dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 374 z 407
Pokaż wyniki od 7.461 do 7.480 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #7461

    Domyślnie

    Czyli jak ja nie mam jeszcze 36 lat, planuje budowę w 2014 to będę mógł odpisać VAT normalnie?

  2. #7462
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Na fakturach mam wypisane: rury i uchwyty od kanalizacji i wody, cement, stal,przewody kominowe, folie izolacyjne, okna, drzwi, druty, pustaki, cegły,belki stropowe, blache na dach plus dodatki do dachu,styropian, wełne (wszystko jest na 23%) wiec myślę że się wszystko odliczy;/??
    Tylko nie wiem jak z betonem na fundament bo mam stawke VAT-u 8% i napisane jest jako Usługa Budowlana;/?

  3. #7463

    Domyślnie

    Cytat Napisał hawk_eye Zobacz post
    Czyli jak ja nie mam jeszcze 36 lat, planuje budowę w 2014 to będę mógł odpisać VAT normalnie?
    no jeśli spełnisz wszystkie pozostałe kryteria fiskusa to tak

  4. #7464

    Domyślnie

    betonu z VAT 8% nie odliczysz, w sumie i tak masz taniej niż kupiony bez usługi z VAT 23% więc nie ma co kombinować

  5. #7465
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Oki. A te pozostałe rzeczy się odlicza co napisałam wyżej?? tak;/
    Dzięki za odpowiedz.

  6. #7466
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    to mam pytanie do tych co już po albo w trakcie..
    aktualnie mam stan jak w DB (SSZ), koncze elektrykę robić.. co mogę kupic żeby na wiosnę zamontować a jest drogie albo dużo i da się odliczyc?
    moje typy póki co:
    - styropian na ocieplenie ścian, siatka do tego (klej nie bardzo bo nie wiadomo ile poleży)
    - wełna na ocieplenie dachu
    - płytki
    - umywali, sedesy, armatura ?
    - płyty GK i profile na zabudowę sufitu
    - panele podłogowe ?
    - drzwi zewnętrzne ?
    - drzwi wewnętrzne?
    - osprzęt elektryczny ?
    - rury do WM ?

    proszę o info czy z tego da się wszystko odliczyć, ewentualnie co jeszcze Wam do głowy przychodzi..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  7. #7467
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    to mam pytanie do tych co już po albo w trakcie..
    aktualnie mam stan jak w DB (SSZ), koncze elektrykę robić.. co mogę kupic żeby na wiosnę zamontować a jest drogie albo dużo i da się odliczyc?
    moje typy póki co:
    - styropian na ocieplenie ścian, siatka do tego (klej nie bardzo bo nie wiadomo ile poleży) TAK
    - wełna na ocieplenie dachu TAK
    - płytki TAK
    - umywali, sedesy, armatura ? TAK
    - płyty GK i profile na zabudowę sufitu TAK
    - panele podłogowe ? TAK
    - drzwi zewnętrzne ? TAK
    - drzwi wewnętrzne? TAK
    - osprzęt elektryczny ? tylko kable podtynkowe, elementy rozdzielni
    - rury do WM ? TAK
    brama garażowa jeśli garaż jest w bryle domu,
    instalacja oraz osprzęt do c.o. i c.w.u. (kocioł, grzejniki, itd...)
    gipsy, szpachle, cementy, kleje do płytek, fugi, silikony,
    płyta gazowa,
    instalacja alarmowa,

    a co do chemii do styro, umów się w hurtowni, że płacisz teraz za całość towaru, wystawiają fakturę, a odbiór na wiosnę np...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  8. #7468

    Domyślnie

    Witajcie,
    niestety nasz ukochany rząd zmienił reguły w trakcie gry i stajemy przed trudnym wyborem rzeczy, które można kupić jeszcze w tym roku, aby zaoszczędzić na VAT. Gdybyście mieli SSO zabity deskami na zimę i na wiosnę 2014 SSZ to co byście kupili już w tym roku zakładając, że materiał musicie zeskładować na budowie lub/i część w blaszaku? Całość prac aż do stanu developerskiego będę zlecał firmom, więc wstawienie okien i bramy garażowej i tak będzie na 8%. Na razie mam koncepcję, żeby kupić:
    - wełnę na ocieplenie poddasza,
    - styro na ocieplenie ścian + siatka,
    - elementy kołowni (to może gdzieś w bazpieczniejszym miejscu udałoby mi się przetrzymać),
    - rozdzielnicę + przewody elektryczne w ściany,
    - profile do płyt GK do zabudowy poddasza.

    Widzicie może jakieś inne materiały, które kosztowo stanowią dużą część budowy, a jednocześnie można je kupić już teraz i przetrzymać na budowie? Z góry dzięki za podpowiedzi!

  9. #7469

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrasshopperXTR Zobacz post
    Witajcie,
    niestety nasz ukochany rząd zmienił reguły w trakcie gry i stajemy przed trudnym wyborem rzeczy, które można kupić jeszcze w tym roku, aby zaoszczędzić na VAT. Gdybyście mieli SSO zabity deskami na zimę i na wiosnę 2014 SSZ to co byście kupili już w tym roku zakładając, że materiał musicie zeskładować na budowie lub/i część w blaszaku? Całość prac aż do stanu developerskiego będę zlecał firmom, więc wstawienie okien i bramy garażowej i tak będzie na 8%. Na razie mam koncepcję, żeby kupić:
    - wełnę na ocieplenie poddasza,
    - styro na ocieplenie ścian + siatka,
    - elementy kołowni (to może gdzieś w bazpieczniejszym miejscu udałoby mi się przetrzymać),
    - rozdzielnicę + przewody elektryczne w ściany,
    - profile do płyt GK do zabudowy poddasza.

    Widzicie może jakieś inne materiały, które kosztowo stanowią dużą część budowy, a jednocześnie można je kupić już teraz i przetrzymać na budowie? Z góry dzięki za podpowiedzi!
    Bierz pod uwagę, że w pewnym momencie wszystko będziesz musiał wrzucić do blaszaka (np. na czas tynków a na pewno wylewek).
    Odpuściłabym wełnę i styropian na ściany. Wełna zaraz złapie Ci wilgoci (w blaszaku też!), styropian mniej ale duże gabaryty sprawią że będziesz miał kłopot (chyba że masz poddasze nieużytkowe i tam to wrzucisz. edit: już czytam że poddasze użytkowe raczej).
    Nie wiem jak z płytami GK, one chyba też nie lubią wilgoci.

    Może jakieś kibelki, baterie, zestawy prysznicowe?
    Piec? (kiedy się wprowadzasz? ->gwarancja)
    Płytki (ale to znowu przenosić potem z miejsca na miejsce-masakra).
    Styro na podłogi ewentualnie.

  10. #7470

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    ceramika, baterie - można odliczyć
    kabina - nie miałem, prawdopodobnie też
    dzięki!

  11. #7471
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    wełnę nie bo z niej nic nie będzie po zimie... ja mam inny pomysł - tyle że wymaga zaprzyjaźnionego składu budowlanego..
    bierzesz faktury, płacisz a towar właśnie jak wełna czy kleje itp. co na budowie leżeć nie może odbierasz na wiosnę..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  12. #7472

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    wełnę nie bo z niej nic nie będzie po zimie... ja mam inny pomysł - tyle że wymaga zaprzyjaźnionego składu budowlanego..
    bierzesz faktury, płacisz a towar właśnie jak wełna czy kleje itp. co na budowie leżeć nie może odbierasz na wiosnę..
    ja mam zaprzyjaźniony skład budowalny i mimo to oni nie chcą robić takich myków, bo.... ceny wciąż się zmieniają, idą w górę, lub w dół. A oni tych materiałów nie trzymają z reguły u siebie tylko biorą od producenta/dystrybutora, na bieżąco...

  13. #7473
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    to zależy.. u nas często są takie promocje żeby w simę zamawiać a odbierać później.. składy mają z fabrykami układy żeby interes się kręcił też w zimie..
    ale podejrzewam że w tym roku będą niezłe jaja bo zaraz się wszyscy rzucą..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  14. #7474
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja myślę nad płytkami podłogowymi, będzie tego z 250m2. Najgorsze jest to przechowywanie przed tynkami. Trzeba będzie jednak poczekać i dopiero po tynkach zacząć działać.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #7475
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    płytki podłogowe i ścienne, ale to musisz mieć jakąś wizualizację bo inaczej się nie da. Po prostu musisz wiedzieć co kupować.

    jeszcze cos mi sie przypomniało, rury do kanalizy tez czytałem, że można odliczyć.

    Cytat Napisał GrasshopperXTR Zobacz post
    Witajcie,
    niestety nasz ukochany rząd zmienił reguły w trakcie gry i stajemy przed trudnym wyborem rzeczy, które można kupić jeszcze w tym roku, aby zaoszczędzić na VAT. Gdybyście mieli SSO zabity deskami na zimę i na wiosnę 2014 SSZ to co byście kupili już w tym roku zakładając, że materiał musicie zeskładować na budowie lub/i część w blaszaku? Całość prac aż do stanu developerskiego będę zlecał firmom, więc wstawienie okien i bramy garażowej i tak będzie na 8%. Na razie mam koncepcję, żeby kupić:
    - wełnę na ocieplenie poddasza,
    - styro na ocieplenie ścian + siatka,
    - elementy kołowni (to może gdzieś w bazpieczniejszym miejscu udałoby mi się przetrzymać),
    - rozdzielnicę + przewody elektryczne w ściany,
    - profile do płyt GK do zabudowy poddasza.

    Widzicie może jakieś inne materiały, które kosztowo stanowią dużą część budowy, a jednocześnie można je kupić już teraz i przetrzymać na budowie? Z góry dzięki za podpowiedzi!
    Ostatnio edytowane przez autorus ; 18-10-2013 o 16:19
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #7476

    Domyślnie

    Oliwka, autorus, _artur_, dzięki za podpowiedzi. Myślałem, że wełna w dobrze wentylowanym garażu powinna dać radę, ale może nie warto ryzykować dla kilku stówek. W zasadzie zostaje mi styropian i może kocioł do zeskładowania w bezpiecznym miejscu. Co do składu budowlanego to potwierdzam słowa Oliwki - nie chcą magazynować w szczególności wielkogabarytowego materiału :/. Ehhh... jeden rok odliczeń dłużej i nie miałbym takich dylematów....

  17. #7477

    Domyślnie

    jak garaż bedzie dobrze wentylowany to nie powinno być problemu z wełną, nie będziesz jej trzymał tam z 2-3 sezonów .. no nie? choć napewno lepiej jakbyś miał już zrobione tynki..
    styro na pewno można wziać, tyle że na elewacje to musiałbyś mieć duuuży garaż jak nie ma tyle miejsca to chociaż styro pod posadzki - jak jest planowany
    rury pcv kanalizacyjne - też można; możliwe że rurki PP do wody też
    jak wiesz co będzie w łazienkach to i można wziąć sanitariaty jak i armaturę (tymbardziej ze ta ostatnia dużo nie zajmuje miejsca)
    kable elektryczne.. ale to chyba pisali

  18. #7478

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    jak garaż bedzie dobrze wentylowany to nie powinno być problemu z wełną, nie będziesz jej trzymał tam z 2-3 sezonów .. no nie? choć napewno lepiej jakbyś miał już zrobione tynki..
    styro na pewno można wziać, tyle że na elewacje to musiałbyś mieć duuuży garaż jak nie ma tyle miejsca to chociaż styro pod posadzki - jak jest planowany
    rury pcv kanalizacyjne - też można; możliwe że rurki PP do wody też
    jak wiesz co będzie w łazienkach to i można wziąć sanitariaty jak i armaturę (tymbardziej ze ta ostatnia dużo nie zajmuje miejsca)
    kable elektryczne.. ale to chyba pisali
    Dokładnie.
    Ale napisz tez jak masz usytuowany ten garaż (blaszak, tak?). Mój blaszak stoi na gołej ziemi, i mimo że wentylowany, jakieś tam okienka, kratki etc. to od ziemi taka wilgoć że żaden klej czy cement tam długo nie poleżał, na paletach oczywiście, szlag trafił
    Wełna droga jest dość, więc bym chyba odpuściła. Styropian prędzej. Tylko że tego dużo będzie...

  19. #7479

    Domyślnie

    Autorus a kiedy tynki kładziesz? Jeszcze w tym roku?

  20. #7480
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tak w tym roku. Przynajmniej cześc.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 374 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony