dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 370 z 407
Pokaż wyniki od 7.381 do 7.400 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #7381
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radiowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-031
    Dzielnica
    Osielsko
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki, też tak myślę, ale jednak brak jakiegokolwiek kontaktu ze strony US mnie niepokoi.

    Sam nie chcę dzwonić, bo jeszcze komuś się coś przypomni
    Blog o praktycznym budownictwie energooszczędnym www.budujcieplej.pl

  2. #7382

    Domyślnie

    wiesz jakby im coś nie pasowało, były błędy to pewnie by już dzwonili.
    skoro nic się nie dzieje to pewnie czekają na końcowy termin.. u mnie też czekali do ostatniego dnia z przelewem
    a kontrolę to chyba i po mogą zrobić.. choć pewnie to nie często robią

  3. #7383

    Domyślnie

    witam, czyi to już pewne, że będzie można odliczyć VAT tylko za materiały na budowę kupione do 31.12.13 r. ?

  4. #7384

    Domyślnie

    Witajcie, czy mogę odliczyć VAT za biornik asenizacyjny (szambo) pkwiu 2361z? Bo jakoś nie mogę znależć...

  5. #7385

    Domyślnie

    Ja odliczałam szambo - miałam na fakturze jako przydomowa oczyszczalnia ścieków i przeszło.

    Mam z kolei takie pytanie ...sąsiad się remontuje, pracuje w Norwegii. Jest tu wyrejestrowany z US,bo mieszka tam, a żona jest w Polsce, chyba na rencie. Z tego co wiem, biorą faktury na niego - czy on może się starać o zwrot vat?Czy lepiej, zeby wzieła kilka faktur na siebie i zrobić na nich oboje - jako wniosek wspólny?Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam!
    Bessi

  6. #7386
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z tego co wiem to obojętne, są małżeństwem. U mnie fv były na mnie i zonę, ale składaliśmy w US żony, czyli ja zwoziłem i podpisywałem potem poprawki.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #7387

    Domyślnie

    Orientuje sie może ktoś jakie pkwiu ma przydomowa przepompownia scieków i czy można to odliczyć???

    I jak często można składac podanie o zwrot vat? Bo raz czytam że jeden a gdzie indziej że dwa
    Ostatnio edytowane przez turalyon ; 02-08-2013 o 10:46

  8. #7388
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał BroNet Zobacz post
    witam, czyi to już pewne, że będzie można odliczyć VAT tylko za materiały na budowę kupione do 31.12.13 r. ?
    Udziel ktoś informacji, czy to już pewne na 100%?

  9. #7389
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wszyscy piszą to samo wiec nadziei nie ma.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #7390
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie Czy nie można tego uprościć?

    Cerplast podkładowa masa tynkarska 24.30.11-50.00 - podlega zwrotowi czy nie?

    Czuję się jakbym mieszkał w Mozambiku gdzie grasują dzikie bandy urzędników z maczetamii od których zależy za co zwrócą a za co nie.
    Jak to możliwe że przy dwuskładnikowej Zaprawie (cementowej do powłok hydroizolacyjnych MAPELASTIC) - składnik A - podlega zwrotowi Vatu a składnik B - nie podlega zwrotowi Vatu. Przecież to jakaś paranoja.
    Albo:
    mam na fakturze (z 2010 roku) pozycję: PU-L-EP OP.1L i kto zgadnie co to jest !? Numeru PKWiU oczywiście nie ma, bo nie jest obowiązkowy.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  11. #7391
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To ja mam pytanie odnośnie tynków maszynowych w workach. Można odliczyć?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #7392
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Witam. Ostatni wniosek o zwrot vat złożyłam w 2011 (z nr 05), przy czym nie za budowę, ale remont (budowa z 2006, w międzyczasie odbiór więc rozliczenie za remont). Tym samym skończył się pięcioletni okres rozliczenia. Z przepisów wynika, że zaczynam kolejny 5-letni okres. I tu zagwozdka:
    - wypełniam VZM-1 i co wpisuję w rubryce 5 "Kolejny numer składanego wniosku" - 01 czy 06 (poprzedni był numerowany 05, ale przypominam, że skończył się 5-letni okres).
    - w rubryce D.1 "Data złożenia pierwszego wniosku w pięcioletnim okresie" - mam wpisać datę złożenia obecnego wniosku?
    Niby wszystko jasne, ale druk VZM-1 to "Wniosek o .... PONIESIONYCH OD DNIA 1.05.2004r" i czy ja mam gdzieś zaznaczyć, że składałam poprzednie wnioski w pierwszym pięcioletnim okresie (2006-1011)?

  13. #7393

    Domyślnie

    Witam.
    Mam takie pytanie: co na 100 % można odliczyć jeśli chodzi o materiały potrzebne do stanu zero - fundamenty ?
    Beton, stal, bloczki fundamentowe, zaprawa klejąca do bloczków, piasek, deski, styropian/styrodur, papa/masy bitumiczne do izolacji fundamentów ?

  14. #7394
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anettkaaa

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o pomoc. Czy zmiekczacz wody podlega zwrotowi vat. Nie mogę znaleźć konkretnej odp.
    Z góry dziekuje

  15. #7395
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emla

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    A czy mogę odliczyć sobie wylewkę samopoziomującą SAM 100 i GOLDBAND. Jakby ktos wiedział jaki mają PKWiU.

  16. #7396
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krbaton
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał anettkaaa Zobacz post
    Witam
    Proszę o pomoc. Czy zmiekczacz wody podlega zwrotowi vat. Nie mogę znaleźć konkretnej odp.
    Z góry dziekuje
    Też się chętnie dowiem

    A czy od pompy ciepła można odliczyć vat ??

  17. #7397

    Domyślnie

    wg mnie ani zmiękczacz ani PC nie podlega odliczeniu VAT

  18. #7398
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    pompa ciepła - poz. 85 w wykazie materiałów budowlanych podlegającym zwrotowi vat:
    "Urządzenia do automatycznej regulacji i sterowania - wyłącznie urządzenia i zestawy urządzeń do automatycznej regulacji dostaw ciepła oraz zdalnego sterowania pracą systemów ciepłowniczych, a także części do tych urządzeń" bez względu na symbol PKWiU, a tutaj indywidualna interpretacja US

    także ubiegaj się o zwrot vat za pompę ciepła...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  19. #7399

    Domyślnie

    jak dla mnie interpretacja dla PC jako regulatora dostawy ciepła jest naciągana. PC to głównie urządzenie wytwarzające ciepło
    częściowo pewnie można by odliczyć, jakieś elementy PC odpowiedzialne za sterowanie, jakieś pompki itp
    no ale można próbować, gdzieś się udało.. to czemu nie.
    u siebie próbowałem odliczyć kocioł elektryczny i nic z tego.

  20. #7400

    Domyślnie

    Witajcie, mam dwa pytania odnośnie zworu VAT:
    1) czy jeśli mam duplikat faktury to podaję w załaczniku do wniosku datę i nr oryginału czy duplikatu?
    2) do dużej faktury (ocieplenie poddasza) miałam zwrot części materiałów i fakture korygującą. Niestety ilość z f-ry korygującej nie zgadza się z ilością z faktury. Czyli np. na fakturze mam 25 płyt gk a fakturze korygującej przed korektą 15 płyt. Czy mogę to sama policzyć i wpisac poprawnie w załączniku czy musze poprosić sprzedawce o poprawienie fry korygującej?

Strona 370 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony