dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 401 z 407
Pokaż wyniki od 8.001 do 8.020 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #8001
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    wg mnie to nie masz żadnych szans na odliczenie vatu w takim układzie.. kto jest właścicielem działki?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  2. #8002
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    jak dobrze rozumiem, to działka jest Mamy, rachunki na Mame a pozwolenie na Ciebie - nie widzę szans na odliczenie.
    Przepisanie pozwolenia na Mamę bedzie z datą obecną, więc wstecz nie działa.

  3. #8003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yokozuna Zobacz post
    Witam,
    US zakwestionował mi kilka pozycji, w tym ważniejsze to tak nazwane w fakturze:
    1. Pakiet kocioł kondensacyjny 20kW z wymiennikiem BIAWAR 125
    2. Układ mieszający do rozdzielaczy

    Poz. 1 - problemem jest "pakiet", bo w nim może być wiele rzeczy. W rzeczywistości był kocioł i wymiennik.
    Poz. 2 - brak PKWiU. Pani poinformowała mnie, że w moim interesie jest zdobyć ten numer. Ale jak, skoro nawet w sklepie mi go nie ustalili po kontakcie z producentem?

    W jaki sposób ewentualnie podejmować czynności z US? Wyjaśnienia na piśmie i wskazanie np. PKWiU kotła i zasobnika wystarczą? Czy trzeba w to angażować sprzedawcę?
    złóż oświadczenie, że pakiet zawierał kocioł wraz z wymiennikiem, jesli możesz to dołącz pismo z firmy, która Ci to sprzedała co zawierał pakiet.
    Pani niech sama sobie zdobedzie PKWiU jeśli ma wątpliwości.

  4. #8004

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    jak dobrze rozumiem, to działka jest Mamy, rachunki na Mame a pozwolenie na Ciebie - nie widzę szans na odliczenie.
    Przepisanie pozwolenia na Mamę bedzie z datą obecną, więc wstecz nie działa.
    To jest 100% pewne?
    Takdziałka jest mamy..ja prowadze budowe na siebie ze wzgledów logistycznych...ale to dziwne skoro w urzedzie mi powiedzieli ze pozwolenie na budowe mozna wystawić na kogokolwiek ale...za zgoda własciciela działki !! Więc jesli tu nie ma to znaczenia to po co tak nam mówili w urzędzie.
    Acha z tego co wiem to przepisanie pozwolenia na inna osobę nie zmienia daty wydania pozwolenia...poniewaz dom juz stoi wiec nie mógł się zacząć budowac np. od jutra zeby pisać nowe pozwolenie to jest tylko przepisanie. Bieżące pozwolenie nie wygasa i nie jest wydawane nowe...Musze podpytać prawnika.
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 29-05-2014 o 18:17

  5. #8005
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    dziwne.. co ma do tego zgoda właściciela działki.. ktory po wybudowaniu wg prawa jest właścicielem np. domu mimo że pozwolenie było na kogoś innego.. w ogóole to co doradzili w gminie to jakaś bzdura.. przykład prosty - nie wiem czy masz rodzeństwo - ale np. w przypadku śmierci właściciela działki (oczywiście życzę Twojej Mamie jak najdłuższego życia) to wszystko co jest na działce wchodzi do spadku.. i nie jest właścicielem ten na kogo pozwolenie tylko czyj jest grunt..
    a co do meritum to zmiana pozwolenia nic nie da bo wydatki w czasie kiedy pozwolenie było na Ciebie to wydawała poeniadze Mama.. i nawet jak przepiszesz pozwolenie to przepisanie będzie z datą bieżącą a wydatki wcżeśniej były..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  6. #8006

    Domyślnie

    No tak ale czy to nowe przepisane pozwolenie to bedzie pozwolenie na budowe nr. XXXXXX z dnia XXXXX czy bedzie to nowe pozwolenie na budowe? Oj chyba sie mylisz....Data wydania pozwolenia i związane z nią procedury ,pieczatki,podpisy,warunki sa z konkretnymi datami,i wpisami mającymi swój chronologiczny ciąg...przeciez przepisanie pozwolenia na budowę nie zmienia daty jego wydania...zmienia tylko osobe ,,a własciewie to osoby takze nie zmienia tylko zostaje ono PRZEPISANE NA INNA OSOBE.co oznacza ni mniej ni wiecej ze do dyspozycjii urzędu wydziału budownictwa wsprawie np. odbioów upowazniona jesrt nowa osoba a nei nowe pozwolenie....Zasiegnąlem juz języka na forum prawnym,i własnei takei info dostałem że data wydania pozwolenia na budowę nie jest wiążąca prawnie z dana osobą a jest tylko aktem uprawnaijącym do posługiwania się instrumentami przypisaneymi tej budowie.
    pozdrawiam

  7. #8007
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    no i tu się zgadzam.. tylko jak udowodnisz przed US że te wydatki to mama ponosiła na tą budowę skoro nie była jej tylko twoja? i czemu ma być zwrot vat za wydatki na nie jej budowę? a wydawała na twoją? hmmm.. to pewnie darowizna była nie zgłoszona - taka interpretacja urzędu też jest mozliwa..
    a w ogóle to co za problem zadzwonić do us i zapytać?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  8. #8008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    No tak ale czy to nowe przepisane pozwolenie to bedzie pozwolenie na budowe nr. XXXXXX z dnia XXXXX czy bedzie to nowe pozwolenie na budowe? Oj chyba sie mylisz....Data wydania pozwolenia i związane z nią procedury ,pieczatki,podpisy,warunki sa z konkretnymi datami,i wpisami mającymi swój chronologiczny ciąg...przeciez przepisanie pozwolenia na budowę nie zmienia daty jego wydania...zmienia tylko osobe ,,a własciewie to osoby takze nie zmienia tylko zostaje ono PRZEPISANE NA INNA OSOBE.co oznacza ni mniej ni wiecej ze do dyspozycjii urzędu wydziału budownictwa wsprawie np. odbioów upowazniona jesrt nowa osoba a nei nowe pozwolenie....Zasiegnąlem juz języka na forum prawnym,i własnei takei info dostałem że data wydania pozwolenia na budowę nie jest wiążąca prawnie z dana osobą a jest tylko aktem uprawnaijącym do posługiwania się instrumentami przypisaneymi tej budowie.
    pozdrawiam
    nie mylę się,
    pozwolenie bedzie miało ten sam numer XXXX, bedzie się tyczyło tej samej działki YYYY, ALE DATA PRZEPISANIA BEDZIE .....2014!!!
    Z punktu widzenia prawnego nic się nie zmieni, z punktu widzenia ustawy o zwrocie VAT zmienia się. Art. 4 pkt 2 ustawy z dnia 29.08.2005r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym (Dz. U. nr 177, poz.1468 z późniejszymi zmianami) brzmi:
    Prawo do zwrotu, o którym mowa w art. 3 ust. 1, przysługuje, pod warunkiem, że osoba fizyczna posiada:
    1) prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w rozumieniu ustawy z
    dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016, z późn
    zm.) albo tytuł prawny do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w
    przypadku inwestycji określonej w art. 3 ust. 1 pkt 3;
    2) pozwolenie na budowę w przypadku inwestycji, dla której zgodnie z ustawą z dnia 7
    lipca 1994 r. - Prawo budowlane wymagane jest takie pozwolenie.
    a art. 3 pkt 4 mówi, że:
    Dokumentem stanowiącym podstawę do obliczenia kwoty zwrotu części wydatków, o
    których mowa w ust. 1, jest faktura wystawiona dla osoby fizycznej.

    dalej uważasz, że spełniasz te warunki?
    Złóż wniosek o interperetację do swojego US i bedziesz wiedział na czym stoisz.
    Ostatnio edytowane przez wojgoc ; 30-05-2014 o 07:59

  9. #8009

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post

    dalej uważasz, że spełniasz te warunki?
    Złóż wniosek o interperetację do swojego US i bedziesz wiedział na czym stoisz.
    Ale PRZEPISANIE POZWOLENIA NA BUDOWE Z DATĄ 2014 NIE ZMIENIA FAKTU ZE POZWOLENIE WYDANE ZOSTAŁE NA ZUPEŁNIE INNA DATĘ,
    TO TUTAJ JEST KRUCZEK. Ja pytałem prawnika to stwierdził ze problemu nie będzie ale oczywiscie złozymy stosowne papiery do US i zobaczymy co oni powiedzą,znając nasze urzedy interpretacja moze być różna.
    Faktury na materiały budowlane sa z 2012 roku podobnie jak pozwolenie na budowe i podobnie jak wpisy do dziennika przez kierbuda...za dużo dowodów żeby US chciał tu sie porywac na sprawę w sądzie,bo taka bede musiał załozyć w razie gdyby odmówili tego zwrotu.
    pozdrawiam

  10. #8010
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    ale osoba w dacie PONIESIENIA WYDATKÓW jest na fakturach INNA niż na pozwoleniu.. i dlatego naszym zdaniem nie ma szans.. oczywiście powodzenia.. napisz komiecznie co odpowie US bo jak kasę wypłaci to będzie ewenement..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  11. #8011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    Ale PRZEPISANIE POZWOLENIA NA BUDOWE Z DATĄ 2014 NIE ZMIENIA FAKTU ZE POZWOLENIE WYDANE ZOSTAŁE NA ZUPEŁNIE INNA DATĘ,
    TO TUTAJ JEST KRUCZEK. Ja pytałem prawnika to stwierdził ze problemu nie będzie ale oczywiscie złozymy stosowne papiery do US i zobaczymy co oni powiedzą,znając nasze urzedy interpretacja moze być różna.
    Faktury na materiały budowlane sa z 2012 roku podobnie jak pozwolenie na budowe i podobnie jak wpisy do dziennika przez kierbuda...za dużo dowodów żeby US chciał tu sie porywac na sprawę w sądzie,bo taka bede musiał załozyć w razie gdyby odmówili tego zwrotu.
    pozdrawiam
    złóż wniosek do swojego urzędu skarbowego - wtedy bedziesz miał podstawę prawną do zwrotu lub sadzenia się. Nim zaczniesz proces z US to poproś tego prawnika o pisemne potwierdzenie przez niego, że nie bedziesz miał problemu - łatwiej odzyskasz kase z jego OC niż z US

  12. #8012
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    ale osoba w dacie PONIESIENIA WYDATKÓW jest na fakturach INNA niż na pozwoleniu.. i dlatego naszym zdaniem nie ma szans.. oczywiście powodzenia.. napisz komiecznie co odpowie US bo jak kasę wypłaci to będzie ewenement..
    dokładnie tak

  13. #8013
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    Dla mnie to kuriozum, że zbierają VAT, aby go później oddać. A interpretacja za co się należy a za co nie też jest dla mnie kosmiczna

  14. #8014
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowalt Zobacz post
    Dla mnie to kuriozum, że zbierają VAT, aby go później oddać.
    a niby czemu
    Cytat Napisał kowalt
    A interpretacja za co się należy a za co nie też jest dla mnie kosmiczna
    może jesteś z innej galaktyki
    Ostatnio edytowane przez wojgoc ; 06-06-2014 o 13:29

  15. #8015

    Domyślnie

    Pytanko krótkie. Wniosek o zwrot VAT składa się wg miejsca zamieszkania czy tak?

  16. #8016

    Domyślnie

    I druga rzecz. Odrzucono mi słynne oprawy oświetleniowe (i wiele wiele innych rzeczy). Pani w urzędzie była zła że nie wpisałam na fakturze PKWiU. No faktycznie, bo mam obowiązek..
    Druga rzecz. Wyguglała sobie po numerze produktu moje "oprawy" i się ze mną kłóciła, że to na tej stronie www to są lampy i plafony (na innej stronie były jako oprawy). Na moje pytanie co więc jest oprawą oświetleniową-nie odpowiedziała nic.

  17. #8017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    Pytanko krótkie. Wniosek o zwrot VAT składa się wg miejsca zamieszkania czy tak?
    Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

    • 4) urzędzie skarbowym - rozumie się przez to naczelnika urzędu skarbowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej wniosek, w dniu złożenia przez nią wniosku, przy czym w przypadku wspólnego wniosku małżonków mających różne miejsca zamieszkania - naczelnika urzędu skarbowego wskazanego we wniosku, jeżeli jest on właściwy ze względu na miejsce zamieszkania przynajmniej jednego z małżonków;

  18. #8018
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    I druga rzecz. Odrzucono mi słynne oprawy oświetleniowe (i wiele wiele innych rzeczy). Pani w urzędzie była zła że nie wpisałam na fakturze PKWiU. No faktycznie, bo mam obowiązek..
    w którym art. ustawy z 29.08.2005 jest zapisany ten obowiązek

  19. #8019

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    w którym art. ustawy z 29.08.2005 jest zapisany ten obowiązek
    nie wiem z mojej strony to była ironia. Pani za to mówiła tonem, jakbym popełniła mega uchybienie...

  20. #8020

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

    • 4) urzędzie skarbowym - rozumie się przez to naczelnika urzędu skarbowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej wniosek, w dniu złożenia przez nią wniosku, przy czym w przypadku wspólnego wniosku małżonków mających różne miejsca zamieszkania - naczelnika urzędu skarbowego wskazanego we wniosku, jeżeli jest on właściwy ze względu na miejsce zamieszkania przynajmniej jednego z małżonków;
    no i git dzięki!

Strona 401 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony