. cegieł klinkierowych a w czerwcu 2012 wpis w dzienniku wykonano ogrodzenie, albo kupiłeś kostkę brukową a w dzienniku nie ma słowa o opasce odwadniającej.

    Dziennika nie musisz przekładać możesz oczywiście odmówić, ale licz się z kontrolą albo wezwaniem pisemnym gdzie możesz się spotkać z wymierzeniem kary porządkowej za nie przedstawianie dowodów.

    Należy pamiętać, że wniosek vzm wszczyna na Twoje żądanie postępowanie podatkowe i tu wchodzą już przepisy Ordynacji podatkowej.
    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    hm jedno ale... w DB bardzo czesto nie pisze się detali co z czego jest wykonywane, tak więc jak US może coś takiego zweryfikować przeglądając DB
    karina-ant no tutaj to chyba przegięłaś z tą ordynacją podatkową. Jeżeli już to nie wniosek wszczyna postępowanie ale postanowienie o wszczęciu postępowania w konkretnym przedmiocie. Jeżeli nie ma przesłanek co do wiarygodności wniosku (a chyba w ustawie nie ma nic napisane o dodatkowych dokumentach poza wnioskiem, załącznikami do wniosku /pozwolenie na budowę/ i kserokopiami - nie oryginałami nawet ale kserokopiami - faktur) to na jakiej podstawie sobie żądają dziennika budowy? Są to wymysły urzędnicze nie mające nic wspólnego z prawem. Mogą oczywiście wszcząć postępowanie, ale postanowieniem, w którym zawarta będzie podstawa prawna, przedmiot i uzasadnienie takiego czynu.

    Jeżeli nie zgadzają się z Twoim wnioskiem, odrzucają kilka (kilkanaście faktur) to wydają decyzję (nie postanowienie), które ty masz prawo zaskarżyć do wyższej instancji w przeciągu 14 dni - tak stanowi prawo.

    Jacekss ma rację. U mnie na ten przykład kierownik budowy wpisał, że wykonano ściany z bloczków z betonu komórkowego, ale nie rozdrabniał się, że nadproża to wykonano z cegły, którą musiałem kupić i jeszcze innych materiałów (choćby cementu, piasku, wapna, zbrojenia, szalunków itp) - i co poza bloczkami mam wszystko wywalić i tylko bloczki odliczać?

    karna-ant nie strasz ludzi, ordynacja podatkowa jest prawem ogólnym, a ustawa o zwrocie VAT to prawo szczegółowe, a prawo mówi jednoznacznie, że prawo szczegółowe należy stosować przed ogólnym. Czy ty aby nie pracujesz w jakimś urzędzie skarbowym?

  8. #7268

    Domyślnie

    Cytat Napisał AKL Zobacz post
    karina-ant no tutaj to chyba przegięłaś z tą ordynacją podatkową. Jeżeli już to nie wniosek wszczyna postępowanie ale postanowienie o wszczęciu postępowania w konkretnym przedmiocie. Jeżeli nie ma przesłanek co do wiarygodności wniosku (a chyba w ustawie nie ma nic napisane o dodatkowych dokumentach poza wnioskiem, załącznikami do wniosku /pozwolenie na budowę/ i kserokopiami - nie oryginałami nawet ale kserokopiami - faktur) to na jakiej podstawie sobie żądają dziennika budowy? Są to wymysły urzędnicze nie mające nic wspólnego z prawem. Mogą oczywiście wszcząć postępowanie, ale postanowieniem, w którym zawarta będzie podstawa prawna, przedmiot i uzasadnienie takiego czynu.

    Jeżeli nie zgadzają się z Twoim wnioskiem, odrzucają kilka (kilkanaście faktur) to wydają decyzję (nie postanowienie), które ty masz prawo zaskarżyć do wyższej instancji w przeciągu 14 dni - tak stanowi prawo.

    Jacekss ma rację. U mnie na ten przykład kierownik budowy wpisał, że wykonano ściany z bloczków z betonu komórkowego, ale nie rozdrabniał się, że nadproża to wykonano z cegły, którą musiałem kupić i jeszcze innych materiałów (choćby cementu, piasku, wapna, zbrojenia, szalunków itp) - i co poza bloczkami mam wszystko wywalić i tylko bloczki odliczać?

    karna-ant nie strasz ludzi, ordynacja podatkowa jest prawem ogólnym, a ustawa o zwrocie VAT to prawo szczegółowe, a prawo mówi jednoznacznie, że prawo szczegółowe należy stosować przed ogólnym. Czy ty aby nie pracujesz w jakimś urzędzie skarbowym?
    Nie nigdy nie pracowałabym w takiej instytucji, poprostu składałam wniosek i dostałam wezwanie z art. 155 ordynacji odatkowej, a trochę się na prawie zanm bo pracuję w tym zakresie.

    No niestety w przypadku VZM jest wszczęcie na twój wniosek a nie postanowieniem bo jak by niby us mógł wydać Ci decyzję jak by nie było wszczętego postępwania podatkowego???

    A niestety w ustawie o zwrocie jest art. 7 podajże który się odwołuje do ordynacji podatkowej.

    Akurat mój dziennik budowy był napisany pismem lekarskim więc się natrudziła żeby co kolwiek rozczytać hehe

    to chyba tak nowa fanaberia bo moi znajomi też dostali takie wezwanie bo mieli dużą ilość kostki brukowej we wniosku.

  9. #7269

    Domyślnie

    a widzisz ... generalnie to kostka brukowa raczej nie podlega odliczeniu chyba że dotyczy opaski wokół domu
    podjazd do garażu czy chodnik od domu do furtki to nie element budynku

  10. #7270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    a widzisz ... generalnie to kostka brukowa raczej nie podlega odliczeniu chyba że dotyczy opaski wokół domu
    podjazd do garażu czy chodnik od domu do furtki to nie element budynku
    no tak ale akurat u znajomych był wpis w DB, że mają opaskę odwadniającą nie było zaznaczone z czego, a mieli 40 m2 kostki i im odrzucili czekamy na decyzję IS Poprosu państwo w państwie...

  11. #7271
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał karina-ant Zobacz post
    Nie nigdy nie pracowałabym w takiej instytucji, poprostu składałam wniosek i dostałam wezwanie z art. 155 ordynacji odatkowej, a trochę się na prawie zanm bo pracuję w tym zakresie.

    No niestety w przypadku VZM jest wszczęcie na twój wniosek a nie postanowieniem bo jak by niby us mógł wydać Ci decyzję jak by nie było wszczętego postępwania podatkowego???

    A niestety w ustawie o zwrocie jest art. 7 podajże który się odwołuje do ordynacji podatkowej.

    Akurat mój dziennik budowy był napisany pismem lekarskim więc się natrudziła żeby co kolwiek rozczytać hehe

    to chyba tak nowa fanaberia bo moi znajomi też dostali takie wezwanie bo mieli dużą ilość kostki brukowej we wniosku.
    No fakt na podstawie art. 155 Ordynacji podatkowej to Ty dostałaś wezwanie do złożenia wyjaśnień (a tak poważnie to każda czynność podlegająca opodatkowaniu rozpoczyna postępowanie - zakup bułki i pobranie paragonu pod to też podchodzi). Problem polega na tym, że jak napisałaś dostałaś wezwanie do wyjaśnienia na podstawie prawa generalnego, czyli ordynacji podatkowej, ponieważ ustawa o zwrocie VAT nie przewiduje takiej ścieżki - jest albo wypłata (bez decyzji) albo decyzja niezgodna z Twoim wnioskiem i tu może być odwołanie.

    Łatwiej jest to załatwić za sprawą wezwania i ewentualnej korekty wniosku przez wnioskodawcę (łatwiej - bezpieczniej dla US).

  12. #7272
    AKL
    Guest
    AKL

    Domyślnie

    Cytat Napisał karina-ant Zobacz post
    no tak ale akurat u znajomych był wpis w DB, że mają opaskę odwadniającą nie było zaznaczone z czego, a mieli 40 m2 kostki i im odrzucili czekamy na decyzję IS Poprosu państwo w państwie...
    Tu się mylisz jest kilkadziesiąt państwa w państwie, co urząd to inaczej.

  13. #7273

    Domyślnie

    Cytat Napisał karina-ant Zobacz post
    no tak ale akurat u znajomych był wpis w DB, że mają opaskę odwadniającą nie było zaznaczone z czego, a mieli 40 m2 kostki i im odrzucili czekamy na decyzję IS Poprosu państwo w państwie...
    opaskę odwadniającą z kostki brukowej? hmm... nie dziwie się że odrzucili.. rozumiem jakieś krawężniki, żwirek itp
    a było to w projekcie ? mnie od razu w US ostrzegli że takie coś przyjmą jak będzie projekt

  14. #7274
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam wezwanie do US, zobaczymy w następnym tygodniu. Korekty są małe tak przynajmniej się dowiedziałem telefonicznie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #7275

    Domyślnie

    pewnie na miejscu zrobisz poprawki, parę parafek i po krzyku
    miałem taką wizytę w styczniu teraz czekam na kaskę

  16. #7276

    Domyślnie

    oczywiście, że w projekcie jest inaczej by się nie upierali. Jest jak Bóg przykazał 90 cm, a najśmieszniejsze jest to, że obrzeża trawnikowe (potocznie krawężniki) też odrzucono, bo to na pewno zdaniem osoby weryfikującej został zrobiony chodnik do domu. Ale i tak sprawa pójdzie do ponownego bo Us wezwał 2 tygodnie przed terminem zwrotu, korekty nie zrobili i żeby się zmieścić w terminie na wydanie decyzji niezgodnej z wnioskiem, wydali decyzję po 5 dniach od otrzymania postanowienia o możliwości zapoznania się z materiałem dowodowym, a mamy na to 7dni, jestem pełna nadziei, że tym razem się uda

  17. #7277
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    pewnie na miejscu zrobisz poprawki, parę parafek i po krzyku
    miałem taką wizytę w styczniu teraz czekam na kaskę
    Już po, zrobiłem kilka poprawek jak mówiłeś
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #7278

    Domyślnie

    Kochani potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań. Po pierwsze zamieszkałem w nowo wybudowanym domu 27.07.2010. Budowę tegoż rozpocząłem w 2008. Już dwa razy w tym czasie oddałem VZM-1. Wszystko było Ok, ale zostało mi kilka faktur z tamtego okresu (które też można by odliczyć), jednocześnie mam również faktury na materiały (potrzebne między innymi na wykończenie drugiej łazienki itp.) zakupione po zamieszkaniu. Moje pytanie brzmi czy i jak mogę odliczyć te wszystkie faktury razem w jednym wniosku, jaki limit mnie obowiązuje (no bo część faktur jeszcze na budowę a część już na remont), no i jakie dokumenty jeszcze oprócz wniosku, kopi faktur muszę dostarczyć do urzędu. A i jeszcze jedno jaką datę przyjąć za datę graniczną pomiędzy budową i remontem, czy urząd wymaga jakiegoś pisma potwierdzającego zakończanie budowy (nic takiego nie mam). Będę wdzięczny za pomoc z góry dziękuję.
    Sen się spełni ...mam nadzieję
    Sen - ma już dach Yeah!!!
    Sen - stan surowy zamknięty gotowa inst. elektr.
    Sen - gotowe tynki wewnętrzne.
    Sen - wod-can i CO już za mną.
    Sen- po gipsach, malowaniu, kafelek czas.Coraz bliżej koniec Uff.
    Sen - rzecz która się spełniła. Czuję się cudownie.

  19. #7279

    Domyślnie

    Składam pierwszy wniosek VZM i zastanawiam się nad następującymi wariantami.

    Pierwszy:
    - zrobić ksero faktur i wpisać je wszystkie we wniosku bez sprawdzania i przypisywania PKWIU
    - tam gdzie jest usługa transportu to oczywiście wyłączyć pozycję we wniosku

    Drugi wariant:
    - zrobić ksero faktur i dopisywać na każdej fakturze przy każdej pozycji PKWIU, żeby urzędnik miał ułatwione zadanie


    Pierwszy wariant to pewna wizyta w US i tłumaczenia....
    Drugi to być może większy zwrot ale masa pracy...
    Co wybrać?

  20. #7280

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Już po, zrobiłem kilka poprawek jak mówiłeś
    i po bólu

Strona 364 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony