dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 405 z 407
Pokaż wyniki od 8.081 do 8.100 z 8137

Temat: Zwrot VAT

  1. #8081
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rey_lp1922

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-245
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam,
    mam pytanie odnośnie MDM. Chcę wybudować domek do około 96 m2.
    Odrazu mam pytanie czy garaż wlicza się w powierzchnię użytkową w tym wypadku?
    Kolejne pytanie, jeśli program jest prawdopodobnie do 2018 r. to czy jak skończę budowę w 2017 r., a z tego cy czytałem to pieniądze przeznaczone na program na ten rok są już wykorzystane, na następny pewnie też niedługo się skończą, a ja mogę najwcześniej na koniec 2017 r. złożyć podanie o zwrot. Czy wówczas będą pieniądze żebym mógł się starać o zwrot czy one są z tej samej puli co na mieszkania?
    Czy koniecznie muszę brać kredyt żeby skorzystać ze zwrotu części vat-u w ramach programu MDM? Czy jak wybuduję za gotówkę to czy przysługuje mi zwrot?

  2. #8082

    Domyślnie

    Garaż, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze nie wliczają sie do powierzchni mieszkalnej na która zwraca uwagę psy MDM.

    Odnośnie zwrotu vat przy materiałach budowlanych to wydaje mi sie ze to idzie z innego budżetu niż dofinansowanie do kredytów, jednak nie jestem w 100% tego pewien, dobre pytanie zadałeś, pasowałoby to sprawdzić jak to jest rozpatrywane.

    Kredyt jednak Ci nic nie da przy budowie domu, działa on jedynie w przypadku kupna nieruchomosci a nie budowy.

  3. #8083

    Domyślnie

    Witam,

    proszę o odpowiedź czy w ramach MdM mogę się starać o zwrot Vatu z materiałów takich jak:

    - Styropian spadkowy eps 100-038,
    - Styropian płyta płaska gr.23cm eps 100-038,
    - Oraz za różnego rodzaju papy na dach?
    Na fakturze nie ma podanego symbolu PKWiU.

  4. #8084

    Domyślnie

    bardzo dużo informacji i lista materiałów wg nowych zasad jest tu http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/p...lane-2016.html

  5. #8085
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    radk

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Zory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    106
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    a co z fakturami za przyłączenie do sieci gazowej ,elektrycznej, i wodociągowej są na 23 % można je odliczyć?

  6. #8086

    Domyślnie

    Czy mogę jeszcze odliczyć VAT za faktury wystawione przed końcem 2013 r ?
    Budowe rozpoczołęm w 2009, już raz rozliczyłem VAT - 8.12. 2010 roku.
    Jeżeli tak to do kiedy muszę to zrobić?

  7. #8087

    Domyślnie

    Wg mnie możesz. U mnie budowa rozpoczęta w 2010, pierwsze rozliczenie w 2013, teraz złożyłam drugie i czekam. Co do terminu to nie jestem pewna, ale jakoś utknęło mi w głowie, że do końca tego roku...?

  8. #8088
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lotma

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał trpkcd Zobacz post
    Ależ mnie też wkurzają te urzędasy. Przeciągają jak mogą - a weź ty się z czymś spóźnij. To zaraz mandaty karne lecą.
    Przecież to normalne. Nasze państwo to pewnie ścisła europejska czołówka jeżeli chodzi o biurokrację. Ciekawe co przyniesie przyszły rok tyle zmian się szykuje ...
    Reklama na forum jest płatna

  9. #8089
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał gb318is Zobacz post
    Czy mogę jeszcze odliczyć VAT za faktury wystawione przed końcem 2013 r ?
    Budowe rozpoczołęm w 2009, już raz rozliczyłem VAT - 8.12. 2010 roku.
    Jeżeli tak to do kiedy muszę to zrobić?
    Osoby fizyczne, które przed 1 stycznia 2014 r. poniosły wydatki na zakup materiałów budowlanych, o których mowa w ustawie z 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, mają prawo ubiegać się po 31 grudnia 2013 r. o zwrot części poniesionych wydatków na dotychczasowych zasadach, wg poniższego harmonogramu.

    Wniosek o zwrot części wydatków na zakup materiałów budowlanych poniesionych i udokumentowanych fakturą wystawioną dla osoby fizycznej w okresie:

    1) od 1 maja 2004 do 31 grudnia 2005 r. - składa się na nie później niż do 31 grudnia 2014 r.;
    2) od 1 stycznia 2006 do 31 grudnia 2007 r. – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2015 r.;
    3) od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2009 r. – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2016 r.;
    4) od 1 stycznia 2010 do 31 grudnia 2011 r. – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2017 r.;
    5) od 1 stycznia 2012 do 31 grudnia 2013 r. – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2018 r.

  10. #8090
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chrisnet

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam ,

    nie wiem czy nie powtarzam pytania. W tym roku (2017) chciałem uzyskać zwrot Vat za zakupione materiały (wniosek vzm-1). Materiały zostały zakupione na remont nowego mieszkania w stanie deweloperskim zakupionego w 2014 roku. Otrzymałem informację z US o tym że zwrot nie przysługuje na remont mieszkania. Czy ktoś orientuje się o aktualnym stanie prawnym komu przysługuje taki zwrot ?

    Pozdrawiam

  11. #8091
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    witam
    zwrot VAtu nie ma nic wspólnego ze środkami które się skonczyły. to osobna pula pieniędzy.

    Jakie warunki musi spełniać nieruchomość, aby otrzymać zwrot części wydatków?
    Pierwszym z warunków jest termin wydania pozwolenia na budowę - po 1 stycznia 2014 r. Zwrot możemy otrzymać, jeśli:
    • budujemy dom jednorodzinny,
    Istotnym ograniczeniem jest narzucona maksymalna powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, który powstanie w wyniku naszej działalności. Nie może ona przekraczać:
    • jeśli w dniu wydania pozwolenia na budowę wychowywaliśmy, co najmniej troje dzieci:
    o 110 m kw. - dla domu jednorodzinnego,
    • w pozostałych przypadkach:
    o 100 m kw. - dla domu jednorodzinnego.
    Gdzie i jak starać się o zwrot wydatków?
    Wniosek można złożyć tylko raz - nie później niż 31 grudnia roku, w którym przystąpiliśmy do użytkowania wybudowanego domu lub lokalu mieszkalnego. Dokument należy przedstawić w urzędzie skarbowym i może to zrobić jeden z małżonków (przyjmuje się wówczas, że drugi z małżonków go do tego upoważnił). Wnioskowi powinny towarzyszyć kopie pozwolenia na budowę oraz faktur dokumentujących poniesione wydatki.
    Kiedy dostaniemy pieniądze?
    Po złożeniu wniosku w ciągu 4 miesięcy urząd skarbowy może wydać decyzję o zasadności zwrotu. Jeśli będzie ona pozytywna, to w ciągu 25 dni od jej doręczenia pieniądze zostaną wypłacone. W przypadkach, gdy nasz wniosek nie będzie budził żadnych wątpliwości, nie będzie konieczne wydanie decyzji - środki otrzymamy w wybrany przez nas sposób w ciągu 4 miesięcy od dnia złożenia dokumentów.

    Cytat Napisał rey_lp1922 Zobacz post
    Witam,
    mam pytanie odnośnie MDM. Chcę wybudować domek do około 96 m2.
    Odrazu mam pytanie czy garaż wlicza się w powierzchnię użytkową w tym wypadku?
    Kolejne pytanie, jeśli program jest prawdopodobnie do 2018 r. to czy jak skończę budowę w 2017 r., a z tego cy czytałem to pieniądze przeznaczone na program na ten rok są już wykorzystane, na następny pewnie też niedługo się skończą, a ja mogę najwcześniej na koniec 2017 r. złożyć podanie o zwrot. Czy wówczas będą pieniądze żebym mógł się starać o zwrot czy one są z tej samej puli co na mieszkania?
    Czy koniecznie muszę brać kredyt żeby skorzystać ze zwrotu części vat-u w ramach programu MDM? Czy jak wybuduję za gotówkę to czy przysługuje mi zwrot?
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  12. #8092
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chrisnet

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    wiem że to nie odpowiedź na moje pytanie. Ale wnioskując z tej wypowiedzi wynika że zwrot VAT za remont mieszkania w stanie deweloperskim nie przysługuje ?

    Pozdrawiam

  13. #8093

    Domyślnie

    Nie. Tutaj można starać się o kredyt na zakup w ramach MDM. Powyższe dotyczy wyłącznie budowy domu systemem gospodarczym.
    Łukasz Zalewski
    Ekspert ds. kredytów Murator Finanse

    tel. 728 455 024
    [email protected]

    Weź kredyt z Murator FINANSE – odbierz kartę rabatową HOME Profit i bezpłatną prenumeratę.

  14. #8094
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arek2342

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-842
    Posty
    46

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o informacje czy Posiadając firmę będącą płatnikiem VAT mogę odzyskać cały VAT jeżeli buduje lokal usługowo-mieszkaniowy i całość będzie przeznaczona na inwestycje pod wynajem a nie na cele własne mieszkaniowe?

  15. #8095

    Domyślnie

    Hej. Potrzebuję pilnej pomocy. Przespałem trochę czas na złożenie wniosku o zwrot VAT (zakupy w 2012 i 2013) i zostały mi na to dwa dni a właściwie pół dnia jutro - pojutrze pracuję i nie dam rady złożyć wniosku. Bardzo proszę o kilka informacji, które pomogą mi opracować chociaż część faktur.

    Chyba największy problem to kwestia kodów towarów uprawnionych do zniżki - one zmieniały się co jakiś czas i w obecnej klasyfikacji tamtych kodów (z faktur) już nie ma - jak mogę to ogarnąć, posługiwać się starymi klasyfikacjami i wykazami towarów uprawnionych do odliczeń?

    Czy wniosek można złożyć pocztą - jaka data wtedy decyduje?

    Będę wdzięczny za wszystkie sugestie i linki

  16. #8096
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał dr_Fell Zobacz post
    Hej. Potrzebuję pilnej pomocy. Przespałem trochę czas na złożenie wniosku o zwrot VAT (zakupy w 2012 i 2013) i zostały mi na to dwa dni a właściwie pół dnia jutro - pojutrze pracuję i nie dam rady złożyć wniosku. Bardzo proszę o kilka informacji, które pomogą mi opracować chociaż część faktur.

    Chyba największy problem to kwestia kodów towarów uprawnionych do zniżki - one zmieniały się co jakiś czas i w obecnej klasyfikacji tamtych kodów (z faktur) już nie ma - jak mogę to ogarnąć, posługiwać się starymi klasyfikacjami i wykazami towarów uprawnionych do odliczeń?

    Czy wniosek można złożyć pocztą - jaka data wtedy decyduje?

    Będę wdzięczny za wszystkie sugestie i linki
    Wniosek o zwrot części wydatków na zakup materiałów budowlanych poniesionych i udokumentowanych fakturą wystawioną dla osoby fizycznej w okresie:

    5) od 1 stycznia 2012 do 31 grudnia 2013 r. – składa się na nie później niż do 31 grudnia 2018 r.

    tak że masz jeszcze trochę czasu...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  17. #8097

    Domyślnie

    W sobotę i niedzielę nie złożę chyba? Na szczęście okazało się, że jutro mam wolne. Kupiłem interaktywny arkusz kalkulacyjny, może będzie trochę łatwiej i zabieram się do roboty. Czy wystarczy kopia notarialnego aktu kupna, czy muszę ją jakoś notarialnie potwierdzać za zgodność itp?

  18. #8098
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    przeczytałeś ze zrozumieniem co napisałem?

    masz czas na rozliczenie vatu do końca 2018 roku...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  19. #8099

    Domyślnie

    Niestety, okazało się, że spora część faktur jest z 2011. Próbuję to jakoś ogarniać właśnie. Czy mogę to w sobotę wysłać pocztą, czy ostatni dzień kiedy mogę złożyć wniosek to ten piątek?

  20. #8100

    Domyślnie

    złóż cokolwiek, później złóż korektę

Strona 405 z 407

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony