dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 372 z 407
Pokaż wyniki od 7.421 do 7.440 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #7421

    Domyślnie

    w 2012 rozliczałam mat. bud., księgowa pominęła jednak stal( nazwa na FV pręt żebrowany 12 i 14fi), zauważyłam to dopiero tego roku przygotowując nowe FV do rozliczenia. Jaki powód mogła mieć księgowa odrzucając tą FV?

  2. #7422

    Domyślnie

    może nie wiedziała że pręt żebrowany to produkt ze stali?
    albo była tu usługa wykonania tychże prętów albo pręty razem z usługą cięcia zostały zafakturowane , nie wiem zgaduję! zależy czy coś z faktury można wyczytać.
    Nie martw się, nic straconego, jak na FV jest przy nich vat 23% to wpisz tą fakturę to nowego wniosku i będzie za to zwrot w tym roku.
    "CARTOON TRABANT KLUB POLSKA" Trabant to styl życia!

    Had I the heaven's embroidered cloths,
    Enwrought with golden and silver light,
    The blue and the dim and the dark cloths
    Of night and light and the half-light, - W B Yeats

    łopata wbita - listopad 2008
    zawiadomienie o zakończeniu budowy - październik 2013

  3. #7423

    Domyślnie

    czy zwrot VAT za materiały budowlane będzie obowiazywał nadal po nowym roku?

  4. #7424

    Domyślnie

    dobre pytanie... również taka informacja by mi się przydała, bo nie wiem czy się spieszyć z zakupami czy nie

  5. #7425

    Domyślnie

    Chodzą słuchy, że możliwość odliczenia będzie tylko do końca tego roku? czy to prawda?

  6. #7426
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    wlasnie dzisiaj dzwoniłem do skarbowego, pani,objaśniła że nie ma rozporządzenia i jak nie będzie to bedzie po staremu dalej, ale jak będzie to nowe to tak jak w nowym rozporządzeniu a jak to nikt nie wie.. moze byc tak że 5 lat ale wydatki z tego roku, albo nie, albo jeszcze inaczej..
    czyli, pewnie w grudniu będzie wiadomo, a wszystko po to żeby znowu wyr..chać społeczeństwo na kasę..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  7. #7427

    Domyślnie

    początkiem roku pani w US wspominała że odliczenie VAT ma być tylko do końca 2013 roku, potem koniec... nie będzie praw nabytych... typu jak zacząłeś w 2013 to jeszcze masz 4 latka odliczeń
    ale czy tak będzie, zobaczymy i... pewnie dowiemy się już po fakcie albo tuż przed ostatnim dzwonkiem

  8. #7428
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    tylko zauważ że jest różnica pomiedzy zapisem że
    "jak zaczniesz odliczać wydatki na budowę w 2013 roku to możesz przez 4 kolejne lata odliczać wydatki na budowę rozpoczętą w 2013 roku"
    od zapisu
    "jak zaczniesz odliczać wydatki na budowę w 2013 roku to możesz przez 4 kolejne lata odliczać wydatki na budowę rozpoczętą w 2013 roku poniesione w 2013 roku"..

    różnica jest taka że zgodnie z drugim zapisem jak ja rozpocząłem budowę w 2013, mam SSZ i kupię styropian na ocieplenie w 2013 roku a założę go w 2014 to mogę go odliczyć, a jak kupię w 2014 i założę go też w 2014 to nie mogę..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  9. #7429

    Domyślnie

    no to odliczanie wydatków poniesionych w 2013 przez 4 kolejne lata jest bez sensu
    można od razu to odliczyć i po sprawie
    który z powyższych zapisów jest obowiązujący ? pierwszy czy drógi ?

  10. #7430
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    na razie pierwszy ale dużo wskazuje na to że wprowadzą drugi..
    a z tym odliczanie, przez kolejne lata chodzi o to że możesz odliczać tylko rzeczy które są już wbudowane.. nie odliczysz lampy bo możesz ją zdemontować, kable jak są w tynku tylko itp.
    wracając do przykładu styropianu jak kupiłbym w 2013 a nie założyłbym w 2014 to nie mogę go odliczyć.. dopiero jak go przykleję to będę mógł odliczyć..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  11. #7431

    Domyślnie

    no to oby ten 1szy zapis został bardziej optymistyczny

  12. #7432
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Gdzieś mi tam dzwoni że w ordynacji podatkowej jest ustalony termin do kiedy mogą być wprowadzone niekorzystne zmiany w podatkach na kolejny rok. Zdaje się że ta data jest gdzieś w listopadzie. Więc teoretycznie "ministry" mają jeszcze dwa misięce aby się konkretnie wyjajić w którą stronę idą. Teoretycznie będzie też jeszcze czas na jakąś reakcję / decyzje zakupowe.

  13. #7433
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    to nie chodzi o "niekorzystne zmiany" tylko w ogóle o zmiany.. a termin jest koniec listopada bo potem jest czas na opublikowanie rozporządzenia i od publikacji na wejście w życie przepisów.. a że podatki muszą być przez cały rok takie same w związku z tymi terminami zmiany nie mogą być ogłoszone później niż ostatniego listopada..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  14. #7434

    Domyślnie taśma medium usa, tuff tape

    Cytat Napisał butterfly0608 Zobacz post
    Czy mogę odliczyć pręt żebrowany 12 i 14 fi, oraz blachodachówkę jeżeli na FV nie ma symboli PKWiU?
    Nie odliczasz symbolu PKWIU... oczywiscie ze mozesz

    Mampytanie czy moge odliczyć tasme do łaczenia płyt gipsowo kartonowych - nazwa tasma usa medium "zielona" albo tuff tape?
    Dzieki
    dom 160m2 (140m2 uzytkowych) plus garaż, ytong 24 600, okna 3szybowe , podłoga 20 styro, sciany 20styro, dach wełna 30cm, PCi 8kw (made by Wihajster) kolektor dolny poziomy spiralny, wszedzie podłogówka, WM Brink Medium, kominek arysto - dekoracyjnie

  15. #7435

    Domyślnie

    Nikt nie uzywał, nie odliczał takiej taśmy?
    Medium zielona USA - to opis na fakturze lub tuff tape.
    Proszę o pomoc.
    dom 160m2 (140m2 uzytkowych) plus garaż, ytong 24 600, okna 3szybowe , podłoga 20 styro, sciany 20styro, dach wełna 30cm, PCi 8kw (made by Wihajster) kolektor dolny poziomy spiralny, wszedzie podłogówka, WM Brink Medium, kominek arysto - dekoracyjnie

  16. #7436

    Domyślnie

    ja nie odliczałem taśm do sufitów GK bo na FV miałem wpisany PKWiU który za cholerę nie pasował
    a szkoda bo taśmy trochę kosztują

  17. #7437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    ja nie odliczałem taśm do sufitów GK bo na FV miałem wpisany PKWiU który za cholerę nie pasował
    a szkoda bo taśmy trochę kosztują
    czyli jak nie ma pkwiu ...to wpisywac
    dom 160m2 (140m2 uzytkowych) plus garaż, ytong 24 600, okna 3szybowe , podłoga 20 styro, sciany 20styro, dach wełna 30cm, PCi 8kw (made by Wihajster) kolektor dolny poziomy spiralny, wszedzie podłogówka, WM Brink Medium, kominek arysto - dekoracyjnie

  18. #7438

    Domyślnie

    możesz zaryzykować, w sumie czemu nie... jak w US mają normalne podejście do odliczenia VAT to tylko wezwą cię na dywanik i na miejscu zrobisz korektę

  19. #7439

    Domyślnie

    Może ktoś wie czy przewód głośnikowy TLgYp 2x1.5 odlicza się czy nie? W alfabetycznym spisie treści za opłatą smsową nie znalazłam....

    Sama sobie odpowiadam

    Znalazłam na innym forum odpowiedź belladonny, ze nie można.
    Gdyby ktoś miał inne informacje to napiszcie
    Ostatnio edytowane przez kolia ; 27-09-2013 o 13:26

  20. #7440
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ostatnio ktoś na forum pisał, że można od niedawna odliczyć meble kuchenne w zabudowie, czy to prawda? słyszał ktoś o tym?
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

Strona 372 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony