dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 407
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #61
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał revo
    Czy można wystąpić o zwrot VAT za materiał, który odliczyło się
    w ramach ulgi remontowej?
    nie wiem ...
    ale tez chętnie sie dowiem ...

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rs6000

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Jasne, tylko mniejszym wskaźnikiem zamiast 68 % to 53% z kawałkiem. Dotyczy faktur po 30 kwietnia 2004.

    Pozdro
    Testy wydajności są jak seks. Wszyscy chcą tego, każdy wie, jak to zrobić, ale nikt nie wie, jak porównać wydajność.

    Dziennik

  3. #63
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał rs6000
    Jasne, tylko mniejszym wskaźnikiem zamiast 68 % to 53% z kawałkiem. Dotyczy faktur po 30 kwietnia 2004.

    Pozdro
    super wiadomość !
    dzięki

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Beton to jeden problem.
    Drugi to numery PKWiU. Boję się, że kopie faktur są im potrzebne do sprawdzania po numerach. Np. cement podlega zwrotowi ale ja mam go na fakturze pod innym numerem PKWiU (który nie figuruje w wykazie). I co?
    To samo z silką. Wygląda na to, że zwrot dostaną tylko ci, którzy budowali z ceramiki...

    ... a co jeżeli na fakturze nie ma numeru PKWiU, ale dany materiał figuruje w zestawieniu?
    Już widzę siebie jak próbuję ogarnąć te wszystkie faktury-koszmar


    Zauważcie jak dużo jest niejasności w związku z tą ustawą. Urzędy skarbowe wiedzą tyle co nic, a przecież było dobre 5 miesięcy na opanowanie tematu

  5. #65

    Domyślnie

    A co z tym programikiem na PC-ta?

    Może ktoś coś znalazł? Abym nie musiał pisać
    długopisem - bo mi się zgubił...




    D.

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał rs6000
    Jasne, tylko mniejszym wskaźnikiem zamiast 68 % to 53% z kawałkiem. Dotyczy faktur po 30 kwietnia 2004.

    Pozdro
    No tak, ale czy można korzystać z tego odliczania VAT na remont, jak się zgłosi budowę domu. Przy remoncie są inne limity. Gdyby mozna i tu i tu, to limity by się sumowały?

    A może jednak można?
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  7. #67

    Domyślnie

    Czytając ustawę doszłam do wniosku, że można korzystać z dwóch zwrotów czyli 55,23 i 68,18 w zależności od tego czy wydatki rozliczalismy w ramach ulg budowlanych czy nie.

    Przeczytajcie punkt 6 Art.3 "w odniesieniu do wydatków na podstawie których osoba fizyczna korzystałą lub korzysta ... " Nie napisali że dotyczy Podatników tylko Wydatków.

    Poza tym nazwy załączników VZM-1/B i VZM-1/A na taką interpretację wskazują.

  8. #68

    Domyślnie

    a czy mozna odliczyc sobie vat od bram garazowych jaos nie widzialam chyba ze przeoczyłam

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żółtodziób
    ....
    Zauważcie jak dużo jest niejasności w związku z tą ustawą. Urzędy skarbowe wiedzą tyle co nic, a przecież było dobre 5 miesięcy na opanowanie tematu
    Owszem, było 5 miesięcy czasu ale...... > No właśnie. Lista mat. bud. przewidzianych do odliczenia podobnie jak i wzory druków odliczeń zostały ustalone dopiero w okolicy Sylwestra.

    Ludzie. Dajcie urzędnikom trochę czasu na zapoznanie się z tymi uregulowaniami. Oni też muszą się tego nauczyć.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekola
    A co z tym programikiem na PC-ta?

    Może ktoś coś znalazł? Abym nie musiał pisać
    długopisem - bo mi się zgubił...
    Czytaj mój post powyżej. Programiści także potrzebują trochę czasu na wykonanie nawet najprostszego programiku opartego na makrach. Napisanie programu to jedno a testy i weryfikacja to drugie.
    Tym bardziej nie śpieszyłbym się z korzystania z pierwszego lepszego "programiku" stworzonego tuż po Nocy Sylwestrowej gdyż wobec licznych niejasności taki program nie byłby pozbawiony błędów.

  11. #71

    Domyślnie

    czy za panele drewniane można dostać zwrot, bo za laminowane tak?

  12. #72

    Domyślnie

    Owszem, było 5 miesięcy czasu ale...... > No właśnie. Lista mat. bud. przewidzianych do odliczenia podobnie jak i wzory druków odliczeń zostały ustalone dopiero w okolicy Sylwestra.

    Ludzie. Dajcie urzędnikom trochę czasu na zapoznanie się z tymi uregulowaniami. Oni też muszą się tego nauczyć.[/quote]



    Masz rację Yogi - lepiej poczekać jeszcze jakiś czas np do lutego jak się sytuacja wyklaruje i będzie juz wszystko wiadomo. Założę się że będzie też aktualizacja listy o pozycje, których brakuje.

  13. #73

    Domyślnie

    Wczoraj szarpnąłem się na wieczorne studiowanie faktur no bo jak odliczac to odliczać. Wykaz wyrobów wydrukowałem czyli to coś PKWiU. I co ? I kicha! symbol PKWiU miałem tylko na jednej no może 3 fakturach. Jeżeli sprzedawca nie miał obowiązku go umieszczać to do jasnej ....... jak ja mam klasyfikować wyroby? Może będę musiał udowodnić US, że np. Kerakoll Isobuild KL-25kg jest wyrobem z cementu i powinień być zakwalifikowany do grupy 26.64? A jak przekonać US że np. podsufitka kremowa-pełna to 25.23 a nie np. 25.24.2? Może mam powołac ekspertów? Jeżeli sprzedawca nie miał obowiązku umieszczać PKWiU na fakturach, a chyba nie miał to już niech US-we zatrudniają ludzi, a instytucje odwoławcze łącznie z Trybunałem w Strasburgu 10x więcej pracowników.

  14. #74

    Domyślnie

    A co jeśli korzystało się z ulgi remontowej na mieszkanie, a teraz w ramach zwrotu Vat rozliczałabym inne wydatki na budowę domu? To co wtedy obowiązuje ten niższy limit, czy to tylko wtedy jakbym te same wydatki z ulgi remontowej chciała rozliczać w ramach zwrotu Vat-u?

  15. #75

    Domyślnie

    A i jeszcze jedno trafiłem na taka stronę: http://danachem.com/show.php?m=m_tynk.php
    gdzie np
    1. Tynk mozaikowy Gramaplast PKWiU 26.64.10-00.3

    A jakim sposobem taki tynk jest wyrobem z grupy 26.6 czyli "Wyroby z betonu,cementu i gipsu" ?

    Boshe

    Chba zrobię tak wypiszę wszystko + nadrukuję im do każdego przykład klasyfikacji i Internetu a może da się zmusić producentów aby na swoich stronach WWW pozamieszczali PKWiU swoich wyrobów? Tu jest pole działania dla Wielkiej Redakcji

  16. #76

    Domyślnie

    ZNALAZŁEM

    Pytanie Podatnika:

    Zwracam się z zapytaniem czy istnieje obowiązek zamieszczania w fakturze VAT nr PKWiU przy asortymentach – produktach opodatkowanych 22% stawką VAT. Mim zdaniem nie ma takiego obowiązku.

    Odpowiedź Urzędu:

    W odpowiedzi na zapytanie z dnia 03.03.2003r. Urząd Skarbowy Łódź-Widzew zgodnie z art. 14a § 1 i § 3 ustawy z dnia 29.08.1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zmian.) uprzejmie informuje, iż :
    Zgodnie z brzmienie § 35 ust. 7 rozporządzenia Min. Fin. z dnia 22.03.2002r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 27, poz. 268 ze zmian.), w przypadku sprzedaży w kraju towarów lub usług objętych stawką niższą od określonej w art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 08.01.1993r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 11 poz. 50 ze zmian.) oraz towarów i usług zwolnionych od podatku na podstawie art. 7 pkt 2 ustawy albo przepisów wydanych na podstawie art. 47 ustawy, dane określone w ust. 1 pkt 4 rozporządzenia, tj. nazwa towaru lub usługi obejmują również symbol towaru lub usługi, określony w klasyfikacjach wydanych na podstawie przepisów o statystyce publicznej, chyba że ustawa lub przepisy wykonawcze do ustawy nie powołują tego symbolu.
    Zatem zgodnie z powyższym, przepisy nie nakładają obowiązku na podatnika zamieszczania na fakturze danych dotyczących symbolu statystycznego w przypadku sprzedaży towarów lub usług ze stawką 22%.


    I co teraz będzie ? Kaszana totalna "Pani/Pan" w US będzie klasyfikował wyroby na podstawie nazewnictwa z faktury ?
    Powodzenia!

    A może ołóweczkiem podopisywać aby wspomóc zapracowanych ludzi przecie oni się "zarombią"

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał YEYO
    ZNALAZŁEM

    ...

    A może ołóweczkiem podopisywać aby wspomóc zapracowanych ludzi przecie oni się "zarombią"
    W formularzu z wykazem nie trzeba podawać tych numerów, jest tam tylko NIP sprzedawcy, data, numer faktury i pozycja na fakturze.

    Jakoś nie widzę tego, żeby urzędy miały szansę sprawdzać walizki z kopiami faktur. No chyba, że o zwrot wystapią tylko nieliczni.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  18. #78

    Domyślnie

    Nio, a ja to mam niby z fusów wywróżyć czy dana pozycja na fakturze to podlega odliczeniu czy nie? A jak się pomylę i mi "oddadzą", a za 4 lata i 364 dni dojdą do wniosku, że jednak narożnik aluminiowy nie podlegał zwrotowi to co ? Kto zapłaci odsetki ? Wyjdzie, że wyłudziłem ?
    Jednym słowem podatniku martw się sam, a ci co "martwią" się inaczej (czyt. boją) zrezygnują z wpisania tego czy tamtego i kaska zostanie.
    Ale przecie w tym głupim państwie (walić patriotyzm) o to chodzi.

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał YEYO
    Nio, a ja to mam niby z fusów wywróżyć czy dana pozycja na fakturze to podlega odliczeniu czy nie? A jak się pomylę i mi "oddadzą", a za 4 lata i 364 dni dojdą do wniosku, że jednak narożnik aluminiowy nie podlegał zwrotowi to co ? Kto zapłaci odsetki ? Wyjdzie, że wyłudziłem ?
    Jednym słowem podatniku martw się sam, a ci co "martwią" się inaczej (czyt. boją) zrezygnują z wpisania tego czy tamtego i kaska zostanie.
    Ale przecie w tym głupim państwie (walić patriotyzm) o to chodzi.
    Zgadzam się z Tobą w 100% i dzięki za tę wykładnię w sprawie braku numerów stystycznych. Jakby co, to będzie mi łatwiej udowodnić niewinność.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  20. #80

    Domyślnie

    A co sądzicie o pomyśle, żeby dać faktury z dużym zapasem, tzn. na wyższą kwotę niż limit i niech sobie US sprawdza? Jeśli coś odrzucą to i tak nie ma ryzyka przyszłego zwrotu z odsetkami.
    Pozdrawiam.
    Włodek

Strona 4 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony