dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 402 z 407
Pokaż wyniki od 8.021 do 8.040 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #8021
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    Pobierają VAT w sklepach, żeby kilka miesięcy później otrzymać go na konto. Ilu urzędników potrzebnych jest do ogarnięcia tych wszystkich wniosków. Przecież to błędne koło...

  2. #8022
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowalt Zobacz post
    Pobierają VAT w sklepach, żeby kilka miesięcy później otrzymać go na konto. Ilu urzędników potrzebnych jest do ogarnięcia tych wszystkich wniosków. Przecież to błędne koło...
    możesz napisać jaśniej co masz na myśli - bo tak to można o każdym podatku napisać

  3. #8023

    Domyślnie

    potrzebuję pilnie pomocy bo juz nie moge z tymi paniusiami urzedniczkami:/
    mam f-re na ktorej napisane jest OPRAWY LED - nie ma nr PKWIU - ustaliłam go sama piszac do sklepu z prosba o podanie tego nr - nr to 27.40.33.3 a w wykazie min fin widnieje 27.40.25.0 - paniusie w moim us dzis pokazaly mi wykaz - sciagniety z internetu w ktorym bylo ze oprawy led sie nie odliczaja - z nr pkwiu 31.50.25-19.90 lub 27.40.25.0 - to w koncu jak to jest w wykazie min fin widnieje nr pkwiu oraz info ze oprawy oswietleniowe odliczaja sie a one posilkujac sie jakims smiesznym wykazem z internetu twierdza ze skoro jest tam napisane ze oprawy led sie nie odliczaja to sie nie odliczaja - potrzebuje jakas podkladke wyroki sadow czy interpretacje indywidualne zeby im udowodnic swoja racje - o ile oczywiscie ja mam - a jak dla mnie mam bo oprawy led to oprawy osiwetleniowe umiejscowione na stale - nie jak lampa czy zyrandol ktore moge przewiesic...
    bede bardzo wdzieczna za jak najszybsza pomoc.

  4. #8024

    Domyślnie

    US ma rację. Oprawy LED nie podlegają odliczeniu bo nie zmieniły stawki vat. Te oprawy oświetleniowe które są w wykazie z symbolem 27.40.25.0 to nie są Led-y, tylko zwykłe oprawy na żarówki lub halogeny. A opraw LED wyjątkowo właśnie się nie odlicza i to wielu ludzi myli.
    Oprawy LED to taki wyjątek ponieważ wśród opraw oświetleniowych tylko te LED-y zawsze miały stawkę vat 22%. Inne oprawy miały kiedyś 7% i dlatego je można odliczać.
    Ostatnio edytowane przez naan5 ; 11-07-2014 o 07:36

  5. #8025

    Domyślnie

    Cytat Napisał naan5 Zobacz post
    US ma rację. Oprawy LED nie podlegają odliczeniu bo nie zmieniły stawki vat. Te oprawy oświetleniowe które są w wykazie z symbolem 27.40.25.0 to nie są Led-y, tylko zwykłe oprawy na żarówki lub halogeny. A opraw LED wyjątkowo właśnie się nie odlicza i to wielu ludzi myli.
    Oprawy LED to taki wyjątek ponieważ wśród opraw oświetleniowych tylko te LED-y zawsze miały stawkę vat 22%. Inne oprawy miały kiedyś 7% i dlatego je można odliczać.


    ok dzięjkuję ślicznie za odpowiedź
    czyli ledowe nie ale halogenowe tak i zyrandole rowniez - mozna sie posilkowac wyrokiem NSA SA IFSK 612/11

  6. #8026

    Domyślnie

    z żyrandolami czy kinkietami to jest ten problem, że zależy od US czy traktuje je jako materiał czy jako wyposażenie domu. Większość US odrzuca ponieważ traktują je jak wyposażenie. Co zresztą w 2012r potwierdził NSA. Tu musisz się zorientować jakie jest stanowisko twojego us.

    http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/591BE96A1A

  7. #8027
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Swoją drogą to nie wiem jaką logiką kierował się NSA. Funkcjonalnie, czym różni się żyrandol od kranu albo umywalki, które to odlicza się bez problemu ?

  8. #8028

    Domyślnie

    Dlatego ja prywatnie też jestem za tym by żyrandole można było odliczać. W końcu np; drzwi ,które bez problemu odliczamy, tez nie są zamontowane na stałe, w każdej chwili można je zdjąć z zawiasów i wynieść z domu...
    Ale stanowisko US-ów jest jakie jest. Można się z tym nie zgadzać, można się odwoływać, przejść całą drogę, aż do NSA, stracić czas i być może pieniądze na prawnika by potem przeczytać taki wyrok jak wyżej i nic z tego nie mieć.

  9. #8029
    Banned
    kowalt

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-569
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    możesz napisać jaśniej co masz na myśli - bo tak to można o każdym podatku napisać
    No nie w przypadku każdego podatku można się starać o zwrot. W przypadku podatku belki akcyzy itd możesz zapomnieć. Podatek od pracy (dochodowy) czy właśnie od materiałów budowlanych jest w moim przekonaniu niezwykle szkodliwy. Demotywuje odpowiednio do pracy i remontów. Są inne miejsca w których można pobierać podatek - ale nie tu.

  10. #8030

    Domyślnie

    Witajcie,
    Mam pytanie: w 2010 rozliczałam Vat za remont mieszkania. MIeszkanie w 2013 sprzedałam i kupiłam nowe. I na to nowe mam faktury do odliczenia Vat. MOje pytania są następujące:
    1. czy to będzie drugi wniosek w ramach 5-letniego limitu?
    2. limit mam brac taki jak wpisałam wtedy czy wyliczam na nowo?
    3. czy załącznik to vzm 1/c
    4. na starym wniosku mąż korygował jakieś groszowe pozycje (wykreślał), niestety robił to w US razem z urzędniczką, nie mam kopii, a był to inny US niż mój obecny. Czy wielkim przewinieniem będzie jeśli wpisze kwotę odliczoną przed korektą?

    Z góry dziękuję za odp, wywiozłam dziecko do babci i chcę wreszcie wziąć się za rozliczenie

  11. #8031

    Domyślnie

    Witam, chciałem się zapytać ile US ma na wypłacenie zwrotu różnicy podatku za materiały budowlane (wniosek na druku VZM1)? Wniosek jest w trakcie procesowania US wyczekał dokładnie 4 mce po czym dostałem info ze muszę poprawić 3 pozycję (robiło różnice 20 zł mniej do zwrotu) podpisałem za tydz telefon ze naczelnika znalazła jeszcze dwie pozycje robiące różnice znów ok 20 zł w końcu poprawiłem podpisałem i czekam od 02.07.2014 nie ma telefonów pism ale i też pieniędzy. Jest jakiś termin od ostatniej korekty kiedy mają wypłacić pieniądze? W zeszłym roku poszło to bardzo sprawnie po 2 miesiącach zaczęli procesowac a po 2 tyg miałem pieniądze na koncie kilka dni później znalazłem w skrzynce decyzję. Nie wiem skąd w tym roku taka opieszałość.

    Pozdrawiam,

    Robert

  12. #8032
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    US cienko przędą więc i 4 miechy od ostatniej poprawki możesz poczekać. Termin biegnie od ostatniej poprawki od nowa.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #8033

    Domyślnie

    To niedobrze bo przyznam że liczyłem trochę na te pieniądze tym razem jest to większą kwota i by mi przyspieszył wykończenie domu.

    Pozdrawiam i dzięki za informacje,

    Robert

  14. #8034
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    US cienko przędą więc i 4 miechy od ostatniej poprawki możesz poczekać. Termin biegnie od ostatniej poprawki od nowa.
    idąc tym tokiem rozumowania, to US mógłby w nieskończoność przedłużać termin zwrotu, bo zamiast wykazać wszystkie błędy za 1 razem, od każdej poprawki czekałby max 4 miesięczny termin i wzywał do kolejnej poprawki, co przy np 10 poprawkach dałoby wypłate po ponad 40 miesiącach

  15. #8035
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A jak myślisz dlaczego często się zdarza że o poprawkach dostajesz informację na kilka dni przed terminem zwrotu? Nie mówię o wszystkich US ale część z nich tak postępuje. A jak zareaguje US raydena to zależy od naczelnika. W każdym razie jeśli mu wypłacą za 4 mce to nie będzie mógł nic się odezwać.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #8036
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    ale US nie może w nieskończoność przedłużać rozpatrzenia wniosku, tak więc termin 8 miesiecy od złozenia wniosku jest terminem maksymalnym do uzyskania zwrotu.

  17. #8037
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba435

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    27

    Domyślnie

    Proszę o pomoc.
    Czy mogę odliczyć:
    1. Wanna akrylowa 25.23.12
    2. Kamień elewacyjny 23.61.11.2
    3. Zaprawa klejąca 23.64.10.0
    4. Bateria umywalkowa 28.14.12.0
    5. Bateria wannowa 28.14.12.0
    6. Fuga biała 23.64.10.00
    7. Stelaż do WC 25.11.23.0
    8. Miska wisząca wc brak nr
    9. Deska wolnopadająca brak nr
    10. Przycisk do wc brak nr
    11. Zlew kompozytowy brak nr
    12. Umywalka blatowa 26.22.10
    13. Bateria zlewozmywakowa brak nr
    Czy można odliczyć również siatkę ogrodzeniową, słupki, druty, pręty, napinacze?

  18. #8038
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kuba435

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-163
    Posty
    27

    Domyślnie

    Nie musicie się spieszyć

  19. #8039

    Domyślnie

    Człowiek tyle czasu musi stracić aby odzyskać to co pobrali w podatkach. Ja to zleciłem księgowej - zapłaciłem jej 100 zł, a odzyskała mi 2k zł.

  20. #8040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitar34 Zobacz post
    Człowiek tyle czasu musi stracić aby odzyskać to co pobrali w podatkach. Ja to zleciłem księgowej - zapłaciłem jej 100 zł, a odzyskała mi 2k zł.
    a masz 100% pewności, że odzyskałeś wszystko co było możliwe do odzyskania

Strona 402 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony